Opelclub Fórum
Zvláštne správanie a otázky policajtov pri kontrole...
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Aug 17, 2012 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ludia ste uplne mimo temy!!!
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: So Aug 18, 2012 7:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Moj prispevok nebol namiereny proti normalnym a slusnym podnikatelom. Len proti tym, ktori nadavaju na stat, neplatia riadne dane a pritom pozaduju od neho sluzby ( tym padom zadarmo ), cize asi nemaju daleko od "prizivnikov".

Nakolko uz ide o OT, nebudem sa k tejto teme uz vyjadrovat.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 9:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedni tu spominaju, ze platia Dane, druhy tu spominaju, ze tiez platia Dane, ale mna s tou Danou nik nezoznamil.. kua ta musi mat prachov.. Laughing

no ale spat k teme.. osobne nemam rad policajtov (sorry mysiak, Clio) ale fakt za cely cas co si pametam (a niesom semilny a ani 10 sekundovy Tom) som nezazil aby mi na SR niekedy policajt pomohol.. ak mi neuskodil, tka mi nepomohol.. zial.. Sad Sam mam 3 kamaratov policajtov, jedne z nich si to priam uziva.. Kolko krat mi povedal ze zobral chlapovi znacky na mieste lebo sa mu nepacil... a niekedy za blbosti.. napriklad za to ze mu svietila len jedna hmlovka (hoci to bolo vo forme zakrutoveho svetla) A ked som sa ho opytal, ze preco to spravil, tak mi povedal, lebo ze moze a co sa jemu (ako policajtovi) moze stat.. v najhorsom poda staznost policajtovi co je nad nim.. ak to policajt uzna (co sa stava malokedy) tak dostane v najhorsom 15 na 3.. a ked to dostane tak si na nom vyburi hormony cele oddelenie.. to bol jeho pohlad.. teraz si zoberte pohlad toho chlapa.. a nejdeme sa bavit o daniach a podobne.. zoberte si ze ak on je podnikatel a potrebuje to auto, jeho cas kym dostane tie znacky naspat je v lepsom pripade tyzden.. on za ten tyzden si musi zabezpecit inu dopravu, alebo mu ujde zarobok.. on si tn zarobok moze narokovat v sudnom spore, ale musi zalovat stat a nie toho konkretneho policajta.. preto policajti vedia ze oni su vlastne chraneni a nic sa im poriadne nemoze stat.. musi to byt uz extrmny pripad ako zabitie alebo tak (aj to sa do toho musia obut novinari)... normalny clovek ked niekomu sposobi skodu (ci uz zamestnanec, podnikatel) tak ho povlacia po sudoch a ked to ten co mu sposobil skodu vyhra, niekedy tomu zamestnacovi ostane hola rit na cely zivot.. keby toto policajti mali take iste, videli by sme rozdiely v spravani.. zial.. no a kuklacov ani nespominam radsej, tam je to uplne o tom ze co sa "im" moze stat.. zazil som to niekolko krat v baroch, a zazil som to aj na ceste.. a mimochodom cesta.. len policajtov vidite jazdit cez krizovatku na majakoch ako *censored*, sanitka, poziarnici, to vsetko spomali aj ked maju pravo prednostnej jazdy, ale vedia ze vovyhlaske je napisane ze aj ked maju pravo nesmu nikoho ohrozit.. a na to policajti nejako zabudaju.. jo a este jedna skusenost zo vcerajska.. nech mi nikto nehovori ze policajny mobilny radar neprovokuje na ceste.. skoda ze nemam taku kameru ako ma Kajo, by som vam dal video.. Zelena Fabia kombik (zdala sa mi nejaka znama) si to sinie po ceste 1 triedy mimo obce brutalnych 60 km/h... lebo kazdeho normalneho cloveka pri predbiehani napadne pridat, aby dlho nezavadzal.. ale kde bola znizena rychlost, tak tam mali naslapnute aj cez...

