Opelclub Fórum
poistna udalost
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
deutsch autos
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 26.11.2009
Príspevky: 137
Bydlisko: ruzomberok

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 3:58 pm    Predmet: poistna udalost Odpovedať s citátom

nedavno som mal poistnu udalost na auto opel asta cez havarijne poistenie ....vymena zadneho naraznika vysla v servise 860 eur zaplatil som v hotovosti a zaniesol fakturu do poistovne...komunalnej...na ucet mi poslali len 540 eur ked priratam aj spoluucast 165 tak ma oklamali o cca 150 eur je moztne ze to je amortizacia? auto ma ale iba jeden rok Rolling Eyes havarijne poistenie mam plne zaplatene ....stretol sa uz niekto s niecim podobnym? Confused ci sa mam obratit na poistovnu?
_________________
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roberto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.07.2009
Príspevky: 2654
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 4:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa do toho moc nerozumiem, skor by ti poradil uzivatel Langdon2 ,ale ja by som siel urcite do poistovne sa informovat co stym.
_________________
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Omega B MV6 X30XE 155kW (1998)-ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001)-ex
Vectra C GTS Z18XE 90kW(2004)-ex

www.teoracing.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 4:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V prvom rade si prečítaj zmluvu. Tam by malo byť všetko aj o amortizácii, či sa uplatňuje a podobne.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
deutsch autos
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 26.11.2009
Príspevky: 137
Bydlisko: ruzomberok

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 4:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

som tam volal ze zajtra sa mam zastavit ....havarijne poistenie som vyuzival uz druhy krat prvy krat mi vsetko sedelo zaplatili plnu sumu auto malo ale iba polroka teraz ma rok aj nieco febr.2010 rok vyroby ale ja mam auto od juna 2010 poistna udalost december 2011 uvidime co stym...amortizacia je 10 perc kazdy rok ale aj tak to nesedi a ta by sa mala stahovat len na totalnu skodu alebo kradez citam tu zmluvu
_________________
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 4:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom bude najlepšie, keď tam zájdeš. Okrem toho by ti z poisťovne mal prísť aj papier s rozpisom úhrady.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 6:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

papier so sposobom, ako vypocitali tu sumu ...
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
destroyer
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.11.2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Po Jan 02, 2012 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je zivy priklad ked som pred casom zhodou okolnosti na Tvojom prispevku hovoril ze je rozdiel medzi poistovnou a "poistovnou".
Samozrejma ze to zistis az po / pri plneni poistnej udalosti.
Neviem aku mas presne zmluvu,to musis vediet Ty sam,treba si to pozorne precitat a urcite sa ist informovat do tej Vienna Insurance Group. Rolling Eyes
Treba sa pytat kde sa stratilo tych 150 € ako spominas.
Poistovne este zvyknutr rozlisovat pojmy "skodova udalost" a myslim "dopravna nehoda".Nie som si ted na 100 % isty ...
Ale z vlastnych skusenosti sa cudujem ze aj taku malu PU nevyplatia celu podla faktury (neratam spoluucast).Nechcem robit reklamu ale urcite ina poistovna by to vyplatila cele ! (Ano,ano,ale tam treba platit o 12,50€ rocne viac) ... Rolling Eyes
_________________
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deutsch autos
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 26.11.2009
Príspevky: 137
Bydlisko: ruzomberok

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 2:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

destroyer,mas uplnu pravdu suhlasim...ale co sa tyka komunalnej poistovne nezalezalo na mne,vybrala mi ju poistovacia agentka priamo v predajni kde som auto kupoval....raz som uz tuto poistku vyuzival a nebol problem neviem preco teraz...ale ak mam platit rocne havarijnu 400 eur a pri skode mi vyplatia 500 tak akoze to ani ziadnu poistku mat nemusim rovno si budem do vacku odkladat Rolling Eyes zajtra tam idem dam vediet ako co lebo domov mi nic nedoslo ...akuratt peniaze na ucet ktore nesedia.v autotipe sa ma ale pytali ze su zmluvny servis,ci nechcem zaplatit 165 spoluucast a zvysok doplati poistovna povedal som ze vyplatim celu sumu a poistovna to bez spoluuucasti vyplati mne...ako by to potom riesili so servisom ?tiaez by im tych 150 eur nevyplatili?som zvedavy co povedia a dam vediet ak to ostane takto rusim poistku v komunalnej... Mad
_________________
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jus
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.02.2009
Príspevky: 523
Bydlisko: ze Žiliny naplaveny na kysuce :-)

