Opelclub Fórum
OMEGA 2003_2,2 TDi, 88kW, Y22DTH_problem so studenym motorom

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mkojtal
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.02.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 9:19 am    Predmet: OMEGA 2003_2,2 TDi, 88kW, Y22DTH_problem so studenym motorom Odpovedať s citátom

dobry den, prosim o radu.

Moj problem sa zacal prejavovat par dni dozadu...byvam v DK a stav teploty neustale pod -20°C_opis problemu:
STUDENY START - motor sa pokusa odpalit, akoby uz, uz..no nenaskoci, snad na 10-15 pokus, dnes uz vobec az kym nevyslahalo bateriu
predpokladam, ze to bude mat spojenie s problemom, ktory som zachytil par dni dozadu..studeny start ok...vzdy necham chvilu bezat (5 min) a po 3 min svojvolne zdochne, nakopnem znopva--OK..vystartujem, dam jedna..cca...pri 1200-1500 ot/min vyhodi na displeji chybu (diagnostiku) motora a motor poskoci, strati tah, biely dym z vyfuku....prosim nestretol sa niekto s tymto ???
Pripadne ak mi viete poradit niekoho fundovaneho z okoloia DK, co by to rovno spravil nech je pokoj, kedze ja byvam v DK 3 tyzdne a nikoho tu nepoznam...velmi pekne dakujem za pomoc a radu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EsTo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 31.07.2007
Príspevky: 1843
Bydlisko: Bardejov-Brno

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 10:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Najjednoduchšie to bude napojiť na diagnostiku alebo vyblikať chyby Wink
Ak ti svietila kontrolka, tak je chyba uložená v riadiacej jednotke a dá sa zistiť, čo to bolo Cool
Návod na vyblikanie chybových kódov http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=3263
_________________
Opel Omega B+ 2001 2.6V6 Sport 132kW Y26SE LPG
Opel Astra F 1995 1.7TD Isuzu 60kW -ex
Opel Calibra A 1992 2.0i Turbo 4x4 150kW C20LET - na jar na predaj
Opel Sintra 1999 2.2 DTi 85kW X22DTH
Junge Hase auf vier Rädern....Nehovor hopla, pokým nemáš Opla Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 5:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo niekoho z diagnostikou urcite na orave najdes niekoho Smile keby som ovladal dobre OP com poradim.
ale akurat som iba vycital chyby na mojej vectre odvtedy nic
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mkojtal
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.02.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: So Feb 04, 2012 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vcera som konecne omegu startol, tazky start po 20 minutach, no rozbehla sa, kvapalina mierne kasovita...motor stale vykazoval nepravidelny chod, az kym sa nezohrial, tak som ho nechal rozkaslat a hop do prvej garaze, ktoru som nasiel...dohodli sme sa na vymene, kavapalina aspon do -40 vzhkladom na Oravu, premeranie zhavicov a vymena palivoveho filtra, kedze ja osobne vidim zradu tam...sam som zvedavy aky efekt to bude mat, v stredu napichnem omegu na diagnostiku...kazdopadne dam info, co to sposobovalo...ak ma niekomu do buducna pomoct...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mkojtal
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.02.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 8:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ahojte, problem nevariesena, asi to bude zase len snimac, ako v mnohych pripadoch, kedze zhavice ok ale nedostavaju impulz, ze maju aj zhavit, hoc teda vykazuju na pristrojovker ako valia, v skutocnosti sa im nechce, takze vymenim snimac teploty co im dava impulz a dufam, ze problem bude vyrieseny, diagnostika zatial hlasi alibisticky dodavka paliva, tak uvidime, ci sa po vymene palivoveho filtra rozhodne hlasit nieco ine, pripadne radsej nic
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 08, 2012 11:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

aky chybovy kod vycitala diagnostika ?

a merali ti vsetky 4 zhavice jednotlivo a namerali rychly pokles prudu ?

nudzove riesenie nezhavenia - vybrat originalne rele, a namiesto neho zapojit silne rele s ovladanim na tlacitko. tak si rucne z kabiny nazhavis.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mkojtal
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 03.02.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 11:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

problem so startom odstraneny, dovod- cislo teploty motora nefunkcne a tym padom nepustalo prud k zhavicom...vymena cidla, vsetko ok
- vymeneny palivovy filter - dodavka paliva do motora, odstranena porucha...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group