A to uz nehovorim o takych hovadinach ze zastavovanie na dialnici v hmle len koli tomu "dobry den pan vodic, cestna kontrlola"... (konkretne Velke Zaluzie - moc oblubene miesto pri vyjazde z parkoviska) alebo buzeracia za vestu pri vystupeni z auta pri cestnej kontrole... hoci zakon hovori nieco ine.. ja tiez som pomaly rad, ked si necham doklady doma a dostanem pokutu za nejaku blbost ako keby mi mali prehladavat auto odvrchu az dole aby mi nieco nasli.. jednak na to nemam nervy a ani cas..
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 10:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nevistupim,nech sa aj posere....uz som to zazil na D1 .Bol som na kamione a chcel aby som vstupil....povedal som mu ze sa nenecham zabit pre jeho roztopas. dal som za jedna povedal ze ked chce cakam ho na červeniku na parkovisku...............neprisiel Wink
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tuning-hifi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 10.12.2009
Príspevky: 2906
Bydlisko: Martin, Pata

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 11:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro Kohut Napísal:
nevistupim,nech sa aj posere....uz som to zazil na D1 .Bol som na kamione a chcel aby som vstupil....povedal som mu ze sa nenecham zabit pre jeho roztopas. dal som za jedna povedal ze ked chce cakam ho na červeniku na parkovisku...............neprisiel Wink

v martine by ti prestrelili kufor Rolling Eyes tu su strasni debili a kovboji.. tu ked ti nezastavi, tak je nahanacka, strielaju bezne na ulici.. Rolling Eyes aj v spravach to bolo uz 2-3 pripady..
_________________
Blacky - Opel Omega A Limuzina 2,6i CD manual
Drobcek2 - Opel Omega A Caravan 2,6i CD Automat
Evolution - Opel Omega B limuzina 2,0i 16v manual
Evolution II - Opel Omega B limuzina 2,5 V6 manual
Srsen - Opel Corsa A 1,2
Maco - Mitsubishi Pajero Wagon GLS 3.0 V6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ne Aug 19, 2012 11:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ale ja mu zastavim,len na nebezpecnom useku mu nevystupin na zelanie.....a vodicak mu ukazem len cez okno aby som ho nemal od krvi ked ho niekto zrazi pri mojich dverach
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jay
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 27.09.2012
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Okt 15, 2012 7:20 am    Predmet: 2 pikošky na zváženie Odpovedať s citátom

Rád by som pridal aj ja dva konkrétne zážitky s políciou.

1. Ma chceli zastaviť na moste v BA (o 1nej ráno v sobotu), kde bol jeden pruh, dvojitá plná čiara a asi 20cm vysoký obrubník. Samozrejme, som nepokladal za vhodné zablokovať most, tak som zišiel z mosta a zastavil pri zjazde. Nato mi p.policajt chcel dat pokutu zato, že som nezastavil okamžite po vyzvaní na zastavenie. Treba dodať, že chlapec mal asi 20, vážil tak 50kg a dával mi jasne najavo, kto má moc v rukách. Napokon ho spacifikoval jeho starší kolega, keď videl, že to má marné.

2. V Novej dedinke pri SC, kopali kanál, takže prakticky cez pol dediny bola 1/3 pruhu zasypaná hrubým štrkom, čo v daždi bolo ako minové pole skrytých dier. Predomnou išiel passat R32 s čiernymi oknami, ale nejako ma vôbec nenapadlo, žeby to mohla byť polícia. Tak ako každe jedno auto aj oni išli tak aby nešli po štrku, čiže asi pol metra cez stredovú čiaru. Ako videli, že idem za nimi rovnako, tak prešli na ten štrk a asi 100m išli jednou polkou po tom štrku. Ešte si pamatám, že som si hovoril, že ten podvozok dostava pekne na prdel, hlavne ked polka auta sa pohybovala +/- 30cm vertikálne. Po tých 100m zasvietil nápis STOP POLÍCIA, pán vystúpil, že dobrý deň p.vodič, to bude 160 eur či koľko za jazdu v protismere. Napokon to stiahol na 60 ale ani o cent menej. Paradoxné bolo, že kým sme tam stáli, prešlo 17 áut. Každé jedno v polke cesty a niektoré z nich aj vysoko nad limit. Hlavne jedno bmw 7, ktoré keď prešlo okolo, tak nás skoro sfúklo z cesty. Treba dodať, že v protismere nič nešlo, keď išlo nejaké auto, tak som sa samozrejme stiahol aj ja na ten štrk.

