Opelclub Fórum
prepadove hadicky
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
pindo67
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 21.01.2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Mar 31, 2011 7:20 pm    Predmet: prepadove hadicky Odpovedať s citátom

Ahojte! chcem sa vas opytat, chcel by som na mojej VEBE vymenit prepadove hadicky mam motor 2.0 DTI 16V, a chcem sa vas spytat ci treba odmontovat ten kovovy kryt na motore lebo tie hadicky idu dnu, ze ci ich nestaci len potiahnut a oni sa vytiahnu s nasadky a potom tam strcim novu.
_________________
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi rv.2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Pi Apr 01, 2011 6:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

aky kovovy kryt ??? asi myslis ten plast s napisom ecotec Wink

ten das prec a mas krasny pristup.

Idea pribal si orezavaci noz s novou cepielkou , vsetky hadicky na tych teckach samozrejme stare narez , je dost pravdepodobne, ze to bude stvrdnute mozes ich lahko zlomit Wink
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pindo67
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 21.01.2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Pi Apr 01, 2011 3:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ten plast to je mi jasne ze ho treba dat dole, a tam su tie hadicky, ale ide oto ze tie hadicky idu smerom do motora.
a to chcem vediet ze ako ich dostanem odtial von, mam tie hadicky potiahnu a nasledne nove tam potom staci nasunut.
_________________
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi rv.2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jony5
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 13.01.2008
Príspevky: 452
Bydlisko: Zohor

PríspevokZaslal: So Apr 02, 2011 8:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

myslim ze je tam taka lista co vedie elektriku ta sa da uvolnit a potom bude lepsi pristup k hadickam teda ak ma pamat neklame, a ked ich budes tahat pravdepodobne sa ti rozpadnu a v tej hlave kam ich mas zastrcit budes mat ich pozostatky a tie treba vycistit , a ked ich budes nasadzat konce trochu namazat niecim aby lachsie smykali, aspon mne to potom islo lachsie
_________________
Vectra C Caravan 3,0 CDTI 2006
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Teo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.01.2008
Príspevky: 5072
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Apr 03, 2011 10:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

idu vytiahnut ale ked su stvrdnute tak sa moze odtrhnut a kusok ostst v traverze ale da sa to vycistit bez akejkolvek demontaze Wink
_________________
Omega B caravan 2,5 DTI 150PS
tel. 0903 75 75 34
www.teoracing.sk
www.tec2000.sk
Opravíme aj to čo už nik nedokáže
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
pindo67
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 21.01.2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Apr 04, 2011 7:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci dýky moc, pomohli ste mi! Bal som sa ze to budem muset rozobrat, a to sa mfakt nechce
_________________
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi rv.2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MajklNajt
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.07.2009
Príspevky: 377
Bydlisko: BB

PríspevokZaslal: Ut Apr 05, 2011 9:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Cena hadciek v Opli 30€/m a jedno T-cko 4,5€. T-cko si kup aspon jedno do nahrady, predsa je to len plast a ten sa moze pri manipulacii zlomit. Hadicky som kupoval v Gufere 2€/m. Zatial v poriadku..
_________________
Opel Vectra 2.0 DTi
r.v. 2000 edition, sedan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Ut Apr 05, 2011 9:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

30 € / m Question to su z coho vyrobene ? z kevlaru ??? Rolling Eyes
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MajklNajt
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.07.2009
Príspevky: 377
Bydlisko: BB

PríspevokZaslal: Ut Apr 05, 2011 9:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som tiez hladel na toho predajcu ako na zjavenie, nakoniec som kupil aspon to T cko.
_________________
Opel Vectra 2.0 DTi
r.v. 2000 edition, sedan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pindo67
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 21.01.2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Apr 06, 2011 5:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som kupil unas v janikovciach u servisaka original na palivovu sustavu a 1m/7euro, us su aj vymenene

ja som ich menil kvoli tomu ze mi len rano dlksie startovalo, najprv som menil zhavice nepomohlo, potom palivovy filter plus kusok prepadovej hadicky a us to nerobilo tak som sa potesil
No ale opar dni ma napodlo ze vymenim vsetky prepadove hadicky, tak som ich vymenil a na druhy den rano to zas dlho tocilo aj doteras to roby a ja uz fakt neviem co to moze byt
_________________
Opel Astra Caravan 1.7 CDTi rv.2007
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Št Apr 07, 2011 7:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

daj do hladania : padanie nafty, zly start DTi , cerpadlo VP44 ..... a mas citania na cely tyzden Laughing
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
jolka
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2009
Príspevky: 70
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: St Apr 20, 2011 5:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

