Opelclub Fórum
Pomoc pri kúpe Novej Astry Sport Tourer

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kusi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.07.2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ne Júl 29, 2012 9:35 pm    Predmet: Pomoc pri kúpe Novej Astry Sport Tourer Odpovedať s citátom

Ahojte Opláci. Pokukujem po novej Astre Sport Tourer. No ide o prvý Opel, s ktorým sa stretávam, preto mám zopár otázok, ktoré som tu na fóre nenašiel.

Ešte zhrniem, že ako súkromné auto mám Fabiu I (1,4 HTP), firemné Octavia II (1,8 TDI) a moji rodičia majú Altea XL (1,4 TSI), na ktorej mám odjazdených cca 12 000 km.

Avšak veľmi sa mi páči dizajn a technológie, ktoré má Opel. Zároveň mi vychádza Astra Sport Tourer podstatne lacnejśia, ako napríklad Octavia III, alebo nový Passat. Preto zvažujem toto auto. Som novinár v IT a viem, že počas krátkeho testu asi ťažko odhalíte veci, ktoré sa preukážu časom, alebo na aute prekážajú až po dlhšej dobe.


Takže tu sú otázky:

1. Astra Sport Tourer bude rodinno pracovné auto. Je to dobrá voľba?

2. Chcel by som diesel, Uvažujem nad nasledujúcimi dvoma:
1.7 DTS Start/Stop, 96 kW / 130 k, 6-stupňová manuálna
alebo A 2.0 DTH, 121 kW / 165 k, 6-stupňová manuálna
Viac sa mi páči 1,7 kvôli spotrebe. Ročne spravím tak 40 000 km. Je to dobrá voľba?
Na BiTurbo, ako má Insignia môžem asi zabudnúť, však?
Čo si myslíte o systéme štart/stop? Celkom ma zaujímajú vaše postrehy a princíp fungovania.

3. Perleťová farba Modrá Waterworld - Opäť rozhodli emócie. No zaujíma ma, či táto farba nemá problém s preliačeninami a škrabancami od kameňov. Dočital som sa, že základná biela má.

4. Interiér by som chcel v modrej farbe Scene Modified, no to sa nedodáva k výbave Cosmo. Vie s tým predajca niečo spraviť, alebo si musím vybrať z ponuky šedých a čiernych?

5. Keďže s tým chceme jazdiť aj mimo asfaltu, bolo by dobré oplechovanie podvozku. V konfigurácii na webe som našiel iba nasledovné:
"Ochranný kryt podvozka" - Špeciálna ochrana laku (proti štrku a kameňom)

6. Trvám na rezerve, je mi viac-menej jedno, či to bude dojazdovka, alebo plnohodnotná, no raz som v BA v Rači rozrazil pneumatiku a tomu naozaj žiadna sada na lepenie nepomôže. Je to možné? V konfigurátore som to opäť nevidel. A ak je, o koľko sa mi zmenší obsah kufra?

7. Akú veľkosť diskov by ste odporučili? Ide mi o pohodlnú jazdu a nech to dobre sedí, nechcem cítiť každý kameň na dajakých nízko-profilových 19-stkach.

8. Ako je na tom Opel so službami? Existuje niečo, ako má Audi, BMW, alebo ďalšie prémiovky, teda servis v rámci celej EU? Situácia - som v Nemecku na služobke, potentuje sa mi niečo. Zavolám im, oni mi zabezpečia odvoz domov a auto odtiahnu, prípadne poskytnú náhradné auto.

9. Ako hodnotíte priestor na zadných sedadlách? Zmestia sa tam traja ľudia? Ako je to s miestom na nohy?

10. Ako je to s platením? existuje napríklad splácanie na tretinky, alebo niečo podobné? Naozaj to na ich webe neviem nájsť.

11. Ako je to so servisom? VW group odservisuje snáď každý. Francúza naopak len niekto. Ako je na tom Opel? Nepustite sa do mňa, že to dám dedinským kutilom. Len sa pýtam pre zaujímavosť.

Všetkým ďakujem za rady, čas a ochotu pomôcť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kusi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.07.2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ne Júl 29, 2012 9:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa, ešte som zabudol na pár vecí:

11. Čo si myslíte o adaptívnych svetlometoch. Je to dobré?

12. Aké sú vaše skúsenosti s Opel Eye.

13. Má parkovací pilot význam? Mám snúbenicu, ktorá má problém s parkovaním a predsa len toto nebude malá Fabia.

14. Insignia Sport Tourer má špeciálnu edíciu, v ktorej sa dynamicky presúva pohon buď na predné, na zadné, alebo je to 4x4. Má niečo podobné aj Astra Sport Tourer?