Ale z osobných skúseností viem povedať že je lepšie sa nehádať, ak ste si vedomý priestupku tak to priznať a väčšinou potom policajt polaví a ak to nebude riešiť dohovorom, tak aspoň spodnou hranicou pokuty.

A úplne najlepšie je dodržiavať predpisy!!!
_________________
Astra J, 1.4T
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ut Okt 16, 2012 1:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to co pises bolo podla mna obchadzanie prekazky a isiel by som to riesit na policiu a nic neplatil na mieste
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jay
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 27.09.2012
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Okt 16, 2012 3:21 pm    Predmet: nie celkom Odpovedať s citátom

Jeden znamy zato tiež dostal pokutu a na policií mu tvrdili, že cesta bola odovzdaná do užívania (zrejme dočasného) čiže zrejme spĺnala normy a tak podla nich nebol dôvod sa niečomu vyhýbať. A taktiež tak robil bez smerovky, takže vždy sa niečo najde.

Inými slovami na SR sú všetky cesty v úplnom poriadku.
_________________
Astra J, 1.4T
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 16, 2012 3:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nebolo by presnejsie v nazve temy pouzit 'spravanie sa' ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 10:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

...bol som zastavený hliadkou, asi PMJ-čkári, nie naši Levočania, ale Octavia z PO.
zvláštne je, že stáli na Levočskej Doline na parkovisku pod svahom, nikde nikoho, oni tajne v kúte skrytí.
Ako inak, nabehol som bokom na parkovisko, zbadal som ich, slušne som šiel preč...
šli za mnou, pomaly, tak reku, ja na nich čakať nebudem a za zákrutou som im zdrhol.
Ale nechtiac som sa pozrel do spetáku a v diaľke som zbadal odraz zapnutých majákov, tak som spomalil a čakal, kým ma panstvo dobehne. Trocha im to trvalo, ale predsa Smile
Vraj bežná kontrola, len im to trvalo trocha dlho... samozrejme, mohol som pokračovať v jazde, bez všetkého.
Len to bolo čudné, čo robia na konci sveta a prečo im to tak dlho trvalo. Síce auto ešte nemám prepísané, ale aj tak
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 6:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Policajti by v zásade nemali zastavovať účastníkov cestnej premávky len tak, musia mať na to zákonný dôvod, inak to môže byť vyhodnotené ako obťažovanie.
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 7:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mali podozrenie... cudzia spz vecer, ked zbadal policajtov isieliel prec.. tak reku ho skontrolujeme... mozno sa rozhodovali ci skontrolovat alebo nie preto im to trvalo... boli zle cesty, predsa sa pre niekoho nevysypu do jarku... bezna kontrola je kazda kontrola, az kym sa nezistu porusenie nejake a to uz bezna kontrola nebude Wink
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milans
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.07.2006
Príspevky: 279
Bydlisko: BN/TN

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... mali podozrenie ....

ha-ha, to sa mi páči, policajti trpiaci nevysvetliteľnou fóbiou Very Happy
_________________
Opel Astra H 1.9 CDTi ( Z19DT )
Opel Astra G 1.7 CDTi ( Z17DTL)-ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 8:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skôr ich vyrušil Very Happy
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eisy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.11.2012
Príspevky: 215
Bydlisko: Okres - Malacky

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 9:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

S policajtmi to je ako zo vsetkym, kus od kusu Laughing
Raz clovek natrafi na normalneho raz na deb ....
Posledne 2 x co ma zastavili v noci - bezna kontrola - 1x som bol na rakuskych SPZ vypytal doklady skontroloval a vravi mi mate rakuske SPZ , ja na to ze viem... Vratil mi doklady a siel som. (Nejake ucho to bolo)

Druhy krat na tom istom mieste teraz nedavno, zastavil som, dal doklady zapol som si svetlo lebo som daco hladal, policajt asi ked som svetlo zapol zazrel dceru vzadu ze spi, pyta sa ma ci mi tam spi vzadu dieta, ja ze ano, tak mi vratil doklady a hned som isiel.

