Opelclub Fórum
oprava zamku
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jojo1903
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 27.10.2007
Príspevky: 83
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Ne Nov 04, 2007 9:47 pm    Predmet: oprava zamku Odpovedať s citátom

urcite kazdy zamok sa da rozobrat aj opravit...nedajte sa odlakat recami ze sa meni kus za kus,to vam vedia poradit vlastne predajcovia v Opli alebo spekulanti...skuste sa pokusit ho rozobrat a hlavne vela trpezlivosti...minuly tyzden som to vyskusal a proste funguje a urcite viete ceny noveho alebo pouziteho zamku,proste usetrene...velmi rad poradim hocikomu,takisto som tu nieco podchytil..diky za rady,ktore som tu nasiel
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2007 5:30 pm    Predmet: Re: oprava zamku Odpovedať s citátom

jojo1903 Napísal:
urcite kazdy zamok sa da rozobrat aj opravit...nedajte sa odlakat recami ze sa meni kus za kus,to vam vedia poradit vlastne predajcovia v Opli alebo spekulanti...skuste sa pokusit ho rozobrat a hlavne vela trpezlivosti...minuly tyzden som to vyskusal a proste funguje a urcite viete ceny noveho alebo pouziteho zamku,proste usetrene...velmi rad poradim hocikomu,takisto som tu nieco podchytil..diky za rady,ktore som tu nasiel


pouzil si prachotesny mikrospinac 5 A ?
kolkowattovou pajkou si rozobral zamok ?

ked ten zamok rozoberies, nikdy nebude ako novy. kolko rokov davas tomu mikrospinacu, kym skoroduje ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jojo1903
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 27.10.2007
Príspevky: 83
Bydlisko: KOSICE

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2007 6:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nerozoberal som ho pajkou,ak si si vsimal niektore rady chlapcov ,tak cely zamok drzi jeden nit a 3 srubky a tak isto si vies aj najst presny typ mikrospinaca,cize urcite je tesneny...ten nit nieje poskodeny ,takze tazko by si rozoznal ci sa niekto v tom zamku babral alebo nie....vlastne ja som mal problem s kontakmi ktore sa zasuvaju do motorceka + po mechanickej stranke ...nic nove som tam nedaval a funguje ako predtym

Naposledy upravil jojo1903 dňa Št Nov 08, 2007 7:34 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Nov 07, 2007 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jojo1903 Napísal:
nerozoberal som ho pajkou,ak si si vsimal niektore rady chlapcov ,tak cely zamok drzi jeden nit a 3 srubky a tak isto si vies aj najst presny typ mikrospinaca,cize urcite je tesneny...ten nit nieje poskodeny ,takze tazko by si nerozoznal ci sa niekto v tom zamku babral alebo nie....vlastne ja som mal problem s kontakmi ktore sa zasuvaju do motorceka + po mechanickej stranke ...nic nove som tam nedaval a funguje ako predtym


diky za postreh

nuz ja som to rozobral trocha destruktivne - nahrial som nit.
a u nas v elektre mali iba taky jednoduchy mikrospinac
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
maro_ba
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.11.2007
Príspevky: 7
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Nov 17, 2007 2:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry den, po 10 rokoch sa mi zacinaju kazit zamky. Uz teraz nejdu motorcekom otvorit ani jedny zadne dvere. Na opravu sam si netrufam, radsej by som to nehal vymenit. Neviete mi dat nejaku radu a pribliznu cenu? dakujem



edit: medzitym som tu o tom dost precital, este by som dodal, ze dnes sa mi lave zadne otvorili, prave zadne sa uz dlhsie nechcu otvorit, dokonca ani manualne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
chausj
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.12.2006
Príspevky: 2224
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po Nov 19, 2007 8:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to je asi celkovo problem oplov
_________________
Opel Vectra C GTS Z19DTH AT 2007 - NA PREDAJ
Ford Focus Wagon 2011 2.0 TDCI
Opel Omega B Y22DTH 2001 - godfather
Opel Corsa C Z10XE 2001 - segra
Opel Omega A C20NE 1991 - RIP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stevoh
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.07.2007
Príspevky: 21
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Nov 26, 2007 6:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

