Opelclub Fórum
opel rekord štartovanie
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
rekordman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.10.2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi Okt 12, 2007 9:21 pm    Predmet: opel rekord štartovanie Odpovedať s citátom

zdravim vas, mam auto opel rekord 2.0 E Berlina, v poslednom case dost zle startuje, starter a baterka nove, motor ide ako raketa len to startovanie, dost dlho toci motor, neviete mi poradit v com je problem? dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: So Okt 13, 2007 2:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

co znamena " dost dlho startuje motor" ?...problem moze byt v tom ze ti pada benzin a dovod moze byt v netasnosti hadic, ked su stare a popraskane tak potom nedrzia tlak a po vypnuti motora ho stracaju a potom ked ides startovat tak cerpadlo to musi dotlacit. Moze byt aj derava niekde a unika ti benzin, staci ked len malicko presakuje cez hadicu nemusi vobec viditelne kvapkat.

Na starych autach je to najcastejsi problem a niekedy ti trva dlhsie kym objavis kade ti to unika.
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
rekordman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.10.2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2007 12:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

benzinove hadicky su nove, ale niekedy nastartuje hned a inokedy mu to trva dlksie, benzin natlaci a az potom startujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: St Okt 17, 2007 9:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

potom je este jedna moznost ze ti moze prepustat cerpadlo a nedrzi tlak.
Tie benzinove hadicky su uplne komplet nove aj pod autom a aj na cerpadle a aj za cerpadlom cize tie co idu od nadrze do cerpadla?...
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 2:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci to tam mas aj ty ale s karburatora ide taka hadicka do nejakeho neviem ako sa to vola ale vraj je to nadobka z aktivnym uhlim.TU hadicku upchaj od karburatora alebo ju zlom, nechapem na co to tam je, ale je to totalna hlupost-teda po 20 rokoch to uz neplni ten ucel co ma ale asi ta nadobka bola derava alebo co...
vyskusaj to ,mne to dost pomohlo skratilo mi to dobu startovania 3nasobne.prakticky som vzdy otocil klucik aby sa natahal benzin s cerpadla a potom som vypol a zase zapol a nastartoval do 1.5 sekundy.
Inac teraz am taky cudny problem ale asi viem kde je chyba obcas otocim klucikom a iba mi zhasnu kontroly asi mam studeny spoj v kluciku lebo ak riadne nastartujem, ze to riadne otocim tak toci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 4:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mirrco Napísal:
Neviem ci to tam mas aj ty ale s karburatora ide taka hadicka do nejakeho neviem ako sa to vola ale vraj je to nadobka z aktivnym uhlim.TU hadicku upchaj od karburatora alebo ju zlom, nechapem na co to tam je, ale je to totalna hlupost-teda po 20 rokoch to uz neplni ten ucel co ma ale asi ta nadobka bola derava alebo co...
vyskusaj to ,mne to dost pomohlo skratilo mi to dobu startovania 3nasobne.prakticky som vzdy otocil klucik aby sa natahal benzin s cerpadla a potom som vypol a zase zapol a nastartoval do 1.5 sekundy.
Inac teraz am taky cudny problem ale asi viem kde je chyba obcas otocim klucikom a iba mi zhasnu kontroly asi mam studeny spoj v kluciku lebo ak riadne nastartujem, ze to riadne otocim tak toci.


mirrco, nic v zlom ale on ma motor 20E to znamena ze je so vstrekovanim a tympadom nema karburator Wink ..keby mal karbec musel by mat motor 20S
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dedo.miki
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.03.2007
Príspevky: 364
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 4:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak štarter točí pomalšie (vybehané púzdra a uhlíky) tak tažko načítava snímač otáčok a v tedy tažko naskakuje.
_________________

http://turista-miki.szm.com/turista-miki.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 6:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ved ja viem prepac ale ja to tak mam no znaval som to karburator ale je to manifol intake alebo neviem ako sa to vola... ide tam taka hadicka z toho sania co uz je pri sacich otvoroch k hlave , z tade az dole na lavo dole ked sa kukas zo sedacky z auta je to aktivne uhlie tak to treba upchat.Mne to znizilo aj psotrebe lebo is motor cez to sal falosny vzduch...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Manta
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 05.02.2007
Príspevky: 1245
Bydlisko: Ba

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 6:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dedo.miki Napísal:
Ak štarter točí pomalšie (vybehané púzdra a uhlíky) tak tažko načítava snímač otáčok a v tedy tažko naskakuje.


