Opelclub Fórum
ECN 227956
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
iginko79
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 12.07.2011
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Št Mar 22, 2012 9:07 pm    Predmet: chyba 227956 Odpovedať s citátom

zdravim - vcera mi tiez rozsvietilo symbol emisii - tak som dnes rozobral egr, skrtiacu klapku - bola brutalne zasrana, tiez otvory z egr do klapky boli zalepene jak z betonu - precistil som to tech. benzinom, egr rozobrane - zanesene jak hovado , do vrchnej casti plastu elektrickej casti som vyvrtal dierku - nalial tech.benzin , pekne sa to rozpustilo , vyplachol som ho, ta tycka uz ide bez akehokolvek zavahania , zadrhnutia , poskadal som to, a po 5tich startoch to krasne ide ako nove ,chyba zhasla a auticko je ako znovuzrodene.

treba jednoducho rozobrat egr, precistit , skrtiacu skapku tak isto - lebo bez toho to nema zmysel ani len rozobrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
swabel
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.06.2007
Príspevky: 1304
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča

PríspevokZaslal: Pi Mar 23, 2012 8:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne s týmto som sa hral predvčerom. Vyskočila mi chyba, ako je názov príspevku - P2279-5b Klapka špinavá, bordel ako v tanku. Vstup do sania totálne zanesený, hlavne od prívodu EGR. Ten som čistil ca. pred rokom a pol a vyzeral už pod psa - ryhy, korózia na selenoide, radšej som neriskoval dať ho naspäť. Astra dostala nový EGR, vyčistil som hadice na vstupe, škrtiacu klapku, vsup do sania. Auto je teraz živšie, hlavne v nižších otáčkach.
_________________
VETCTRA C GTS, Z19DTH, AT (2007)
*Diagnostika op-com, aktivácia pal. PC* info@opel-shop.sk 0915850900
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
texno_lover
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.03.2010
Príspevky: 384
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

PríspevokZaslal: Pi Mar 23, 2012 8:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa ten moj EGR aj tak nepáči sice je čístý a elektrická časť je uplne ako nová ale aj tak sa mi vidi to trocha hluchšie v spodnych otačkach, ako to bolo predtym, nebudem teraz investovať do EGR, skor sa rozpadnu vyrive klapky, ale len tak pre info čo vyjde EGR nové ? tipujem tak cez 150 euro ?
_________________
Opel Vectra B caravan , 2.0 Dti , 1997
Opel Zafira B, 1.9 CDTI, 2006, DPF OFF
OP-COM diagnostika
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
swabel
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 19.06.2007
Príspevky: 1304
Bydlisko: Trstená, orig. Levoča

PríspevokZaslal: Pi Mar 23, 2012 10:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.opel-shop.sk/www-opel-shop-sk/eshop/0/0/5/3-Ventil-EGR-1-9-CDTi-16V-7-00063-10-0-PIERBURG
- 10 percent.
_________________
VETCTRA C GTS, Z19DTH, AT (2007)
*Diagnostika op-com, aktivácia pal. PC* info@opel-shop.sk 0915850900
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ZAFIRA, SINTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group