Opelclub Fórum
tecie olej
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2008 6:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ked som mal corsu 1.3 tak som daval olej z lidlu a jazdila a stale jazdi ako diva Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2007
Príspevky: 74
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Jan 18, 2008 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja si myslim, ze je teoreticky jedno aky olej , len by sa nemali moc striedat, preto davam GM 10W 40 od zavodu az doteraz, otec dava do astry caravan Castrol 10W 40 a urcite mu aj tak ide na ...... oproti mojmu, rozdiel obycajny smrtelnik ani nepozna a preto nestoji zato hadat sa ktory je naj. Kazdy podla svojho gusta. Laughing hlavne ze tam daky je, nestraca sa a nezmiesavaju a rozne , ved je kopec dolezitejsich veci
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Jan 19, 2008 10:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Stano presne si to trafil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buno
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2008
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2008 12:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar ludia nedavno som menil olej vsimol som si ze je zasvinena olejova vana ale kedze som tesne predtym zahrieval auto na mokrom tak som tomu nevenoval pozornost o den nato som si vsimol ze je to olej tak som vyutieral a zistil ze to tecie niekde s pod tej velkej kladky co pohana klinovy remen mam pocit ze je prepojena na klukovku ta kladka. Tece to len za jazdy ked auto stoji tam nic je to dost blbe lebo behom 100 KM mam zasvinenu celu vanu mam 1.6 16V x16xel 160 000km olej po vymene castrol magnatec 5w40 predtym tam bol 10w40 ale tieklo to aj s tym ne zeby my to neak vadilo ale strasne smrdi ten zohriaty olej najme pri pomalsej jazde. Jazdim vedsinou kratke trate do 10 KM 3-4 x tyzdenne nad 50 km pomozte ak viete preco to roby ako to spravit a co to asik bude stat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2008 12:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzerá to na simering na kľukovom hriadeli. Neviem koľko môže oprava stáť, ale ak ti ten únik až tak nevadí, tak s opravou počkaj do výmeny rozvodov, pretože tie pri tom musia ísť aj tak dole.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
buno
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2008
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2008 12:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak to urcite pockam do rozvodov chyba my neakych 20 000 kilakov ale momentalne ma caka kupa novych pneu takze opravu naplanujem az niekedy na koniec leta zaciatok jesene. teda ak sa nepokasle nieco ine Smile ale dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brhy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.08.2007
Príspevky: 971
Bydlisko: Pressburg

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2008 2:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

buno Napísal:
no tak to urcite pockam do rozvodov chyba my neakych 20 000 kilakov ale momentalne ma caka kupa novych pneu takze opravu naplanujem az niekedy na koniec leta zaciatok jesene. teda ak sa nepokasle nieco ine Smile ale dik


rozvody neoddaluj lebo prask a budes mat motor v prdel.... a potom mozes zhanat novy
_________________
Volvo C70 2.3T5 240hp Very Happy zatial ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
buno
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.01.2008
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2008 3:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no ved ja ich neoddalujem mal som menene v 120 000 aspon dufam (mam tam taku nalepku) Smile teraz mam 160 000 a termin je kazdych 60 000 takze este mam cas a do leta 20 000 nenajazdim ani keby som neveim co robyl taze pohoda pokial sa ten olej neroztecie uplne to by ma nasralo kedze novy olej tam nemam ani tyzden Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2007
Príspevky: 74
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Jan 21, 2008 10:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak to je semering, moze to casom zacat tiect viac ako u mna, neviem ci to vydrzi 20 tis. Km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2007
Príspevky: 74
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: So Jan 26, 2008 10:01 am    Predmet: vecne problemy so srotom Odpovedať s citátom

Ahojte, stracam uz nervy s otcovov astrou caravan 1,6i
1. Tiekla voda az vytiekla celkom a nekurila
-opravili termostat a dali novy remen (rozvody nemenili)
2. Zacal tiect olej az vytiekol celkom nadno
-vymenili semering a zaroven vodnu pumpu co sa im nezdala, + nove tesnenia pod vanu a novy castrol olej + olejovy filter
3. asi po 500km po vsetkych opravach (ktore boli spravene v priebehu 2 mesiacov) zacala nabielo dymit s vyfuku (ktory bol meneny pred polrokom). Dymi dost vela, este som tak silno nevidel dymit ani skodovku a zaroven opet strasne slabo kuri alebo skor nekuri, Inak teplota oleja a ine kontrolky su ok

Je to auto otca, takze asi tak. Ja by som ho davno hodil s utesu. Investoval som do toho crepu vyse 20 tis za posledne 2 mesiace a stale sa nieco ine kazi. Poradte alebo navrhnite cenu predam ho.
Dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stano
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.07.2007
Príspevky: 74
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Jan 28, 2008 12:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pretoze to tecie z upevnenia hornej hadice pri chladici, ktora je v poriadku a je tiez tepla, myslim si ze by to mohol byt ciastocne upchaty chladic co sposobuje vysoky tlak. asi by to chcelo vycistit chladic. Neviete ako nato? Ja by som odmontoval vsetky hadice a napojil ho na tlakovy cistic, len neviem ci tam netreba pootvarat este dake ventily a v ako poradi a ci vysoky tlak s wapky nemoze poskodit vnutro chladica?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group