Opelclub Fórum
c20NE
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 7:15 am    Predmet: c20NE Odpovedať s citátom

Caute oplaci mam astru cabrio bertone 2.0i 8v uz asi treti mesiac a mam otazku ohladom motora.. Je to moje tretie auto v poradi a motor ma velmi zvlastnu charakteristiku ... Zda sa mi ze ide dost pomaly do otacok tah ma perfektny ale vytaca sa strasne pomaly. nieze by som to robil ale ma to zaujima Rolling Eyes lebo neviem ci to tak ma byt alebo je nieco s motorom..
diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 4:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, nesmies zabudat ze je to stary motor a ma iba 8 ventilovu techniku a okrem toho ma strasne velky a tazky zotrvacnik. Tazko posudit takto ci s nim nieco je to by sme museli vyskusat osobne nakolko tebe sa moze zdat ze je lenivsi ale popritom to moze byt OK. Kazdopadne ak je naozaj lenivsi tak to moze myt nasvedomi zapraseny vzduchovy filter alebo stare sviecky alebo zle nastaveny predzapal, moznosti je viac.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 7:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vzduchovy filter som pozeral ten je OK skusal som aj maximalku tam by sa to podla mna prejavilo keby s nim nieco bolo a dal sm 185 mozno by trosku viac isiel ..este som cital ze si uklada data do RJ so stylom jazdy majitela aby si vedel automaticky nastavit lepsie spalovanie zmesi a az ked dojde k prepisaniu tychto dat prisposobi sa novemu majitelovi (neviem ci je to pravda ale moc tomu neverim) ... Lenivy sa mi zda lebo som jazdil napriklad na audi a4 1.6 a ta sa vytacala sama oproti tomuto autu.. aj ine auta idu ovela lepsie do otacok... viem ze tento motor sa daval napriklad do calibier a nezda sa mi ze by podporoval nejakeho sportovejsieho ducha.. podla tohto prejavu by som ho daj skor nejakemu dedkovi Very Happy ako vravim taha nadherne potiahne aj kona za sebou ale pomaly nabera otacky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Pi Nov 02, 2007 2:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak asi takto ze 2.0i 8v je dost svizne pohandlo... Na mojej vectre A ktoru som mal kedy kolvek 210 a bola este poriadna rezerva ale nepokusal som osud ... Asi tak ze jednicka dvojka a stofka na tachaci ... Neviem ci je taka precodovka aj v astre ako vo vectre ale 3000 otacok a mal som 150km/h na tachaci ... 1,2,3 masaker na rozbech a hlavne trojka sa dala tahat az do 150 bezne ...Stvorka uz ochabuje a 5 leniva ako na kazdom aute ... Ked som prikuril na dobrom asfalte este aj 3 hrabala tak bud nevies co je sportova jazda alebo mas fakt problem ...

Ja osobne som 1.8 16v aj zopar 2.0 16v zotrel jedna radost a o org. 110kW TDI ani nepisem ... Aj 1.8 T passata zotries pokial niedko nevie jazdit lebo pokial mu nejde turbo a nepodradi v zakrute ked treba sprava sa to ako 1.8 bez turba ... Vsetko je len o otackach ... Ja som mal stale problem udrzat kolesa v priamom zabere ... Laughing na mojej 2.0i 8v a to auto vazi trosku viac ako astra ... Osobne som soferoval kabrio astru s 2.0i 8V a poriadne som tomu dal do tela a napisem len tolko ze mal by som co prekladat aby som stihal na astru s vectrou ... Wink
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Pi Nov 02, 2007 6:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To je pravda ze na 2 je tam 100 ale nie som si isty ci by si zotrel 2.0 16v ani 1.8 16v a okrem toho som sa na to vobec nepytal .. mne nejde o to zotret niekoho na ceste a tiez nejdem jazdit do 6000 ot. a to ze si dal na vectre 210 a mala rezervu Laughing calibra ma trosku inu aerodynamiku a da tolko co udajne tvoja vectra...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Nov 02, 2007 12:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Absolutny suhlas zo ZAQom...moja VeA sa sprava identicky Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zag
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.09.2007
Príspevky: 259

PríspevokZaslal: Pi Nov 02, 2007 9:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan len tolko napisem /uz nepamatam kde som to pisal a ako to bolo presne/ ale moja vectra mala nabehane 800 kilakof tak asi som si nieco na nej odjazdil ... Treba citat pozorne secko je o otackach aj ked si to nechcel pocut secko navazuje na seba aj to ci je auto lenive tak ked mu kuris a je lenive je to zle ale vopacnom pripade je to ok lebo 2.0i kope od 3000ot/min ako skoro V6 a do 6000 som tocil nie malo a nie malo krat ... Ten agregat ked nahodim tak brnkne na prvu supu akurat ho treba pretesnit toto vsjo ...Jo samozrejme ze som zabudol napisat filter,rula na konci a take halusky na zlepsenie chodu auticka ...Mozes mat aj 2,5 alebo 3L ked nevies jazdit /nie ty/ ako treba a tahat otacky a radit podla situacie ... Ano 135 konova vectra A je nieco ine aj storkolka ale kolko ludi vnima auto ako svoj zadok nie tolko a natolko aby som napr hore dargovom nesukol hocikoho a hoci kedy ... Wink To mozes mat aky chces mat motor ked ja to budem rezat na rucnej otacky ako treba aty budes tlacit na pedal a dohanat ma aby si sa drzal ... Jaj skoda pisat ale dikes Komo ty vies urcite o com taram ... Wink Laughing

