Opelclub Fórum
Opel Astra 1.7 CDTI, 74 kW, 2008

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
aladin66
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.11.2008
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Št Nov 03, 2011 12:15 pm    Predmet: Opel Astra 1.7 CDTI, 74 kW, 2008 Odpovedať s citátom

Zdravím, chcel by som sa informovať o tomto type auta Opel Astra 1.7 CDTI, 74 kW, 2008, ake s ním máte skúsenosti respektíve nejaké názory na toto auto z pohľadu užívateľa.
_________________
Opel Astra G 1,6 16V (Made in Switz)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmartinx
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 21.04.2009
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Nov 03, 2011 1:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj
Ja mám túto astu combi 2006 1,7CDTI kupovanú z druhej ruky v plnej výbave. S autom som spokojný po 4 rokoch som do servisu išiel iba na výmenu náplní a jednu zvolávačku na CIM modul okrem toho nič. Astra má nabehané 132tis. Jazdím prevažne mesto 90% z času na čas na chatu (diaľnica) a priemerku mám 5,1 L/100km, Výkon je pre mňa postačujúci ( pre niekoho nie ). Auto má málo odkladacieho priestoru pre vodiča, zato má slušný kufor s dobrou nakladacou hranou a v športových sedačkách sa dobre sedí.

Ak budeš mať nejaké konkrétnejšie otázky daj vedieť.
_________________
Opel Astra H 17cdti 74kW r.v.2006
k.m. Z1.7DTH najazdene cca 100 tis.km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmartinx
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 21.04.2009
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Nov 04, 2011 10:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj

Tak ja na svoje auto nemôžem povedať veľa kritiky ako som už spomínal motor ma ešte nezradil, má nízku spotrebu, olej nežerie vôbec dokonca pri výmene oleje musím povedať mechanikovi nech nedáva olej nad maximum pretože aj po roku ho stále mám nad maximom. Do ola dávam olej SHELL ultrahelix 5W-30 je to longlife na 30 tis km ale mením olej po 20 tis. motor pri 120km/h žerie nejakých 2,9l/100km ale od 130 vyššie začína papať viac cca 5,5-6,5l/100km. Ak chceš kúpiť toto auto odporúčam ti kúpiť so 6 stupňovou prevodovkou hlavne ak budeš jazdiť viac diaľnicu aj spotreba na diaľnici bude lepšia. Ďalej ti odporúčam kúpiť s adaptívnym športovým podvozkom. Ďalej ľudia na tomto fóre Viac odporúčajú motor 1,9CDTI ževraj je spoľahlivejší ako 1,7CDTI. Ako som už spomínal mne 1,7 stačí a som s ním spokojný.
Autu by som vytkol málo odkladacích priestorov, motor nieje tak dobre odhlučnený ako napr VW, ja som presedlal z benzínu do dieslu a zdá sa my že má až príliš krátke odstupňovanie prvých troch prevodov, občas niekde niečo vrzne ale keď to porovnám s firemnými octaviami a kia ceed tak môj opel tichý, iné ma nenapadá,
Pri kúpe auta platia všeobecné pravidlá ktoré si máš všímať, kukni internet nebudem ich tu rozpisovať.
S motorom 1,7 diesel bol problém do roku 2004 alebo 2005 nejaká výrobná vada ale tá bola odstránená.
Okrem toho ti musím už povedať len pozitíva:
Slušnú kvalitu za nízku cenu, priestranný kufor a dobre riešený, dosť miesta na predných aj zadných sedadlách v rámci svojej triedy.
_________________
Opel Astra H 17cdti 74kW r.v.2006
k.m. Z1.7DTH najazdene cca 100 tis.km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Nov 04, 2011 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nema tento motor nejake neprijemne zvuky ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
David78
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.01.2010
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št Nov 24, 2011 9:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

xmartinx Napísal:
Ahoj

Tak ja na svoje auto nemôžem povedať veľa kritiky ako som už spomínal motor ma ešte nezradil, má nízku spotrebu, olej nežerie vôbec dokonca pri výmene oleje musím povedať mechanikovi nech nedáva olej nad maximum pretože aj po roku ho stále mám nad maximom. Do ola dávam olej SHELL ultrahelix 5W-30 je to longlife na 30 tis km ale mením olej po 20 tis. motor pri 120km/h žerie nejakých 2,9l/100km ale od 130 vyššie začína papať viac cca 5,5-6,5l/100km. Ak chceš kúpiť toto auto odporúčam ti kúpiť so 6 stupňovou prevodovkou hlavne ak budeš jazdiť viac diaľnicu aj spotreba na diaľnici bude lepšia. Ďalej ti odporúčam kúpiť s adaptívnym športovým podvozkom. Ďalej ľudia na tomto fóre Viac odporúčajú motor 1,9CDTI ževraj je spoľahlivejší ako 1,7CDTI. Ako som už spomínal mne 1,7 stačí a som s ním spokojný.
Autu by som vytkol málo odkladacích priestorov, motor nieje tak dobre odhlučnený ako napr VW, ja som presedlal z benzínu do dieslu a zdá sa my že má až príliš krátke odstupňovanie prvých troch prevodov, občas niekde niečo vrzne ale keď to porovnám s firemnými octaviami a kia ceed tak môj opel tichý, iné ma nenapadá,
Pri kúpe auta platia všeobecné pravidlá ktoré si máš všímať, kukni internet nebudem ich tu rozpisovať.
S motorom 1,7 diesel bol problém do roku 2004 alebo 2005 nejaká výrobná vada ale tá bola odstránená.
Okrem toho ti musím už povedať len pozitíva:
Slušnú kvalitu za nízku cenu, priestranný kufor a dobre riešený, dosť miesta na predných aj zadných sedadlách v rámci svojej triedy.


