Opelclub Fórum
elektronika motora,

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Juraj Novodomsky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.10.2007
Príspevky: 5
Bydlisko: Fiľakovo

PríspevokZaslal: Po Okt 22, 2007 7:12 pm    Predmet: elektronika motora, Odpovedať s citátom

ahojte, potrebujem pomoc s Opel AstraG X20DTL. Po prvom naštartovaní neskutočne piští remeň na poháňanie alternátora, asi po 2 min sa rozsvieti aj na voľnobehu kontrolka elektroniky motora, motor hrozne klepoce, dosiahne iba otáčky 3500/min. a nemá výkon. Vymenené čerpadlo, aj keď použité, všetko prečistené. Na PC nezistený problém. Problém nastal počas jazdy z ničoho nič . Prosím pomôžte.Vďaka Question
_________________
duro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Št Okt 25, 2007 6:42 pm    Predmet: Re: elektronika motora, Odpovedať s citátom

Juraj Novodomsky Napísal:
ahojte, potrebujem pomoc s Opel AstraG X20DTL. Po prvom naštartovaní neskutočne piští remeň na poháňanie alternátora, asi po 2 min sa rozsvieti aj na voľnobehu kontrolka elektroniky motora, motor hrozne klepoce, dosiahne iba otáčky 3500/min. a nemá výkon. Vymenené čerpadlo, aj keď použité, všetko prečistené. Na PC nezistený problém. Problém nastal počas jazdy z ničoho nič . Prosím pomôžte.Vďaka Question


Čo sa týka prvého problému, tak je na vine batéria alebo je kontakty. Keďže je to diesel a žhaviče z nej potiahnu dosť veľký výkon po naštartovaní sa alternátor javí ako elektronická brzda, kým dobije batériu. Potom to prestane. Je možné viac napnúť remeň k alternátoru a pišťanie prestane. Skús toto urobiť a potom sa ozvi, či sa ostatné závávady znovu a ako prejavujú. Neviem kde bývaš, ale ak je to Fiľakovo pretože Riľakovo nepoznám ozvi sa a prípadne by si sa zastavil. Niečo by sme skúsili.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Novodomsky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.10.2007
Príspevky: 5
Bydlisko: Fiľakovo

PríspevokZaslal: So Okt 27, 2007 3:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj alino, remeň som vymenil, už nehrkoce, ale kontrolka svieti, auto ide ako v lete na saniach, otáčky stále do 3500. Po naštartovaní asi po 3 min. ide z výfuku svetlý, smradľavý dym. Mimochodom, je to Fiľakovo.
Môže byť katalyzátor, alebo snímače na výfuku?
_________________
duro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: So Okt 27, 2007 5:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Juraj Novodomsky Napísal:
ahoj alino, remeň som vymenil, už nehrkoce, ale kontrolka svieti, auto ide ako v lete na saniach, otáčky stále do 3500. Po naštartovaní asi po 3 min. ide z výfuku svetlý, smradľavý dym. Mimochodom, je to Fiľakovo.
Môže byť katalyzátor, alebo snímače na výfuku?


Ten svetlý dym je nespálená nafta. Ak po čase zmizne, znamená to, že by motor už potreboval prižhaviť.
Zaplo ti žhaviče - kontrolka zasvietila?
Ak môžeš skontroluj všetky podtlakové hadičky.
Katalyzátor dym nevyrába a na tomto motore neviem o snímači na výfuku.
Ak svieti kontrolka znamená, že riadiaca jednotka indikuje chybu. Neviem, či sa dá vyblikať, ale ak nie, bolo by dobré dať si to na tester. Ten určí čo je príčina
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Juraj Novodomsky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.10.2007
Príspevky: 5
Bydlisko: Fiľakovo

PríspevokZaslal: Ne Okt 28, 2007 4:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kontrolka na žhaviči svieti riadne, štartovanie je v poriadku, na testeri to už bolo, neukázal žiadnu chybu. všetko,čo sa dalo som prečistil, podtlaky skontroloval, problém stále trvá. Čo tak AGR ventil alebo lambda sonda?
Kde to je? Vyčítal som podobný problém vo fóre. Vraj zaslepiť AGR Al plechom pred kolenom, už by som skúsil všetko, poraď ODBORNÍKA.
_________________
duro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Okt 28, 2007 4:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Juraj Novodomsky Napísal:
Kontrolka na žhaviči svieti riadne, štartovanie je v poriadku, na testeri to už bolo, neukázal žiadnu chybu. všetko,čo sa dalo som prečistil, podtlaky skontroloval, problém stále trvá. Čo tak AGR ventil alebo lambda sonda?
Kde to je? Vyčítal som podobný problém vo fóre. Vraj zaslepiť AGR Al plechom pred kolenom, už by som skúsil všetko, poraď ODBORNÍKA.
Zaslepit AGR na diesli so este nevidel Think,este jedna vec ma napadla ked si menil cerpadlo je spravne nastaveny zakladny predvstrek?Neviem kde Ti to robili ,ale su na to potrebne pripravky Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Juraj Novodomsky
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 22.10.2007
Príspevky: 5
Bydlisko: Fiľakovo

PríspevokZaslal: Ne Okt 28, 2007 5:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čerpadlo mi menili na dvore, bolo použité, ale funkčné. Je možné, že sa točím okolo horúcej kaše a nakoniec bude problém v čerpadle? Keď ho vložili, 300km išlo auto bezproblémov, a celé toto začalo z ničoho nič. Vďaka
_________________
duro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
alino
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 24.10.2007
Príspevky: 152
Bydlisko: Modrý Kameň

PríspevokZaslal: Po Okt 29, 2007 8:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Juraj Novodomsky Napísal:
Čerpadlo mi menili na dvore, bolo použité, ale funkčné. Je možné, že sa točím okolo horúcej kaše a nakoniec bude problém v čerpadle? Keď ho vložili, 300km išlo auto bezproblémov, a celé toto začalo z ničoho nič. Vďaka


Na začiatku si písal, že svieti kontrolka motora čiže chyba, takže nechápem ako je možné, že na PC to neukázalo chybu. Asi to nebol vhodný tester.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group