Opelclub Fórum
Brzdy ABS

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 4:48 pm    Predmet: Brzdy ABS Odpovedať s citátom

Sewas..A je tu dalsi problem..Vectra B.. Neviem ci to tak ma byt alebo nie ale.... Ked su klzke cesty napr sneh a slapnem na brzdu prudko ze auto ide do smyku tak brzdovy pedal mi kladie odpor neviem ci to je ABS alebo co ale ked nanho slapnem tak akokeby som pocital zuby na prevodovke...strasne to vybruje a huci neviem ako to este opisat proste mi kladie odpor....Chcel by som vediet ci to tak ma byt...Dik
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 4:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to bude to ABS
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 4:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dulo Napísal:
to bude to ABS

ale je to v pohode ma to tak byt???
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 5:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, buď v kľude. Je to akoby si brzdil cez zuby a hrozný rámus. Cool V takom prípade treba, na rozdiel od brzdenia bez ABS, na pedál ešte pritlačiť.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 5:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Áno, buď v kľude. Je to akoby si brzdil cez zuby a hrozný rámus. Cool V takom prípade treba, na rozdiel od brzdenia bez ABS, na pedál ešte pritlačiť.

Ale velmi sa neda pritlacit lebo ma to nepusti...a doteraz som sa bal stlacit viac... lebo som myslel ze to nieje v poriadku... cize v pohode??? mozem tlacit a nic sa nestane.. tie zuby ci co to tam robi nic sa tomu nestane?? hej??
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiadny strach, len pritlač.
Čo to robí? No predsa ABS. Smile Keď čidlo na kolese zaznamená, že koleso je zablokované, jednotka ABS uvoľní tlak v brzdovej sústave a následne po roztočení kolesa ho znova obnoví. Toto sa deje v rýchlom slede za sebou. Ide o hydraulickú sústavu, v ktorej vzniká pri brzdení značný tlak, preto je činnosť ABS, keď sa tlak striedavo uvoľňuje a obnovuje, sprevádzaná takýmito rázmi.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 6:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Žiadny strach, len pritlač.
Čo to robí? No predsa ABS. Smile Keď čidlo na kolese zaznamená, že koleso je zablokované, jednotka ABS uvoľní tlak v brzdovej sústave a následne po roztočení kolesa ho znova obnoví. Toto sa deje v rýchlom slede za sebou. Ide o hydraulickú sústavu, v ktorej vzniká pri brzdení značný tlak, preto je činnosť ABS, keď sa tlak striedavo uvoľňuje a obnovuje, sprevádzaná takýmito rázmi.

jo dikes za info....som zas mudrejsi Cool ale som s toho prekvapeny ze to tak robi.... s pedalom.. ze nie automaticky aby som to ja necitil hmm zajimave
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj ja som sa prvý raz stretol s ABS u mojej Astry a bol som rovnako prekvapený ako ty. Auto som kupoval v januári, tak som počkal kým napadne trochu snehu a išiel som si to vyskúšať na letisko. Odporúčam, zistíš, že sa nie je čoho báť a skúsiš si rôzne situácie. Minimálne raz mi už ABS ušetrilo výdavky za pokrčené plechy, to keď som sa pri dobrzďovaní dostal na jemný štrk na ceste. Bez ABS by sa kolesá zablokovali a je otázne, či by som stihol správne zareagovať a neoprel to o auto predo mnou, alebo o zvodidlá vedľa. Takto, s funkčným ABS som sa tomu predomnou v pohode vyhol a zastal tesne vedľa jeho zadku a zvodidiel.
Inak, tento rok sme v práci vyfasovali nové VW Caddy a ABS v nich kope do pedálu presne rovnako ako v mojom desaťročnom Opli.
Buď v pohode. Ak by nekopalo, tak by nefungovalo. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Ne Dec 16, 2007 10:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Aj ja som sa prvý raz stretol s ABS u mojej Astry a bol som rovnako prekvapený ako ty. Auto som kupoval v januári, tak som počkal kým napadne trochu snehu a išiel som si to vyskúšať na letisko. Odporúčam, zistíš, že sa nie je čoho báť a skúsiš si rôzne situácie. Minimálne raz mi už ABS ušetrilo výdavky za pokrčené plechy, to keď som sa pri dobrzďovaní dostal na jemný štrk na ceste. Bez ABS by sa kolesá zablokovali a je otázne, či by som stihol správne zareagovať a neoprel to o auto predo mnou, alebo o zvodidlá vedľa. Takto, s funkčným ABS som sa tomu predomnou v pohode vyhol a zastal tesne vedľa jeho zadku a zvodidiel.
Inak, tento rok sme v práci vyfasovali nové VW Caddy a ABS v nich kope do pedálu presne rovnako ako v mojom desaťročnom Opli.
Buď v pohode. Ak by nekopalo, tak by nefungovalo. Wink

Jooo dikes za info...fakt som nevedel co to znamena lebo predtym sme mali skodu 100 Razz je to trosku taky mensi rozdiel Very Happy
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Durko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.10.2007
Príspevky: 379
Bydlisko: Rybnik

PríspevokZaslal: Po Dec 17, 2007 10:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jj presne takto to ma fungovat, a este si niekde vyskusaj rozdiel medzi pretacavym autom (skoda) a nedotacavym (VEBE) aby ta to niekde neprekvapilo


len pre info - tymto kopanim sa prejavuje aj TC (kontrola zaberania nápravy na klzkom povrchu) len vtedy sa "kopanie" prenasa na plynovy pedal
_________________
Nie som členom OPELCLUBU
Opel Vectra Caravan X 16 XEL, r.v. 98
105500 km
Spotreba:
dialnica - 6,4L
behacky po okoli - 7,03L / 6,94L / 7,18L / 7,37L
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Po Dec 17, 2007 11:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Durko Napísal:
jj presne takto to ma fungovat, a este si niekde vyskusaj rozdiel medzi pretacavym autom (skoda) a nedotacavym (VEBE) aby ta to niekde neprekvapilo


len pre info - tymto kopanim sa prejavuje aj TC (kontrola zaberania nápravy na klzkom povrchu) len vtedy sa "kopanie" prenasa na plynovy pedal

no to TC asi nemam lebo nic necitim ked to presmykuje
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group