Opelclub Fórum
Pneumatiky(všeobecne)
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
bezpecnost nema s pneumatikami moc spolocne, skor so sposobom jazdy a ake riziko si aktivne ci pasivne vytvaras.


zopakujem tuto vybornu myslienku.

ked clovek nejazdi ako baran, je minimum situacii, ze zalezi na 10 metroch brzdnej drahy.
zakladom je nehnat sa, ist pohodovo, nepredbiehat a divat sa pred seba a mat prehlad o inych na ceste.
ale snivajte dalej Laughing
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
jakobz
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.07.2009
Príspevky: 922
Bydlisko: Bzince pod Javorinou

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry juraj, ale máš zo života aj nejakú radosť? To mi napadlo len tak na margo niektorých (väčšiny) tvojich príspevkov...
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai veľmi ti nerozumiem.však na pneu zaleží veľmi veľa.neberem do úvahy ludsku hlupost.necakane brzdenie,aquaplaning.
ja jazdím skoro každy deň tú istú trasu 80Km a viem skoro na celej trase kde sú koľaje,diery kde stojí voda kde sa mam stiahnuť ku krajnici alebo k stredovej čiare.Ale 2 krát za rok idem do BA alebo TN a tam tie cesty nepoznám.a ako je na slovensku zvykom tak voda bude stať tam kde to najmenej čakáš ,...kvôli tým 1,2 kririckym situaciam za celu životnosť pneu by som nekupoval nejaké shitne pneu.a ked vezmem ze niekto ma výkonne auto ten je bud zakomplexovaný alebo potenciál auta využíva a vtedy treba zobrať do úvahy výkon motora a kvalitu pneu.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 10:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
f_fabregas4
preto nekupujem z hociktorého obchodu, aký nájdem. radšej pár eur priplatím a viem, že mi dajú max ročné pneu, lebo majú odber a nestoja im zbytočne haldy pneumatík na sklade, kde je nebodaj ešte teplo/horúco.


a vieš mi teda poradiť ako vyberáš ? ja nakupujem cez AZ pneu alebo nejlevnejsipneu, ktorým by som povedal že sa gumy dosť točia a tiež mi poslali niečo 4 ročné... a to predpokladám že sa im to točí na sklade viac ako ujovi z Popradu...

inač ešte by som sa ťa chcel spýtať k tomu čo píšeš "keď ja kupujem gumy" ty kupuješ alebo aj platíš ?
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 10:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dušan992 Napísal:
iurai veľmi ti nerozumiem.však na pneu zaleží veľmi veľa.neberem do úvahy ludsku hlupost.necakane brzdenie,aquaplaning.
ja jazdím skoro každy deň tú istú trasu 80Km a viem skoro na celej trase kde sú koľaje,diery kde stojí voda kde sa mam stiahnuť ku krajnici alebo k stredovej čiare.Ale 2 krát za rok idem do BA alebo TN a tam tie cesty nepoznám.a ako je na slovensku zvykom tak voda bude stať tam kde to najmenej čakáš ,...kvôli tým 1,2 kririckym situaciam za celu životnosť pneu by som nekupoval nejaké shitne pneu.a ked vezmem ze niekto ma výkonne auto ten je bud zakomplexovaný alebo potenciál auta využíva a vtedy treba zobrať do úvahy výkon motora a kvalitu pneu.
ja suhlasim s Jurajom,jazdim 20 rokov po celej EU a GB ....mam najazdene dost cca 1.8 mil.km a este som nemal nehodu a to ma zamestnavatelia nutili jazdit aj na ojazdenych pneu alebo v zime na letnych ....čize pri jazde treba pouzit hlavne rozum ,pneu su druhorade Wink
edit: v sukromi pouzivam Barum ,su cenovo dostupne a kvalitou porovnatelne z premiovimi znackami,
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 11:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jakobz Napísal:
Sorry juraj, ale máš zo života aj nejakú radosť? To mi napadlo len tak na margo niektorých (väčšiny) tvojich príspevkov...