takze vymenu prepadovych hadiciek mam aj ja uspesne za sebou,treba fakt davat pozor ked ich vytahujete z motora,lebo mne sa jedna utrhala a ostala v traverze a vybrat ju von bola teda fuska,
hadicky som kupil v autolip v TN za 2 ecka/meter
_________________
vectra caravan
99,2.0 DTi X20DTH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Máj 06, 2011 7:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

niekde som cital, ze bezne prepadove hadicky nie su dobre, lebo "netesnia uz v okamihu montaze".
aku mate s tymto skusenost ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Pi Máj 06, 2011 8:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som pouzil prepadove hadicky origo ako su tusim niekde na scanii alebo na nejakom tak tahaci... otec mim ich priniesol


pokial ide o netesnost tak asi len v pripade ze neni vhodna na teplotne rozdiely ake tam vznikaju alebo castym vytahovanim cim sa porusi ich elasticita a je to v haji
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
csala
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 3:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekto niekde písal, že tie prepadové hadičky by sa mali preventívne meniť každý rok. Možno má pravdu, ja som ich menil minulý rok v lete a už mám problémy so studeným štartom, možno sa to fakt trocha zavzdušňuje cez tie prepady. Asi začnem s tou výmenou, je to predsa len najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie. Nestretol sa niekto s priehľadnými hadičkami, ktoré by na ten účel vyhovovali? A jak to potom odvzdušňujete, po výmene tých hadičiek? Stačí injekčnou striekačkou naťahať naftu cez hadičku posledného vstreku, alebo škrtíte aj prívod nafty do filtra?
_________________
Omega C 2.2DTI (Y22DTH) r.v.2001
Diagnostika OpCom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 3:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ono by sa to malo odvzdusnit samo je to prepad ktory podla mna asi ide do nadrze cize ten zbytocny vzduch je uvolneny tam... pokial ide o tie priesvitne prepad hadicky to by bolo riadne zaujimave ved by sa dalo odsledovat aj to ked prepad nedrzi (bublinky a tak) ale neviem ci je mozne vobec nejake take zohnat
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
csala
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 5:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dikard Napísal:
ono by sa to malo odvzdusnit samo je to prepad ktory podla mna asi ide do nadrze cize ten zbytocny vzduch je uvolneny tam... pokial ide o tie priesvitne prepad hadicky to by bolo riadne zaujimave ved by sa dalo odsledovat aj to ked prepad nedrzi (bublinky a tak) ale neviem ci je mozne vobec nejake take zohnat

Samo sa to neodvzdušní, veď to je najväčšia choroba dieslových Oplov, že majú prepad zaústený naspäť do čerpadla. Ono sa to síce odvzdušní aj samo, ale najprv musíš naštartovať a to sa práve tým netesným prepadom vôbec nemusí podariť Confused
Priehľadné hadice na naftu niektoré automobilky štandartne používajú, ale neviem o takých priemeroch, ktoré by boli vhodné na prepady. Je tam značné teplotné namáhanie.
_________________
Omega C 2.2DTI (Y22DTH) r.v.2001
Diagnostika OpCom
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 5:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

csala: ano mas pravdu je to najvacsie choroba a nejak som zabudol na to vyustenie do cerpadla.... teplotne namahane to je riedne lebo striedanie tepla zimy je tam riadne preto neodporucaju pouzivat cisto len "gumenne" prepad. hadicky ale tie s tou ochrannou latkou co znizuje priamy vplyv na tu hadicku....
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 8:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ma DTI spatne vedenie do nadrze ?
pomohlo by prepad zaviest do nadrze namiesto cerpadla ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ut Okt 18, 2011 8:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai: pokial ma pamät naklame tak oplacke cerpadla potrebuju mat uzavrety okruh a to by sa dalo dosiahnut iba najkym spätnym ventilom a ano bolo by to fajn aby prepad isiel az do nadrze a nie priamo do cerpadla dôvod je taky ze ohrievana nafta by isla do nadrze a zaroven by zvysila mierne teplotu nafty v nadrzi a tym by sa predislo zamrzaniu(keby tam bola voda alebo aj nafty pri nizsich teplotach) pokial sa nemylim tak takto je to vyriesene na Aligatore kde je tlacene cerpadlom(tusim tam je pridavne ktore tlaci 30lit za min) a tym dodava take mnozstvo paliva ake potrebuje a prebytocne sa vracia spät do nadrze(jednej s dvoch)... je tam sice doravne cerpadlo navyse ale pokial viem tak ani v oploch si neberie iba potrebne mnozstvo nafty ale stalu maximalnu davku paliva a prebytocnu vracia cez prepady
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group