Opelclub Fórum
Názor na novú Vectru Caravan

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Ne Jan 27, 2008 8:52 pm    Predmet: Názor na novú Vectru Caravan Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých. Rozhodol som sa kupovať nové auto a postupným porovnávaním som sa dostal do finále kde súperia Opel Vectra caravan - 1,9 CDTI 88kW/120K a nový Ford Mondeo 1,8 TDCI 92kW/125K

Chcem sa vás spýtať ako by ste hodnotili Vectru z pohladu životnosti, poruchovosti a servisu.

U Opla mi viac vyhovuje interiér, u Forda podstatne lepšia výbava v základe...

Ďakujem za názory... Fakt sa neviem rozhodnúť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Jan 27, 2008 9:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj motor 1.9CDTI 150Ps Ta nezaujal? Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 9:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 9:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Barry Napísal:
Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...


no podla mna sa odvyja cena aj vybava od motorizacie
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 9:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Barry Napísal:
Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...


a aky je tvoj nazor na tu novu Vectru?...uz si sa v nej odviezol alebo si v nej aspon sedel?... Wink V prvom rade by som to urobil tak ze si ju vyskusam otestujem a potom sa dodatocne opytam na nazor druhych ale ja to aspon tak robim a hlavne ak sa v nom dobre citis a vyhovuje ti po vsetkych strankach tak nemas co riesit.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Manta Napísal:
Barry Napísal:
Signum.... jedna vec je zaujatie a druha vec je cena.... radsej budem mat 120K motor a priplatim si nejaku vybavu, ako za tu istu cenu 150K motor, ale bez vybavy. A navyse som sa z tvojej odpovede vela o nazore na vectru nedozvedel. Dik...


a aky je tvoj nazor na tu novu Vectru?...uz si sa v nej odviezol alebo si v nej aspon sedel?... Wink V prvom rade by som to urobil tak ze si ju vyskusam otestujem a potom sa dodatocne opytam na nazor druhych ale ja to aspon tak robim a hlavne ak sa v nom dobre citis a vyhovuje ti po vsetkych strankach tak nemas co riesit.


ja som v novej vectre nesedel ale v novom mondeu hej Very Happy
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
scorpi4
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 330
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 10:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ja to poviem jednoducho....mam vectru tyzden...jazdil som doteraz BMW5, rv2003,AudiA6...ked som prisiel o bavoraka,potreboval som kupit auto za rozumnu cenu,rozhodoval som sa tiez medzi mondeom a vectrou...mondeo je mozno nalozene vo vybave,ale ma mnoho nedostatkov v interieri,nedomyslene odkladacie policky,po urcitom case vrzgaju plasty na palubnej doske a ani kvalita materialu nie je to,co by malo byt...naproti tomu vectra ma to iste vo vybave,ale uz na prvy pohlad porovnat obe auta je rozdiel markantny...vectra je limuzinka,nenaklana sa v zakrutach,sedi na ceste a drzi stopu..mondeo je mozno trosku sportovejsie na pohlad,ale naklana sa a dalsia vec,vraj na nom casto odchadzaju kotuce brzd...ale to mam len z pocutia...kazde auto ma svoje pre a proti...mna oslovilo to,ze auto vyzera pekne,ma velmi slusnu vybavu a porovnanie vybavy a motora vratane spotreby a komfortu jazdy ma presvedcilo o tom,ze vectra je lepsia volba...a mal som moznost skusat aj mondeo,aj vectru...ale samozrejme,je to vec nazoru a uhla pohladu..ale kazdopadne si myslim,ze vectra combi vyzera lepsie aj na pohlad ako mondeo..ale to je tiez len moj subjektivny nazor...
_________________
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 10:09 am    Predmet: .. Odpovedať s citátom

no mi mame doma 2 mondea rv 2003 a nemozem sa stazovat neviem co si od koho pocul scorpi ale kvalita materialov je fakt ze lepsia a nic nevrzga cosa tyka komfortu ma lepsie drzanie sedadiel v zakrutach naklananie vobec ziadne mozno si sedel v mondeu co malo vyplieskane tlmice a co sa tyka motoru benzinak je u mondea odost kultivovanejsi nez u oplov a sprevodovanuie ma lepsie a vybava mame Ghiu okrem koze a je to na urovny opc u oplov ale u opc je koza co mi sme nechceli a jedna vec na ktoru nedam dopustit a okrem fordu to nema nikto a to je vyhrievane predne sklo kto to nemal nevie co je luxus a komfort