Ešte raz všetkým ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Ne Júl 29, 2012 11:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

1. Myslím, že áno.
2. Start Stop systém si myslím, že je dobrá vec. Nesmradíš zbytočne na semafóre. Tie komponenty musia byť nato stavané, aby vydržali. A osobne by som sa priklonil k 2.0CDTi, ale je to asi jedno. Oba motory majú dostatok výkonu. Treba skúsiť na predvádzacej jazde, veď k tomu predsa sú.
5. To by si mal riešiť asi priamo s predajcom. Ak to nie je žiadny extra terén, tak si s tým poradíš. Maximálne občas šuchneš spodok, ale komu sa to nestane. Laughing My sme chytili spodok, keď sme mali ešte prevozné značky, pri vychádzaní z odpočívadla a dolámal sa taký umelý kryt.
7. Myslím, že také 16ky alebo 17ky budú v pohode.
8. Myslím si, že na 95% to bude mať aj Opel v zahraničí. Tiež sme to mali počas trvania záručnej doby. Ale tak isto aj poistovňa ponúka tieto služby.
10. Platenie na tretinky býva akcia u dílera, čiže napr. v BA nemusia mať a v ZA áno. Ak to nie je akcia priamo od Oplu pre celú SR.
11. Máme aj francúza a myslím si, že niečo 150€ (raz ročne) za výmenu oleja, filtrov a neviem čo sa ešte robí na prehliadke nie je až tak veľa. V Opli sme pod 300€ nikdy nešli. Preto Opel už nechodí do autorizovaného servisu. Rolling Eyes No tou astrou by som to tiež videl max. do 200€ za prehliadku.
11. Výborná vec.
13. Parkovací pilot sú len senzory ak sa nemýlim. To má význam určite hlavne vzadu, keď je to dlhšie auto. A hlavne keď budete mať Fábiu a Astru ST. Neviem, či to už Opel robí, ale ak aj zaparkuje sám ako VW a podobné značky tak potom nie je čo riešiť.
14. Astra 4x4 som nepočul a pochybujem o tom, ale toto sú naozaj otázky, ktoré by si mal skôr riešiť s predajcom, potom sa ísť povoziť a hneď budeš múdrejší. Wink

určite pomôže: Smile
http://www.auto.cz/test-opel-astra-sports-tourer-2-0-cdti-vrcholna-kombinace-63947
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Po Júl 30, 2012 8:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak najazdis 40tis a jazdis dost po dialnici (130) tak ber 2.0 - bude vyrazne pohodlnejsi a asi bude menej zrat Smile
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Júl 30, 2012 8:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak Ti to neponáhľa, tak ešte počkaj. Mala by nabiehať do predaja v Nemecku faceliftová Astra, ktorá by mala priniesť nie len dizajnovú zmenu, ale aj niektoré ďalšie technológie z Insignie a Zafiry C (určite biturbo, 4x4 asi určite nie, rozšírená ponuka motorov, adaptívny tempomat, vylepšený parkovací asistent, nová generácia Opel Eye.... viac info nájdeš na nete).
2) Start/stop voči ekológií super, ale je to ďalšia technológia čo sa môže pokaziť, závislá na energií z akumulátora - problém v zime s kúrením, v lete s klímou ....., čo sa týka motora, tak čím výkonnejší tým lepší, ale 2.0 má nejaké problémy s klepaním (v prevodovke, v systéme radenia, v zotrvačníku, a nevedia to odstrániť pri reklamáciách - možno je to už vyriešené). 1.7 má neskutočné problémy s intervalmi regenerácie DPF filtra pokiaľ jazdí v meste a krátke trasy. (v neste by som osobne išiel do benzínu + LPG?). Každopádne pred tým ako sa rozhodneš sa v tom odvez, aby si nebol potom sklamaný .....
3) na kvalitu - mäkkosť laku nadáva každý bez ohľadu na odtieň farby, ak ho chceš chrániť, tak exponované miesta oblepiť ochrannou fóliou. Ponúka ju aj Opel, ale je neskutočné drahá .... .
4) info ti dá asi len predajca, alebo zvoliť nižšiu radu a doskladať na Cosmo. Osobne si myslím že Cosmo poťahy sú super.
5) viď bod 3
6) miesto v kufri pre rezervu je vždy rovnaké (okrem dvoch prípadov - nosiča bicykla a ..... neviem). Ak máš dojazdovku tak je tam dojazdovka, ak sada na opravu defektov, tak je tam polys. výplň s touto sadou
7) Cosmo má 17 a jazda na nich je perfektná, pojazd je dobre odpružený. 18 a 19 sú za príplatok.
Cool treba lepšie hľadať http://www.opel.sk/majitelia/zaruka/cestna-asistencia.html
9) myslím že zmestia, ale podľa mňa stredné miesto nie je plnohodnotné.
10) treba hľadať: http://www.opel.sk/ponuky-sluzby/financovanie-lizing/financovanie-lizing-moznosti.html
11) mechanické veci nebude nič extra (tlmenie, pruženie, plecharina), ale elektronické technológie, prípadne nastavenie mechaniky motora môžu vyžadovať špeciálne prípravky. Je to ešte v podstate nové auto, teraz ešte len končia záruky prvým vyrobeným ročníkom, tak že sa aj servis bude postupne čoraz viac presúvať mimo autorizovaný servis.
11) bez adaptívnych to ani neobjednávaj, asi jedna z najlepších vychytávok Laughing
12) to tu asi nik nemá. Ale ak máš Opel Eye, nie je možné mať funkciu automatický diaľkových svetiel AFL
13) pre snúbenicu určite a občas aj pre Teba Laughing
14) asi pravdepodobne nie. Astra nikdy nebola 4x4

