Opelclub Fórum
LED denné svietenie= strata záruky?
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 6:23 pm    Predmet: LED denné svietenie= strata záruky? Odpovedať s citátom

Neviete mi povedať, že či dodatočným dorobením LED svietenia(pásikov do masky) by padla záruka na auto z dôvodu mechanického zásahu do vozidla? Svietenie by robil normálny tuningový servis aj s homologizáciou a osvedčením. Čiže oficialnou cestou. Alebo nedochádza k mechanickému zásahu napr. do elektroniky?
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

predpokladám, že jedine ak by si použil origoš LED svetlá od výrobcu auta (ak to vôbec má v ponuke ovšem) a robil by to origoš servis výrobcu auta, len v tedy by nemusela padnúť záruka, ak teda vieš uhádať že dorobené LED (nie OEM) nemajú nič spoločné napr so zadným ložiskom alebo turbom ak by náhodou odišlo...

ak by ale auto náhodou skratom zhorelo, a nebolo by to robené tak ako som písal, záruka by sa na to nevzťahovala...
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nepostrehol som mate na niektorom aute xenony tak naco tam chces pchat to denne svietenie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kimino Napísal:
nepostrehol som mate na niektorom aute xenony tak naco tam chces pchat to denne svietenie?


lebo je to dnes "IN" Cool
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kimi, nechápem čo v poslednej dobe furt riešiš, OMG. nepíšeš k téme, len kritizuješ a píšeš samé kraviny okolo. keby som to chcel dať aj na bicykel, tak ti to môže byť jedno. to isté napr. aj v topicu o NB. šak na to tu je, aby sa ľudia pýtali. ak sa niečo dodrbé, už je neskoro plakať nad rozliatým mliekom za niekoľko tisíc eur.

branko, dík. no toto mi je jasné. lenže písal som TUNINGOVÝ SERVIS. jednak sme nad tým rozmýšľali dať to na mazdu, aj kamarát to chce nahadzovať
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a preco ste to to neziadali hned pri kupe tej mazdy?
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kimino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.12.2008
Príspevky: 4564

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ok nic som nenapisal
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

preto som písal, že origoš OEM diely a servis Wink

už som počul aj o tom že ľudia stratili záruku aj kvôli K&N alebo podobnému filtru...

inač rozmýšľa o tom aj mama, alebo je to zatiaľ len tvoje zbožné prianie ?
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 7:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lebo tá mazda bola už na sklade. a jediné čo by vedeli spraviť je to, že by domontovali už vo výrobe samozapalovací modul a tým pádom by sa zapalovali svetlá samé. toť vše. ono, dá sa to dorobiť aj teraz. ale za 80eur modul+40eur robota a ak mi to nespravia v PP, tak aj PHM do BB a späť. tak to radšej obídem svetelný senzor, ako mám teraz a mám 150eur ušetrené. nie moje zbožné prianie, ale normálne rozhodnutie. vozím sa na tom teraz ja, potom bude jazdiť viacmenej otec. sme chceli nakúpiť do auta čo treba a už len jazdiť a servisovať Smile
ale to je teraz jedno na aké auto to je. lebo, ako som už písal, je to tak všeobecné opýtanie
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bizzy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 1306
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ved kup origo denne svietenie s mriezkou Smile normalne to zapoj, stare mriezky si nechaj v pripade poruchy to jednoducho prelozis Razz ziadna veda Laughing

kimino Napísal:
nepostrehol som mate na niektorom aute xenony tak naco tam chces pchat to denne svietenie?