ale to je len moj nazor ja na svoju black astra nedam dopustit ani slovkom Smile

ale je to samozrejme a pocite toho kupujuceho
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 1:02 pm    Predmet: Re: .. Odpovedať s citátom

brhy Napísal:
jedna vec na ktoru nedam dopustit a okrem fordu to nema nikto a to je vyhrievane predne sklo kto to nemal nevie co je luxus a komfort

ale to je len moj nazor ja na svoju black astra nedam dopustit ani slovkom Smile

ale je to samozrejme a pocite toho kupujuceho


len malicka oprava... sedel som v Picase a malo vyhrievane predne okno... Wink
sorry za odbocenie z temy Embarassed
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 7:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakuem za nazory...

Dnes som bol znova porovnavat.. to nove mondeo ma fakt odflaknuty interier... Pouzite prvky zo starsich modelov, spinac svetiel vyzera totalne lacno a nejako mi to cele neladi. Najhorsi je deklik odkladacej skrinky pred spolujazdcom.

Rozhodol som sa pre vectru.

Bol som u Opla a nastvalo ma zistenie, ze pre slovensky trh su uplne odlisne vybavy ako pre nemecky trh. Dalsia vec co ma nastvala je, ze vo farebnom krasnom katalogu maju nafotene a opisane vsetky vybavy, no ako sme zistili su tam chyby. Tak napriklad katalog hovori ze vybava Esentia ma zrkadla, ochranne listy dveri a klucky dberi vo farbe karoserie. Ale cennik vravi ze tato verzia je sice so zrkadlami vo farbe, ale klucky dveri a ochranne listy su cierne. A nedaju sa ani priplatit..... ma nasr...ali....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jakub-ko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.11.2006
Príspevky: 780
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mat tak Barryho love tak nepozeram na nic ine len na LOTUS Very Happy
_________________
OPEL VECTRA CARAVAN X 16 XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scorpi4
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 330
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 11:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

okrem fordu to nema nikto a to je vyhrievane predne sklo kto to nemal nevie co je luxus a komfort


nechcem oponovat brhy,ale mal som aso rok renault safrane, a tiez ma vyhrievane celne sklo...ale to len na okraj...
este chcem reagovat na to porovnanie..ja som mal na mysli to,ze som sa vozil na novom mondeu a na opli tom,ktory mam teraz,takze porovnanie tiez nebolo uplne koser,nakolko mam rv 04, a mondeo bolo new..a mozno mi neuveris,ale tato vectra ma presvedcila viac,ako new mondeo...ale ako som uz predtym povedal,je to vec nazoru kazdeho z nas...
a barry, nikde nie je napisane,ze musis kupovat auto na sk..ked kupujes nove,je to uz jedno,skoc do rakuska a kup si ho tam...cena je rovnaka,dokonca v beneluxe su mierne lacnejsie...v ramci unie uz nove auto kupis kdekolvek,a prihlasia Ti ho na sk bez problemov..jediny naklad navyse je cesta a preklady faktur...
_________________
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Barry
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.01.2008
Príspevky: 844
Bydlisko: Zahorie

PríspevokZaslal: Ut Jan 29, 2008 12:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

scorpi... a ked kupim auto v zahranici, odpisem DPH ? asi nie ze ? Chcem to kupovat na firmu v prevedeni N1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scorpi4
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 330
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St Jan 30, 2008 12:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

samozrejme,ze odpises dph...to je to iste,ako by si kupoval iny tovar..dnes je v ramci unie jedno,kde si kupis...dph uplatnis doma...respektive v mieste podnikania...ked budes kupovat na firmu,a najdes si krajinu,ktora ma este vyssiu dph,este zarobis...xixi
Ak chces,viem Ti preverit cely postup,kamarat nakupoval dodavky na podnikanie v Belgicku.Nove
Alebo to urob tak,ze ho kupis cash, a potom ho doma urobis spatnym lizingom,alebo lizingom,ked ho budes predavat..a kategoria N1 sa automaticky rata cena + DPH
_________________
1.Opel Vectra 2,2 DTi Sport GTI hatschback(2004)
2.VW Golf III Cabrio 1,6 i (1997)
3.VW Sharan 1,9 TDi (2001)
4.BMW 5 3,0 TDi Commonrail (2003)
5.Audi A6 1,9 TDi navi+ (2001) /ex/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group