Opelclub Fórum
Radenie rychlosti - Opel Meriva

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kristian162
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.05.2012
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 9:03 pm    Predmet: Radenie rychlosti - Opel Meriva Odpovedať s citátom

Zdravim pani,
pri radeni rychlostí mi radiaca paka kladie znacny odpor - o cosi sa zadrhava. Prvy a druhy prevodovy stupen je ako tak este v poriadku. Pri tretom prevodovom stupni a pri snahe o zaradenie ako keby narazim na maly odpor (naraz na stenu), silejsie zatlacim, povoli to a rychlost skoci na svoje miesto. Mam nabehanych 157 000 km a stvrty a piaty prevodovy stupen je bezproblemovy...moj laicky tip je ten, ze je to proste uz vyjazdene.

Teraz sa dostavam k meritu veci...da satento neduh odstranit tak, aby rychlosti zapadali ako za nova? Vymenenim kulisy by sa to odstranilo? V prevodovke problem zrejme nie je...ak mal niekto podobny problem a vyriesil ho, budem rad ak sa so mnou podeli o nejake to info, dikes Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus zlozit dole manzetu z radiacej paky (na spodu z bokov stisnes manzetu kde je plastovy ramik a tahas hore, cim vyskoci ramik z ulozenia v stredovom tuneli), a pozri na ten klb, ci tam nieco nie je ulomene, co ti brani zaradit 3ti rychlostny stupen. Pripadne to skus niecim podobnym ako to tam uvidis premazat (len tam nestriekaj WD40).
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kristian162
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.05.2012
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 9:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som sa snazil manzetu zlozit, len som sa bal o ulomenie. Zajtra sa teda na to pozriem podla Tvojho navodu. Dikes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po Jún 04, 2012 10:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Stisnes, a povytiahnes, bud od predu, alebo od zadu, ako ti pojde. Na Corse C najprv vylieza tusim predna cast ... na Merive asi obdobne.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jún 05, 2012 9:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak nie je vôľa v samotnej kulise, tak možno to bude stačiť zoštelovať. Návod by si mal nájsť v "Jak na to". Postup bol popísaný aj na fóre.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kristian162
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 29.05.2012
Príspevky: 52

PríspevokZaslal: Ut Jún 05, 2012 11:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Manzetu som zlozil, ziadne necistoty sa nekonali, klb vyzera byt premazany dobre. Radiaca ma milimetrovu volu smerom hore a do stran sa trepe podstatne viac. Asi budem nuteny vymenit kulisu a potom to este zostelovat. Confused

Prebehol som celu knihu zo serie Jak na to Opel Corsa, Meriva atd a nic tam nie je pisane ohladne kontroly radiacej paky a nejakeho zostelovania... Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group