Opelclub Fórum
Starší vodič = lepší vodič, platí to?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Myslíte si, že starší vodiči u nás sú zároveň aj lepšími?
Áno
15%
 15%  [ 6 ]
Nie
70%
 70%  [ 28 ]
Neviem posúdiť
15%
 15%  [ 6 ]
Celkom hlasov : 40

Autor Správa
Bruno
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 01.03.2007
Príspevky: 9867
Bydlisko: Bojnice

PríspevokZaslal: Pi Mar 18, 2011 11:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujimava diskusia : dochodca za volantom - nerad to vidim osobne.

Kajo : netvrdim, ze som 100% sofer, ani 90%, mam sem tam blby den, ze sa neviem trafit pred Tescom na parkovisku medzi 2 pruhy.

AAALE: ked idem do cudzieho mesta a najma 1x krat , tak sa riadim predpismi. ked VY BLAVACI jazdite 80-tkou, kde je povolena max. rychlost 50 , tak JA tam pojdem tych 50 ! a mozes ma mat klude za nejakeho "piiiip" ! kde to uz poznam a viem ako to "tam chodi" tak sa prisposobujem "stádu"

bod A, B, D,E suhlasim

G - co je na tom, ze mam folie??? paci sa mi to, setri to interier, a hlavne v lete nieje take teplo v aute!
CO JE STARE AUTO podla teba ???

H - no mi nehovor, ze si nikdy do ziadnej neskocil


........

Kajo , niekedy mam z teba zly pocit, rad si stebou sadnem niekedy na stretku a spoznal viac tvoje nazory.

PS: Solcany pri TO - kolko si siel, cez tu dedinu ???
_________________
Mercedes-Benz A-Klasse W168 A160 75kW Avantgarde...lebo medved
www.branko.salem.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Ethan
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.03.2011
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi Mar 18, 2011 11:50 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

langdon2 Napísal:
Macil, mam za 3,5 roka co mam vodicak nieco cez 70000km, nikdy som nic nesposobil, mam na konte jednu pokutu za mesiac staru lekarnicku.....Na firemnom aute....Nikdy som auto nesuchol, nepresiel na stopku, ani nikoho neohrozil, ani neobmedzil....Tak preco by som ja nemohol slobodne jazdit????
99% jazdim predpisovo......


No hlavne preto a jedine preto, ze jeden kvazihrdina zrazi dve deti, dalsi djava frajeri zabiju svojich kamosov a kamosky, ale preziju, cize mozno nabuduce.. (a mozno pri tom ozberu ajcelu rodinu).

Cize pre 0.001% populacie v rozmedzi 20-30 rokov, pre nich musi , ok dam realne cislo 99 az 99,9% "mladikov" trpiet.

samotna mladost je handicap niekedy Smile kolko ludi si vdaka markize a jojke, ale i stv atd.. spravam povie "juj, mlady za volantom, pozor pozor" a pritom moze mat vacsi respekt pred cestamy ako ten kto to hlasa..

Osobne jazdim mesiac, mam na konte 2500km "iba" alebo "az" ? To je fuk, snazim sa jazdit predpisovo, ale hlavne PREDVIDAVOVO, ci ako to slovko skomolit. Tj. v meste sa snazim nepresvihnut 50kmh, nech sa na mna hlaci SUV,nech sa paci tam mavolny pruh na predbehnutie ak man to gule, ale ja plyn nepridam (to uz radsej rychlejsi rozbeh pre pocit "tahu" hned za tabulou Laughing i ked aj to ma isto svoje rizika.

Co mne vadi je ze na prazdnej dialnici meraju a za 120kmh resp 140kmh by uz chceli ryzovat.. Ked 1km pred a 1km za mnou nic nie je..

Videl som co to moze spravit s ludskym telom, je to "lečo" . tak mam pred takou silou respekt Smile ale co je hrozne je kvalita ciest. JAMA za jamou.. alebo v mestach, na dolezitych krizovatkach, ciara cez ciaru a teraz si mam vybrat ? v rakusku maju 100kmh na okreskach, ale tie su ako vylestene, ked tam niekto jazdy ako blazon, tak z 50% je to z BA, alebo z "W" Very Happy vsimol som si ze aj rakusaci maju nejake "BL" znacky Laughing

Snazim sa udrzat si ciste konto, jak od pokut tak od tukancov, ci buracky. Ale verim tomu, ze NIKDY nebudem moct prehlasit, ze som perfektny vodic. Som clovek, otazka nie je ci urobim chybu, ale kedy. dufam ze ak, tka nebude fatalna, resp. nebude ziadna.