to auto nema snimac otacok to je stary motor a este nema tie hluposti vseliake.. Very Happy
_________________
Opel Manta B GSi C20NE
Opel manta B GT/E 20E cabrio
www.opelmanta.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št Nov 01, 2007 7:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja mam 1.8NE ale je to to iste ako 18E a fyzisky ked sa na to pozeras je to to iste ako 20E alebo 20NE...no maju aspon urcite rvnake to intake tak ten otvor by tam aml byt mozn otam tu hadicku ani nema a saje mu to z date falozny vzduch pri strate Smile))Ale tak neviem preco by to inac mohlo tak dlsho stratvat.neviem inac pomoct este sa mi hento nestalo len raz ale aj to bol z tou hadickou z tym uhlim..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rekordman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.10.2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi Nov 30, 2007 2:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Minuly rok sme na nom robili generalku karoserie, ma ten najdrahsi lak, preto ma to stve ze tak dlho startuje, skusim este vymenit hadicky okolo injektora, dakujem za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Pi Nov 30, 2007 5:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Troškou do mlyna prispejem aj ja, mal som podobný problém a to na viackrát, v tomto prípade to môže byť fakt x možností, u mňa sa vyskytli:
1. minimálna prasklinka na benzínovej hadičke od nádrže/a to nebolo vidieť ani cítiť absolútne nič až dokial to nepovolilo viac/,
2."zalomená hadička " čiže priškrtená na prepade hneď za vstrekom
3. chyba RJ , ktorá nakoniec musela byť vymenená
4. neviem či má tento motor 20E ešte klaasický rozdeľovač, ale akhej tak v ňom je snímač otáčok náš známy pán Hall, a ten mal tiež na svedomí dlhé točenie motorom, pretože sa nechoval ako sa slušne vychovaný snímač má.

Všetky tieto závady sa mi nevyskytli naraz, po odstránení jednej závady bol pokoj povedzme 3-6 mesiacov,už ma chytal infarkt keď to začalo odznovu. Nájsť takúto infekciu je buď náhoda alebo kopec šťastia...

P.S.: vôbec sa ti nečudujem že ťa to štve mať autíčko porobené a takýto štart, to hneď uberie z krásy tátoša i chuti majiteľa "hrať sa" s tým.
Ešte ma napadlo že problém s benzínovými hadičkami sa vyskytoval hlavne pri vyšších teplotách ovzdušia, v zime nie - ale to bolo u mňa tak.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rekordman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.10.2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: So Dec 01, 2007 9:45 am    Predmet: Odpovedať s citátom

palivovy filter mam vpredu vedla motora, hadicky su nove od nadrzi az po palivovy filter, aj nadrz som mal vonku, komplet vycistena. rozdelovac tam mam bezkontaktovy, hadicky okolo injektora to mozu tiez robit? neviete mi poradit ako sa sem davaju obrazky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Dec 01, 2007 11:35 am    Predmet: Odpovedať s citátom

rekordman Napísal:
... neviete mi poradit ako sa sem davaju obrazky?


http://forum.opelclub.sk/faq.php#24
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: So Dec 01, 2007 3:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rekordman Napísal:
hadicky okolo injektora to mozu tiez robit?


... môžu, bývajú popraskané, ale to býva vidno okom
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2007 3:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Kimi.
Pocuj dnes som skusal taky pokus som odpojil snimac klapky ten kabel co su tam asi 3 kontakty v manifolde a nic sa nestalo a ked som sa siel previzezt zdalo sa mi ze auto ide rovnako...
Na co to tam je?Ja som myslel ze podla toho sa nastavuje zmes alebo predstih...ale neviem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: So Dec 08, 2007 8:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... nič nové je to volnobežná klapka ktorá musí pri zošlapnutí a aj povolení pedálu cvaknúť a dáva info RJ o voľnobehu prípadne polohy klapky pri zošlapnutí pedálu.Viem že auto ide aj bez toho, ale pokial je všetko ako má byť môžu zostávať vyššie volnobežné otáčky , alebo iná nie správna činnosť a s tým súvisiaca možná aj vyššia spotreba.
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rekordman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.10.2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po Jan 07, 2008 12:43 pm    Predmet: termostat Odpovedať s citátom

Neviete mi poradit na akej slovenskej alebo ceskej stranke by som mohol kupit termostat na Opel Rekord 2.0E ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kimi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.01.2006
Príspevky: 2841
Bydlisko: Diviacka Nová Ves

PríspevokZaslal: Po Jan 07, 2008 12:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

... to ti musia objednať takmer v každej mototechne si myslím
_________________


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rekordman
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.10.2007
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Po Jan 07, 2008 1:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

napriklad na akej stranke?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASCONA, COMMODORE, MONZA, MANTA, SENÁTOR, REKORD - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group