Opelclub Fórum
Auto nejede a blika ikona motoru

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Badboy9
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.06.2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Št Jún 30, 2011 3:55 pm    Predmet: Auto nejede a blika ikona motoru Odpovedať s citátom

Ahoj,
předem upozorňuji, že nevím o autech moc, ale budu se snažit popsat můj problém.

Typ auta: Opel Omega Caravan 2.0 16V ročník 1995

Už je to 14. dní co jsem dojel na místo určení, ale zpátky jsem již neodjel a nevím proč. Stalo se mi toto: Před nastartováním auto se mi rozdělil klíček na dvě půlky a druhá mi zůstala v kapse, čehož jsem si všiml, až po neúspěšném nastartování. Start vypadal takto, auto chytlo, ale pak hned zhaslo. Od té doby už jen bliká ikona motoru a nezhasne. I když zkusím přesto motor nastartovat, tak si myslím, že motor se točí, ale nechytne. Odvezl jsem tedy auto do Servisu za spolupráce kamaráda a čekal jsem, že se na něco přijde. Nic na diagnostice se jim žádná chyba neukázala, zkontrolovali kabely a různé věci okolo a na nic nepřišli a to tam to auto mám 14. dní. No a teď si ho mám vyzvednout a nevím co dál. Nevím, jestli to pomůže či to nějak souvisí, ale stávalo se mi tak měsíc, že jsem jel a auto táhlo, ale jakoby se zastavilo na stejném výkonu a nechtělo jet víc a to trvalo třeba 2-4 vteřiny a pak buch a auto vystřelilo jak raketa. Bylo to jak při jízdě, tak při startu na semaforech.

Nějaké nápady či rady co by to mohlo být? Nevíte o dobrém servisu v Praze? Jsem z Prahy 8 a nevím, jak někam auto dostanu, jelikož bez startu nejde nic ani posilovač a moc nešlapou brzdy, ale i tak risknu být odtažen někam, kde by mi mohli pomoci.

Předem se omlouvám za amaterizmus popsání problému, ale budu rád za každou radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Št Jún 30, 2011 4:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak po zapnutí zapaľovania bliká ikona auto s kľúčom tak je problém s Imobilizérom,doporučujem rozobrať kľúč a pozrieť či sa v ňom nachádza čip Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 12:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasná vec, vypadnutý čip.
Vezmi náhradný kľúč a pôjde to.
Alebo nájdi v kapse takú trubičku.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 1:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Signum Napísal:
Ak po zapnutí zapaľovania bliká ikona auto s kľúčom tak je problém s Imobilizérom,doporučujem rozobrať kľúč a pozrieť či sa v ňom nachádza čip Wink


ano

kede zapnes zapalovanie klucikom, tak v kluci musi byt cip imobilizeru
inak sa zablokuje vstrekovanie benzinu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Badboy9
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.06.2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 8:02 am    Predmet: Díky moc za názor Odpovedať s citátom

Ahoj, díky za radu. Jak je to těch 14. dní, tak určitě žádný čip již nenajdu. Mám dotaz. Mohu použít bez problému náhradní klíček a nemusím to vůbec párovat? No je zajímavé to, že při diagnostice se jim ten klíček spároval a nic nestalo. (Takhle mi to řekli). Mám dotaz. Je možné, že by byly tak hloupí a na tohle v servisu nepřišli, diagnostika jim ukázala prd a nějaký chlápek z Oplu co tam přišel, na nic také nepřišel:o))) To jsem je na to ještě upozornil, že se mi před startem rozpadl klíček.
Myslíte, že to bude ono? Nebo by to mohlo být něco jiného?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 8:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozne je vselico.
Skus nahradny kluc, a napis vysledok. Spekulovat mozme potom Wink
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Badboy9
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.06.2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 8:34 am    Predmet: Klíček... Odpovedať s citátom

Tak jsem Volal domu, aby se mi podívaly na náhradní klíček a žádný čip v klíčku není.

Nějaké jiné nápady?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 8:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked si volal domov, tak doma rozobrali kluc a hladali co?

Ten immo cip vyzera zrejme takto, zvacsa je zasunuty v plastovom obale kluca
http://www.autokluc.sk/autokue/opel?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=224&category_id=28


Mozes si dat naprogramovat novy, len potrebujes Security kod z Car Passu.
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 9:13 am    Predmet: Re: Klíček... Odpovedať s citátom

Badboy9 Napísal:
Tak jsem Volal domu, aby se mi podívaly na náhradní klíček a žádný čip v klíčku není.

Nějaké jiné nápady?

použit ten náhradný kľúč
pokial nieje v kľúči čip tak je jasné prečo to nejde naštartovať
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Badboy9
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 30.06.2011
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 2:34 pm    Predmet: Co a jak v servisu: Odpovedať s citátom

Chci se omluvit za mystifikaci, ale měli jste pravdu, je tam čip, který vypadá takto.(viz odkaz: http://www.autokluc.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=224&category_id=28&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=97)

Napadlo mě, že tedy na Vaše rady vyzkouším tento druhý klíče a šel jsem do servisu a výstup je takový to:

Při vložení klíčku, svítí neustále kontrolka motoru, baterky a oleje a po strčení klíče se ani nehne ručička paliva. Vypadá to, že mi udělali nějaký restart, jelikož je tam změněné datum. Vím určitě, když jsem to tam před 14 dny vezl, blikala ikona motoru a palivo se ukazovalo.

Jinak zkusil jsem startovat i přes svítící ikony a točí se, ale nechytne. Jinak původní klíče jsem nemohl zkontrolovat, jelikož byl zamčený kanci.

Nenapadá Vás, co by to mohlo znamenat? Není potřeba klíče nějak přihlásit? Nemám něco ještě vyzkoušet?

!!Auto vyzvednu v úterý ze servisu!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondrik363
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.04.2008
Príspevky: 180
Bydlisko: Častkovce,okr.NMnV

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2011 4:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak su oba kluce originalne,netreba nic prihlasovat ani programovat...Ked svieti kontrolka motora trvale, moze to znamenat ,ze je ulozena nejaka chyba v pamäti zavad-treba diagnostiku....Dalsie kontrolky - baterka a olej zhasnu az po nastartovani...Urcite odpajali baterku,ked tam je iny datum....Ja by som ju odpojil este raz,aspon na 2 min. a skusil startovat....To,ze neukazuje palivomer - bud tam uz nie je benzin z nejakeho dovodu, alebo ti v servise spravili viac skody,ako uzitku...Btw- svieti kontrolka rezervy benzinu?...Dalej,ak uz teraz kontrolka motora neblika,ale svieti,znamena to,ze imobilizer je odblokovany a teoreticky by malo ist nastartovat....To,ze nejde a preco nejde - na to by mali odpovedat mechanici zo servisu-Treba skontrolovat,ci ide do motoru benzin,ak ano,treba pozriet elektriku-iskra na svieckach,..atd...
_________________
Opel omega 3.2 V6-EX
---------------------------------------------------
http://www.cool112.salem.sk
---------------------------------------------------
0908 18 45 18
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> OMEGA, SIGNUM, INSIGNIA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group