Co som si vsimol?
Ked som bol v BA 2. ci 3. krat, tak som hladal spojku, uz som bol v pohybe, ale samozrejme nejaky borec vo felicii (nic nemam proti auto, ale proti vodicovi ano) vytrubuje.. akceleruje. znecistije vzduch a ja sa zaradim vedla neho na dalsom semafore Smile
ako tu uz bolo poznamenane TOLERANCIA, to je to co chyba.

Dnes ta pustim ja, zajtra ty pustis hentoto a henten pusto hentoho a on pusti mna. Nikto nic nestrati. Kazdy nieco ziska. Casto uvazujem, ci sa mi na okreske oplati niekoho krvopotne prebiehat, ked ide 80mh a sme 2km od obce.
Matematika:
(2 / 90) * 60 = 1 minuta a 20 sekund
(2 / 80) * 60 = 1 minuta a 30 sekund
Oplati sa mi to? Aby sa mi potom zasmial na kufor pri prvej krizovatke? ziskam 10 skeund, ba niekedy aj minutu, ale aj tak sa zaradi vedla mna, ziskam HOVNO a nie sekundy Smile
(za predpokladu ze nepojdem 120kmh tie 2km tam usetrim 30 sekund, az 30 sekund).

Je rozdiel ked a ponahlam, a je rozdiel ked mi 5 minut zo zivota nestoji za riziko. Situacia je taka aka je, cesty su plne, nic nemozem, pustim si o jednu pesnicku viac.

Nastastie aj u nas, na Slovensku je dost ludi co disponuje toleranciou. Nedavno sa mi v na TT krizovatke stalo, ze velmi mlada vodicka zastavila v strede krizovatky, lebo jej shasol motor, trvalo to ca 30 sekunda 5 pokusov kym sa rozbehla. Nikto nezatrubil, nezareval s motorom Wink

Ja to povzujem za extremne jednoduchu rovnicu, budem tolerantny k niekomu dnes, raz bude on ku mne, lebo sanca ze, a hlavne novy vodic nespomali premavku, je nulova.

stari ci mladi, v novom prostredi, to je tak isto podla mna ked vidim ze ma garmin chce poslat do prostismeru, pruhy nie su tam kde by mali byt, a premavka je v plnom prude, tak aj ja niekedy - nie ze zmatkujem, lebo to nemam v povahe, ale mozno spravim "kiks" pre ktory niekoho spomalim, napr idem 30kmh, kdezto vo vedlajsom pruhu idu 50-60-65kmh, alebo ze hodim smerovky ze odbacam (ak oten taxikar predomnou, nemal garmin ??? Laughing ) a zistim ze hups, protismer... stalo by sa mi to aj dnes (nejake ulicky) v bratislave, no uz si davam vacsi pozor na toto.

dnes na dialnici kde je 110kmh limit, za intenzivneho dazda, 30-50% aut nedodrzalo vzdialenost (nepocitam tu nad 200-250m), a islo kludne 120-140, niekto aj 150-160 podla mojho odhadu.. stierace naplne a pri 120kmh je to fakt ozivot, s odstupom menej ako 50m. neni problem sa pre niekoho zaradit 20m predomnou. bolo by to "fajn", ak by tak neprsalo. a v noci (19-22) to iste Smile
nehovorim ze niekedy nejdem rychlejsie ako 110, ale to len ked mam naozaj dobry vyhlad a vsetky 3 pruhy su volne, len potom brzdim, plyn, brzdim ako pscyhopat a to je spotreba v nebesiach, cize to vyznam nema.... teda myslim taky prakticky vyznam (cas, usetrim ? relativne neviem, mozno a mozno nie)

