Opelclub Fórum
Olej vo vode
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zipko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.11.2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 10:31 pm    Predmet: Olej vo vode Odpovedať s citátom

Cawte chcem sa vas opytat ze co moze byt na chybe ked sa mi dostavat olej do vody .... vecsinou sa to stane ked vytocim studeny motor ...ked je zohriaty tak mozem vytacat a nic sa nedeje....nvm co stym robit .... a este otazka ze poslednom case mi neukazuje kolko stupnov ma voda...minule som siel 5km po meste a ukazalao ptm v noci som siel 20km a neukazalo ....dalsia otazka nejdem mi dialkove otvaranie baterky som vymenil secko ale nic sa nedeje nechce mi otvorit ani zavret..neviem co stym ? ..a este dalsa otazka na kolko fukate gumy ?.bo mne na nadrzke pise ze predne 2.8 a zadne 2.5 ....mam OPEL ASTRA G 1.7 DTI Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 10:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevytáčaj studený motor.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zipko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.11.2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 11:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to sa stalo len 2 krat..ked som stal tak dole kopcom a nastudeny motor som nechtiac trocha viac dal plynu :/ a na ostatne otazky nvs pomoct ? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 11:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá voda - na snímači teploty pre prístrojovku je u Oplov iba taký úbohý nezaizolovaný násuvný kontakt.
Tam to bude asi zoxidované, nájdi ho a striekni sprej na kontakty.
Diaľkové treba zosynchronyzovať asi, to nájdeš na nete.
A tie gumy - na viečku by mali byť aj údaje pre čiastočné zaťaženie.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 11:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevytacat studeny motor v tomto pripade nie je riesenim Shame on you ..., skor prevenciou.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zipko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.11.2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 11:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jj to viem snazim sa to riesit jedine co ma napada je ze moze byt aj vymenik oleja nejak dosraty a ten prepraza ... prasknuta hlava abo tesnenie pod nou to asi nebude to by skor isla voda do oleja a oleja mam stale rovnako .... raz som uz mal vypojeny ten vymenik a tedy to nerobilo skusim ho aj po zime vypojit a vytocit studeny motor ...a uvidime ... a diky za tu radu s tym snimacom teploty vody..skusim to spravit a este otazka kde ho najdem ? ten snimac
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sinister
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.10.2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 15, 2011 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked sa ti dostáva olej do vody alebo opačne tak budeš mať na 90% chytené tesnenie pod hlavou...ak ešte neprdlo úplne tak sa priprav že v blízkej budúcnosti sa to stane. V horšom prípade ak sa mýlim môžeš mať prasknutý samotný blok motora ale to by si poznal už davnejšie...
V prvom rade by som si na tvojom mieste skontroloval olejové veko ked ho dáš dolu a pozrieš sa doň či sa tam nerobí nechutná expanzná gebuzina a v druhom prípade by som to nevytačal lebo každym jednym vytočením tuto životnosť skracuješ a už len dúfaj že to ešte daku tu dobu pojazdí ak to nechceš hned servisovať Smile
_________________
Opel Astra F 1,6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Nov 15, 2011 3:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sinister Napísal:
V prvom rade by som si na tvojom mieste skontroloval olejové veko ked ho dáš dolu a pozrieš sa doň či sa tam nerobí nechutná expanzná gebuzina
Nemozem suhlasit, su motory, kde sa taka gebuzina ako popisujes robi v sychravom a chladnom pocasi pri kratkych jazdach uplne bezne, a je to normalne. Viď toto:

