Opelclub Fórum
Návod: Dorobenie tempomatu - Corsa C
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Sep 02, 2011 9:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, da sa to s tym OP Comom.... Wink
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Sep 02, 2011 10:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

... a v prvom príspevku v linku je to aj napisane..v ktorych sekciach sa to nastavuje. Pri OP-COMe je to obdobne.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 8:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj!
Tak mi dnes přišla diagnostika. Šel jsem jí hned testnout. Samotná diagnostika maká dobře a tu první položku se mi podařilo změnit, ale tu druhou (jí podobnou) jsem sice našel, ale diagnostika zobrazí okno kde je napsáno "prosím čekejte načítám data" a dál nic (LEDka komunikace, ta prostřední bliká, ale i po pěti minutách se nic nenačte), do ostatních položek se dostanu bez problému. Nevíte cos tím?
Ještě mě napadlo, když jsem kouknul na verzi firmwaru diagnostiky tak je tam 1.33, možná se mi to podaří nastavit s novějším firmwarem 1.39 nebo vyšším. Co vy na to?
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

stiahni si soft Op Com China Clon 08/2010 a ten ti automaticky hodi 1,39 s tou by ti to malo ist... Smile
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za ujištění, zítra to udělám. Ten program spolu i s nějakou slovenskou verzí jsem k tomu dostal, bohužel dnes jsem pracoval s tou slovenskou verzí.
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ta slovenska verzia je stara....tato CHINA CLON 08/2010 ponuka ovela viacej moznosti
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Sep 08, 2011 10:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Markusenka mi pripomina skusobneho kralika, co ho nasi slovenski kolegovia z bezpecia (domova/krcmy) pozoruju, ze ci pri pokuse o sprevadzkovanie tempomatu nebude napadnuty nejakym yetim ci krakonosom.
sorry za OT, drzim palce
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Sep 09, 2011 7:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak pozri Iuraj...ma moznost si to dat cele spravit umna.....Aky pokusny kralik prosim ta..... Rolling Eyes
Alebo TEO, SIGNUM....OPEL atd....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: So Sep 10, 2011 12:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím!
Tak jsem se to pokusil udělat s verzí Op-com z Číny a firmwarem 1.39 a už to šlo.
Nicméně jsem zjistil, že ještě stále netempomatím. Asi skutečně schází někde kus kabeláže.
Při kontrole hodnot napětí jdoucího z páčky tempomatu jsem zjisti, že je diagnostika ale vidí - rozumějte, že při stisku tlačítek se mění uroveň napětí. Z toho soudím, že kabeláž jde asi někam, odkud to už i diagnostika chytí.
Ale když se kouknu do nějakého výpisu stavu zařízení, tak tam je stále v položce cruise control stav INACTIVE.
Zatím jsem pomocí diagnostiky změnil pouze dvě položky a to v sekci motoru a v sekci body. Obě jsou nadepsány jako cruise control a nastavil jsem PRESET.
Dá se ještě někde něco změnit? Dá se z toho, že signál z páčky je v pořadku a reaguje na stisky tlačítek změnou hodnot napětí určit kam až jsou dráty natažené?
Díky !!
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ne Sep 11, 2011 6:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte!
Dneska jsem vyšetřil trochu času a jal se vyměřovat s novou diagnostikou. Prošel jsem spínač na brzdovém pedálu a oba dva doteky jsou v pořádku, v diagnostice mění svou polohu z InActive na Active. Signál z páčky Tempomatu jednotka opravdu rozeznává a po stisku příslušného tlačítka (I,R,0) jej také správně vyhodnotí. Problém jsem ale objevil ve spínači spojkového pedálu. Ten je nový, správně osazen a funkční (proměřeno multimetrem, jde do něj +12V), ale signál evidentně do řídící jednotky nedojde. Ať je spínač spojky rozepnutý nebo sepnutý, diagnostika hlásí trvale stav Active.
Nějaká profi rada? Je to otázka, nějaké aktivace diagnostikou, nebo mi schází kablík z výstupu spojkového spínače někam dál?
Za pomoc předem děkuji.
Ps: rád se nechám poučit, rozhodně nejsem pok.král.
(pokud se tedy nepletu, znamená to, že jsem měl, světe div se, předem nataženou kabeláž od páčky Tempomatu k ŘJ, ale kousek kabelu ze spojkového spínače k ŘJ schází? Mě mate, že napětí na spínači je, ale signál nedojde kam má)
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: St Sep 14, 2011 6:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj!
Tak nikdo nic neporadí?
Juknul jsem ještě do nastavení motoru a zjistil jsem zajímvou věc U ostatních pohoných jednotek se mi nasvítí i speciální funkce a tam je i možnost aktivace toho spojkového spínače, ale u motoru Z14XE se tato možnost neprosvětlí.
Mám zkusit ještě novější verzi programu nebo firmwaru?
Díky!
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: So Sep 17, 2011 5:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím zase já.
Informuji, že mám hotovo a plně Tempomatím. Komu se to bude chovat stejně jako mě, pak podle rad co jsem obdržel od kolegů co mají větší Oply, je celý problém v nepropojení pinu číslo 61 v konektoru na ŘJ motoru Z14XE s výstupním vodičem ze spojkového spínače. Rozebral jsem konektor vedoucí k ŘJ a dosadil pin do pozice 61. Pěkně vše zpět zadělal (na rozborku a zborku konektoru je fajn ten německej návod, ale technik se koukne a pochopí Very Happy ), protáhl náležitě drát zkrze všechny půchodky a důkladně zaizoloval (takhle pěkně to nebylo ani originál).
Následoval test, při kterém jsem zjistil, že vše funguje jak má (tlačítka I/R/0 plní přesně svojí funkci) a spojkový spínač s brzdovým spínačem Tempomat v pořádku rozepnou (vyřadí z činnosti).