casto dostavam "sok" (nie doslova, ale je "c oto tam predmnou je?) obzvlast vecer, ked vidim dve auta rutiace sa na mna , resp styri svetlomety. a teraz neviem ci mam halicinacie, a su za sebou v zakrute, alebo sa niekto snazi zaradit sa do svojho pruhu.. toto je aj v 80kmh niekedy "nepredvidatelne"
dalej co sa mi nepaci je ze sa na mna lepi niekto, naozaj blizko, ale predbehnut nechce... ak mne niekto vbehne do cesty, je jedno ci zabrzdim, on ma do toho chodca aj tak dotukne.. (uz som bol ucastnikom nehody, kde vinnok bol ten za nami, my sme dobrzdili, on nie, raz som bol s rodicmi a raz v autobuse, ten do autobusu vpalil asi v 30kmh podla mna minimalne (rozbity nos a nieco na styl felicia kombi, mal som malo rokov na spoznanie auta Very Happy )
preto si teraz niekedy musim nechat miesto "aj pre toho za mna" aby som neriskoval seba aj jeho a ineho...
ved dpc... 50kmh je 15m/s to je taka velka strata ta 1 blba sekunda? Evil or Very Mad
Obec = TABU pre mna, jednoducho svaty gral, posvatne miesto, kde nad 55kmh nikdy, nikdy nie, nie nie , naozaj nie nie nie nie nie nie a este raz nie nie nie nie, nie toto nebol copy paste, toto bolo nie nie nie nie nie.
Obec poznat mozem, ale nikty neviem kedy mi dieta neskoci do cesty spoza kricku. Nikdy. A ako vidim, dnes je "in" ked mladici behaju cez 4 prudovku v spicke. Aby bolo "in" a potom je vodic prasa..
Bec je par km. zase pouzijem rovnicu minut. Ak uz, tak si to dozeniem na rovnikach na okreskach, ak tam nikto iny nie je.
Ale obec, "NECHYTAT" nikdy, nie a este a nie naposledy, NIE Smile


neviem, mam stastie ze neberiem cesty ako okruh Smile
ak sa budem chciet naozaj vyblaznit, pojdme na okruh.
mam ine plany nez sediet v base, alebo nechat sa zozrat cervikmi..

ale k teme:
poznam takmer 70 rocneho vodica, jazdi na Tico, cize "rychlo" ani nemoze, malicke auto pre dochodcu, take idealne asi. Ak nabura, odnesie si to skor on ako niekto hoci aj vo fabii alebo astre (myslim 1200-1300kg auta). Jazdi opatrne.. Nepamatam sa ze by mal nejaku nehodu velkeho rozmeru, ci vobec nejaku (neviem o nej). Je to ale relativne vikendovy vodic, ale to na vikendove navstevy v dedinkach a nakup v meste ... je na cestach malo, riziko klesa Smile

podla mna najrizikovejsi su ti, bez holadu na vek, co si MUSIA dokazat ze su lepsi. dnes taky ma na forde na dialnici nebezpecne obiehal, ani neviem preco Laughing a tusim ze aj tak pozeral, nadaval. asi lebo som pustil tu fabiu (za nou nic neslo minimalne 400metrov). ale ceresnicka na torte bola, ze potom sa tento na forde mal problem dostat z dialnice, lebo nezostal v tom pravom pruhu, ale musel ma obist a este dalsich 3-5aut. ach jaj, ved kazdy by mohol zaradit dvojku trojku a "potiahnut to rychlo" neviem kam.. ale naco Smile

nemam havarijnu poistku.
neviem ci si ju mam dat. minimalne proti kradezi no, ale tak, nie ze by som si veril, ale snazim sa neurobit zbytocny bordel.

Kajo,
Citácia:
b) ženy, ktoré nemajú priestorovú inteligenciu + často telefonujú počas jazdy bez HF sady

Videl som dokument, kde vyvratili mytus o HF, udajne telefonat, akykolvek, dostatocne rozptyl vodica.
Kód:
vodiči so "Z"

Bud VELMI rad ze tam to Z maju Wink To ta informuje ze su ZACIATOCNICI. neviem no, dajme im sancu Smile Videl som na uate "Z" a bol tam 40-50 rocny (jazdil pomaly). to Z nemuselo patrit vobec "jemu" ako aktualnemu vodicovi.

Podla mna tie vyhlasky vyznam maju ale nie pokuty.
Pretoze ak zrazu kazdy zacne byt nepokutovatelny, rozujem: jazdit vyhlaskovo, tak prisnia podmienky tak brutalne, ze pokuta bude aj za nastartovanie auta, dovod je prozaicky, rozpocet.

Sorry za dlhy prispevok, nejak som sa "zautkal" Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Mar 18, 2011 11:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bruno, veď to neber osobne.
Ja sám sa v niektorých bodoch nájdem.
To nie je o tom, že máš fólie, tak si ....
Snažil som sa definovať potenciálne nebezpečných vodičov.
Ja sám som podľa týchto kritérií, keď mám "zlý" deň, niekedy potenciálne nebezpečný a som rád, ak ma niekto vtedy takto identifikuje, kľudne nech si pre seba povie "to je ale ...." a nechá ma ísť.

