Opelclub Fórum
Opel Zafira 2.0 DTI - vhodny motorovy olej

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
emmkejj
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.08.2007
Príspevky: 23
Bydlisko: Humenne

PríspevokZaslal: Po Okt 29, 2007 11:36 am    Predmet: Opel Zafira 2.0 DTI - vhodny motorovy olej Odpovedať s citátom

zdravim,
mam zafiru 2.0 DTI, rocnik 2001. pouzivam motorovy olej Castrol TWS 10W-60. dnes mi ale v mototechne povedali, ze ten olej sa uz vraj nevyraba. neviem co je na tom pravdy. no ale vec je taka, ze potrebujem iba doplnit hladinu oleja. v mototechne mi povedali, ze tam mozem doliat bez problemov Castrol Magnatec 10W-40. no rad by som poznal aj vas nazor. (olej bol meneny zhruba pred dvoma mesiacmi)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 30, 2007 12:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred dvoma mesiacmi bol menený a už potrebuješ doliať? Ono ti asi ani nič iné neostáva, ako dať tam ten 10W-40. Inak tá 60-ka je v našich podmienkach zbytočná. Predpokladám, že nepretekáš a Sahare sa tiež vyhýbaš.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
emmkejj
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.08.2007
Príspevky: 23
Bydlisko: Humenne

PríspevokZaslal: Ut Okt 30, 2007 1:18 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nie, pretekat nepretekam, ale ked jazdis hore-dole humenne-trnava-praha, tak ta to po case omrzi a nozicka na plyne sa stava kazdym prejdenym kilometrom tazsia a tazsia, takze niekedy sa na tych cestach aj trosku citim ako pretekar Very Happy.
je mi uplne jasne, ze ak sa ta 60tka uz nevyraba, tak budem musiet zmenit olej, ale menit olej po 2 mesiacoch sa mi zda skoro. len potrebujem vediet, ci ozaj mozem bez problemov zmiesat tie dva oleje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Okt 30, 2007 7:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Môžeš a prípadne skráť výmenu, lebo pri väčšom pomere zmiešania z toho môže vzniknúť mix s neidentifikovateľnými viskóznymi vlastnosťami.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
emmkejj
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 07.08.2007
Príspevky: 23
Bydlisko: Humenne

PríspevokZaslal: Ut Nov 06, 2007 4:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pre vsetkych, ktori pouzivaju Castrol TWS 10W-60. tento olej bol iba premenovany na Castrol Edge Sport 10W-60. takze neprestal sa vyrabat, tak ako mi to povedali v jednej trnavskej predajni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group