Opelclub Fórum
Kúpa Opla

 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Larry99
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 16.06.2012
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: So Jún 16, 2012 12:19 pm    Predmet: Kúpa Opla Odpovedať s citátom

Ahojte, odkedy máme v rodine Zafiru A (cca 5 rokov) tak neustále čítam Vaše fórum a našiel som v ňom veľa užitočných odpovedí. Teraz by som potreboval troška poradiť. Momentálne mám Lagunu II s 1,8 benzínom, no nastal čas ju vymeniť (veľká spotreba/veľký km nájazd/neustály servis). Rozhliadam sa po Astre G/H alebo Vectre C prípadne Signume, všetko s dieslom. Na autíčko mám k dispozícií 5tis€. Samozrejme mám požiadavky - pohodlnosť, rozumná spotreba, dostatočný priestor, čo najlepší tech. stav. Všetky vymenované autá s dieslami sa hýbu na Slovensku okolo 170-200tis km najazdených. Chcem sa spýtať či sa toho obávať, resp. ako sú natom diesle (napr 2,2) so životnosťou. Viem, že podľa toho ako sa o to majiteľ staral, ale to samozrejme nemám ako overiť. Za všetky rady ďakujem (ak som zle zaradil tému tak prosím presunúť)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
beton
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 08.08.2011
Príspevky: 118
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2012 7:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak co sa tyka pohodlnosti priestoru a dobrej spotreby,tak to moj signum splna Wink
a co sa tyka km,ja tam mam 221 000 a zatial som spokojny...motor je suchy,ziadny olej a zatial slape dobre...dufam ze este dlho aj bude Very Happy
pokial su tie km origo,tak si myslim ze by si si s tym nemusel robit hlavu...
vela ludi kupi auta so 110 000 km a su vyteseny ze ako dobre kupili a potom zistia ze to maa uz 300 000 a auto aj tak stale slape Very Happy
_________________
Signum 2,2 DTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2012 1:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano tak to byva Very Happy ale co uz ked mas najzdene cez 300 t km a auto jazdi kaslat na to Very Happy
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
beton
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 08.08.2011
Príspevky: 118
Bydlisko: Šaľa

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2012 1:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aj jaa hovorim Wink ved preto som to tam napisal Very Happy
_________________
Signum 2,2 DTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Jún 18, 2012 7:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

napodobne som kupil astricka 115tiskm a pritom mala cca o 100tiskm viac teraz ma aj zo stocenim 218tiskm ale to som ot

ale pokial ide o diesla tak sa vôbec neboj velkej kubaturi ja keby mam moznost zobrat 2,2DTI tak vôbec by som nevahal(neslo by mi ani o vykon ale skor o to ze ten motor peknesie pradie) takze akykolvek opel si vyberies tak to bude len na tebe a aj na to co sa ti zalubi ja by som moju astricku nemenil mne sa paci interierovo aj exterierovo Wink
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2012 1:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Za 5000€ si vyber hlavne čo najlepšie auto, ktoré bude v ponuke. Pozri aj "japoncov" - vraj sú extrémne spoľahlivý. Na Tvojom mieste netrvám na Opli.
A čo sa nafty týka, tak si zváž, či ju skutočne poterbuješ - niekedy má aj benziňák super spotrebu a servis bude lacnejší.
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OPEL VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group