Opelclub Fórum
Zimné príhody na cestách
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peter Kuľha
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 07.12.2010
Príspevky: 469
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 3:49 pm    Predmet: Zimné príhody na cestách Odpovedať s citátom

Tuto temu som tu este nevidel, tak to zakladam dufam ze som to neprehliadol. Sem mozte pisat vase neprijemne zazitky z ciest pokrytych snehom a ladom Smile
_________________
Vectra B X18XE1 2000 http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=37110
Vectra B X25XE Steinmetz - ND

e-mail: peterkulha7@gmail.com
tel. : 0944393951
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Kuľha
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 07.12.2010
Príspevky: 469
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 3:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som napriklad predvcerom zapadol na strede cesty medzi dedinou a mestom, navialo tam zaveje a na fobii som tam ostal, za 10 minut siel za mnou odhrabovac a trochu mi odhrnul cestu,brat s kamaratom ma vytlacili nejako som sa s rucnou a spiatockou otocil, napalil do zaveja aby odhrabovac presiel a bolo to ok, medzitym o 30 metrov dalej boli dalsie dve auta ktore sa cheli otocit lebo isiel odhrabovac a ostali takisto ako ja Very Happy Bolo to medzi Ciernym Polom a Velkymi Kapusanmi Razz
_________________
Vectra B X18XE1 2000 http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=37110
Vectra B X25XE Steinmetz - ND

e-mail: peterkulha7@gmail.com
tel. : 0944393951
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 3:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sneh na ceste? Ved to prijemny zazitok Cool Najma pred tym, ako ho stihnu nasolit, pripadne posypat. Potom je to uz castokrat neprijemne.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 10:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ja mám veselú zimu Very Happy

1, piatok 13-tého. deň celkom v pohode, večer sa začal komplikovať. a zakončil som to po prehnanej zákrute v kanáli na vnútornej strane zákruty. Šiel som za čerstvého snehu a vlastne aj počas sneženia samoztného a ma nahovorili, aby som poslednú zákrutu vzal bokom tiež. no len som neskoro pustil ručnú a keďže som sa zľakol zvodidiel o 30m ďalej, tak som pustil plyn a stisol brzdu. CHYBA! ak by som držal pod plynmo, tak ma pekne vynesie celú zákrutu a šli by sme ďalej, ale došmýkal som sa do kanála plného snehu, ešte že šiel odhŕňač o chvíľu a vytiahol ma Smile

2, minule som bol v LM. ráno malé prekvapenie, mazda zaváhala pri štarte. olej v prevodovke asi ako želatina, ale reku, idem na ňu pomalšie, určite povolí. keď som stal pred blokom a čakal na kamaráta, tak povolila a pri jazde po diaľnici zase zatuhol olej. zrejme aj to spôsobilo spotrebu pri 110 tempomat PP-LM-PP 8,9l/100km. a potom v LM som šiel pozrieť k tatralandii, že ako funguje teraz cez zimu, lebo mám kupóny na vstup. a chcel som ísť hore na parking sa pozrieť zhora a potom, že sa preveziem ďalej a otočím. ale nenašiel som vyjadzené koľaje našírku, tak som sa rozhodol to obísť po už vyjazdených. no a som po 50m zapadol a 15min sme sa hrabali von Very Happy

3, včera mi zatuhlo. som čakal na mladú pred blokom. autá stáli nahusto, tak som sa postavil nabok k ostatným predo mnou stojacím autám. sadla slečna do alfy a zjavne jej vadí dlhší kufor, ten sedanový Very Happy a zrazu bác. reku, asi ju zabijem. výjdem vonku, na astre malý škrabanček na nárazníku, nič hrozné, čo by sa nedalo zatrieť ceruzkou a alfa zapučený nárazník, poškrabaný samozrejme a zapučený plech pri zadnom svetle. silno sa ospravedlňovala, ale vravím jej, že ani na svetle nevidím škody na aute, tak nech si to rieši sama. ja škodu nemám Razz

4, dnes ráno pri škole stáli policajti, zrejme dostali echo, že niektorí jazdia bez vodičákov. ale ja som meškal, taksom si zrezal zákrutu cez ručnú, kukali cajti ako vymletí na mńa, ale neriešili Smile tak aspoň som im ukázal ako sa jazdí do zákrut s predným náhonom

5, a okrem tých vecí a toho, že ako náhle je na ceste sneh, tak už je to každá možná zákruta bokom, sa nič hrozné neudialo Smile . takže ja som rád, že u nás v dedine nesolia všetky cesty.
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012


Naposledy upravil f_fabregas4 dňa St Feb 08, 2012 5:10 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 10:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to ja mám proti Tebe nudný život Smile
Jazdím s VW so zapnutým ESP a v jednej zasneženej zákrute v miernom kopčeku to začalo postupne pribrzďovať kolesá až som ostal úplne stáť.
Tak som to vvšetko vypol a normálne som sa pohol a pokračoval v jazde.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 11:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

1. roztahoval som v zime jedno auto, co nechcelo nastartovat. ked sa to podarilo, bolo treba ist do stupania po zasnezenej ceste.

