Opelclub Fórum
Astra J- spojka, stupne, ch. kvap., klepot, cukanie,
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: St Jún 15, 2011 8:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
šak ja som v pohode.


z toho čo tu čítam to tak nevyzerá Laughing


k tomu palivu, toto robil snáď každý jeden Opel čo bol doma (a to boli v podstate skoro všetky nové) že keď si natankoval len za dnes cca 5-10 eur palivomer si to ani nevšimne, až keď nataknuješ viac zaregistruje to Wink
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Jún 15, 2011 10:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Prevodovka a zlé radenie 1 a R, s týmto by som si nezvykol fungovať.
Resp. R by mi nevadilo, ale 1ku radíš miliónkrát denne, tá musí vkĺznuť sama. Opravujem - práve čítam, že sa to zlepšuje.
Tak to je dôkaz, že spojková lamela bola príliš vysoká a trochu unášala hriadeľ.
Takže neriešiť.
(Ináč to, že spiatočka nie je synchronyzovaná, to je šetrenie Opla na nevhodnom mieste. Už prastará Omega z roku 1986 má na spiatočke synchron.)

Snímač v nádobke chl. kvap. je riešený ako reed kontakt a v nádobke je magnetický plavák (tak to bolo na všetkých autách, čo som doteraz videl).
Asi to má výrobnú vadu, poloha snímača a magnetu nie je zosúladená, reklamovať alebo odpustiť deci kvapaliny.

Klepanie zospodu - to je buď hliník nad výfukom alebo plastový kryt, vliezť pod auto s neutrálnym silikónom a vylepšiť to, čo výrobca posral.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St Jún 15, 2011 6:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

radko, no, tak možno tam s tou kvapalinou sa objaví. ale, že či ste vy ako servis ochotní povedať zákazníkovi, či tam bolo ešte niečo.

braňo, tak vieš, ťažké obdobie. doma dusno, v škole "veselo" a k tomu únava a teplo. tak ma to troška trápilo. a chcel som to poriešiť, kým nejdem do piešťan a potom hneď o pár dní niekde do maďarska, či kde to mama chce ísť. a kto vie, či nepojdem aj do krakova na letisko. tak som chcel prípadné neduhy poriešiť, kým auto stojí ešte na dvore.

kajo, zo začiatku som auto nejazdil ešte. dostal som ho do ruky pri nejakých 5k km a vtedy bol problém s tou jednotkou. ale našiel som si spôsob, ako ju tam "vtisnúť". len tá spiatočka sem-tam chytne. ale toľko zase necúvam, takže ak, dá sa to rýchlo napraviť. 1tka už nemá problém. teda, minule kamarát sadol a nemohol za pána zaradiť, ale ja s tým problém nemám.
nádobku pojdem zajtra poriešiť, keď budem mať voľnejšie. a potom ho potiahnem v garáži na kanál a obzrem tie krytky.

díky boys Cool
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palix
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.02.2008
Príspevky: 401
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Pi Jún 17, 2011 10:15 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešteže si nakoniec mama kúpila Mazdu Wink. Najlepšie je nekupovať auto hneď keď sa začne vyrábať. Treba chvíľu počkať nech sa vychytajú nejaké muchy a potom kúpiť - po roku, dvoch od začatia výroby. Na nové auto má tá Astra dosť tebou popisovaných problémov. Na druhej strane by si to možno iný človek ani nevšimol Smile.
_________________
Opel Astra Classic 2, 1,4 Twinport, r.v. 2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: So Júl 09, 2011 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak, boli sme v servise a:
-problem s pukaním pri vyššej rýchlosti odstránený. bola uvoľnená akási lišta pri blatníku
-celá nádobka na chladiacu kvapalinu objednaná, potom nám dajú vedieť, keď príde a vymenia ju

o radení sme im povedali, nič s tým nerobili, ani nezapísali, čiže je to asi v pohode Laughing
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group