Opelclub Fórum
Strata vykonu/vyssia spotreba/hlucnejsi motor

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Miskoch
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.07.2010
Príspevky: 63
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2012 1:05 pm    Predmet: Strata vykonu/vyssia spotreba/hlucnejsi motor Odpovedať s citátom

Zdravim.Mam taky problem.Moja ASTRA G 1.6 16V uz dlhu dobu straca vykon.Za studeneho startu auto taha ako dive.Lenze ako nahle sa zahrieva motor tak Astra straca vykon a je uplne leniva.Stava sa to aj ked je von dusno.Obcas sa mi stalo ze nabehla kontrolka motora ze je daka chyba.No po chvile zhasla.Tak som skusil zaslepit EGR a potom kontrolka zacala svietit zastejsie.Tak som zaslepku dal prec a kontrolka sa uz neobjaviuje zatial.Dal som to na PC a vypisalo : signal EGR, Snimac klukoveho hriadela, Merac hustoty vzduchu.Motor ked ide do otacok je strasne hlucny,akoby siel v nudzovom rezime,dost ho akoby dusi.Filtre som povymienal,chyby sa na PC vymazali ale problem ostal.Mam take tusenie ze to zrejme robi Vaha vzduchu kedze to robi vtedy ked je von dusno pripadne sa motor zahrieva.Poradil by mi niekto ako to odskusat dakym jednoduchym sposobom pripadne by sa niekto nasiel z RUZOMBERKA alebo blizkeho okolia co by mal Vahu vzduchu,pripadne EGR ze by som odskusal? Crying or Very sad
_________________
Opel Astra 1.6 16V X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miskoch
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.07.2010
Príspevky: 63
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2012 1:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Este dodam,ze som vycistil EGR a klapku vzduchu.Otacky sa trochu ustalili ale obcas padaju akoby siel motor skapat.Vtedy motor vibruje a po nastartovani a naslednom vyjazde auto rozklepe.Preblikava mi aj cele osvetlenie palubovky a interieru.V poslednom case mi zacina preblikavat aj baterka na volnobehu.Ale ako nahle zapnem svetla alebo pridal plyn, tak baterka zhasne.
_________________
Opel Astra 1.6 16V X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miskoch
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 23.07.2010
Príspevky: 63
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: Ut Máj 15, 2012 1:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a este jedna vec... Emisnu som nespravil.Robil som ju na 2 krat ale aj tak boli vysoke hodnoty HC a CO. Na Lambda sonde ukazalo dobre hodnoty...
_________________
Opel Astra 1.6 16V X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group