Mohol by som to postaviť opačne a snažiť sa nájsť def. bezpečného šoféra. Takí sú napr. vodiči bielych dodáviek, rýchli sú ako fras, ale vyjazdení nenormálne, predvídaví... Väčšinou.

Pýtaš sa, čo je staré auto, tak keď vidím niekoho v hrdzavej Škode Favorit, v hrdzavom Renaulte Fuego, Fiate Ritmo a inej šope, napr., dám si bacha.
Pozor, iné je, keď je to auto v už napohľad perfektnom stave!
Môže byť, že 18-ročný fanatik si porobil staré auto, ten si ho aj váži.
To sú skúsenosti, kamoš.

...ale keď budeš rigídne trvať na tej 50ke tam, kde všetci pália 80, spôsobíš kolíziu. Ale chápem, že je to zložité, na jednej strane sila zákona, na druhej strane stádo. Lenže proti vetru sa čurať nedá.

Jamy - tak jasné, že sem tam do jamy padnem. Ale o to nejde.
Ide o to, že ak je tá jazda vodiča pred Tebou taká, že ide len priamo, že nerieši, hovorí to o jeho nulovej flexibilite.
Na takého bacha!
Vodič, ktorý sa aspoň sem tam vyhne jame, okrem toho, že tým vzadu dáva svojim správaním na známosť, kde aká jama je, okrem toho hovorí: som všímavý a flexibilný vodič, bezproblémový
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 12:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ethan, bodaj by ti ten triezvy prístup k veci vydržal. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Ethan
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.03.2011
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 12:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik Smile

snazim sa, naozaj sa snazim, ale priznavam ze je to boj, kazdodenny Smile
"este 5kmh este 4kmh este 6kmh" hlavne na dialnici.

No vzdy ked odchadzam, tak poviem svojmu psovi "nebooj, ja sa vratim" to ma drzi v limitoch LaughingLaughingLaughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 12:11 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ethan Napísal:
Bud VELMI rad ze tam to Z maju Wink To ta informuje ze su ZACIATOCNICI. neviem no, dajme im sancu Smile Videl som na uate "Z" a bol tam 40-50 rocny (jazdil pomaly). to Z nemuselo patrit vobec "jemu" ako aktualnemu vodicovi.

Kamarát, Ty si asi zle čítal môj príspevok.
Veď ja som veľmi RÁD, že tam to Z je!
Veď to je skvelá info, že pozor, potenciálna hrozba, buď tolerantný a opatrný!
A je to info od TOHO čerstvého vodiča, má dosť sebareflexie a oznamuje nám to, že ešte nie je vyjazdený. To Z tam nie je na okrasu, ani sa nechváli ako maturanti stužkou.
Z je výborná vec.
Tak, ako aj zatmavené zadné reflektory, to je tiež info.
Najťažšie je to s autami a vodičmi, ktoré identifikujem ako OK a potom vyvedú nejakú hovadinu...

edit: zabudol som na vodičov v klobúku a vodičov s cigaretou, tam mi bliká asi 10 varovných svetielok Smile
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ethan
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 01.03.2011
Príspevky: 32
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 12:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, to som si vsimol az neskor, ako to myslis, tym padom suhlasim Smile
paci sa mi ako hodnotis rizika, velmi dobra pomocka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 12:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež som jazdil so Z-kom na kufri a SE ečv po BA a jediné čoho som sa dočkal bolo, že domáci na mňa trúbili, ako sprostí. Samozrejme, bez príčiny. Aj za to, že som zastavil na červenej.
To tvoje škatuľkovanie Kajo, mi príde ako scestné. Keď sa na to ešte raz pozrieš, tak podľa teba sú vlastne všetci rizikoví vodiči.
Ako som napísal vyššie. Ja a ešte pár mojich kamarátov, ostatní preč z cesty. Wink
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 12:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ó vôbec nie macil.
Asi si ma nepochopil.
V prvom rade, ja som vo svojom živote nikdy na "Z"kového netrúbil.
A všeobecne, trúbim veľmi málo, rizikovým situáciám sa primárne vyhýbam.
Takže mne nemusíš vyčítať to, čo Ti robili nejakí sprostí Blaváci.
To, že mimobratislavskí vodiči sú rizikoví, má svoj dôvod.
Nevravím, že sú to blbci alebo zlí ľudia, sú to ľudia ako ja alebo Ty, ale vychádzajú z jednoduchších podmienok a prichádzajú do ťažších.
Keď v BA ostanú, naučia sa, prispôsobia sa.
Ja som sa takto správal v Prahe, v Mníchove apod.
A opakujem, nič proti nim nemám, ale to, že zmätkujú je fakt a je to pochopiteľné.
A tiež to nie je o mojich kamošoch a o mojom egu.
Ja sa dennodenne potrebujem dopraviť po BA sem a tam a vôbec nepotrebujem stáť na križovatke s rozbitým autom a čakať na políciu.
Takže pre mňa je životne dôležité identifikovať riziko v zárodku.
Takže keď identifikujem rizikového, netrúbim, len zvýšim opatrnosť, pripravím sa na kolíziu a hľadám únikové cesty, modelujem spôsoby riešenia a často aj zachránim samotného rizikového vodiča, napr. trúbením.