tak tento motor v Astre pri rychlosti 120km/hod spotrebu 2,9l/100km ma jedine dole kopcom Very Happy
_________________
Opel Astra H Caravan 1.7CDTi (74kW) r.2006
Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
David78
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.01.2010
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št Nov 24, 2011 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
nema tento motor nejake neprijemne zvuky ?


pri prudsej akceleracii, ked pojdes do vyssich otacok, tak motor pocutelne zmeni zvuk - neviem ho dobre popisat, ale po prekroceni istych otacok je zrazu iny (nepovedal by som, ze neprijemny, iba trochu iny), nie je taky hladky ale skor drsnejsi.
jeden automechanik mi k tomuto hovoril, ze je to variabilnym casovanim ventilov - ci je to tak naozaj, netusim.

btw astra nie je bohvieako odhlucnena, takze na dnesne pomery nie je ani najtichsia. ale nie je to nic kriticke.
_________________
Opel Astra H Caravan 1.7CDTi (74kW) r.2006
Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmartinx
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 21.04.2009
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Feb 01, 2012 12:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

David78 Napísal:
xmartinx Napísal:
Ahoj

Tak ja na svoje auto nemôžem povedať veľa kritiky ako som už spomínal motor ma ešte nezradil, má nízku spotrebu, olej nežerie vôbec dokonca pri výmene oleje musím povedať mechanikovi nech nedáva olej nad maximum pretože aj po roku ho stále mám nad maximom. Do ola dávam olej SHELL ultrahelix 5W-30 je to longlife na 30 tis km ale mením olej po 20 tis. motor pri 120km/h žerie nejakých 2,9l/100km ale od 130 vyššie začína papať viac cca 5,5-6,5l/100km. Ak chceš kúpiť toto auto odporúčam ti kúpiť so 6 stupňovou prevodovkou hlavne ak budeš jazdiť viac diaľnicu aj spotreba na diaľnici bude lepšia. Ďalej ti odporúčam kúpiť s adaptívnym športovým podvozkom. Ďalej ľudia na tomto fóre Viac odporúčajú motor 1,9CDTI ževraj je spoľahlivejší ako 1,7CDTI. Ako som už spomínal mne 1,7 stačí a som s ním spokojný.
Autu by som vytkol málo odkladacích priestorov, motor nieje tak dobre odhlučnený ako napr VW, ja som presedlal z benzínu do dieslu a zdá sa my že má až príliš krátke odstupňovanie prvých troch prevodov, občas niekde niečo vrzne ale keď to porovnám s firemnými octaviami a kia ceed tak môj opel tichý, iné ma nenapadá,
Pri kúpe auta platia všeobecné pravidlá ktoré si máš všímať, kukni internet nebudem ich tu rozpisovať.
S motorom 1,7 diesel bol problém do roku 2004 alebo 2005 nejaká výrobná vada ale tá bola odstránená.
Okrem toho ti musím už povedať len pozitíva:
Slušnú kvalitu za nízku cenu, priestranný kufor a dobre riešený, dosť miesta na predných aj zadných sedadlách v rámci svojej triedy.


tak tento motor v Astre pri rychlosti 120km/hod spotrebu 2,9l/100km ma jedine dole kopcom Very Happy


Tak som sa k tomu konečne dostal. Prikladám fotky, ktoré som spravyl pri ceste na silvestrovskú chatu na ktorú som išiel na 1 týždeň lyžovať.
to znamená plné auto, zimné preumatiky atd... fotky sú spravené na diaľnici z Bratislavy.
Spotreba 2,9 občas prebliklo 3,7
Keďže neviem ako sem dám fotky priamo do témy prikladám link:
http://www.ulozto.cz/13001594/pc300606-jpg
http://www.ulozto.cz/13001596/pc300607-jpg
http://www.ulozto.cz/13001598/pc300609-jpg

Takže aj táto spotreba je reálna.

S pozdravom
_________________
Opel Astra H 17cdti 74kW r.v.2006
k.m. Z1.7DTH najazdene cca 100 tis.km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Feb 02, 2012 3:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Relevantny udaj je dlhodoba spotreba podla tankovania za 20 - 50 000 Km. Nic proti, aj ja viem na urcitych usekoch dat s 1.8kou 3.5 litra ale je to nonsens.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xmartinx
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 21.04.2009
Príspevky: 83
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 6:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Komo Napísal:
Relevantny udaj je dlhodoba spotreba podla tankovania za 20 - 50 000 Km. Nic proti, aj ja viem na urcitych usekoch dat s 1.8kou 3.5 litra ale je to nonsens.


Priemernú spotrebu som písal vyššie s tým že 90 % jazdím po meste do práce cca 10 km a priemerku mám 5,1l.
Okrem toho som písal, že som to fotil na diaľnici z BA t.z. na rovine žiadne dolu kopcom!
Palubám má oproti reálu cca 1-2 dcl rozdiel a na to aby som tu niekomu dokazoval aká je reálna spotreba pri 120km/h na diaľnici nemám chuť.
Urobil som 3 fotky kde je spotreba pri zapnutom tempomate,na rovnej diaľnic, v zime so zimnými gumami, s plným autom bagáže.
Ďalej sa o tom nepotrebujem dohadovať, ak máš inú spotrebu ok.
_________________
Opel Astra H 17cdti 74kW r.v.2006
k.m. Z1.7DTH najazdene cca 100 tis.km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Feb 03, 2012 10:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neber to ako utok alebo nieco podobne.
Narazal som len na to, aby niekto "z hornej dolnej" nebol prekvapeny ked sa k 2.9 - 3.7 nedostane ani teoreticky.
Tych 5.1 beriem ako relevantny udaj.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group