maro_ba Napísal:
Dobry den, po 10 rokoch sa mi zacinaju kazit zamky. Uz teraz nejdu motorcekom otvorit ani jedny zadne dvere. Na opravu sam si netrufam, radsej by som to nehal vymenit. Neviete mi dat nejaku radu a pribliznu cenu? dakujem



edit: medzitym som tu o tom dost precital, este by som dodal, ze dnes sa mi lave zadne otvorili, prave zadne sa uz dlhsie nechcu otvorit, dokonca ani manualne


caute mam podobny problem nefunguju mi prave zadne, vraj je tam zniceny motorcek a treba to vymenit aj zo zamkom. neviet kde sa to da zohnat lacnejsie (BA a okolie) v opli budu chciet urcite majland dik VeBe 97 1.8 ,16 x18xe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mathis
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 07.10.2007
Príspevky: 488
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Nov 27, 2007 12:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tie prave zadne su asi zakliate Smile mne to robi nahodne ale tiez mi neidu rucne otvorit, typoval som na vodice v dverach a motorcek ale ked neidu ani rucne tak myslim ze skor mechanika... zatial ma to netrapi kym je vonku zima... BTW zacalo to ked prituhlo a ked som nechal v garazi tak to fungovalo, takze mozno len stuhnute mazanie mechanickej casti?
_________________
Opel Vectra Caravan 1,6 16V --X16XEL-- r.v.1998 -- 74kW--
Moje spotřeba
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Nov 27, 2007 2:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mathis Napísal:
tie prave zadne su asi zakliate Smile mne to robi nahodne ale tiez mi neidu rucne otvorit, typoval som na vodice v dverach a motorcek ale ked neidu ani rucne tak myslim ze skor mechanika... zatial ma to netrapi kym je vonku zima... BTW zacalo to ked prituhlo a ked som nechal v garazi tak to fungovalo, takze mozno len stuhnute mazanie mechanickej casti?


mal som taky problem u FIAT-a. tiez je tam integrovany zamok a central. pri prichode mrazov nechcelo dvere zavriet. zjavne mechanicky problem.

opravilo sa raz samo od seba,
druhy krat pomohlo nastriekanie WD40 na capy mechanizmu. co ine som mohol robit, ked som ho nevedel vymontovat

Zamok z Vectry B som mal otvoreny.
Tam to nevidim take jednoduche, ze by za to mohlo nejake zaspinenie mechanizmu, alebo primrznutie
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2007 6:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviete kde by som mohol zohnat miktrospinac do zamku??? predne dvere mi blbnu uz asi pol roka... niekedy sa zamknu a niekedy nie....ale teraz sa uz vobec nezamykaju. ten zamok som uz mal aj 3 x rozobraty ked som ho rozobral a poskladal tak isiel a potom prestal.takze neviem kde mam hladat chybu.poradte dikes
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2007 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Firma SOS slovakia v Košiciach v - bývalý dom odborov - Masarikova ulica.
Neviem či aj v prešove nemá pobočku.
http://www.sos.sk/
Tu sú mikrospínače
http://www.sos.sk/cgi-bin/sos_online.pl?Ctrl=visitor&Lng=sk
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html


Naposledy upravil dedo.miki dňa St Dec 12, 2007 9:53 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2007 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dedo.miki Napísal:
Firma SOS slovakia v Košiciach v - bývalý dom odborov - Masarikova ulica.
Neviem či aj v prešove nemá pobočku.
http://www.sos.sk/

a tam by mi poradili???
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Dec 12, 2007 9:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

.http://www.sos.sk/cgi-bin/sos_online.pl?Ctrl=visitor&Lng=sk

Tam klikni na :Sortiment
potom prepínače a klikni dalej až na mikrospínače.
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vendy4
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.08.2007
Príspevky: 243
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 11:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A neviete aky typ mikrospinaca je v zamku???
_________________
Opel Vectra B 1.8 16V ´98´- uz NENI
Actual - VW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 11:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vendy4 Napísal:
A neviete aky typ mikrospinaca je v zamku???

