Opelclub Fórum
Led osvetlenie
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JANCI-LC
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.01.2011
Príspevky: 41
Bydlisko: Lučenec

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 2:25 pm    Predmet: Led osvetlenie Odpovedať s citátom

Led pasy co hovorite na to potreboval by som nieco taketo neviete de sa to da kupit? Nejaku stranku?
Na tom odkaze je stranka len dlzka a potom to napajanie?
http://www.ledprodukt.sk/ledprodukt/eshop/10-1-LED-PASIKY/0/0/9/0/




_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 2:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ved vsak z tej stranky si to vies napr. kupit.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JANCI-LC
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.01.2011
Príspevky: 41
Bydlisko: Lučenec

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 2:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
ved vsak z tej stranky si to vies napr. kupit.


ale nie je tam danny popis ze to je i do auta a to napajanie tam neviem ake je?
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 4:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiadne nie sú určené výlučne do auta. Ani tie, ktoré predávajú tuningoví predajcovia.
Na tej stránke sú všetky potrebné údaje. Napájanie, metrový príkon, farba a podobne.

Mimochodom, svojím podpisom si už druhýkrát porušil pravidlo o podpisoch. Dávaj si na to pozor. Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

brat ma taku len bielu omotanu v batozinovom alebo skrinovom strope v citroene jumper ta krabicova verzia svieti to pri otvoreni dveri a svieti to super no ale on tam namotal 5m Very Happy
pokial ide na napajanie tak ma to strihacie miesta kde to prestrihnes a pripajkujes dva kabliky(+-) a napojis ako potrebujes ako uz pisal Macil tak prikony a udaje su tam pisane
vhodnost do auta no ako sa to vezme vsetko je zasah do elektroinstalacie takze oficialne nevhodne Wink
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kofi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.05.2008
Príspevky: 256
Bydlisko: okr. MICHALOVCE

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.avelmak.sk/index.php?lm=1243
_________________
Opel Vectra Caravan 2,0 16V DTi r.v.2001 - strieborna metaliza
Opel Corsa C 1,0 12V r.v.2004
Skoda Forman 1,3 50kW BMM r.v. 1993 - modry - EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kofi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.05.2008
Príspevky: 256
Bydlisko: okr. MICHALOVCE

PríspevokZaslal: Št Jún 14, 2012 9:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=led+strip&_sacat=0
_________________
Opel Vectra Caravan 2,0 16V DTi r.v.2001 - strieborna metaliza
Opel Corsa C 1,0 12V r.v.2004
Skoda Forman 1,3 50kW BMM r.v. 1993 - modry - EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 9:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja by som len dodal, ze cez tyzden som sa bol pytat na tieto led pasiky, nakolko by som to chcel dat pod auto. existuju aj vodeodolne, vtedy ich tam zorvna nemal, ale hovoril, ze cely ten pasik je v podstate zaliaty takze by nemal byt problem s vodou ani s mrazom a pod. dokonca je to zaliate tym sposobom, ze sa to da strihat po castiach ako ste to uz spominali. na koncoch sa len pripajkuje privod. A ohladom napajania mi hovoril, ze oni skusali tusim 5m pasik a malo to odber do 2A, ako to budete napajat? z baterky cez poistku?
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 9:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

zalezi ako to chces mat napojene bud na original svetla alebo zvlast na vypinac pokial zvlast natiahol by som to priamo z baterii a jasne poistka je zaklad Wink
nezabudaj ze je to zaliate v silikone teda nie je to az tak extra odolne ale netvrdim ze to nevydrzi len by som si dal na to potom pozor(pokial to das pod auto tak nezabudaj ze to nalepit nestaci takze nejaky ten material na uchytenie je k tomu este potrebny)
potom hod foto ak to bude hotove
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 10:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chcem to mat nezavisle od elektroinstalacie vozidla, len typek z obchodu hovoril ze to davali cez nejaky zdroj, nepytal som sa ze aky, je tiez mozne ze myslel uz na instalaciu niekde v dome/byte a zabudol ze hovorime o aute. vsak ja mam zdroj vlastne baterku. tak skoro to asi nebude, chcem dat dokopy teraz komplet spojku a zotrvacnik. ked to bude hotove nahadzem sem foto. aj ked podsvietenie na moje auto Vectra combi by vychadzalo zhruba 80,-€ komplet so vsetkym. Pas chcem 10m, co zostane dam do interieru na nohy a pod. S tym uchytenim, jasne ze to nebude drzat len na tej obojstrannej paske na led pasiku, zatial som nad tym nerozmyslal ale co ma zatial napadlo, bolo vlozit-vlepit ten led pasik do elektroinstalacnej listy a listu nasledne uchytit o spodok vozidla. ak ma niekto skusenosti s montazou podsvietenia, nech napise ako to je mozne riesit. vdaka
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Redline
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.10.2008
Príspevky: 727