Tak toto boli moje posledne 2 skusenosti.

Pokutu na Sk uz ani nepametam, skor v rakusku, ale tam maju lacnejsiu Laughing
_________________
Opel Insignia Cosmo MY12 118kw 4x4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hasta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.09.2011
Príspevky: 172
Bydlisko: Ovčie - Prešov

PríspevokZaslal: Pi Feb 08, 2013 10:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak podelím sa i ja zo svojími skusenosťami s políciou, za tých 37 rokov čo mám vodičak je ich na počudovanie len pár. Ta horšia bola keď mi pred rokmi pri HM Tescu v Prešove nabural jeden supervodič pravu stranu ešte na Felícii. Vtedy jeho manželka vykrikovala na mňa, že manžel jazdí na kamione, že koľko tisíc km najazdí a že ma brata policajta, pritom ja som šiel po hlavnej ceste.
A tak privolany policajt mi dal aj najavo na ktorej strane stojí, ale uznal tohto supervodiča za vinného. No inak ani nemohol. Dal mi podpísať spravu a keďže som mu veril podpísal som, myslím že keď nebudem veriť policajtovi tak potom komu? Po čase mi v poisťovni dali prečítať tu spravu. Bolo napísane že pri neopatrnom cuvaní na parkovisku mi to nabural.

Ta veselšia pre mňa bola, keď som sa po týždňovej jazde kamionom po Poľsku , Čechach vratil na Slovensko a pri vjazde do obce Benice pri Martine mi namerali 62 km. A hneď že 60 euro, tak som mu ukazal peňaženku a v nej pár centov. Opytál som sa ho či to nemôžeme vyriešiť dohovorom. Tak nejako čudne sa na mňa pozrel, nakoniec išiel za kolegom, ktorý sal za kamerou prehodili niekoľko slov a zakýval mi aby som išiel preč.

A tak by som uzavrel skuseností: polícia a moja maličkosť 50:50 Smile
_________________
Astra G Z16XE r. 2001
Vectra B X18XE1 r. 1999
Octavia I 1.8 20v r. 1997
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Feb 09, 2013 11:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som minule šiel v BA cez Petržku, bolo to v noci okolo 3ej.
Nikde žiadne autá, v diaľke som videl policajné auto na kraji cesty.
Svietil som diaľkovými.
Keď som bol blízko, policajt vystúpil a spýtal sa ma, prečo bezdôvodne svietim diaľkovými svetlami.
Tak som mu povedal, že aby som lepšie videl, že to je ten dôvod.

No a ďalšia príhoda, bolo vinobranie v Modre a zhodou okolností som cestoval do BA.
Na ceste z Jura do BA odstavovali komplet všetky autá, bolo nás tam asi 30 a postupne nám dávali fúkať.

Inak, tá téma by sa fakt mala premenovať, chovajú sa zvieratá, tu ide o správanie
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: So Feb 09, 2013 11:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Sak si za tu otazku mozes sam. V obci sa dialkove pouzivat nesmu. Tak ako mal reagovat.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: So Feb 09, 2013 1:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubec Napísal:
Sak si za tu otazku mozes sam. V obci sa dialkove pouzivat nesmu. Tak ako mal reagovat.

ani mimo obce,ked je vozovka suvislo osvetlena...a ked v obci nesvieti verejne osvetlenie tak mozes .....
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalší
Strana 5 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group