a co maju xenony spolocne s dennym svietenim? no ja by som povedal ze setris vybojky, nizsi odber prudu atd... Smile takze nezmysel co si napisal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a to sú aké s tou mriežkou? Anxious ale radšej by sa to dalo spraviť v servise, nech s tým nie sú opletačky. teda, ak sa to vôbec oplatí nahadzovať. ale, keď by som kúpil NB+, tak nemienime dávať 25e mesačne na žiarovky. tak preto by sme to dali. ak nie, tak nie. šak sa naučím zapalovať svetlá a hotovo Very Happy ale opel je opel. darmo Smile
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

inač neviem prečo nepošleš majl na Mazda customers care, a tam sa toto nespýtaš, takto sa tu len ľudia hádajú kde je vlastne pravda, a nakoniec ani nemusia mať pravdu, takto by si mal na papieri 100% zaručenú odpoveď...
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
25e mesačne na žiarovky


to ako za čo ?
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kua, chlapi, tu ste aspoň ochotní a milí ľudia. japonci ma pomali zbili Very Happy a to nemám odvahu písať do mazdy Very Happy ale nie, idem tam napísať, nech to šlak trafí. no za NB+. ale takto, ak by sme ostali pri normálnom svietení, tak dokúpime náhradnú sadu žiaroviek varta a hotovo Smile
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jakobz
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.07.2009
Príspevky: 922
Bydlisko: Bzince pod Javorinou

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

brano_co Napísal:
lebo je to dnes "IN" Cool


Asi tak nejak. Ak to nie je na aute originál, tak tie dorábané sú podla mňa úplne "out" Laughing Len sa zrazu rozšírilo "denné" svietenie a už to potrebujú všetci - bo to šetrí žiarovky a žere menej...

Pri bežných svetlách sa to dorábanie ani neoplatí. Keď sme mali Lagúnu (kúpili sme ju ojazdenú) mali sme ju takmer 5 rokov a žiarovky v predných svetlách som menil iba raz (jedna sa vypálila, tak som vymenil obe za Bosch) investícia asi 10EUR. Ak by som tam dorábal denné svietenie, za neviem koľko EUR, koľko by som musel jazdiť aby sa to "oplatilo"? (Podotýkam, že už vtedy som jazdil vždy so zapnutými svetlami - naučil nás to učiteĺ v autoškole, aj keď to ešte vtedy nebolo povinné)

Pri xenónoch sú výbojky trocha drahšie, ale zase by mali mať aj dlhšiu výdrž proti bežným, takže tam tiež nevidím až tak veľký dôvod na dorábanie...

A okrem toho to dorábané v nárazníku vyzerá na chuja a vo svetlách ala audi naviac aj dosť nevkusne...
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 8:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jakobz Napísal:
brano_co Napísal:
lebo je to dnes "IN" Cool


Asi tak nejak. Ak to nie je na aute originál, tak tie dorábané sú podla mňa úplne "out" Laughing Len sa zrazu rozšírilo "denné" svietenie a už to potrebujú všetci - bo to šetrí žiarovky a žere menej...

Pri bežných svetlách sa to dorábanie ani neoplatí. Keď sme mali Lagúnu (kúpili sme ju ojazdenú) mali sme ju takmer 5 rokov a žiarovky v predných svetlách som menil iba raz (jedna sa vypálila, tak som vymenil obe za Bosch) investícia asi 10EUR. Ak by som tam dorábal denné svietenie, za neviem koľko EUR, koľko by som musel jazdiť aby sa to "oplatilo"?

Pri xenónoch sú výbojky trocha drahšie, ale zase by mali mať aj dlhšiu výdrž proti bežným, takže tam tiež nevidím až tak veľký dôvod na dorábanie...

A okrem toho to dorábané v nárazníku vyzerá na chuja a vo svetlách ala audi naviac aj dosť nevkusne...


tak s týmto len súhlasím, občas vidím denné LED dorobené decentne, ale z 95% je to len hnusný grc, na ktorý sa nedá ani pozerať, nehovoriac o tom že dosť často jedna polovica ani nesvieti...

presne, doma už bolo XY áut, za posledných 15 rokov len nové, a xenóny vydržali svietiť 3-5 rokov (možno svietia ešte teraz, to už ale musí povedať súčasný majiteľ), klasické H7 cca rok, a to sa s každým autom denno denne jazdilo, to že sa týmto dá ušetriť na žiarovkách je dosť hlúposť...
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

brano_co Napísal:
jakobz Napísal:
brano_co Napísal:
lebo je to dnes "IN" Cool


Asi tak nejak. Ak to nie je na aute originál, tak tie dorábané sú podla mňa úplne "out" Laughing Len sa zrazu rozšírilo "denné" svietenie a už to potrebujú všetci - bo to šetrí žiarovky a žere menej...

