Opelclub Fórum
Astra H alebo Vectra C? - Prosím o radu.

 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
wiki133
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.07.2012
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 1:03 am    Predmet: Astra H alebo Vectra C? - Prosím o radu. Odpovedať s citátom

Ahojte, ľudia s bleskom v srdci.

Chcem si kúpiť nového tátoša. Rozhodujem sa pre Astru H (1,7 cdti alebo 1,9cdti) a vectrou 1,9cdti. Ak som založil duplicitnú tému sa dopredu ospravedlňujem, pretože som pozeral aj vyhľadával a nenašiel som, že by sa to tu bolo riešielo. Ale k podstate veci. Jazdil som už kde čím, mal som kadett 1,6D a teraz mám VB1,6 16V CD (X16XEL) a spotreba oleja je asi 1-1,5l na 15000km, maximálna spokojnosť a dal som jej asi 100000km za 5 rokov (využívam do roboty, dovolenky, a sem tam kade tade, lebo stále mám sužobák). Jazdil som aj v Octávky, Fábie, BMW, Mercedes, Peugeot, renaulty, Fiaty a kde čo, ale Opel je mi asi najbližší stále. Vectru C som jazdil ale Astričku nie. Auto si pôjdem vziať do DE takže miliardy km v mojom prípade budú asi mimo obzor. Aj VB keď som kupoval bola síce z Itálie ale šla cez DE bazár ale to je na dlho po prvom majiteľovi a mala poctivých 134000km ( majiteľ bol policajt). Preto by som chcel poradiť do čoho a s akou motorizáciou by som sa mal vydať. Chodil som na dvoch VC a jedna OK a druhá stále v servise a pomenili tam aj nemožné. Ako najazdili tak kolo 380000km a potom sa predali ale no neviem a obe boli 1,9cdti 110kw (150k) v najvyššiej výbave okrem navi rok 2006. Preto by som chcel poradiť najspolahliveší motor a či astra alebo vectra. Je pravda, že chcem Insigniu ale hold toľko prachov nemám aj keď rozdiel je možno 3-4000€. A tie teraz nemám zbytočné.

P.S.: Prosím poradte, lebo to budem asi riešiť do 2-3 týždňou, ďakujem

Edited by admin
_________________
opel kadett 1,6D, opel vectra 1,6 16V, a iné jazdím služobne (octávie, VW, Peugeot, Fiat, Opel...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 3:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ten 1.7 ma vraj taky zvlastny zvuk
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 4:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Co sa spolahlivosti tyka, tak pri benzine je to Z18XER a pri diesli prave tato 1.9ka common-rail. Ta sa robi v vykonovych verziach 88kW a 110kW.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Misto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.04.2010
Príspevky: 261

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 1:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mam VeCe 1.9 cdti 110 kW, foter VeCe 2.2 dti a kamarat Astru H 1.7 cdti.

Ja by som dal takyto rebricek na zaklade mojich skusenosti:

1. VeCe 2.2 dti - najlepsia spotreba, cca. 5.8 l pri automate., totalne bez poruch, len vymena oleja a filtrov, najazdenych uz ma 225000 km. Slusny vykon.

2. VeCe 1.9 cdti - super vykon, horsia je vsak poruchovost. Cca. pri 140000 km mi odisli vyrive klapky a cela vymena a oprava ma vysla na 1000 €. Takze ale to bezne treba menit. Teraz mam 180000 km, priemerna dlhodoba spotreba je podla palubaku 6.3 l tiez pri automate.

