Opelclub Fórum
Majitelia Vectier C, aj Vam hrkaju zadne brzdove platnicky?
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Feb 14, 2011 2:06 pm    Predmet: Majitelia Vectier C, aj Vam hrkaju zadne brzdove platnicky? Odpovedať s citátom

Zdravim Vas, mam otazocku ohladom brzdovych platniciek.

Dal som ich menit v januari dali mi tam nejaku vraj celkom dobru znacku platniciek, bohuzial si ale nepamatam nazov, obe zadne platnicky sa ale v strmeni hybu a pocas jazdy jemne ale pocutelne hrkaju. Pocut to je aj vnutri ale aj zvonku.

Tento isty problem som mal aj minuly rok, dali mi tam najprv ATE a potom co tiez hrkali, mi tam dali Delphi, tie uz nehrkali takze som to neriesil. Tento rok po vymene tych Delphi to ale cele hrka znovu a servisak mi povedal ze s tym sa neda nic robit, ze to je normalne lebo Opel ma jednopruzinovy system uchytenia.

Som z toho uz zufaly a neviem co mam robit, ci trvat na tom aby ich opat vymenili za Delphi, alebo ist do origo servisu a kupit si originalnu sadu, alebo neviem, zaruku ze Delphi hrkat nebudu mat tak ci tak nebudem, takze neviem, mam dat vymenit aj kotuce alebo? Pisem sem preto lebo servisak mi povedal ze to je normalne a ze to nemam riesit, tak sa pytam aj ostatnych majitelov tohto auta, ze ci to povazuju za normalne a ci aj vam hrkaju vymenene (teda ine ako od vyroby) platnicky v zadnych strmenoch??

Za kazdu radu, za kazdu pomoc velmi velmi dakujem, v aute vozim zakaznikov a skutocne si nemozem dovolit aby mi hrkalo auto jak cirkusantsky voz...
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"


Naposledy upravil Specimen dňa Ut Feb 15, 2011 12:57 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fefko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 30.03.2009
Príspevky: 153
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Feb 14, 2011 6:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som mal ten isty problem s hrkotanim platniciek na zadnej naprave.musis kupit take,ktore maju tu pruzinku,lepsie povedane take perko.platnicky bez tej pruzinky ti budu hrkat vzdy,lebo su ulozene tak,ze su volne a preto hrkaju.s platnickami s pruzinkou ti hrkat nebudu.s kotucami to nema nic spolocne a hrkotanie platniciek podla mna nieje normalne.mne hrkali tiez a v servise povedali,ze tam nemam original platnicky.vymenili ich za tie s tou pruzinkou a hrkotanie prestalo
_________________
Opel Vectra C 2.0 DTI 16V Comfort 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Po Feb 14, 2011 6:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

fefko: dik, potesil si ma, a prosim ta nevies mi povedat ktore to su? ja take rovno kupim nech ma tam zas o niecom hajzlici nepresviedcaju... Cool
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Po Feb 14, 2011 6:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zauhimava tema lebo planujem vzadu menit kotuce aj platnicky tak ake odporucate?
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
fefko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 30.03.2009
Príspevky: 153
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Feb 14, 2011 6:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem ti povedat presny typ a rozmery,len tam musi byt to perko proti pohybu,aby ti nehrkotali
_________________
Opel Vectra C 2.0 DTI 16V Comfort 2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 11:39 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako su riesene platnicky zadne u VeCe - nemal som to este rozobrate, ale otcovi na chrysleri tiez hrkali a tam mala vnutorna platnicka zo zadnej strany plastovy pliesok, ktory sa zasuval do valceka. Po case sa to oslabilo - vypadlo a hrkalo ...

