Opelclub Fórum
ako otvorim zamknute dvere?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Nov 17, 2008 9:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
Iurai,mam OpelVectru r.v 96 1.6/16V 100hp,su to prave zadne dvere.Dvere možem zatvoriť aj otvoriť,ale nemožem ich zamknuť ani s centrálom,ani s kolikom,proste kolik chodi hore dole a nič,dvere sa nezamknu.Predtým sa mi stalo že som ich nemohol otvoriť a kolik bol zaseknuty,no pohral som sa s centralom asi polhodiny,odomykal a zamykal a potom sa to odomklo potiahnutim za kolik.No teraz je to tak,že ich nemožem zamknuť,ako ti pišem,pomož čo s tým,dakujem


ak chodi kolik s rovnakym odporom ako na ostatnych dverach, tak je mechanicky problem v zamku. tu odporucam vymenu

kym ho nevymenis, priprav sa aspon na mozne problem - daj dole calunenie, alebo aspon odskrutkuj spodne 2 skrutky

ak ide kolik velmi lahko, tak je vyskocene nejake tiahlo
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Po Nov 17, 2008 9:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ten kolik ide celkom ľahko,necitim tam odpor ako na ostatných kolikoch,a ten kolik na tych vadnych dverach ide ešte aj nižššie a aj vyššie ako tie ostatne.Proste ked ho zatlačim tak vytrča iba trošku,asi 1cm,ostatne ostavaju vyššie,no a ked ho vytiahnem ten kolik tak tiež vyde až celkom hore,až za tu červenu plochu čo tam je.Ale ked ho stlačam a vyťahujem,tak počuť take jemne cvakanie pri zamku niekde,počuť to niekde zo stredu dveri,trochu viac k zamku dveram,tak neviem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Ut Nov 18, 2008 3:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Iuraj,no ten Tapacir už mam skoro dole,ale hore mi to tam nechce pustiť pri skle,zospodu som pozeral,su tam take ako zavlačky plechove,ako mam ťahať to čalunenie,hore-dole,či ksebe,ako to je???nechcem to dobabrať,alebo zlomiť tam dačo,prosim porad,dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Nov 18, 2008 3:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
ahoj Iuraj,no ten Tapacir už mam skoro dole,ale hore mi to tam nechce pustiť pri skle,zospodu som pozeral,su tam take ako zavlačky plechove,ako mam ťahať to čalunenie,hore-dole,či ksebe,ako to je???nechcem to dobabrať,alebo zlomiť tam dačo,prosim porad,dik


1. trojuholnik plastovy v rohu okna treba dat prec.

vzadu odklopit aby vyskocili take plastove prichytky, prednu stranu vytlacit dopredu - su tam haciky

2. calunenie tlacit komplet nahor, je zhora len nasadene na plech
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Ut Nov 18, 2008 3:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A tu gumu čo je pozdž okna,to netreba dať dole??takže všetko tlačiť smerom hore??tie uchtky plechove by mali ostať na tapacire ak som to pochopil,idem to skusiť,drž palce,len uvidim čo potom,stači ked dam dole dnes iba ten tapacir,lebo za chviľu je už ajtak tma,takže tam radšej nebudem šupať,necham to na zajtra,potom sa ti ozvem čo a jak,zatial ti pekne dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Nov 18, 2008 3:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
A tu gumu čo je pozdž okna,to netreba dať dole??takže všetko tlačiť smerom hore??tie uchtky plechove by mali ostať na tapacire ak som to pochopil,idem to skusiť,drž palce,len uvidim čo potom,stači ked dam dole dnes iba ten tapacir,lebo za chviľu je už ajtak tma,takže tam radšej nebudem šupať,necham to na zajtra,potom sa ti ozvem čo a jak,zatial ti pekne dakujem


ano, tapacir musis demontovat spolu s tou castou hore co je co pri okne.
tie plechove uchytky sa strasne tazko davaju spat

