Opelclub Fórum
Zlý štart pri polozahriatom motore

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blac
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.05.2007
Príspevky: 2
Bydlisko: SN

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2007 8:54 am    Predmet: Zlý štart pri polozahriatom motore Odpovedať s citátom

zdravim, mam problem so štartovanim keď je napoly zohriaty motor. Naskakuje akoby na 3 valce, musim mu plynom pomahať. Niekedy toči, toči a nechyta. Studeny aj zohriaty motor štartuje dobre. Pri studenom motore trocha oneskorene padaju otačky pri preraďovaní - ale asi to tak ma byť. Sem-tam mi zasvieti kontrolka elektroniky motora, iba na chvilu. Vyblikal som zavadu 0130 - regulacia lambdy mimo rozsah. Na STK som prešiel v pohode, akurat technik dlhšie trapil motor keď meral exhalaty. Môže mať lambda vplyv na štartovanie, alebo je to skôr čidlo teploty motora?

Astra F 1996 X14XE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2007 9:27 am    Predmet: Re: Zlý štart pri polozahriatom motore Odpovedať s citátom

blac Napísal:
zdravim, mam problem so štartovanim keď je napoly zohriaty motor. Naskakuje akoby na 3 valce, musim mu plynom pomahať. Niekedy toči, toči a nechyta. Studeny aj zohriaty motor štartuje dobre. Pri studenom motore trocha oneskorene padaju otačky pri preraďovaní - ale asi to tak ma byť. Sem-tam mi zasvieti kontrolka elektroniky motora, iba na chvilu. Vyblikal som zavadu 0130 - regulacia lambdy mimo rozsah. Na STK som prešiel v pohode, akurat technik dlhšie trapil motor keď meral exhalaty. Môže mať lambda vplyv na štartovanie, alebo je to skôr čidlo teploty motora?

Astra F 1996 X14XE


Ja by som skontroloval lambda sondu, ona je s vyhrievaním. Skontroluj či to topné teliesko má obvod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 08, 2007 9:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim, ze v tomto motore bola pouzita jednovodicova, takze nevyhrievana zvlast.
da sa premerat, ci je O.K. alebo K.O.
ale bez zapisania do chyb mi podobne veci robil snimac kluky (na vectre, x16xel), po vymene startovanie jedna radost. cca. 3-4-5 mesiacov pred tym som menil lambda-sondu, bo pri plynulej jazde (vacsinou dialnica, nad 3000ot) sa rozsvietila z casu-nacas kontrolka, preturoval som trosku a zhasla.
co teda nemusi byt tvoj pripad
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group