Závěrem děkuji všem za postřehy a rady a provedu schrnutí nutných investic u mého vozu.
*Dosazena páčka s ovládáním Tempomatu a spojkový spínač. Nutné natáhnout kabel (jeden drát) mezi spojkový spínač (z hlavní svorkovnice mezi motorovým prostorem a interiérem) a ŘJ, aktivace Op-Comem.
Držím palce dalším !
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: So Sep 17, 2011 8:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

gratulujem.

som rozmyslal, ze ti to pozriem v scheme, ale chvalabohu ma predbehli.
lebo su dost neprehladne
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Nov 13, 2011 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zistenie pre motor Z12XE:

Tempomat v casti Karoseria, podcasti Body Control Module, ide povolit. Objavi sa ale chybovy kod v casti s chybovymi kodmi: B3794 (1) Cruise Control High Input - Present. Co s tym? Moze to byt preto, ze nie je zatial zamontovana packa smeroviek s ovladanim tempomatu? Prip. spojkovy spinac, prip. dalsia chybajuca kabelaz?

Tempomat v casti Motor, podcasti Programovanie nie je mozne nastavit. Chyba takato moznost. Ak som zvolil inaksi rocnik, a motor Z12XE ponechal, moznost povolenia tempomatu v motorovej casti stale chybala. Ak som zvolil motor Z14XE, prip. Z18XE, (rocniky od 2001 vyssie) moznost tempomatu sa objavila, no nenaprogramovalo ju (zrejme kvoli inemu kodu motora, aky mam). Skusil som teda zvolit moznost motora Z12XEP a rocnik 2005 a toto uz povolilo. Myslite, ze by to fungovalo, ak som to povolil cez iny kod motora aky mam? Je to len nedostatkom OP-COMu ze takuto moznost neponuka pre motorovu cast Z12XE a karoseriou ano, alebo sa skutocne neda spojazdnit ten tempomat, otazka potom znie, ze preco nie, v com je inaksi Z12XE a Z14XE? Pre zaujimavost som patral dalej, a napr. motor 1.3CDTi, co sa vyraba od roku 10/2003 nie je v ponuke motorov, az od roku 2005. Asi teda ten OP-COM nebude uplne "kosher", co? Testovane na 08/2010 China Clone, fw. prevodnika v. 1.39
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Dec 18, 2011 4:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Markusenka: Kde si prosim ta nasiel ten konektor na spojkovy spinac, ja to u seba neviem najst, akoby nebol pri ziadnom zvazku, ani len tak pohodeny Sad . Keby si vedel popisat, odkial aj ten kabel vedie, pomohlo by mi to este viac.