zatial kukni iba na tiahlo od kolicka

vybrat zamok co to trva, ak to robis 1. krat, nechaj si 2 hodiny casu pri svetle Wink
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Ut Nov 18, 2008 4:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No už je dole ten tapacir aj ta folia,tiahlo od kolika je v pohode,aj lanko,aj počuť že v zamku že sa niečo deje,niečo tam cvaka,ale stále to ide všetko navoľno,chcel som odpojiť koncovku napajania k zamku,ale je to tam všetko tak natesno,to musim asi vybrať cely ten zamok čo??odpojiť tiahlo od kľučky a tak.Dnes som to nechal,už som tam nič nevidel,tak skusim niečo zajtra.U nas je OPEL,čo mysliš,za koľko by to vymenili,ten mechanizmus,alebo čo je tam vlastne vadne už neviem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Nov 18, 2008 4:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vcera som sa dival, novy zamok je za 130 euro
cas na vymenu. do pol hodiny
pouzity zamok - vid inzercia na fore Wink alebo vrakovisko alebo ...
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: St Nov 19, 2008 4:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Iurai,tak už som prišiel na chybu,mam vypadnute lanko s toho zeleneho kolieska,no lanko je aj pretočene,na konci lanka je taky količek do vtavru L,nemožem ho tam nastoknuť a zamok vyberať,boooože to je už namna veľa.Skušal som zobrať drot a hybať tym ťahlom,v pohode sa auto zamyka a odomyka,takže rozmyšľam že potom odpojim napajanie a necham to iba na ručne otváranie a bude pokoj,najlepšie by bolo dať dole zamok,dať tam to lanko,spraviť to tak aby to tam perfektne držalo,odpojiť napajanie a je to.Ked odpojim to napajanie,ostatne dvere mi pojdu na central či ako to je vyriešene.No neviem čo s tym zamkom.Ty si už vyberal zamok z Opel Vectri,vyzera to tam odstrašujuco,aspon premna.Super,pomohol si my s tym dosť,dakujeeeeem Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Durko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.10.2007
Príspevky: 379
Bydlisko: Rybnik

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 2:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako vyzera ten zamok si pozri tu:

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=1032&postdays=0&postorder=asc&start=20

nastoknut lanko od kľučky bez vybratia zamku bude problem

o.i. keď už máš tapacír dole, vybrať zámok nieje až taký problém, 5 skrutiek, vytrhnúť drôt čo ovláda kolíček a zámok máš v ruke - dať to naspäť je veda len v tom že musíš ešte trafiť ovládanie vonkajšej kľučky (ale dlhým skrutkovačom sa dá aj to v pohode)
_________________
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 2:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Durko Napísal:
ako vyzera ten zamok si pozri tu:

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=1032&postdays=0&postorder=asc&start=20

nastoknut lanko od kľučky bez vybratia zamku bude problem

o.i. keď už máš tapacír dole, vybrať zámok nieje až taký problém, 5 skrutiek, vytrhnúť drôt čo ovláda kolíček a zámok máš v ruke - dať to naspäť je veda len v tom že musíš ešte trafiť ovládanie vonkajšej kľučky (ale dlhým skrutkovačom sa dá aj to v pohode)


pamatam sa spravne:

ze od klucky ide drot na naspodnejsie ocko - na Durko-vej fotke s ciernou plastovou uchykou

ze lanko ide bowdenom dopredu k takemu prevodu/pake v tvare L a odtial ide hore ku kolicku dveri tycka

treba povolit listu okna - 2 skrutky, az potom sa da zamok vybrat, aj to je zazrak ak sa lista okna neskrivi.

--

mozno je to lanko naopak nasadene do L prevodu na prednom konci dveri ?

inak spravne smerovanie L -ka na konci lanka je, ze z vnutornej strany dveri vchadza v plastovom ulozeni do diery na pake zamku - smerujuc von z auta

na nasadenie lanka odporucam vybrat tiahlo aj bowden z prichytok v plechu dveri, povolit vonkajsiu klucku - 2 matice a aj zamok - 3 skrutky.
potom zamok mozeme v dverach posuvat, aby sa pohodlnejsie pracovalo.

najprv treba L na konci lanka zachytit do prichytky na pake zamku, az potom zacvaknut bowden do plastu zamku. v dalsom kroku uchytit tiahlo od klucky.

na koniec dat zamok a vonkajsiu klucku na spravne miesto.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 3:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na prednom konci dveri je to dobre uchytene,ide to smerom von.Hmmmm čita sa to všetko ľahko,len ťažšie sa robi,ale čo už,musim to vybrať nejako.Musim poriadne zapchať to lanko do tej zelenej blbosti čo je na tej pačke,aby to tam držalo,lebo sa mi to všetko už druhykrat nechce rozoberať,potom odpojim aj napajanie a mam pokoj,budem to zamykať iba kolikom a už budem mať pokoj dufam.Necham si to na sobotu,aby som nato mal cely den,lebo tak po robote sa mi nechce do toho pušťať a už aj skoro tma je a tak.Ono by sa mi to podarilo aj tak nasadiť,keby som mal nejake dlhe ploche kliešte,aby som ten koniec lanka poriadne uchytil a nastokol to tam,ale to sa da urobiť iba cez tu malu dierku v dverach čo je,a tam by trebalo take kliešte kombinovane plochce nejake,mam ploche kliešte ale to kratke su,take jak mne treba asi ešte nevyrobili Laughing ,uvidime čo s tym,dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 3:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
Na prednom konci dveri je to dobre uchytene,ide to smerom von.Hmmmm čita sa to všetko ľahko,len ťažšie sa robi,ale čo už,musim to vybrať nejako.Musim poriadne zapchať to lanko do tej zelenej blbosti čo je na tej pačke,aby to tam držalo,lebo sa mi to všetko už druhykrat nechce rozoberať,potom odpojim aj napajanie a mam pokoj,budem to zamykať iba kolikom a už budem mať pokoj dufam.Necham si to na sobotu,aby som nato mal cely den,lebo tak po robote sa mi nechce do toho pušťať a už aj skoro tma je a tak.Ono by sa mi to podarilo aj tak nasadiť,keby som mal nejake dlhe ploche kliešte,aby som ten koniec lanka poriadne uchytil a nastokol to tam,ale to sa da urobiť iba cez tu malu dierku v dverach čo je,a tam by trebalo take kliešte kombinovane plochce nejake,mam ploche kliešte ale to kratke su,take jak mne treba asi ešte nevyrobili Laughing ,uvidime čo s tym,dik


