Opelclub Fórum
Pneumatiky(všeobecne)
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

na astre boli povodne gumy continental eco CP2 a bolo kupovane v r 2000 a menili sa po cca 110tis a 9 rokoch.zimne som mal tak isto 2000 matador ale pre istotu som ich uz zlikvidoval po tejto zime aj ked bol dezen este cca 5mm.Jazdne vlastnosti boli uz trocha horsie ale stav pneu bol aj po tolkych rokoch v pohode.

Ak sa bojite ze vam poslu stare gumy tak sa predajcu spytajte nech vam pred odoslanim tovaru zisti DOT.mne vyhovel a priebehu polhodky ma informoval.boli 3 mesiace stare a sedelo to aj ked prišli(jednalo sa o model pneu čo je na trhu už niekolko rokov) preto je dobre kupovať najnovší model pneu ak je na trhu taky

A clovece nic v zlom ak mas prachy na to aby si tankoval a prevadzkova 3,2 l 6valec benzin tak zrovna na takej drobnosti ako su pneu by som nesetrli. i ked ten rozmer co chces asi lacný nieje.
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

šak ak sú ok, ber ich. čo ja viem. proste ak mám silnú alebo drahú káru, prípadne nebodaj ešte aj kombináciu týchto 2, tak rozhodne by som neriskoval s nejakými sračmi. ale nie je číňan ako číňan Wink

keď sme brali disky, tak mi vraví predajca. že prídu mi tu ľudia, zoberú disky k tomu gumy nejaké číňaky za 60eur a idú preč.

takže takto. v tamtej téme som sa rozpísal ako blázen a už ma to nebaví. každý bude mať svoj názor aj tak. mne je to absolútne jedno čo si kúpite. chcete radu, povedal som názor. my sme obuli bridgestony re050 a zatiaľ držia ako pribité(klop klop). išiel som 200 a vobec som necítil, že toľko idem. za dažďa sa vedeli velice dobre vysporiadať s vodou. lejak ako blázen, že som nevidel pomaly ani svetlá áut predo mnou, kopec zvírenej vody a asi 1cm vrstva vody na ceste. proste pretekala voda cez diaľnicu v hojnom množstve. a ja magor 135 cez vodu a jediné čo som pociťoval, bol veľký odpor. žiaden aquaplanning, nič. a to sú 215tky. čo nie je veľa, ale ani málo. takže ak poriadne auto, tak nezanedbať gumy. Exclamation Exclamation Exclamation Wink
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale to iba stojí pri bráne ale neni moje, ja som len zistil že asi tiež šetril, má medveďa a nemá na gumy,
ale čo som kupoval na Calibru MP43- 205/50 R16 tak bola cena nižšia o 10 euro a boli už rok a pól staré ale nechcel som MP44 tie sú na velké H,
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmmm, ale tie Nankangy niesú tak zlé, ako sa vraví Wink ľudia sú s nimi spokojní Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

viem čo myslíš fabre, ale já som taký že zas neblbnem ak stojí voda na ceste, a tieto gumy poli slabšie akurát pri brzdení na mokrej vozovke ale do akej miery to tak je?, určite nechcú aby sa začali predávať iné lacné značky, lebo by už asi nikto nekupoval tie za 180eur,
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

šak vravím, že keď, nech ich berie Wink

skúste sa všetci s poriadnymi kárami pozrieť ešte raz do podpisu čo vlastne stojí pred bytovkou/domom, na dvore. a obzvlášť, keď príde týpek z 250k beštiou a ide nahodiť gumy za "pár" euro, tak ma ide poraziť Rolling Eyes nehovorím, že ťa hocijaka guma neodvezie. ale ako som písal, príde "záťažový" test a tam sa ukáže či môžeš alebo nie. a ja aj na 1.4 budem mať radšej poriadne gumy ako sa báť, že sa vycocotím niekde. a obzvlášť, keď si mamka mýli pretekárske auto s astrou. a hocikedy prší ako bláznivé, tak mám ako takú istotu, že nebudem polo-sirota Wink

a s gumami to ja ako s typom motorov. ak má niekto na to, aby si kúpil auto za 100tisíc euro, tak nemôže predsa riešiť, či mu to zožere 12l/100km alebo 9 Rolling Eyes žiaľ, aj takí sú

a napr. taký pežot. ten by mohol nahodiť na corsu aj 175ťky a neriešiť rôzne typ gum. lebo na takú "malú" šírku sa bárs toho neprejaví a corsa tiež neje gumovač asfaltu. tak proste zobere nejaké matadory a hotovo. (LEN PRÍKLAD. PADOL SI ZA OBEŤ. NEHNEVAJ SA)
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 7:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ale jednoznačne budú tie gumy lepšie než to čo tam mám teraz, sú tam síce Bridgestone ale zjazdené až na kontrolky a staré popraskané Rolling Eyes
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fabre ... ale ja som hajzel, zobral som 185 a Goodyear ... na aute vidím zlepšenie, stabilita (širší rozchod, vďaka diskom) a hlavne nižšiu spotrebu ... na 15 litrov som spravil 300 km po meste (predtým mi 15 litrov stačilo na 250 km) Laughing Laughing
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a to sú tam aj pneumatiky Americkej výroby Achilles ATR sport, ktoré sú o 10eur lacnejšie ako Nankang Shocked
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hop, ja som myslel,že si tam fúkol min. 195ťky. pri pohľade na fotky s tými diskami mi to evokovalo aspoň taký rozmer.
a ja si myslím, že si dobre spravil Smile ale tu sa riešia kus iné rozmery a tam stačí pohnúť s jedným číslom a cena ide závratne hore Rolling Eyes

napr. taký kajo, tam dáva obrovské šutre a tam musí fakt kúpiť nejaký matador, lebo gumy by vyšli bláznivo draho. dať za gumy 700euro Rolling Eyes ale ak kúpiš rozumnú kvalitu, za dobrú cenu, tak nie je čo riešiť. v 1. RADE sa riadiť heslom- nebrať čo najlacnejšie Exclamation

a AVONy nie? keď sme hľadali na astru disky, tak nam to v jednom obchode chcel obúvať potom. žeon to má a spokojnosť. postrehol som to v anglicku. ale skúsenosti žiadne. nie že by mali kozmetiku zlú, ale pneu? Rolling Eyes Very Happy
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Avon máme letné na Volve a tiež spokojnosť ... teda na tých 2500 km čo som na nich spravil Smile