3. Astra - 1.7 je lenivsi motor a ten vykon oproti vectram je citit. Ked tak Astru s 1.9. A samozrejme je to o triedu nizsie auto. Ked mam Vectru do Astry by som nesiel. Komfort, vybava, celkovo najma interier sa mi vobec nepaci. Ale to uz je moj nazor :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jony5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.01.2008
Príspevky: 452
Bydlisko: Zohor

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 4:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kombik alebo ina karoseria ? Ak kombik tak ceeecko . Ak ekonomika tak lpg do tej 1,8 alebo ak ide o vykon tak 2,7 turbo .
_________________
Vectra C Caravan 3,0 CDTI 2006
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
swabel
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.06.2007
Príspevky: 1304
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 6:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Spolahliva verzia 1,9 CDTi 8V 88 kW - Z19DT a bez filtra pevnych castic.
_________________
VETCTRA C GTS, Z19DTH, AT (2007)
*Diagnostika op-com, aktivácia pal. PC* info@opel-shop.sk 0915850900
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mam vectru combi 1,9 cdti 110kw s dpf-kom, 6st. manual, najazdenych cez 250000, stale super vykon, spotreba 5,4 leto/ 5,9 zima. s dpf problem nemam, zatial sa mu podarilo takmer zakazdym vycistit (niekedy si to nevsimnem a vypnem motor) pomaly odchadza zotrvacnik (cca 800€ aj so spojkou) menene EGR-ko, ostatne podla potreby (brzdy a pod.) s autom som velmi spokojny.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 2:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

z 1.8 CDTi je najspolahlivejsia ta co pisal swabel 88kw.
mal som 2.2 DTi pocul som kadeco na ten motor ale podla mna velmi vydareny kusok som mal. opravy z motorom? zhavice Very Happy a cistenie MAP senzora.
vynikajuci motor spotreba u mna 5,1- 5,6. ako som ho predal tak uz je spotreba 6,0 neviem ako to jazdia
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zippi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.04.2011
Príspevky: 163
Bydlisko: NR

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 3:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

brat mal vectru 110kw bez filtra po FL - takyto je velmi malo ale je to idealna volba Smile
ano kazia sa virive klapky ale ak si kupis kovovu vezriu mas pokoj, resp je tu niekde navod ako to repasovat za vyrazne menej penazi ako stoji novy diel
ak kupis verziu po FL a s fitlrom, je velmi pravdepodobne ze sa ti klapky nepokazia lebo budes mat kovovu verizu
spotrebu mal podla palubaku 6,3 ale jazdil velmi rychlo
_________________
Astra G Caravan 2.0DI 60kW X20DTL r.v.98 (ABS, man. klima, el. okna, tempomat)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wiki133
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.07.2012
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 11:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby som to uviedol na pravú mieru chcem diesel a nie benzín.
Vectru trochu poznám ako tak, ale astru nie. A keďže som nejak nesledoval fóra priebežne lebo mám ešte teraz benzín a chcem momentálne diesel, tak som sa obrátil tu na vás. Nemám problém ísť aj do 1,7 astry ak je to spolahlivé auto a ako som už písal nechcem kupovať na SK ale chcem ísť si pre auto do DE a nie k turkovi alebo moldavcovi a tak. Ako klasika auto´bazár ktorý má nemec. Takže auto relatívne v pohode aj s pôvodom. Naj. by som mal asi 110km 1,9CDTI ale tak ak aj 74kw 1,7CDTI je v pohode tak by som možno aj do toho šiel. Je mi skoro jedno či bude astra alebo vectra čo nájdem peknejšie a lepšie a čo mi viac padne do oka. Asi tak dajak. Proste nerád by som kúpil dačo čo neni moc spolahlivé.
_________________
opel kadett 1,6D, opel vectra 1,6 16V, a iné jazdím služobne (octávie, VW, Peugeot, Fiat, Opel...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Misto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.04.2010
Príspevky: 261

PríspevokZaslal: Ne Júl 22, 2012 9:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Musis si hlavne ty ujasnit viacero veci, lebo toto je moc vseobecny pohlad. Spolahlive moze byt kazde auto, tak isto aj opacne. Zalezi na mnohych faktoroch. My sme kupovali z DE 6 aut a vzdy sme uz na 99% dopredu vedeli co chceme. Takze si skus viac ujasnit konkretne predstavy a potom sa budes rozhodovat dajme tomu medzi 2 vozidlami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group