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 8:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

teda osobne som sa este nestretol s havarijnou poistkou ktora by mala zakomponovanu amortizaciu Shocked ,"casove" ceny sa riasia v pripade PZP....... mam osobnu skusenost s poistnymi udalostami ako v kooperative tak aj v komunalnej a vzdy som to riesil krycim listom, teda v servise som zaplatil len spoluucast a viac ma nezaujimalo, nikdy nebol ziaden problem.
_________________
pred tym som VeCtroval,teraz Merivujem a najnovsie uz aj corsujem:-)
"Ked ta raz trafi BLESK, nie je co riesit"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 11:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

su aj poistky na casovu hodnotu auta

a mozno sa ho poistovna chce zbavit
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
destroyer
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.11.2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 12:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Poistovacia agentka podla mojho nazoru aj ked by mala byt nestranna musela mat najvyssiu proviziu ked poistku uzavrela do Komunalnej - inak si to neviem vysvetlit ... inde ma predsa klient na vyber,cudny postup ... + je mi jasne ze vacsina ludi si vyberie to najlacnejsie (cize Kooperativa group) aj ked sa kazdy ohradza ze "rozsah sluzieb" je ten isty ... ano,kym nemas PU.Tolko z mojich skusenosti.
Plat si havarijnu aj dalej,teraz si mal skodu 860 € ale nabuduce to moze byt 5000 € a potom co ? Budes mat oci pre plac ze mas len rocne (alebo dvojrocne ) auto a co potom ? Rocne "usetrenych" 400 € Ta nezachrani ...
No servis by to riesil tak ked by dosiel kryci list a tych 150 € by im nezaplatili,tak by si to cvakol Ty ... servis neriesi Tvoju poistku,ak je oprava vykonana podla obhliadky.
V kazdom pripade si vypytaj kryci list ... to by ma velmi zaujimalo co tam bolo - t.j. suma opravy,spoluucast prip. nelikvidne polozky.
Tym ze Ti vyplatili na ucet peniaze,poistovna poklada Tvoju PU za ukoncenu takze neverim ze Ti tych 150 este daju ...
Ja by som urcite zmenil poistovnu !

Jus : Mas pravdu,amortizacia je v PZP ... som to pisal uz vecer a az potom ma to napadlo. Embarassed
_________________
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 12:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

amortizacia je aj u havarijnej, ak si ju dohodnete.
ma to zmysel len u starsich aut.

preco by tych 150 nemal vidiet ?
kludne sa mohol stat omyl - alebo poistovna zle vyratala.
alebo "zakaznik" zle pochopil, ze aku zmluvu uzavrel
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
destroyer
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.11.2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 12:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Je u niektorych produktoch na starsie vozidla to mas pravdu,tu vsak bola rec o novom aute.
No preto lebo ja hovorim z vlastnych skusenosti ... ako bodaj by som sa teraz mylil,aby deutsch autos tych 150 € dostal,ale moj nazor je ze to tak nebude.
V kazdom pripade keby sme videli kryci list bolo by adekvatnejsie sa k tomu vyjadrovat. Wink
_________________
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deutsch autos
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 26.11.2009
Príspevky: 137
Bydlisko: ruzomberok

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 1:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