Na toto ma ubezpecil aj uzivatel Signum.. a mal a zaroven aj ma pravdu.
Na aute som najazdil ako ho mam nieco cez 12.000km, a od toho zaberu, ako som odfotil 7.1.2011 som do nadrzky pre chladiacu zmes nemusel doliat ani kvapku.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zipko
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 13.11.2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut Nov 15, 2011 3:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gebuzina sa mi robi akurat tak po hadiciach hlavne tam ako je napojena na tu nadrzku s chladiacou tam ked strcim prst abo nieco je tam taka gebuzina na veku nic neni ... a olej nepripuda ani nebudua takze to musi nekde inde prerazat... ale ta gebuzina v hadicy bude zrejme uz s oleja kedze ten koluje vsade uz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sinister
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.10.2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 15, 2011 3:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano niečo ine ked sa ti to spravi v zime a na ledva pol veku a niečo ine ked sa ti to robí pravidelne a v ovela väčšom množstve...to čo si ty ukazal na fotke je dane tým kolko vody sa ti spravi v motore vzhladom na zmeny teploty ale ked sa ta dana čas odpary už sa ti to zväčšovať nebude a chvílku potrva kym sa ti to urobí znova...keď sa ti dostava voda do oleja cez tesnenie hlavy robí sa ti tam gebuzina neustale a rozdiel pozna aj laik Idea
_________________
Opel Astra F 1,6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Nov 15, 2011 3:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to ano, mas pravdu... len vzhladom na iste rocne obdobie ake mame teraz, som len chcel pripomenut, ze existuje aj takato moznost a odlisenie nemusi byt uplne 100%tne... ja som to vlani napr. nevedel rozoznat Embarassed ... a da sa povedat, ze som laik.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sinister
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 10.10.2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Nov 15, 2011 3:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v každom prípade aby sme tu teda nerozoberali kašu ja osobne si myslím že pokym sa ti tam sem tam urobí dáka ta škvrnka oleja vo vode ale na funkčnosti motora to nič nemení, teda že sa ti neprehrieva, nestráca sa ti ani voda ani olej tak by som to neriešil lebo to môže byť ako hladať ihlu v kope sena a iba zbytočne vyhodíš nie malé peniaze...ak to bude niečo vážnejšie skôr či neskôr sa to prejaví a budeš presne vedieť hned kde je problem tolko moja rada... Embarassed
_________________
Opel Astra F 1,6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Nov 17, 2011 2:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

este aj chladic oleja
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
amv1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.02.2012
Príspevky: 8
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 3:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

- čavte chcem sa pridať do diskusie, mám rovnaký problém / astra 1,6 16v rv,2000 - olej valvoline 10W 40 / ja ten sajrajt mám aj v oleji. Voda neubúda. Jazda každý deň práca a domov zhruba 5km každý deň. Je mi jasné že sa auto - motor nezohreje ale hlavne sa chcem spýtať či aj ostatní máte olej nie čierny ako v lete ale viacmenej sivo biely. A eśte jedno na víčku / žlté - dolievací otvor / mám jedno tesnenie - nemajú tam byť 2? Nejak sa mi zdá že to moc netesní, dokonca mi niekedy pri rozjazde hrkoce okrasný kryt čo je nad motorom. dik za odpoveď a čavte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 3:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

biely maglajz na viecku nie je v zime pri kratkych jazdach vynimocny.
a ten kryt hrkotal aj mne. mozno su tam stvrdnute take gumy, na ktorych je ulozeny
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
amv1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 09.02.2012
Príspevky: 8
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 3:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

- to že by to bolo iba na viečku ma až tak netrápi ako to že ten olej nie je svetlo čierny ako v lete ale je sivo biely. Chcem ho vymeniť za GM 10W 40. Mam strach aby som s tým zaserkaným olejom neodfajčil motor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 3:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

podla mna olej typu 10W40 kludne moze zmenit farbu pri teplote napr. -20°C.
Ved ked si aj napr. das olivovy olej do chladnicky, tiez bude mat inu konzistenciu a hlavne aj farbu (zakalenie) proti izbovej teplote. Takto isto sa moze spravat aj motorovy olej. Berte to ako priklad, nie, ako porovnanie, ze v motoroch mame olivove oleje Smile. Hlavne, ze maze, to je zaklad.

K tomu prepustaniu oleja cez viecko. Ja mavam tiez pod vieckom na plastovom veku take oprskliny od oleja. Mam tam tiez len jedno tesnenie. Dva neviem, kde by tam mali byt. Ja to z casu na cas utriem handrou, a je pokoj.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 3:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

u Opla sa da tesnenie kupit samostatne. aspon u mojho.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V cera som u jedneho auta nemenovanej znacky vypustil olej, ktory vyzeral jak kapucino, auto ho malo o 4dl viac a malo od nova najazdenych 3500km. Najprv som zakaznika podozrieval, ze si tam nalial vodu do ostrekovacov, no zhodou okolnosti ma kolega auto s rovnakym motorom a 15 000km, tak som pozrel k nemu a cakalo ma to iste, len ho nemal tolko nad rysku.

Zakaznik aj kolega jazdia len kratke trate po meste.

Takze vyplyva z toho len to, ze u aut, co jazdia kratke trate, bude po tejto zime olej na vymenu, alebo mozu cakat, kym sa im ta voda z oleja neodpari, ale nasledky Confused
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomXXG
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 110
Bydlisko: Nová Baňa

PríspevokZaslal: Št Feb 09, 2012 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aky mate nazor na olej mobil 5W40 mam opel astra g 1.6 16V chcel by som ho tam dat doteraz som daval ESSO 5W40 ale je prilis drahy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group