Minule som zachránil chodcov na prechode, lebo som identifikoval rizikového v zrkadle a postavil som auto krížom cez dva pruhy.
Nemal by som to spomínať, ale bol to komárňan Smile a ten na mňa trúbil, nepochopil, že som ho zachránil pred väzením, lebo keby ich zrazil... Jasné, chápem, že komárňan nie je zvyknutý na viacpruhových cestách púšťať chodcov, keď v inom pruhu stojí auto a dáva im prednosť.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roberto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.07.2009
Príspevky: 2654
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 3:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

precital som si to tu cele a mozem zhodnotit dve veci. prvou je ze vobec sa necudujem sirokej verejnosti,ktora si mysli ze mladi vodici su hrozba,lenze neplati to vzdy. ako bolo vyssie pisane,skodlivy si cersty vodici na vytundzenych CRXkach pripadne na tatkovom medaku...sam patrim do skupiny mladych vodicov,no bez hanby mozem povedat ze nepatrim k vacsine.rocne najazdnim cca 40T km. predpisy dodrzujem iba v obciach,s vynimkou blavy, ako pisal Kajo,prisposobil som sa,mimo mesta az taky poctivy niesom Embarassed ...ale nikdy som situaciu nehnal do extremu,vzdy viem co robim skor ako to urobim. zazil som XY starsich skusenejsich vodicov, ktorym by som zobral papiere len by tak zahucalo. takze je takze odpovedat na otazku ci su starsi vodici aj lepsimi. s vekom pribuda rozvaznost,no reakcna doba a podobne sa zhorsuje.
_________________
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Omega B MV6 X30XE 155kW (1998)-ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001)-ex
Vectra C GTS Z18XE 90kW(2004)-ex

www.teoracing.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 8:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo Napísal:
Ethan Napísal:
Bud VELMI rad ze tam to Z maju Wink To ta informuje ze su ZACIATOCNICI. neviem no, dajme im sancu Smile Videl som na uate "Z" a bol tam 40-50 rocny (jazdil pomaly). to Z nemuselo patrit vobec "jemu" ako aktualnemu vodicovi.

Kamarát, Ty si asi zle čítal môj príspevok.
Veď ja som veľmi RÁD, že tam to Z je!
Veď to je skvelá info, že pozor, potenciálna hrozba, buď tolerantný a opatrný!
A je to info od TOHO čerstvého vodiča, má dosť sebareflexie a oznamuje nám to, že ešte nie je vyjazdený. To Z tam nie je na okrasu, ani sa nechváli ako maturanti stužkou.
Z je výborná vec.
Tak, ako aj zatmavené zadné reflektory, to je tiež info.
Najťažšie je to s autami a vodičmi, ktoré identifikujem ako OK a potom vyvedú nejakú hovadinu...

edit: zabudol som na vodičov v klobúku a vodičov s cigaretou, tam mi bliká asi 10 varovných svetielok Smile


A vodiči čo hladkajú na kolenách svojho psa .... to je extrém Rolling Eyes
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 9:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