A ak cheš aby auto malo slovenské menu (nie len rádio, ale aj palubný PC, ovládanie kúrenia, hlášky na budíkoch ...... ), musíš mať navigačné rádio, 300 a 400 slovenčinu nepodporujú (ak to už nie je zmenené).

Tak v DE sa už predáva faceliftová Astra
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL


Naposledy upravil Rasto dňa Po Júl 30, 2012 9:14 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Po Júl 30, 2012 9:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No pekne, presne pribudli tie funkcie na ktoré som frflal, že opel neponúka voči vw,keď som objednával moju. Cúvaciu kameru, park asistant. K tomu ešte pribudla i signalizácia mrtveho uhla a ten vylepšený tempomat. A ešte medzičasom i ceny upravil opel Twisted Evil Zajtra si idem po ňu, no toto mi troška z radosti ubralo Smile Tuším pomaly aj autá sa naučia robiť Very Happy
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Po Júl 30, 2012 10:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

a to už je čo za motor v astre 1.4, 64 kW (87 PS)?
To je fiko edition?
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kusi
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 29.07.2012
Príspevky: 3

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 6:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No vyzerá to tak, že počkám na Facelift, aj keď toto je viac ako Facelift v porovnaní s VW.
Uvidím, aké budú ceny, ak to prestrelia, stále budú skladové "staré astry". Takže nemám čo stratiť.

Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za ochotu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Ut Júl 31, 2012 10:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tu by som doplnil info od predajcu. adaptivny tempomat nebude nahradzat standartny, bud epriplatkova vybava. cuvacia kamera samozrejme len s navi, kedze potrebuje displey. a ci bude park asistant seria pri P+Z senzoroch mi nevedeli povedat.
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St Aug 01, 2012 9:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasné že to bude všetko len za príplatok Laughing . Skúste pozrieť aké sú kombinácie výbav pre nemecký trh - zádné cúvacie senzory od určitej výbavy v sérií a tá najvyššia má v sérií aj AFL.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
xaviersa
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.11.2009
Príspevky: 576
Bydlisko: ŠAĽA - LEVICE

PríspevokZaslal: Št Aug 02, 2012 6:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dá sa niekde v motorovom priestore zistiť kód motora na astre j?
V car pase mám DTR, no motor by mal byť DTJ 110ps
_________________
ASTRA J 1.7DTJ COSMO
EX - ASTRA G 1.6 16V LPG, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Aug 02, 2012 8:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude určite vyrazený na motore. Skús pohľadať na miestach ako bol aj na G-čku. Alebo vylustrovať cez EPC (ak už bude Tvoje auto v databáze).
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Aug 02, 2012 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo pozriet v OP-COMe, co pise RJ motora - ale asi ho este poznat nebude, co?.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
panasonic650
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 13.07.2010
Príspevky: 92
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 14, 2012 11:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Rasto Napísal:
2)....., čo sa týka motora, tak čím výkonnejší tým lepší, ale 2.0 má nejaké problémy s klepaním (v prevodovke, v systéme radenia, v zotrvačníku, a nevedia to odstrániť pri reklamáciách - možno je to už vyriešené). 1.7 má neskutočné problémy s intervalmi regenerácie DPF filtra pokiaľ jazdí v meste a krátke trasy. (v neste by som osobne išiel do benzínu + LPG?). Každopádne pred tým ako sa rozhodneš sa v tom odvez, aby si nebol potom sklamaný .....

Pridam sa do diskusie lebo aj ja premyslam na Astrou. Po poslednych skusenostiach by som sa chcel vyhnut problemovemu motoru. Ktory teda je osvedceny a ma aj dobru spotrebu ?
_________________
Opel Vectra C benzin 2.2 direct Z22YH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group