Pri bežných svetlách sa to dorábanie ani neoplatí. Keď sme mali Lagúnu (kúpili sme ju ojazdenú) mali sme ju takmer 5 rokov a žiarovky v predných svetlách som menil iba raz (jedna sa vypálila, tak som vymenil obe za Bosch) investícia asi 10EUR. Ak by som tam dorábal denné svietenie, za neviem koľko EUR, koľko by som musel jazdiť aby sa to "oplatilo"?

Pri xenónoch sú výbojky trocha drahšie, ale zase by mali mať aj dlhšiu výdrž proti bežným, takže tam tiež nevidím až tak veľký dôvod na dorábanie...

A okrem toho to dorábané v nárazníku vyzerá na chuja a vo svetlách ala audi naviac aj dosť nevkusne...


tak s týmto len súhlasím, občas vidím denné LED dorobené decentne, ale z 95% je to len hnusný grc, na ktorý sa nedá ani pozerať, nehovoriac o tom že dosť často jedna polovica ani nesvieti...

presne, doma už bolo XY áut, za posledných 15 rokov len nové, a xenóny vydržali svietiť 3-5 rokov (možno svietia ešte teraz, to už ale musí povedať súčasný majiteľ), klasické H7 cca rok, a to sa s každým autom denno denne jazdilo, to že sa týmto dá ušetriť na žiarovkách je dosť hlúposť...

Je to vsetko co ste mu chceli na jeho otazku odpovedat?
Takato odpoved asi ani jeho a ani mna nezaujima.
Kto chce da si, kto nie bude v lete pri +35 skvarit muchy na svetlach.
Nikto vam to nenuti.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 9:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepsie bude, ak si kupis led svetla a nechas ich domontovat priamo v mazde. Nepadne ti zaruka ani na svetla a ani na auto.
Pri dnesnych komunikacnych systemoch by som do noveho auta sprtat ziadnu tuning firmu nenechal.
Priklad:Co je na tom namontovat denne svetla? jeden + druhy - a 3 parkovacka. To si povie tuner POHODA. Az na koniec pri niektorych modeloch denneho svietenia zistis, ze potrebujes spinacie + co uz trosku problem je. Hlavne u aut, kde ti vsetko spina kostra.
Mazdaci vedia, co a kde maju hladat. Co a kde mozu na aky kabel pripojit a nemusia pri tom rozobrat pol auta. Tolko moj nazor.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jakobz
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 25.07.2009
Príspevky: 922
Bydlisko: Bzince pod Javorinou

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 9:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubec Napísal:
Je to vsetko co ste mu chceli na jeho otazku odpovedat?
Takato odpoved asi ani jeho a ani mna nezaujima.
Kto chce da si, kto nie bude v lete pri +35 skvarit muchy na svetlach.
Nikto vam to nenuti.


To je všetko čo si chcel k nám dodať? Rolling Eyes Ja žijem v tom, že každý má právo vyjadriť sa, pokiaľ je všetko v rámci slušnosti. Len som vyjadril svoj názor na denné svietenie. Ale ako si napísal, kto chce dá si, kto nie nie. Sorry, ak sa to niekoho dotklo... Rolling Eyes
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Po Máj 09, 2011 10:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No trosku ma to podvihlo. Ale uz som v poho Cool
V teme v ktorej sa chalan pytal skor na zaruku nez na vyhody ci nevyhody, svietenia. Ste odsudili to, co mne prinieslo a prinasa len osoh. Ci uz sa to niekomu paci, alebo nie.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Táto téma je zamknutá bez možností úpravy príspevkov a písania odpovedí    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group