chalani dobre citajte co sa akoze stalo.....zasiel som dnes do poistovne komunalnej, vypytal si vsetky veci okolo toho,vytlacili mi ich....doslo k omylu ze si mysleli neviem na zaklade coho,ci som sa ja pomylil alebo co,to je uz jedno...skratka si mysleli ze som platitel dph,podnikatel a nezaratali mi dph tych 150 eur....este som sa nedovolal tej pani,co to ma na straosti,ale udajne mi tam teraz bude treba doklad z danoveho uradu ze ten platitel dph ozaj niesom....samozrejme som skocil na danovy urad a nas stat to ma zariadene skvele...najskor musim napisat ziadost ze chcem to potvrdenie a zaplatit kolok Rolling Eyes a udajne maju zmenu v systeme a este nevedia kto ma poverenie tento doklad vystavovat tak kym sa to nevyriesi davaju ziadosti nabok....povedala mi ze do mesiaca by som to mohol mat...co sa tyka poistovne neviem kde sa stala chyba a co sa tyka vyplacania nebyt toho ze vznikol omyl,peniaze by som mal vsetky a dost rychlo prisli mi 4 dni pracovne Exclamation od dodania faktury zo servisu do poistovne....uvidime ako to vybavim myslim ze mi to vratia ale bude to zrejme natahovanie jak keby islo o 50 000 e ... Crying or Very sad Confused
_________________
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
deutsch autos
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 26.11.2009
Príspevky: 137
Bydlisko: ruzomberok

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 2:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nakoniec relativne dobry pristup od poistovne ...som sa dovolal tej pani co to vybavovala a povedala ze technicky aj zmluva je na rodne cislo nevie akos a to stalo a ked som jej povedal co mi povedali na danovom urade ,prislubila ze to nejako upravi a mozno este dnes poslu zvysne peniaze....tak to hadam dobre dopadlo...tentokrat..
_________________
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ponikel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 20.07.2008
Príspevky: 560
Bydlisko: Studienka - ZAHORAK :D

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 2:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten kto ti povedal že potrebuješ neviem čo z daňového úradu je riadny tupec. Likvidátor pri likvidácií škodovej udalosti v tvojom prípade už poistnej udalosti odpočítava DPH pri havarijnom poistení na základe toho čo je uvedené na poistnej zmluve. Ak si likvidátor nieje istý jednoducho si to overí na www.drsr.sk. Sem tam sa stane že nedopatrením človek odpočíta DPH ale okamžite po zistení tohto nedostatku sa to dopláca !!!

Žiaľ nemôžem si pomôcť ale čo sa týka poistenia vozidiel nieje nad Allianz - Slovenskú poisťovňu. Predsa počet likvidátorov na oddelení likvidácie je viac ako 80...
_________________
Opel Tigra yellow C20XE M2.5
na ceste
Opel Tigra Green C20XE M2.5
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 3:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem paušalizovať a už vôbec nepoznám štatistiky, ale ja som mal problém s plnením, ako poškodený, práve u Allianzu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
deutsch autos
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 26.11.2009
Príspevky: 137
Bydlisko: ruzomberok

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 4:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked som ja uzatvaral zmluvu tak som na vyber mal...aj allianz aj ine...ona mi odporucila komunalnu a ked som sa pytal ze ake maju skusenosti povedala mi ze je to vsade rovnake...niekedy nemas problem niekedy mas a je jedno aku mas poistovnu...poculsom chvaly na allianz,ale ako spomina macil tiez mal problem...myslim si ze na poistovni zalezi nehovorim ze nie...ale v kazdej poistovni su aj spokojni aj nespokojni... Rolling Eyes
_________________
ex-opel corsa c 2004 1,7 dti Y17DT
opel astra j enjoy 1,6 ecotec Z16XER (flex ride podvozok,) 2010
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 4:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Povedal by som, že vo väčšine prípadov záleží od ľudí, ako bude klient spokojný. V mojom prípade a zrejme aj v tvojom, zlyhal jedinec, teda ľudský faktor.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
destroyer
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.11.2010
Príspevky: 280
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Jan 03, 2012 5:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak napokon ak je to tak ako hovoris problem objasneny.
Len mi jediny detail nejde do hlavy,ked si spominal ze uz si mal nejaku PU a bolo to bez problemov a teraz toto,tak jedine ako macil spomina musel zlyhat ludsky faktor ked Ti odratali akoze DPH.Ked to mas stale prihlasene ako fyzicka osoba,nie pravnicka.(cize nie si platca DPH).
Tak ked je vystaveny kryci list bezne peniaze pridu za par dni na ucet. Wink
Ja som prikladal len svoje postrehy a skusenosti nakolko sa v tomto smere pohybujem a troska "vidim" do toho z tej druhej strany,nie z pohladu poistovacieho maklera.Aby si niekto nemyslel ze som zaujaty voci Kooperative a spol. Laughing
_________________
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group