Opelclub Fórum
tlmice a ich test

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Št Júl 12, 2012 4:40 pm    Predmet: tlmice a ich test Odpovedať s citátom

Vedel by mi niekto potvrdit aký je rozdiel v tlmicoch.Mám na mysli plynové,plynovo-olejové,olejové??Dal som si vyrobit vzduchový systém pre svoju mantu tak ze mi namontovali vankúsiky na telo tlmicov.Zo zaciatku to bolo fajn samotný systém funguje ale pri namontovaní som jeden vankús dal dole z tela pretoze sa mi nepozdávalo ulozenie a vsimol som si ze tlmic sa dá rukou stlacit a nevraciasa odseba.Odpoved predávajúceho bolo plynové tlmice sa po stlacení vracajú a olejové nie.Vymontoval som znova vsetky, a dve predné ze vraj sú plynové lebo tie sa vracajú odseba a dve zadné sú olejové lebo ostanú po zatlacení v telese tlmica a dajú sa vitiahnut hoci aj dvoma prstami.Moj názor bol ze sú v prd.eli ale predávajúci ma uistoval ze sú v pohode.No ja uz neviem opravujem iba svoje autá ale toto ma teraz zaskocilo.Vie niekto potvrdit alebo vyvrátit toto tvrdenie predávajúceho?? Diky
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Pi Júl 13, 2012 7:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Plynovy tlmic je stale otvoreny a funguje tak ze tlmi smerom dole cize musis ho silou stlacit a on sa potom sam vytlaci. Olejovy tlmic funguje zas opacne, on je stlaceny dole a musis ho potiahnut hore silou a ked ho pustis tak sa sam zas stlaci. plynove tlmice su lepsie ako olejove ale ak chces tvrdsie tlmice tak si kup plynovoolejove ktore kladu odpor aj smerom dole aj smerom hore a su otvorene ako plynove. Inac neviem ake to je s kombinaciou so vzduchovymi vankusmi ale vzduch je stlacitelny a na mantu sa asi moc nehodia tie vankuse kedze potrebujes aby sedela na ceste a neplavala.
Videl som na prednej naprave pouzite tlmice kombinovane so strunou s nastavitelnou vyskou co sa mi velmi pacilo a tympadom nepotrebujes klasicke pruziny ktore su dole pod tlmicom Smile
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: So Júl 14, 2012 4:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

[img]http://www.bullock-style.de/Homepage/H_A_S/Galerie/Luftfahrwerk/Luftfahrwerk.jpg
[/img]
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: So Júl 14, 2012 4:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak funguje ten odkaz tak takto som si dal urobit tlmice.Struny som si nechal ja ten airride potrebujem iba na nadvihnutie auta ak potrebujem pri prejazdoch nasimi vychodoslovenskými cestami necestami.Uz som si kvoli znizeniu rozdrvil druhý spojler a kvoli takým malickostiam ako prejazd cez zel.priecestie alebo deravým asfaltom kde ani nevidís spodok diery.Jedna diera povedzme plná vody a je po predku auta.Uz ma to nebavilo .Systém je funkcný ale tie tlmice sa mi nepozdávali na pohlad vyzerajú ako cisto nové ale ktovie.Dve predné sa dajú lahko stlacit ale vracajú sa odseba no tie dve zadné tlakom dlane ich stlacís a ostanú dnuka a ked ich tahás tak idú hoci aj dvoma prstami.Predpokladám tie dve predné sú OK ale tie dve zadné asi sú dobré uz iba na zbytie toho pána ktorý to robil.Tak tak sme pochodili.Budem musiet zohnat dve zadné nové ale také isté ako tieto lebo nebudú nane pasovat vankúsiky.Diky pekne za tvoju odpoved.. Confused
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: So Júl 14, 2012 10:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

odkaz funguje a vyzera to zaujimavo, co stoji taka sranda?
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Ne Júl 15, 2012 7:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