Jo a 210 hm ked budes radit ako babka tak na 5-ke pedal na podlahe a ledva 190 ... Prikur 2-3 a podrz 4 na 180 drbni 5 a napis mi ze si isiel 210 a ze si sa sekol ale to je ok... Kamos ma tiez calibru a neslo mu do bedne ako ze ho od 160 strasiem pokial som nesadol za volat on vedla mna a povedal ze viacej ma neda soferovsat ked som v meste na most letel 160 tahajuc stvorku na 180 az potom u to bolo jasne ... Idea
_________________
Vectra B-X18XE-UK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Marcelo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.04.2007
Príspevky: 180
Bydlisko: Vrbov

PríspevokZaslal: So Nov 03, 2007 12:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A nechci vedieť čo ten motorik dokáže zrobiť s kadettom... keď som ho prvý krát dostal do rúk, len som kukal ako rýchlo sa dajú radiť rýchlosti 1,2,3...a pri tom skoro stáť na mieste Laughing Minule som tiež šiel hore dargovom, trocha pršalo, štvorka a ono ti to hrabe...
_________________
Kadett E C20NE - Keď už švihá, tak aspoň 200
Nissan Terrano I - a keď už hrabe, tak všetkými štyrmi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Nov 03, 2007 7:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

hehe zag no je jasne ze ked pojdes zatacky rucnou ze si na teba neprdnem ; Cool podla toho co pises jazdis zaujimavym stylom Smile)) 180 na 4ke no mne by to srdce nedovolilo Laughing obcas mu aj ja prikurim ale snaim sa jazdit setrne na motor.. ale vyskusam s tym 210 ked budem mat letne gumy lebo teraz mam zimaky nechcem sa zabit Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Nov 03, 2007 10:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nema niekto moznost objednat termostat na c20ne z elitecatu alebo odhocikadial lebo u nas je len nejaky za 1400 sk a to a mi zda vela... kedze stoji okolo 700-800 sk... postovne by som zaplatil diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Nov 03, 2007 12:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslim ze termostat kupis lacno ogiro z Opla a z elitu si ho mozes objednat aj ty na www.elitecat.sk...pripadne existuje mnozstvo firiem co to ponukaju.. www.arp.sk, www.autokelly.sk....staci hladat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Nov 03, 2007 4:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

problem je v tom ze tam musim byt zaregistrovany a registrovat sa mozu len firmy o to mi ide.. Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Nov 04, 2007 9:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V Opli, 1338060 - termostat s prírubou úplný - 763,52 Sk vrátane DPH.
Máš to do Opla ďaleko?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2007 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

najblizsi opel je v Martine pokial viem... ja som z RK ... nejako skusim vybavit diky aj tak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cierny korzar
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 946
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 6:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Akoze tu neni co riesit , astra cabrio neni o zavodeni ale o imidzi Cool
btw: Pisat o masakralnom zrychleni pri 2.0 8v mi pripada trochu perverzne Wink
_________________
If you continue to burnout the herbs , we gonna burn out the cane fields. ;P
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 10:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Si nespominam ze by tu padlo niekde co len slovo o masakralnom zrychleni Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Cierny korzar
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 16.03.2008
Príspevky: 946
Bydlisko: Ružomberok

PríspevokZaslal: Po Mar 17, 2008 12:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Asi tak ze jednicka dvojka a stofka na tachaci ... Neviem ci je taka precodovka aj v astre ako vo vectre ale 3000 otacok a mal som 150km/h na tachaci ... 1,2,3 masaker na rozbech a hlavne trojka sa dala tahat az do 150 bezne ...


Confused
_________________
If you continue to burnout the herbs , we gonna burn out the cane fields. ;P
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: So Mar 22, 2008 9:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Cierny korzar Napísal:
Citácia:
Asi tak ze jednicka dvojka a stofka na tachaci ... Neviem ci je taka precodovka aj v astre ako vo vectre ale 3000 otacok a mal som 150km/h na tachaci ... 1,2,3 masaker na rozbech a hlavne trojka sa dala tahat az do 150 bezne ...


Confused


no ved ale ma uplnu pravdu...moja VeA slape tak isto, uz som to aj spominal Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: So Mar 22, 2008 10:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

komo nic proti c20ne ale od masakralneho zrychlenia to ma veeeeelmi daleko Wink zase to musis uznat Wink ten motor je dnes uz podpriemerny co sa tyka vykonu spotreby atd ale samozrejme ze je starsi ako ja tak sa mu to da prepacit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ne Mar 23, 2008 9:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

azmodan Napísal:
komo nic proti c20ne ale od masakralneho zrychlenia to ma veeeeelmi daleko Wink zase to musis uznat Wink ten motor je dnes uz podpriemerny co sa tyka vykonu spotreby atd ale samozrejme ze je starsi ako ja tak sa mu to da prepacit


no ja som ziadne masakralne zrychlenie nespominal...ja som len reagoval na reakciu cierneho korzara, ktoremu sa to nejako nepozdavalo Smile
Inak "masakralne zrychlenie" je diskutabilny pojem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group