ale ano. o stvrtej v noci, ked su ulice prazdne a mrtve. Evil or Very Mad

ked sa ti nezda byt nejaky prispevok, tak hned pis, vsak o tom je diskusia

do tem, kde mam rovnaky nazor ako napisane prispevky spravidla nepisem, lebo by to nic neprinieslo
preto sa ti mozno zda, ze vzdy nesuhlasim Smile
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 12:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dušan992 Napísal:
iurai veľmi ti nerozumiem.však na pneu zaleží veľmi veľa.neberem do úvahy ludsku hlupost.necakane brzdenie,aquaplaning.
ja jazdím skoro každy deň tú istú trasu 80Km a viem skoro na celej trase kde sú koľaje,diery kde stojí voda kde sa mam stiahnuť ku krajnici alebo k stredovej čiare.Ale 2 krát za rok idem do BA alebo TN a tam tie cesty nepoznám.a ako je na slovensku zvykom tak voda bude stať tam kde to najmenej čakáš ,...kvôli tým 1,2 kririckym situaciam za celu životnosť pneu by som nekupoval nejaké shitne pneu.a ked vezmem ze niekto ma výkonne auto ten je bud zakomplexovaný alebo potenciál auta využíva a vtedy treba zobrať do úvahy výkon motora a kvalitu pneu.


dusan, vdaka za nazor

ale akoze zalezi ? zalezi len v necakanych situaciach - chodec, iny vodic a ich chyby, alebo zver

vsak staci prisposobit jazdu autu, gumam a ceste. a vodic musi poznat schopnosti a hranice namontovanych pneumatik - VEDIET - CO SI MOZE DOVOLIT !
a do neznameho terenu nevletiet naslepo !

v inej teme napisali chlapci, ze 4 rocne gumy su zle a treba nove.
teda to cim ich reklama krmi

toto je volovina. ak maju nadbytok penazi, nech si kupia nove, to nie chyba. a ak ich zjazdia za tie 4 roky, tak je optimalne vyuzitie

inak treba vychadzat zo stavu konkretnych pneu.
ak sa spravaju dobre, je mozne ich ponechat a nevyhadzovat


rozlisme vek pneu a vysku profilu.

ked nie je vysoky profil, tak je velky problem s rychlostou ak je vrstva vody na ceste. a to nehovorim o kolajoch plnych vody.

ked nevies a nevidis kolko je vody, treba ist primerane pomaly. toto sa tyka rovnako starej pneu a novej pneu. kolko mm vody lezi na ceste je loteria, a preto treba byt velmi opatrny. kto to presvihne leti do jarku.

ked je guma starsia, tak horsie drzi za sucha. na toto musi mat normalny vodic cit, vsak prevazne jazdi za sucha.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ferooo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.10.2010
Príspevky: 597
Bydlisko: Pov.Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 5:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

co som sa bol pytat v par pneuservisoch, tak mi viacery tvrdili, ze ak sa clovek o pneu stara, neskladuje ich v teplych svetlych priestoroch, tak nie je problem jazdit s 5-6 rocnymi gumami, takmer ako s novymi. Potom sa vlastnosti pomaly stracaju..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 6:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to, ako sa vraví, na ľuďoch Smile jazdil som na jedných zimných, ktoré už boli snáď z roku pána ... 98 ... možno staršie ... (v roku 2009-2010!!) a nemal som najmenší problém, teda mal ale s pneu to nesúviselo Laughing ...
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 7:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pežot Napísal:
fabre ... ale ja som hajzel, zobral som 185 a Goodyear ... na aute vidím zlepšenie, stabilita (širší rozchod, vďaka diskom) a hlavne nižšiu spotrebu ... na 15 litrov som spravil 300 km po meste (predtým mi 15 litrov stačilo na 250 km) Laughing Laughing
tak urciteeee d'oh!
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 8:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden chemik mi raz vravel, že ideálne je používať 1 rok staré pneumatiky.
V úplne nových je príliš veľké množstvo zmäkčovačov a preto sa úplne nová pneumatika rýchlo opotrebuje.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 8:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ty vole, šak jasné, že nebudem na linglongoch jazdiť ako blázen. ale potom načo sa montujú lepšie brzdy, keď máš ťažšiu/silnejšiu mašinu, keď môžeš prispôsobiť štýl jazdy ? asi na hovno. srry chalani, ale tak, žeby som si kúpil hoc aj na 150k auto nejaké shitné gumy, len preto, že mi je ľúto 50eur, tak to nie.

a jasné, že keď musím ísť na nejakých shitoch, tak prispôsobím štýl jazdy. ale keď si kúpim gumy pre seba, tak isto nie nejaké 4ročné alebo nejaké čo majú problém držať aj za sucho, ktoré boli skladované ktovie kde.

a chcel som brať aj ja z AZ PNEU. ale boli sme za tým pánom, spravil nám cenu na disky, gumy (letné,zimné) a absolútna spokojnosť. disky za 5 dní boli z talianska v PP, gumy ktovie odkiaľ zohnal, ale prišli tiež rýchlo. do týždňa som mal žiadané gumy na aute, vyrobené pred pár mesiacmi a zadarmo prezuté. ale o to nejde. máme taký trošku netypické rozmer. a preto je dosť pravdepodobné, že sa tak netočia. a napriek tomu sme dostali nové gumy. nehovorím, že stať sa nemôže.