tak som v spatnom zrkadle sledoval, ze ci to druhe auto vyjde na letnych.
az prilis, lebo som nezbadal, ze idem kolesami do jarku, a ked som to zacitil,
tak ma do neho vtiahlo

on to vysiel Wink

2. v jednom kopci som zastal, presmykovalo to. vystupil som, ze idem dat retaze.
auto sa zacalo samo zosuvat dole. tak som chytro nasadol a cuval som "kontrolovanym smykom" az do miesta, kde auto bolo schopne stat

3. zasnezena uzka cesta, sli sme s Ladou do kopca, vyhybal sa nam nejaky dzip, asi trocha vysiel do hlbsieho snehu a zaviazol.

tak sme zastavili a vystupili. to bol pohlad ako vsetky 4 kolesa naraz (uzavierky) zaberaju v sypkom snehu. a to smerom dole z kopca. nejako sme ho vytlacili a kupodivu sa nam s Ladou podradilo do kopca rozbehnut
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
lubo098
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.09.2008
Príspevky: 1260
Bydlisko: LV

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 1:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo nieco podobne sa stalo aj mne s vectrou.zasnezeny kopec zacalo blikak TC a otacky sli dolu, bol som zvedavy ako sa elektronika z 96teho s tym vysporiada no motor zachvilu zhasol.potom som nastartoval vypol TC a vectra sa vyskrabala na kopec bez problemov.
zaujimalo by ma ci sa v takom pripade zapisu nejake chyby, ale nemal som este diagnostiku tak som to nevedel pozret.
_________________
vectra uz je prec, ostala zena, dva psy a dcera...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 1:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

este take pracovne. odbocovania z dialnice

1. bolo zasnezene, a to ozaj, zle bolo vidiet, kade vlastne ide.
dialnica rozsirena na urcitom useku - vsak tam bol odbocovaci pruh.
kolega soferoval tak, ze drzal odstup od praveho okraja a nevsimol si, ze je tam odbocovaci, ze odbocovaci konci, a ze auto smeruje smerom ku svahu z dialnice dole. tak som na neho musel nakricat !

2. kolega sofer novacik chcel z dialnice odbocit, nedovtipil sa, ze aka je spravna rychlost na zasnezeny odbocovaci pruh a elegantne auto smykol dole do pola medzi dialnicu a odbocovaci pruh
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 5:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak to TC mi skoro spôsobilo havarku Sad som vychádzal z mierneho kopčeka na hlavnú, začalo cvakať TC, otáčky pomaly klesali a astra sa škrabala hore, keď tu zrazu zdochlo a ja tretinu auta na ceste, tak spojka a rýchlo sa zguľať späť. šťastie, že nebolo auto za mnou. aj tak som sa musel zgúľať až na rovinu, lebo nemienila výjsť hore Very Happy
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 5:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas nejake hlupe to TC, ked ti pri nom auto zdochlo. Alebo to bolo niecim inym? Smile
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 5:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V správnom momente treba stlačiť spojku alebo pridať až na podlahu.
Mne by VW tiež zdochol, keby som ju nestlačil.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Redline
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.10.2008
Príspevky: 727

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kamarát mi chcel ukázať kde sa s vectrou dostane so slovami "Ja mam UAZ"
Prvu jamu prešiel na druhej sme ostali vysieť asi v 30cm snehu a pod tým možno 10cm blata.
V mobile tuším mam aj fotky.
_________________
Opel Vectra B X18XE (1998) - ex
Škoda SuperB 1,9TDi (2009)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 5:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lubec, tvoj motor ma takú silu, že ani elektronika nemá odvahu odporovať a kafrať ti dotoho Very Happy ale bol studený motor, tak som mu nechcel nakladať a možno som aj málo pridal. čo ja viem, nie som neomylný Smile ale ináč len vidím ubratie výkonu a cítiť trhanie, ale drží sa na normálnych otáčkach aby bolo možné vyjsť
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
raulito
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.05.2011
Príspevky: 237
Bydlisko: Partizánske

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 9:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám taký menší problém
-keď je mínus 10 a menej tak mi vyfučí zadná prava pneu, nie uplne ale dosť Very Happy
-problém je v tom že ten disk je trošku buchnutý, a je z duralu , a dural sa pri tých mínusových teplotách lúbi trošku stiahnuť a mam nizko profilové gumy- a cez to buchnute miesto mi to fučí, tak sem tam chodím dofukať Very Happy
_________________
Astra Coupé Bertone 1.8 16v 92kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 9:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Question Question Question

k téme poprosím

_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
raulito
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 10.05.2011
Príspevky: 237
Bydlisko: Partizánske