ja som to robil prstami, ale zamok bol v dverach volny. ked ten zeleny plast dolames, bude problem
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 3:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To ani nehovor,to viem že bude problem,preto som to nechal tak,nešupal to len tak tam od oka a chcem to vybrať,takže vonkajšia kľučka sa da uvoľniť a aj zamok a bude mi to tam voľne??budem to mocť pritiahnuť trochu k sebe aby som to tam nastokol??koľajničku viem že treba uvoľniť asi,to som pozeral nato aj včera,a tyčka čo ide od zamku k vnutornej kľučke??ta kľučka drži po kope ked ju vyberem??lebo tu tyč od zamku bude asi ťažšie odmontovať,len sa bojim uvoľnovať tie kľučky,neznašam tie mechanizmy,same spružinky a količky a neviem čo ešte.Len mi povedz že to bude držať po kope ked to odšrubejem že mi stamať nevypadaju pružinky dajake,a že to budem mocť povytiahnuť ten zamok cely aj s kčučkami a idem v sobotu nato!!!!!!!dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 4:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
To ani nehovor,to viem že bude problem,preto som to nechal tak,nešupal to len tak tam od oka a chcem to vybrať,takže vonkajšia kľučka sa da uvoľniť a aj zamok a bude mi to tam voľne??budem to mocť pritiahnuť trochu k sebe aby som to tam nastokol??koľajničku viem že treba uvoľniť asi,to som pozeral nato aj včera,a tyčka čo ide od zamku k vnutornej kľučke??ta kľučka drži po kope ked ju vyberem??lebo tu tyč od zamku bude asi ťažšie odmontovať,len sa bojim uvoľnovať tie kľučky,neznašam tie mechanizmy,same spružinky a količky a neviem čo ešte.Len mi povedz že to bude držať po kope ked to odšrubejem že mi stamať nevypadaju pružinky dajake,a že to budem mocť povytiahnuť ten zamok cely aj s kčučkami a idem v sobotu nato!!!!!!!dik


ked das vonkajsiu klucku von, tak mozes lepsie so zamkom hybat.
aj vnutornu mozes vybrat
ziadne pruzinky nelietaju. ale davaj pozor na plastove uchytky
ale zapamataj si postup rozoberania, lebo potom to budes musiet naopak zopakovat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Plastove uchytky???joj nestraš.ale ten vonkajši zamok sa bude dať zatlačiť dnu aby som to povytiahol cele trochu nabok aj zo zamkom,aby som mal super pristup k tomu,lebo to potrebujem ten zamok aspon takych 10-15cm do ľava posunuť,aby som ho mal pekne pred sebou.A sotu koľajničkou??to su hore dve šruby,ona sa da spodom nejako vybrať alebo len tak trochu nakloniť aby nezavadzala???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 4:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
Plastove uchytky???joj nestraš.ale ten vonkajši zamok sa bude dať zatlačiť dnu aby som to povytiahol cele trochu nabok aj zo zamkom,aby som mal super pristup k tomu,lebo to potrebujem ten zamok aspon takych 10-15cm do ľava posunuť,aby som ho mal pekne pred sebou.A sotu koľajničkou??to su hore dve šruby,ona sa da spodom nejako vybrať alebo len tak trochu nakloniť aby nezavadzala???


plastove uchytky na zamku, kam sa pripajaju tiahla.
a uchytky na dverach, co upevnuju tiahla
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 4:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže sa mi to tam može kľudne rozpadnuť,no super,budem si musieť davať pozor,take zložite to je,asi to robia narokom tak,aby servisi zarobili Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 5:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

miltrax Napísal:
Takže sa mi to tam može kľudne rozpadnuť,no super,budem si musieť davať pozor,take zložite to je,asi to robia narokom tak,aby servisi zarobili Smile

nerob z toho tragediu, napisal som ti veci co nemas dolamat
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
miltrax
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.07.2008
Príspevky: 300
Bydlisko: Budkovce

PríspevokZaslal: Št Nov 20, 2008 5:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No pokusim sa to tam nedolámať,potom ti dam vedieť čo a jak,alebo sa ešte ozvem ked mi niečo nepojde alebo si nebudem niečim isty.Ešte že existuje toto forum,bez neho a bez takych ľudi ako ty by som daleko nezašiel,dakujem,maj sa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 4 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group