PríspevokZaslal: Pi Jún 15, 2012 12:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám ten pasik pod celym autom.
Lepil som do silikonu a drži. Len netreba toho silikonu sanovať. Mne sa to na niektorých miestach po zime odlepilo tam kde som s ním šetril.
_________________
Opel Vectra B X18XE (1998) - ex
Škoda SuperB 1,9TDi (2009)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JANCI-LC
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.01.2011
Príspevky: 41
Bydlisko: Lučenec

PríspevokZaslal: So Jún 16, 2012 6:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Poprosim dajte potom Foto ked to spravite!!! Laughing
Ja to tiez planujem dat Wink
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Pi Júl 27, 2012 5:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak konecne sa mozem pochvalit podsvietenim. Je realizovane pomocou vodotesnych led pasov. ako som uz vyssie spominal, led pas som vlepil do elektroinstalacnej listy - do horneho krytu listy, pomocou obojstrannej pasky, ktora je na led pasiku. Este pred vlepenim do listy som vsak naspajkoval kable na pasik. Na listu, uz aj s vlepenym pasikom a naspajkovanym kablom, som naniesol tmel. Bol to parotesniaci tmel, ktory sa pouziva pri vytvarani parotesniacej zabrany na strechach a pod. Lepi dost silno a je aj elasticky. Listy na podbeh som nalepil len tmelom. Listu nebolo potrebne ani podopierat, lebo je lahka. Listu pod zadny naraznik som upevnil pomocou srobov. Na listu som uchytil pliesok, ktoreho druhy koniec som uchytil o spodok vozidla. Predna lista je uchytena podobne. Tam mam listu priamo skrutkou uchytenu o naraznik. Tu by som chcel upozornit na to, ze je potrebne spravit nejaky konektor na kable, lebo ak by bolo potrebne dat dole naraznik, tak sa napajanie jednoducho odpoji. Co sa tyka napajania ostatnych pasikov, tak pravy podbeh mam spojeny so zadnym naraznikom. Kabel ide ponad rameno a je uchyteny stahovacimi paskami. Lavy podbeh a aj predny naraznik je napajany samostatne. Kabel z podbehov som tahal od predneho kolesa pod podblatnikom a do motoroveho priestoru som sa dostal popri kabli k smerovke. Od predneho naraznika je kabel natiahnuty popri nadrzke ostrekovaca. Ked boli listy namonontovane tak som okolo led pasikov - priamo do listy, natlacil priesvitny silikon, ako dalsiu ochranu voci vode a inym drobnostiam a taktiez aj aby mi to lepsie drzalo. Tej obojstrannej paske na led pasiku moc nedoverujem. K uplnemu dokonceniu mi chyba uz len natiahnut vypinac do kabiny.
V pripade ak by mal niekto zaujem o LED pasik, viem zohnat akejkolvek farby za 15€/5m

pouzity led pasik


pohlad na podbeh, je to nalepene na umelohmotny kryt


pasik v liste, este bez silikonu


pohlad na umiestnenie kabla - popri napajani smerovky. Kabel som pouzil o priemere 1mm, ale bude stacit aj mensi priemer, nakolko tento sa nedal poriadne ani naspajkovat na led pasik


silikon pomocou ktoreho som to lepil


pohlad na nalepeny led pasik


pohlad pod zadny naraznik, sipky hore ukazuje kam som uchytil pomocou skrutiek a pliesku listu s led. bolo potrebne prevrtat ten plech, lebo som nenasiel ziadne miesto kam by som to uchytil. sipka vpravo ukazuje kadial som tahal kabel


nejake tie fotky z noci





Listy vidiet nie je, len ak si tomu cupnete. Mozno ich niekedy nastriekam na cierno, ale nie je to potrebne. Taktiez v noci nie je vidiet svietiace ledky, len osvetlenie na zemi. Samozrejme ked si k tomu cupnete, tak na niektorych miestach zbadat ako svietia ledky ale pri beznom pohlade to nevidiet. Aj z tohto dovodu som to dal do listy, ktore v podsate tie ledky z boku zakryvaju. Dufam, ze to niekomu pomoze a prajem vela stastia pri realizacii. Co sa tyka financii, na moju vectru combi som pouzil 2x5m led pasik (30€), samozrejme z neho ostalo, ale z jedneho to nevydalo. Kabel 8m (3-4€) listy 8m (do 4€) priesvitny silikon (cca 5€) ten druhy s ktorym som to lepil som zobral otcovi takze cenu neviem, a este musim dorobit vypinac s poistkou co je cca do 5€. Takze celkovo asi do 50€. Robota to tazka nebola, len si treba premysliet vopred postup, co mne trvalo asi najdlhsie Smile
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov


Naposledy upravil otravaga dňa Ut Okt 16, 2012 5:48 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cikcikcik
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.08.2012
Príspevky: 12
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne Aug 12, 2012 8:39 pm    Predmet: led osvetlenie Odpovedať s citátom

Ak potrebuje niekto poradit ohladne led cohokolvek rad poradim. Led pasiky este nemam zaradene v ponuke , pracujem na tom a cena bude 8,5eur za meter. Su v nich pouzite smd 5050 led 30ks na meter. BUdu zaradene v kategorii led pasiky na www.cenajedobra.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St Sep 12, 2012 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si z toho spravil zopár vecí.



Na podvozok by som to dal možno rovnako ako to mám na otvorenie dverí. Aby som nestal do mláky Smile ale za jazdy by som to rozhodne nepúšťal. Včera išiel oproti mne jeden s modrým a bolo to celkom metúce. Už celkom chápem, prečo to je zakázané.


_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
tankista.ca
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.09.2012
Príspevky: 37
Bydlisko: Cadca

PríspevokZaslal: Ut Okt 16, 2012 3:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

areyco tie co mas dane pod dverami ti svietia aj pri zavretych dverach?? ci pri zavreti dveri normalne zhasnu??
_________________
VeBe caravan 1,6 16v 74 kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JANCI-LC
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.01.2011
Príspevky: 41
Bydlisko: Lučenec

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 4:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tankista.ca Napísal:
areyco tie co mas dane pod dverami ti svietia aj pri zavretych dverach?? ci pri zavreti dveri normalne zhasnu??


Ja mam nieco take nuka pri nohach je to napojene na stropnom svetle takze tiez ked otvoris dvere tak to svieti, zavres zhasne tu to bude ties tak riesene.
_________________
> PODPIS <
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2012 5:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

samozrejme pri zatvorení dverí zhasnú...
ale ak ťa metie tá fotka, kde svietia aj zatvorené dvere, tak podobne ako kolega, to mám napojené na to stropné svetlo a teda keď zapneš interiér, pekne svietia aj dvere Smile
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
tankista.ca
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 03.09.2012
Príspevky: 37
Bydlisko: Cadca

PríspevokZaslal: Št Okt 18, 2012 7:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aha tak..teraz uz mi je vsetko jasne Very Happy ja tiez planujem nieco podobne len som rozmyslal ze mam pod tapacirom kablovacku co mala byt povodne asi na to svetlo co svietilo pri otvoreni dveri..len nejak toho svetla tam neni Very Happy..tak ze cez to by som to zapojil..a len tak popod dvere pekne nech nestupim do nejakej kaluze a podobne Very Happy
_________________
VeBe caravan 1,6 16v 74 kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2012 9:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak s prichodom mrazov mi moje podsvietenie zacalo blbnut. Najprv mi nesvietila len jedna strana, potom aj druha (podbehy). Ked som sa na to kukol lepsie tak som zistil, ze svietit by to aj svietilo, len je niekde preruseny spoj a to hned na zaciatku. Oba podbehy na zaciatku svietia cca 10cm a potom uz nic alebo len velmi slabo. Za tymto usekom (tych 10cm) je vidiet, ze ten silikon je oddeleny od tej listy do ktorej som daval led pasik. Predpokladam, ze to teraz v zime vymrzlo a poskodili sa aj spoje na led pasiku. Pri stlaceni toho pasika v tom poskodenom mieste to totiz zvykne zasvietit. Podsvietenie vpredu funguje ok nakolko tam sa tolko vody nedostava. Zadne podsvietenie je bohuzial napajane z jedneho podbehu takze to neide tiez. Zatial neviem ako to poriesim ale budem to robit az s prichodom teplejsieho pocasia. Tymto som len chcel upozornit, ze tento sposob, ktory som pouzil ja, nebude zrejme najlepsim riesenim. Ak by ste mali nejake napady ako to lepsie ochranit voci mrazu, tak dajte vediet. vdaka. Inak samotna voda tomu nevadila, pouzival som to aj pocas dazda a v pohode to svietilo.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group