s tlmicami a vsetkým dokopy 1100eur som platil.No s tlmicami ma prekabátili.No dajú sa kúpit aj od iných firiem univerzály ale s tým más vela roboty musís si ich sám skompletizovat.Kedze na mantu sa nic také nevyrába samozrejme..No cena univerzálov nikde nie je pod 2000-2500 eur.
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Ut Júl 17, 2012 10:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pekne drahe to by mi nestalo za to, ja som kupil KONI sport najnizsie co sa dali zohnat a znizene pruziny ale musel som tam dat o dva zavity vzssie pruziny a tlmice nastavit na najmaksie perovanie lebo sa s tym nedalo jazdit po bratislavskych cestach..po dialnic to bolo fajn ale inac onicom a samozrejme som nemohol ist vsade kvoli retarderom....teraz je to uz OK, nie seriovo vysoko ale o nieco nizsia a aj pruzenie je lepsie, da sa s tym uz jazdit a prizi to konecne Smile)))
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No vsak tak ako píses pekne drahé lenze Pre mna je moja manta neliecitelná choroba (slová mojej bývalej) Ktorá mi raz dala na výber tvoja manta alebo ja.Tak mantu este mám Laughing No Ju nie Cool. Inác ohladom rekordu mal si pravdu olejová vana nepasuje ale zial ani kardan ktorý je iný.Nevies niekoho kto by nieco také mal?Tú olejovu vanu a kardan z 5kvalt manty??Tieto veci este potrebujem a hádam uz potom mám vsetko...
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 5:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ja sa venujem mante od 95teho tak mi nemusis hovorit o chorobe Smile moja by ti mohla rozpravat a aj teraz mam dve. Kardan by mohol mat Adrian z Levic alebo potom chalani na polskom mantaclube popripade ceskom. popripade Maťo z Galanty (kadettc)
Olejovu vanu neviem ale bud si upravis z rekordu alebo potom kupis v nemecku chalan ju predava za 285 €...posielam ti link a chod dole a tam bude hlinikova z predlzenou zbernou castou, bude to druha vana

http://www.mantadany.de/motoren/
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 6:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fúúú vana stojí pomalicky viac ako celé auto boha!! Pokúsim sa podozvedat ci mi niekto neprerobí moju z rekordu nemám na to vhodnú zváracku.Inác ak sa mi raz podarí napriek mojej práci kvoli ktorej nemám uz skoro na nic cas sa zíst s Vamy na zraze tak si rád pozriem tvoju mantu ,kabriolet som este na zivo nevidel Very Happy
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Júl 18, 2012 9:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kabriolet mam rozrobeny v garazi takze zatial nejazdi ale dufam ze coskoro bude. Ta vana je draha lebo je ich malo takze cena stupla nakolko su aj ziadane.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 7:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm smola...Tak nech sa darí s tým dokoncením.Inác som premýslal nad tým kardanom ,sice je to spekulácia no mozno teoreticky sa to dá.Co ked prehodím z pod rekordu prevodovku,kardan,a aj diferenciál Teda komplett..Je to zrealizovatelné ??Ked nie tak musím ten kardan kúpit tak ci tak...
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kadettc
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2007
Príspevky: 812
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Júl 19, 2012 10:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten 5q kardan nechcem predat lebo ho potrebujem skratit o 10cm a dat do mojho noveho Kadetta C. Alebo by som ho vymenil za kardan z Manty automat.
Very Happy Ale ked ponuknes dobru cenu...
Na tu prerabku zadneho dif z rekorda zabudni
_________________
Astra F C20LET EDS ph.3(310ps)
Combo C Y17DT VeCe Car Y22DTR Kadett C limo i200 Kadett C city 2,0
http://www.kadettc.salem.sk/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kgracing
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.04.2011
Príspevky: 256
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Júl 20, 2012 3:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kardan kukni aj v madarsku...ja som tam kupil za 500ft....17eur...na 5rychlostnu... getrag 240ku som kupil za 20000ft 70eur...smiesne ceny...oplati sa ist preto..
_________________
kadett gsi c20let phase 2 ,manta b 1976 3,0dual ram,manta b 1982 2,6dual ram, kadett c 1,2 cih ,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Pi Júl 20, 2012 4:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz ma hlava bolí z tej prerábky!!Ja ze prerobit bude tazké,konec koncov zohnat vsetky veci je tazké.Nevadí skúsim u madarov ak nie tak sa tu ozvem.Dúfam sa dá sniekym dohodnút ze mi to posle aby som mal menej behaciek.Kadett C-- Akú má pre teba hodnotu ten kardan??Nechce niekto diely z rekorda alebo astry F na výmenu??Za ten kardan?
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Pi Júl 20, 2012 8:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

5kvaltovy kardan je uzkoprofilovy tovar hlavne na slovensku Very Happy
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mantaGTE
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 22.01.2012
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: So Júl 21, 2012 11:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to hej..Az privelmi úzkoprofilovany tovar. Big Ass Gun
_________________
1978 manta B GTE 20E
1994 opel astra f cc Gsi c20xe
1986 opel rekord 1.8 turing
1994 vw passat variant 1.9 Tdi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group