Opelclub Fórum
riadiaca jednotka GM 09158726
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2011 12:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A mimochodom, RJ s číslom GM09158726, teda pôvodným, som v EPC vôbec nenašiel. Rolling Eyes
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2011 12:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
A mimochodom, RJ s číslom GM09158726, teda pôvodným, som v EPC vôbec nenašiel. Rolling Eyes


v EPC su cisla nahradnych dielov, nie originalnych dielov montovanych z vyroby. Zial.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
badinka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.05.2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2011 4:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
badinka Napísal:
tak, na diagnistike sme zistili ze GM24443879 je z Omegy B motor Z22XE a nie zo Zafiri A Z18XE ako tvrdil predavajuci Evil or Very Mad
diagnistika vypisje chybu: U2106 CAN-BUS žiadna komunikácia s TCM B-05
a ceresnicka je ze vobec nechce nastartovat Confused


podla mojho EPC maju rovnaku riadiacu jednotku. no skuste to pozriet niekto iny

kazdopadne to bude treba preprogramovat na Zafiru, a nastavit take veci, ze ci mas TC, ESP, automat atd.

a co myslis tym, ze nechce nastartovat ? blika kontrolka ?
starter toci ? dava benzin, dava iskru ?


immo v poriadku /kontrolka neblika/, starter toci, benzin dava a niekedy motor aj zbrechne Smile ale potom nic, len tocim a nic, ziadnu inu chybu to nepise Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
badinka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.05.2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2011 4:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

toto je komentar RomanaK
Toto čislo jednotky se používalo ve Vectře B Z18XE, Omeze B Z22SE a Corse C Z18XE do roku 2003. Z Corsy C Z18XE od roku 2004 už přizpůsobit nede kvůli CANu, ale proč není třeba rozebírat. Když byla na Vectře, tak pojede, ale nepůjdou ventilátory chlazení. Vectra totiž neměla jednotku chlazení a o venilátory se staraly relátka zapojená na čidla teploty na chladiči. Omega je ten samý případ a navíc jiný motor. Corsa má imobilizer řešený kódem v ŘJ jednotce motoru, ŘJ imobilizeru, jednotce BCM a v jednotce přístrojů. A před nastartováním kontroluje číslo VIN v jednotce přístrojů,v BCM a samozřejmě IMO. Zafira A nemá ani BCM, ani VIN uložené v přístrojích. Takže to může jít nastartovat, ale i nemusí. Jak je řešené u Corsy chlazení si teď nevybavuji, ale ani ta nemá ŘJ chlazení. Ti dobrodruzi, kteří udělají ten nesmysl, že vezmou podobnou jednotku, IMO a čip, dají to do auta a nejede jim to, tak pak hledají problémy tam kde nejsou a zprasí víc věcí než je zdrávo. Takže řešení je nahrát do jednotky SW který tam podle čísla VIN patří, nakonfigurovat jednotku podle výbavy (TC, ESP, tempomat, rozsah převodovky...) a jednotku přizpůsobit k původnímu imobilizeru. Když se totiž ztratí klíč, tak se musí zjišťovat kódy k autu ze kterého byla sada demontována, aby bylo možno nový klíč pomocí security kódu přizpůsobit. Důležíté ze všeho nejvíc je, jestli tato jednotka (V-B, O-B, C-C) podporuje motor Z18XE ze Zafiry. Podle mých zkušenostím podporuje.

Záměnné jednotky (resp. jednotky ze stejným SW) jsou pouze ze stejného modelu (třeba A-G na A-G). SW jednotky ze Zafiry, Astry nebo Vectry se stejným motorem co vím, není nikdy stejný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Máj 27, 2011 12:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

co pise RomanK by som veril.

primarne by som nevidel problem, ze RJ je z ineho auta

bolo by treba napisat, ze aky problem riesis, a ze preco si myslis, ze predosla riadiaca jednotka je zla.
nakoniec sa ukaze, ze je slaby tlak benzinu alebo nieco podobne

a iskru to dava ? treba vymontovat modul zapalovania aj s nejakou svieckou ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
badinka
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 21.05.2011
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2011 7:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak teda, povodna riadiaca jednotka nedavala impul na vstrekovanie druheho valca, aj podla diagnostiky aj podla merania. tak isto nesla vaha vzduchu, rj. necitala s nej udaje.
bohu zial sa uz nedala opravit, takze som nuteny hladat na internete.
no najst rj gm09158762 je takmer nemozne, tak som skusil nahradu a nic Sad , ani tuk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
franticek6
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2007
Príspevky: 1871
Bydlisko: Liptovske Sliace (SK) ,Hausmening (A)

PríspevokZaslal: Ut Máj 31, 2011 7:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús p. Novického 0908786520 možno Ti pomôže Wink
_________________
Sintra 2,2 dth r.v.99 ->RK-372-AU,, 7,0/100km
Skype : franticek6
http://www.franticek6.salem.sk/index.php
- - DIAGNOSTIKA OPCOM - -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lord.po
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 13.10.2009
Príspevky: 30
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Ne Júl 10, 2011 6:53 am    Predmet: skus Odpovedať s citátom

hi, skus kontaktovat archanjel.sk ja som mal od neho pozicanu RJ (tiez mam motor Z18XE) a ta RJ bola z vectry a normalne mi auto fungovalo....nevadi, ze je RJ z ineho modelu, fungovat to musi ak je kod motora rovnaky.
_________________
Zafira edition 2000 Z18XE + LPG 92kW (11/2000)
Felicia 1996 1.6 55kW - EX
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group