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Shocked veď zimné príhody , či Question
_________________
Astra Coupé Bertone 1.8 16v 92kw
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 9:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na cestách Idea
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 10:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Posledné varovanie, potom mažem Exclamation

platí to pre všetkých
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 10:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Iná príhoda, trošku staršia:
Bolo to v marci a ja som už Omegu prezul na letné...
Mal som Pirelli P6000 Powergy, kto ich pozná, vie, že sú to v podstate slicky.
Vybral som sa do Tatier.
Objednal som si ubytko na Bilíkovej chate.
Bolo sucho a bez snehu, keď som šiel hore.
Pár dní som tam strávil a keď som odchádzal, vôbec som si neuvedomil, že v noci napadlo asi 2 cm snehu.
Kto to pozná, vie, že je to poriadny kopec.
Rozbehol som auto asi na 40-50ku a fičal som dole.
Keď sa blížila prvá zákruta (resp. múr, ktorý oddeľuje cestu od lanovky) zsitil som, že mi nefungujú brzdy.
Vôbec mi nedoplo, že to ten sneh.
Brzda nič, ABS brnelo, ale auto pokračovalo nezmenenou V.
Mal som v aute 3 baby, tie nič nezistili, ale ja som mal srdce niekde v nohaviciach.
Nebol čas už na nič, tak som to stočil do lesa, pravá časť auta v jarku a bruchom som šúchal o trávu.
Brzdilo to pekne, ale múr sa blížil a blížil.
Asi 2 metre od múra, to som mal ešte asi 20ku sa mi podarilo vyjsť z jarku späť, pustil som brzdu a točil volantom.
Múr som lízol asi o 1cm.
Baby stále nič.
Potom som šiel dole krokom, asi 2 kmh a každú chvíľu som musel vyjsť na krajnicu.
Až vtedy sa niektorá kočka spýtala, že prečo ideme tak pomaly Smile
_________________


Naposledy upravil Kajo dňa St Feb 08, 2012 10:37 pm, celkom upravené 3 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peter Kuľha
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 07.12.2010
Príspevky: 469
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 12:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
tak ja mám veselú zimu Very Happy

1, piatok 13-tého. deň celkom v pohode, večer sa začal komplikovať. a zakončil som to po prehnanej zákrute v kanáli na vnútornej strane zákruty. Šiel som za čerstvého snehu a vlastne aj počas sneženia samoztného a ma nahovorili, aby som poslednú zákrutu vzal bokom tiež. no len som neskoro pustil ručnú a keďže som sa zľakol zvodidiel o 30m ďalej, tak som pustil plyn a stisol brzdu. CHYBA! ak by som držal pod plynmo, tak ma pekne vynesie celú zákrutu a šli by sme ďalej, ale došmýkal som sa do kanála plného snehu, ešte že šiel odhŕňač o chvíľu a vytiahol ma Smile

2, minule som bol v LM. ráno malé prekvapenie, mazda zaváhala pri štarte. olej v prevodovke asi ako želatina, ale reku, idem na ňu pomalšie, určite povolí. keď som stal pred blokom a čakal na kamaráta, tak povolila a pri jazde po diaľnici zase zatuhol olej. zrejme aj to spôsobilo spotrebu pri 110 tempomat PP-LM-PP 8,9l/100km. a potom v LM som šiel pozrieť k tatralandii, že ako funguje teraz cez zimu, lebo mám kupóny na vstup. a chcel som ísť hore na parking sa pozrieť zhora a potom, že sa preveziem ďalej a otočím. ale nenašiel som vyjadzené koľaje našírku, tak som sa rozhodol to obísť po už vyjazdených. no a som po 50m zapadol a 15min sme sa hrabali von Very Happy

3, včera mi zatuhlo. som čakal na mladú pred blokom. autá stáli nahusto, tak som sa postavil nabok k ostatným predo mnou stojacím autám. sadla slečna do alfy a zjavne jej vadí dlhší kufor, ten sedanový Very Happy a zrazu bác. reku, asi ju zabijem. výjdem vonku, na astre malý škrabanček na nárazníku, nič hrozné, čo by sa nedalo zatrieť ceruzkou a alfa zapučený nárazník, poškrabaný samozrejme a zapučený plech pri zadnom svetle. silno sa ospravedlňovala, ale vravím jej, že ani na svetle nevidím škody na aute, tak nech si to rieši sama. ja škodu nemám Razz

4, dnes ráno pri škole stáli policajti, zrejme dostali echo, že niektorí jazdia bez vodičákov. ale ja som meškal, taksom si zrezal zákrutu cez ručnú, kukali cajti ako vymletí na mńa, ale neriešili Smile tak aspoň som im ukázal ako sa jazdí do zákrut s predným náhonom

5, a okrem tých vecí a toho, že ako náhle je na ceste sneh, tak už je to každá možná zákruta bokom, sa nič hrozné neudialo Smile . takže ja som rád, že u nás v dedine nesolia všetky cesty.


To s tymi policajtmi v zakrute sa stalo aj mne ale mna zastavili, a pytal sa ze ci sa pomalsie nedalo ist, a ja sommal chu mu odpovedat ze som cez krizovatku isiel pomaly ibaze s rucnou, ale zo vseobecnosti je zname ze pri nich sa oplati mlcat a pocuvat, tak som bol ticho a spytal sa este ze co by sa stalo keby som buchol do druheho auta, tam som povedal ze neviem a poslal ma prec Laughing takze aspon bez pokuty Wink
_________________
Vectra B X18XE1 2000 http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=37110
Vectra B X25XE Steinmetz - ND

e-mail: peterkulha7@gmail.com
tel. : 0944393951
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group