S vekom a najazdenými kilometrami pribúdajú skúsenosti a jedno ide s druhým, to ne neodškriepiteľné, ale podmienené navzájom to tiež nie je.
Určite mám viac skúseností teraz, ako som mal pred pätnástimi, či dvadsiatimi rokmi a dokážem jazdiť bezpečnejšie. Superman síce nie som, ale ako píše Kajo, k skúsenostiam patrí aj schopnosť predvídať a toto sa dá zúročiť hlavne v hustej mestskej premávke, kde človek už vie, čo si má z toho množstva vnemov všímať predovšetkým. Ale škatuľkovať podľa toho, či má človek na hlave kalap, alebo šiltovku nakrivo, odvahu nemám.
Inak, neznášam takých, čo len čo sadnú za volant, okamžite berú mobil k uchu a telefonujú. Taký to o mňa oprel na stopke. Fackal by som ich.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 11:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tiež sadnem za volant, beriem telefón a telefonujem ... položím telefón následne na to štartujem motor a pohýnam sa Laughing
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 11:27 am    Predmet: Odpovedať s citátom

A prečo chodíš telefónovať do auta?
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: So Mar 19, 2011 11:28 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Väčšinou priateľke, že vyrážam za ňou Very Happy
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Po Mar 21, 2011 8:59 am    Predmet: Odpovedať s citátom

moj nazor je, ze po 70-tke by som ludi za volant uz nepustil - jednoducho uz nie su vhodni do dnesnej premavky a nie su schopni sa jej prisposobit - nasledne vytvaraju rizika a kolizie
aj ked idem schvalne a poslusne za nimi - toto sa deje denno-denne, takze si trufam tvrdit ze je to tak
jednoducho idem za dochodcom a vidim ze urputne bojuje len s tym, aby nieco videl a udrzal sa na ceste
a ked chce niekam odbocit - kasle na predpisy, ine auta a jednoducho tam odboci - proste to neriesi a ohrozi kazdeho naokolo

ale najviac rizikova skupina su mladi - do 25 s cerstvym vodicakom a horucou hlavou - to je katastrofa
ale raz ich zivot nauci - len je smutne, ked za ich chyby zaplatia nevinni


macil Napísal:
A čo si tým chcel dokázať? Starší tak nejazdia? Keď príde prvá búračka, vrátiš vodičák?
Vidíš, to je ten problém. Mladí si myslia, že tu už okrem nich nik iný nemá miesto. Oni sú tí najmúdrejší, najspoľahlivejší, najlepší... Všetko ostatné musí pod zem. Hovorím o väčšine mladých, tzv. majstroch sveta.


tak je macil

podla mna by malo byt Z-ko povinne - aspon dva roky po ziskani vodicaku a po 60-tke

vidim to pekne na svokrovi - ten robil sofera dlhe roky na CSAD a dnes ked niekam ideme, tak mi radsej da kluce, lebo on uz nerad soferuje v dnesnej premavke
a ma pravdu - pritom ma najazdene 10x tolko co ja
kolko krat som chcel, aby siel on ale jednoducho nechce
aj on sam uz pochopil a vravel mi, ze som lepsi sofer lebo on uz v dnesnej premavke vela zmetkuje
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Mar 21, 2011 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

24petusko Napísal:
moj nazor je, ze po 70-tke by som ludi za volant uz nepustil


to je hlupe pausalizovanie. to ako by som zakazal soferovat zenam. a pritom z nich cca 20% soferuje dobre.
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Mar 22, 2011 8:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to je realita
staci si dobre vsimat, kolki dedkovia po 70-tke sa odvazia na cesty a kolki z nich potom vytvaraju zmatky a kolizie

toto uz vyplyva zo zdravotneho stavu, kedze im nesluzi uz ani pamet, ani zrak a ani predvidavost

nie je o com...
taktiez to poznaju zakony, kedze tito starsi ludia su povinni chodit casto na lekarske prehliadky, ci su este schopni sadnut za volant a soferovat
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Ut Mar 22, 2011 8:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Minule som videl jedného deda na felicii, ktorý robil maximálne pol otáčky volantu doprava a doľava, takto sa snažil vyparkovať ... Rolling Eyes

Som rád, že som ho nestretol v premávke ...

A druhý dedo na 120cine ma skoro zrazil, pretože mám pocit, že ma ani nevidel ... a skoro nabral zaparkované autá ... Rolling Eyes
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Mar 22, 2011 8:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Co mate proti vodicom s cigaretou v ustach? Ja pravidelne fajcim v aute...a co je natom? Kurna..spotrebne dane su vam dobre Evil or Very Mad

A ked vidim GA a DS a TT tak radej odbocim na vedlajsiu...Nic v zlom nasim klubakom....Verim ze oni jazdit vedia..
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis


Naposledy upravil langdon2 dňa Ut Mar 22, 2011 8:19 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ONLINE KECY... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group