posli mi SS s adresou, dam do obalky a poslem ti postou zo 2-3 kusky, mam doma pohodene zopar mikrospinacov, ked som mal vectru, chcel som opravovat jeden zamok, nakoniec som z vrakoviska kupil cely...
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taki22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 288
Bydlisko: Košice-okolie

PríspevokZaslal: Št Dec 13, 2007 2:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim, no mne minuly tyzden odisiel zamok na vodicovych dverach..ale vyzera to na nieco mechanicke...kolicek zaskoci len s klucom, pri zamykani sa kluc obcas zadrhava a ked su dvere zamknute tak klucka zvonku je uvolnena..tj. ked kontrolujem ci su dvere zamkunte tak ta klucke je "jak ochabnuta"..jakeby tam pukla nejaka pruzina abo co. A teraz neviem ci sa mi oplati rozoberat cely zamok (ci sa to da vobec opravit) alebo ci uz mam rovno zohnat z vrakacu iny... Dikes
_________________
Opel Vectra B caravan 2.0 DTL 16V

4 kola, volant, kufor...normalka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterson
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.01.2008
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Ut Jan 22, 2008 6:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

maro_ba Napísal:
Dobry den, po 10 rokoch sa mi zacinaju kazit zamky. Uz teraz nejdu motorcekom otvorit ani jedny zadne dvere. Na opravu sam si netrufam, radsej by som to nehal vymenit. Neviete mi dat nejaku radu a pribliznu cenu? dakujem



edit: medzitym som tu o tom dost precital, este by som dodal, ze dnes sa mi lave zadne otvorili, prave zadne sa uz dlhsie nechcu otvorit, dokonca ani manualne
Ahoj Je to možne že nejdu tie zamky ani mne nešli všetky som si opravil sam a už idu 2rok bez zavad jako nove navod si pozri na českej stranke www.opelclubrenbau.cz daj tam do vyhladavača a maš to jednoduche aj obrazky tam su
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 22, 2008 6:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

peterson Napísal:
Ahoj Je to možne že nejdu tie zamky ani mne nešli všetky som si opravil sam a už idu 2rok bez zavad jako nove navod si pozri na českej stranke www.opelclubrenbau.cz daj tam do vyhladavača a maš to jednoduche aj obrazky tam su


pokial zamok nefunguje (alebo funguje len obcas) preto, ze je tam pokazeny spinac, tak je sanca, ze sa da opravit
moze byt aj chyba mechanicka, z dovodu opotrebovania, alebo sa zamok rozsype pri rozoberani.
mne sa podarilo opravit 3 zamky z 5

mam dojem, ze tieto zamky vydrzia zhruba 10 rokov pri beznom uzivani. preto sa dost cudujem ludom, co pri oprave kupia za 1000-1500 koruniek pouzity (ako inac, vacsinou z rovnako stareho auta). Ved novy stoji tusim 4000.

este by som dodal, ze treba zamky velmi dobre odskusat pred opatovnou montazou, aby po case neostali neodomknutelne dvere
obzvlast vodicov zamok, kedze on jediny riadi central
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Mar 21, 2008 4:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze po po dlhsom case som si aj Ja nasiel cas a pustil sa do opravy zamku vodicovych dveri.Vimenil som dva mikrospinace a zamok je konecne funkcny Very Happy
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vectroš
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 12.11.2006
Príspevky: 38

PríspevokZaslal: Št Mar 27, 2008 5:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Signum Napísal:
Takze po po dlhsom case som si aj Ja nasiel cas a pustil sa do opravy zamku vodicovych dveri.Vimenil som dva mikrospinace a zamok je konecne funkcny Very Happy


Napíš mi prosím Ťa,kde sa dajú konkrétne kúpíť tie mikrosoínačekde ich ešte majú),prípadne mi napíš presný typ.Dík. Wink
_________________
Vectra DI 16V r.v.1997
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group