Ja viem... čo viem zohnať na ten rozmer čo potrebuje mick sú za 200€ kus Rolling Eyes
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tu ide aj o typ. nie všetky sa značke podaria. videl som už aj také sťažnosti na jediný typ gumy a tým pádom zanevreli nacelú značku. tá pritom vyrába gumy dlhé roky a obúva nejedné nízko letiace vozidlo. ale tak čo už...

a ide tu aj o to, že sa tu rieši aj ferov problém. on chce na 3.2 GTS Vectru tiež nejaké pneu. len začal rozoberať problém v inej téme(VEK PNEU) a tak nás presunuli tu. a tam som si dal fajný monológ. takže chalani, kúpte niečo rozumné. aby ste potom nepísali do ONLINE KECOV, že ste pochovali svojho opla Laughing
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako suvisi vykon motora s pneumatikou ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ako súvisí výkon motora s brzdami?

juro, ty si úplne mimo, či čo? predsa nebudem chodiť na 300k aute na matadoroch, lebo to vraj veľmi nezávaží aké máš pneu. stačí prispôsobiť rýchlosť. spýtaj sa kaja. rýchlostný index 190 a už mu plávala omega po diaľnici, keď švihol rýchlosť.

či ty chodíš po koľajniciach?
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012


Naposledy upravil f_fabregas4 dňa Po Jún 06, 2011 8:48 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nekupovať napr., LingLong, Wanli, Sunny, Sunew, Rockstone, Kenda, Mabor, Syron, Laughing
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 8:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mick04 Napísal:
nekupovať napr., LingLong, Wanli, Sunny, Sunew, Rockstone, Kenda, Mabor, Syron, Laughing


Runway Smile Goodride Very Happy
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fabre, vykon motora zohrava ulohu len pri zrychlovani.
pri prejazde zakrut a brzdeni nezohrava podstatnu rolu.
to znamena, ze moja 100k vectra, alebo 50k corsa, potrebuje pri brzdeni rovnako dobre gumy, ako 300k raketa.

predpokladajme, ze sa bavime o rychlostiach, co vieme dosiahnut
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Opäť sa zapájam do debaty priatelia.
Ta s gumami na Multivitamína je to ešte biednejšie, ako som si myslel.
Aktuálne potrebujem:
235/55/17 C 104H
alebo
215/65/16 C 104H

To "C" tam vraj musí byť, znamená to CARGO, pod čím sa skrýva vyššia odolnosť bočnice a iné veci.
Takže ak tam obujem gumy bez toho "C" a stane sa nehoda, budem považovaný automaticky za vinníka Sad
To mi povedala pani z poisťovne.

Takže, ak nechcem skrachovať, vyzerá to takto:
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_letne-pneumatiky-r16-s-215_BRIDGESTONE-R410-215-65-R16C-102-H_70242.html
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mick04
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 21.11.2008
Príspevky: 1224
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no tak to je si myslím ešte dobrá cena, a ano aj v robote na Viano musíme dávať "C" gumy, Rolling Eyes
_________________
Astra Bertone Z20LET
Calibra C20NE-EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2011 9:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

juraj, dnes fakt posledné čo napíšem. potom ak budem mať ešte silu a nervy, tak možeme debatovať ďalej.

okey, tak dajme tomu že zohráva spomínanú úlohu. ale je rozdiel, keď idem na 3.0 a na 1.2 corse, pre boha. iný štýl jazdy každopádne. určite vletíš napr. do zákruty agresívnejšie so silnou mašinou ako so slabou. a tomu musíš uspôsobiť aj gumy predsa. na formulu by mohli tiež obuť matadory, veď je to jedno. no nie? šak gumy to potrebuje tak isto ako 50k corsa. Rolling Eyes prečo musíš pri silnejšom motore meniť poloosi, brzdy atď atď keď to nezohráva pri výkone žiadnu úlohu(teda, poloosi... ? ) kvoli bezpečnosti.
a niečo konkrétne,som si spomenul. test vyhrala guma XYZ(neviem presne) a pri rôznych disciplínach sa mi až nožik otváral. proste, jedna z tých "lepších" bola aj kenda, ktorá pri brzdovom teste potrebovala o 15m viac na zastavenie ako normálna guma. a o správaní sa na mokrom povrchu ani nehovorím. reklamný ťah? možno. ale to zistíš až keď sa niekde žaluďíš.

proste, buď kúpiť poriadnu gumu a mať pokoj, hoc aj na 5-6 rokov, alebo kúpiť číňana a báť sa či sa to nerozpadne za jazdy, či sa nevysypeš atď
alebo kúpiť niečo lacnejšie, ale ľuďmi overené. pretože taký mick bymohol z astry žmýknuť poriadný kus výkonu a kto ho bude zastavovať? linglong asi ťažko


a kajo, nevyzerajú zle Smile pozri, predpokladajme, že si skvelí vodič a všetky (závažné) havárie ťa obídu. dokážu ťa pokutovať policajti kvoli tomu Cčku?
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 3 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group