a chalani tak sa spýtam. ak si nazujete hoc aj na corsu nejaké linglongy, tak akú máte radosť z jazdy? ja by som nemal žiadnu. lebo by som s obavami jazdil, že či náhodou nebudú rozhodovať stotiny/centimetre a stane sa katastrofa. a preto si radšej kúpim nové, ktoré nestoja síce malý peniaz, ale mám na 5rokov pokoj.

a aby ste nepovedali, že som nejaký rozčačkaný, jazdil som niekoľko mesiacov na hladkých continentaloch, ktoré mali zodreté vzory až na tú čiaročku a boli ešte nejak nerovnomerne zodreté, lebo sme ich fúkli na eco a troška ich v strede vydulo. a som tu. síce som musel jazdiť s obrovskou opatrnosťou, ale na suchu podržali, len s vodou mali už problém
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 8:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som tiež na linlongoch nejazdil, ale najmä preto, lebo neverím v presnosť výroby, resp. vo výstupnú kontrolu.
Takže by som sa bál iných vecí, než toho, že nepodržia v zákrute alebo na vode.
Bál by som sa samovoľného rozkladu/rozpadu.
Veľkej nevyváženosti.
Hádzaniu.
Hlučnosti.
Púšťaniu vzduchu.
Toho, že sa zvlečú z disku.
Že sa oddelí behúň od nárazníkového pásu.
...skrátka, že zlyhajú
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 8:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

bukelo Napísal:
Pežot Napísal:
fabre ... ale ja som hajzel, zobral som 185 a Goodyear ... na aute vidím zlepšenie, stabilita (širší rozchod, vďaka diskom) a hlavne nižšiu spotrebu ... na 15 litrov som spravil 300 km po meste (predtým mi 15 litrov stačilo na 250 km) Laughing Laughing
tak urciteeee d'oh!


Čo sa ti nezdá? Spotreba? Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 9:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

hej, lebo jeho eco jazda neprináša ovocie Very Happy asi kvoli hrubej vrstve carbonu v motore Very Happy joke Wink

kajo, ja viem. ale proste keď nedržali na ceste, tak si ich ozdaj nedám na normálne auto. a oni vážne nedržali na ceste. takže žiadného neznámeho číňana nechcem ani vidieť. a mne na Hčku continentali síce držali, ale pri troška drsnejšom vjazde do zákruty už odlepovalo. a keď boli nové, tak ani najmenší problém. a my máme po ceste do dediny vysadené topole okolo cesty a všade okolo polia. a keď popadá lístie, peľ a na to jemne naprší, tak je to riadna sranda Rolling Eyes a nehovorím o blate.
a som písal, že rozumiem, že ty musíš dávať na omegu poriadne šutre. takže musíš s rozumom vyberať, aby ťa nezruinovali obyčajné šantigumky na auto
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2011 12:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak ale ja tiež nechcem nahadzovať niake LingLong čo nemajú už nikoho za sebou, neni na ne vôbec žiadna odozva a jedine na čo sa používajú tak na driftovanie, a nebudem platiť 150eur za jednu gumu, čo majú nahodené 70eur len za meno značky, Wink
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
KFL
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.07.2010
Príspevky: 155
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2011 1:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcem kupit Continental ContiPremiumContact 2 E 195/65/R15 91 T
Neviete co znamena to E? Niekde to uvadzaju a inde nie.
_________________
Astra H Caravan 1.7CDTi, 74kW, 11/2006
Op-Com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2011 10:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
ContiPremiumContact 2 byla jedinou pneumatikou, která by získala maximální hodnocení A za záběrové vlastnosti za mokra a zároveň maximální hodnocení E za valivý odpor

Možno zhoda okolnost.Very Happy si nie som isty ze to znamena to.otazne či je to na pneu napisane alebo len predajny tah ako napriklad "víťaz testu".
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2011 10:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dbáte niekto aj na "Treadwear rating"?
Na svojich pneu som to sledoval a zaujímavé!
GoodYear Excellence mala 480 a napr. Continental 300.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2011 8:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

KFL Napísal:
Chcem kupit Continental ContiPremiumContact 2 E 195/65/R15 91 T
Neviete co znamena to E? Niekde to uvadzaju a inde nie.

asi myslíš Homologačný znak a číslo štátu podle EHK 30 , napr. E4 Question Exclamation
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 4 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group