Opelclub Fórum
pada nafta

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mixael123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.05.2011
Príspevky: 29
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 6:20 pm    Predmet: pada nafta Odpovedať s citátom

Zdravim chalani, takze mam takyto problem s vectrou, cca po nejakych osmich hod, padne nafta. Cital som tu na fore viacej tem o tomto, pise sa o tesneniach pod traverzami, ale vzapeti ze sa vyskytuje olej vo filtri. Filter je cisty bez oleja, skusal som podtlak za filtrom som odpojil privod nasal naftu a zapchal hadicku, to iste aj na prepade, vysledok nafta drzala. Vymenil som prepadove hadicky, tesnenia pod holendrami a stale ten isty roblem. Zaujimave je ze auto chyti a v zapeti zhasne, nema naftu, a myslim ze keby boli zle tesnenia pod traverzami tak nechyti vobec, aj ked mozno ze tolko nafty ostane v hlave cerpadla. A privodovy holender ma protipadaci ventil. Viete niekto poradit ako a ci je mozne nejak v garazovich podmienkach vylucit chybu zavzdusnovania na cerpadle alebo na vstrekoch, ci uz sucasne alebo jednotlivo? Alebo som nieco prehliadol. Vopred vdaka.
_________________
Ex Veba 1.8 16V 85kW
Ex Veba 2.0 Di 60kW
Ex Veba 2.2 DTI 92kW
Vectra B 2.0 DTI 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alzafir
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 164
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 6:59 am    Predmet: Re: pada nafta Odpovedať s citátom

mixael123 Napísal:
skusal som podtlak za filtrom som odpojil privod nasal naftu a zapchal hadicku, to iste aj na prepade, vysledok nafta drzala.

Měl jsi na tom napojenou průhlednou hadici, že víš, že nafta nespadla? Jak dlouho trval tento pokus?
Jak dlouho trvá problém zavzdušňování?
Holendr, tady ti nerozumím, pls vysvětli mi, co tím označuješ.
Jestliže jsdi vyměnil přepady, traverzám se chceš vyhnout, alespoň zatím, to chápu, podívej se na tesnění filtru, oba kroužky, i těsnění hadic.
Přepady, filtr, traverzy, to jsou nejčastější místa, dál čerpadlo. O dalším místě se zatím nikdo nezmínil, ani já jsem jinde problém ještě nenašel. Ne že by to nemohlo být i některé těsnění na spoji trubek od nádrže do filtru a na zpátečce do nádrže. No ještě jsem se s tím nesetkal.
_________________
Zafira 2,2DTi 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mixael123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.05.2011
Príspevky: 29
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 12:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano mal som tam priehladnu hadicu a pokus trval 24 hod. Holender, ta sroba ktorou je pripojene cerpadlo na privod aj prepad, s predu na cerpadle dve sroby 17 a 19. Filter som obisiel na prijamo malym priesvitnym filtrikom, tak isto padla nafta, prepadova hadicka na vstrekoch je nova. Bude to bud cerpadlo alebo vstreky, len neviem ako zistit ktore stycjto dvoch veci to ma na svedomi.
_________________
Ex Veba 1.8 16V 85kW
Ex Veba 2.0 Di 60kW
Ex Veba 2.2 DTI 92kW
Vectra B 2.0 DTI 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mixael123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.05.2011
Príspevky: 29
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: Ut Jún 19, 2012 3:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nakoniec to su tie traverzi, vyskusal som hadicku prepadovu dat len tak do flase, a na privode odkial som ju odobral z holendra, tento som upchal. Do flase nejde stej hadicky nic len take slzy, takze to asi rype do oleja aj ked oleja na 5000km nebadat zeby pribudlo. Tak sa pustim do tej vymeny gumyciek pod traverzami. Ak by mal niekto podobny problem, tak snad vam daco stohto pomoze.
_________________
Ex Veba 1.8 16V 85kW
Ex Veba 2.0 Di 60kW
Ex Veba 2.2 DTI 92kW
Vectra B 2.0 DTI 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alzafir
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 164
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2012 7:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak na to bych neměl nervy Very Happy
Ty kroužky pod vstřiky by se měly cca po 120tkm měnit, tvrdnou a pak tohle přivzdušňování.
_________________
Zafira 2,2DTi 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mixael123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.05.2011
Príspevky: 29
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Jún 20, 2012 10:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ono pokial to nemas ako robotu ale ako konicek tak este chut mas Very Happy este mam jednu otazocku, odkial tie gumycky objednavate, ci len cez opel? lebo som kukal par eshopov ale nenasiel som to.
_________________
Ex Veba 1.8 16V 85kW
Ex Veba 2.0 Di 60kW
Ex Veba 2.2 DTI 92kW
Vectra B 2.0 DTI 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alzafir
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 164
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Pi Jún 22, 2012 8:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Těsnění pod vstřiky mají u nás např v autokelly. Ale když už to měníš, je vhodné vyměnit i o kroužky mezi vstřikem a hlavou, ty mají pouze v Oplu. Takže to vezmi tam . Těsnění pod vstřik cca 290 a těsnění do hlavy asi 20Kč. To vše samosebou x4 Wink
_________________
Zafira 2,2DTi 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mixael123
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 02.05.2011
Príspevky: 29
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PríspevokZaslal: St Júl 04, 2012 7:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze vymenené. To tesnenie pod traverzou bolo prasknute na druhom valci, bolo to pekne vidiet. nieje to ani zla robota, da sa to spravit aj doma v garazi, akurat ma trosku potrapilo naspanovat retaz ked ze stym dake skusenosti nemam, ale podarilo sa. takze chalani ked toto budete robit, je potrebne daco o rozvodoch a ich nastaveniach vediet, aspon malo, ja som vedel tolko ze sa rozvod musi zaistovat a ze ho nieco spanuje, a nastastie su tam dve retaze takze som zaistoval len cerpadlo, a po nahodeni rozvodu som pretacal motorom hadam na pat krat ci je to v poriadku Very Happy takze tolko. A dakujem alzafirovi Smile
_________________
Ex Veba 1.8 16V 85kW
Ex Veba 2.0 Di 60kW
Ex Veba 2.2 DTI 92kW
Vectra B 2.0 DTI 74kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group