Opelclub Fórum
OPEL OMEGA A 2.0i neštartuje

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
martin monco
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.02.2012
Príspevky: 3
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: Ne Feb 26, 2012 10:52 pm    Predmet: OPEL OMEGA A 2.0i neštartuje Odpovedať s citátom

Ahoj. Vie mi niekto poradiť? Mám a-čko Omegu 2.0i rok 91 a pri výmene alernátora som si nevšimol,že sa kontakt plus oprel o batériu a pri vkladaní nakáblovaného alternátora na miesto som škrtol plus od altíka o kostru-telo sania na klapke vzduchu... Vraj by auto malo mať nejakú ochranu pred riadiacou jednotkou vo forme nejakej poistky,ktorú sa mi zjavne podarilo odpáliť,lebo motor síce točí,čerpadlo v nádrži ťahá,no benzín do valcov nevstrekuje a ani iskru nedáva... KDE SA TÁ POISTKA NACHÁDZA? Alebo o čo iné môže ísť? Poteší každá dobrá rada. Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Po Feb 27, 2012 12:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

takto,, ak ti cerpadlo v nadrzi taha, tak mas problem len v konektoroch na vstreky (mas ho v strede na torpede), alebo ukostreni motora..

lebo mas tam 2jite relatko na cerpadlo... takze ak by od riadiacky nebol signal o zapalovani (teda riadiacky by nedavala signal na vstreky a inducku) nespustilo by ani cerpadlo paliva. tiez by si nemal na snimacoch ani 12 pripadne 5V podla toho v akom pripade na ktorom cidle..

Ak ale nebezi, tak zmeraj ci mas na stekri na snimac otacok kluky na strednom pine 12V.. ak nie, tak ti nejde stava na snimace a potrebujes prehodit rele palovveho cerpadla (mas ho v ciernej skrinke hned za vezou laveho predneho tlmica)

ale skor by som povedal, ze to bude prepojovaci pletenec medzi motorom a karoseriou.. mylsim, ze pri tom co si vyviedol, dostala riadne zabrat, takze sa mohlo kludne stat ze to niekde prepalilo..
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
martin monco
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.02.2012
Príspevky: 3
Bydlisko: Levice

PríspevokZaslal: St Feb 29, 2012 12:03 am    Predmet: omega neštartuje Odpovedať s citátom

Ďakujem za radu,cením si to. Skúsil som skontrolovať ukostrenie motora,no vyzeralo to v poriadku. Aj tak som ale prepojil motor s kasňou štartovacím káblom,ako náhradu kostry,ale je to to isté. Navyše myslím,že keby motor nemal kostu,ani štartér by netočil a ten točí... Elektrika je vo všetkých štekroch na motore,teda okrem vstrekov a do indukčky prúd ide tiež,ale indukčka už iskru nedáva... Fakt mi došli nápady... Poraďte, prosím! Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: St Feb 29, 2012 6:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Snimac kluky resp. 1. Cast relatka paliva... neregistruje otavanie mktora. Tym padom ti nehodi iskru lebo nevie kedy...

Ak sa ti da od nirkoho si pozicat relatko paliva, tak to skus pred vymenou snimaca kluky... ja som toto mal pred nedavnom na mojom... skoda, ze si tak daleko, zikol by som ti moje...
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group