Opelclub Fórum
Zafira - jak otestovat TC

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lojzaS
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.02.2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 7:06 am    Predmet: Zafira - jak otestovat TC Odpovedať s citátom

Ahojte všichni, koupil jsem Zafiru A, která údajně má TC. Tlačítko na zapnutí/vypnutí má, ale nesvítí. Nerozsvítí se ani kontrolka při zapnutí zapalování. Při prokluzování kol se nic neděje, nesvítí, nebliká. Můžu sám nějak zjistit jestli je TC opravdu instalované nebo to chce diagnostiku? Jestli to pomůže, motor je X18XE1. Díky za odpověď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 8:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

... my máme doma to isté čo ty , aj s tlačítkom TC , ale po zapnutí zapaľovania sa nám kontrolka rozsvieti , po naštartovaní zhasne a pri prekĺznutí kolies preblikáva , po stlačení tlačítka sa kontrolka rozsvieti nepretržite a to že TC mám my chalani potvrdili aj cez op com , čiže ak máš problém možno iba v žiarovke diagnostika by ti mala povedať či tam je alebo nie , ale sú tu aj lepší oddborníci na diagnostiku a veci s tým súvisiace Wink tak verím že pomôžu.
... ešte ma napadlo , že ak si pozorný a vnímaš chod motora , tak fungujúcu TC spoznáš podľa toho ž pri prekĺznutí a zapnutí ti zníži otáčky motora - to je môj laický postreh
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
soto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.11.2008
Príspevky: 219
Bydlisko: BA/PO

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 9:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Idealne na skusanie je dnesok. Skus sa pohnut na snehu na plne gule a ked ti auto zacne presmykovat tak TC ti bude pribrzdovat kolesa. Pocit v pedale je podobny ako pri ABS. Samozrejme rozsiveti sa ti ta smykova kontrolka, ktora by sa mala rozsviecovat aj pri startovani.
Ak sa ti nerozviecuje kontrolka pri startovani, bud je TC odpojeny, alebo pokazeny.
Je tiez zvlastne, ze tam mas tlacitko na vypnutie/zapnutie, lebo ja TC mam a tlaciko nemam.
_________________
Opel Zafira Z18XE 92 kw r.v. 12/2001
243 tis. km
Suzuki Ignis 69 kw r.v. 10/2004 (manzelka)
Before:
Hyundai Accent 1,3i LC r.v. 2002 (predany pri 150 tis. km kvoli nedostatku miesta Sad)
Peugeot 309 XLD r.v. 1989 (600 tis. km Smile)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lojzaS
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.02.2012
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 9:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za odpovědi. Dnešek mě na to právě přivedl, mám auto teprve od minulého týdne a dnes jsem zaregistroval, že to prokluzuje a nikde nic nereaguje. Ještě mě napadlo, možná je to blbost, ale má TC někde pojistku, která by případně mohla být prasklá? Udivuje mě, že ani ta kontrolka se nerozsvítí. a ani ten vypínač není podsvícený, přitom žárovka tam je (ale nešla mi vyndat, tak nevím jestli není spálená).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 10:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno tam máš len tlačítko...
Najspoľahlivejšie je to zistiť cez diagnostiku.
TC samostatnú poistku nemá, je to spoločné s ABS, resp. RJ ABS má aj funkciu TC...
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
frenkiecz
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.03.2010
Príspevky: 26
Bydlisko: Krkonoše

PríspevokZaslal: Ut Feb 07, 2012 5:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě to nepustí otáčky do maxima.Jako by tam byl omezovač.
_________________
Opel Zafira A 1.8 16V X18XE1
http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.php?f=24&t=13086
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group