Prip. este ak vies zodpovedat nasledovne: mas este ten starsi typ spojkoveho spinaca, alebo uz ten novsi? Stary vyzera byt taky, ako je v tom dokumente v prvom prispevku, ja mam ten novsi, ale nejak mi nesiel osadit do toho plechu pri pedaly, pritom podla cisla karoserie mam spravny. Lisia sa tusim aj v konektore (sice 2 kontaktovy, ale inaksi tvar)
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ne Dec 18, 2011 5:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Amater...spojkovy spinac ma kazdy rovnaky tvar...plus minus....aj do stare Vebe sa da pouzit novy z Astry H a pod....len treba steker upravit....
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ne Dec 18, 2011 5:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja len zhromazdujem informacie, aby sa na to nezabudlo (cez sviatky)... ty to budes robit Smile Wink
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Markusenka
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 01.02.2011
Príspevky: 193
Bydlisko: Krásná Lípa

PríspevokZaslal: Ne Dec 18, 2011 5:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar,
Když sundáš spodní kryt, jak je nad pedálama, tak je vidět vlevo tlustý svazek vodičů. Tam jsem to měl přilepený černou izolepou, na první pohled mi to tenkrát přišlo jako zvláštní bílá elektrikářská čokoláda. Na tom svazku byl již i natažen takový ten instalační špuntík na zacvaknutí do otvoru v plechu na konzole pro spojkový spínač.
Když si stáhneš ten soubor co je na první stránce v prvním příspěvku, musíš jej podle toho určitě najít, pokud tam je (první fotka napoví nejvíc).
Držím palec!
_________________
Opel Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE) - Sport, sekvenční LPG + svíčky NGK Laser Line 1 + FlashLube, vložka sacího filtru Green + sání z GSI, 15" Alu, střešní okno, zatmavovací folie, zámek zpátečky - Defend, rádio s MC a CD měničem, vyhřívaná sedadla, sluneční clony s osvětlením, samozatmavovací zpětné zrcátko, vyleptané VIN na všech sklech, zaslepený EGR ventil, centrální zamykání - DeadLock, Tempomat, diagnostika Op-Com a LPG Elpigaz, spotřeba 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2011 1:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nové zistenie: Konektor na spojkový spínač som nakoniec našiel na tom hrubom káblovom zväzku omotaný asi dvadsiatimi otáčkami izolačnej pásky Smile, prístup fantastický, tak odmotanie trvalo niekoľko minút, ale nakoniec úspešne (pre istotu som sa neponáhľal, aby som nezavadil ostrým predmetom o káble - nakoniec boli v takej hrubsej izolácii). Spínač som osadil (tváril sa, že správne, trn sa nastavil podľa pedálu-bolo počuť také zarapkanie pri prvom uvolneni, a neskor pri stlačení pedálu počuť, ako sa spínač vracia do vysunutej polohy, a pri uvoľnení ho zas počuť, ako cvakne - tým usudzujem, že by mal pracovať správne). Konektor som naň zapojil. Cez OP-COM som povolil v motorovej časti, a v časi body control module Cruise Control. Na live datach pekne vidno, ako sa menia hodnoty po stlačení tlačítok I, R, O, ale neprehodí stav spojkového pedálu z Active na Inactive Sad... pravdepodobne bude treba este predsa dotiahnut zvysnu kabelaz ako Markusenka.

Otázka je... je to komplikované, ťažké, so zlým prístupom (horším, ako napr. nájsť skrytý zamotaný konektor od spojkového spínača? Smile) Čo všetko k tomu treba. Z toho návodu som "jeleň"... Chcel by som to "zbúchať" sám, keď som sa už sem dostal, aby som, ak je to len nejaká blbosť na 10 minút, neotravoval langdona2 osobne Confused ... Pomóoc Smile
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Dec 29, 2011 1:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bukelo, neni to blbost na 10 minut, ver mi Rolling Eyes
Najlepsie bude, ak sa potiahne od spojkoveho spinaca komplet nova kabelaz do RJ motora...ale to je iba jeden kabel....treba zmerat napätie na tej dvojlinke co ide do spinaca spojky, ten druhy kabel - tam musi byt stava len ked sa spojka rozpoji....ten treba prerusit - lebo boh vie kde konci v aute...a naletovat nan novy kablik, a ten potiahnut do RJ motora na prislusny pin....to je vsetko..potom ti to pojde. Wink
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group