Pripadne skus namazat vazelinou na brzdy zadnu stranu platniciek.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 12:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazov temy si zmenis sam, alebo si rovno prosis BAN Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Kto si, co si, ze tu budes rozkazovat?
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 12:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážený pán specimen , budte taký láskavý a najprv si prečítajte pravidlá fora a potom prispejte sem svojov otázkov .

z názvu Vášho príspevku je jasné že si myslíte že sme tu " ako na vešiaku " a že ihned musíme odpovedať ....

na základe čoho nám rozkazujete ( Majitelia Vectier C sem! ) , čo si myslíte , KTO ste vy aby ste tu z ničoho nič začali ľudom rozkazovať ?
a nanajviš , NIKTO nie je POVINNY pomáhať ... forum sa zakladá na dobrovoľnosti .... a ak od niekoho žiadate pomoc nemôžete mu to prikázať .... nemôžete ľudí dávať do pozoru iba preto že máte určitý problém z vaším autom ....
dakujem za pochopenie .

Red Baron
Návrat hore
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 1:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pani pani klud prosim, to tak vobec nebolo myslene, ja samozrejme viem ze tu nemozem nikomu rozkazovat, bral som to len tak aby som trochu zvyraznil nazov temy nejakym stylistickym prvkom. Vasa reakcia ma ale trochu prekvapila a nemyslite pani ze je trosicku prehnana?

Vobec som tu nikoho nechcel davat do pozoru ani nic podobne, ostatne myslim ze moj prispevok bol napisany maximalne slusne, takze ak sa to niekoho dotklo tak sa hlboko a uprimne ospravedlnujem, od nikoho som si odpoved nevynucoval, islo mi skutocne len o to aby ten nadpis nebol tuctovy a aby mi niekto aspon trochu pomohol, co sa ostatne aj podarilo... inak podobne formulovane nazvy tem som videl uz na XY motoristickych forach a nebol s tym problem, no ale dobre chapem ze sa to mohlo niekoho dotknut, tak sa touto cestou ospravedlnujem a nazov temy som hned zmenil (moze takto byt?)

Teraz ak mozem, tak naspat k teme, nevedel by mi nikto napisat ten typ platniciek s tym perom ake by tam mali ist, tak aby nehrkali? Dakujem Smile
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 2:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak si myslel zvýrazniť svoj post , prečo si napísal " majitelia vectier C sem ! " ? tým výkričníkom si zdôraznil rozkazovací ton vety a preto sme tak reagovali ako sme reagovali . príspevok bol korektne napísaný ... iba ten názov ....

dakujem za porozumenie a opravenie názvu .

dúfam že dobudúcna viacej nebudeme musieť takto reagovať a že si prispievajúci bude dávať pozor na to čo a hlavne AKO píše ... treba si dávať pozor aj na interpunkciu ....
Návrat hore
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 4:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, ako je to u Vectry C, ale Vectra B a Omega A,B má vzadu dvojpiestikový strmeň, platničky sú na piestiku položené a aby nehrkali, zboku na ne tlačí pružinka, je zakliesnená pod kolíkmi.
Pružinku a kolíky spravidla mením, objednávam to.
Možno aj u Vectry C tam tá pružinka má byť.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 6:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

napr. takéto

_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Ut Feb 15, 2011 6:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aha takze moje plany kupit sa nemenia pozeral som na platnicky ATE ze kupim a aj kotuce ATE dufam ze nebude problem Wink
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Feb 16, 2011 4:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No volal som dnes opat do autoservisu, povedali mi, ze mi tam dali dosticky znacky Bendix, tak som si ich vyhladal na nete a pozeram ze ich tvar je rovnaky ako tych ATE, co su o dva prispevky vyssie, tak som im ale nakazal nech mi objednaju ATE ze zajtra to porovname, ci su alebo nie su rovnake, lebo ak su rovnake, nema zmysel ich menit.

Taketo su tie co tam mam teraz co hrkaju:

http://www.faro.sk/catalog/brzdovy-system/opel/opel-vectra-c.php

http://www.faro.sk/jump/sample.php?item=573186B&sample=573186.jpg

tak uvidime zajtra, ale uz sa v tom zacinam zamotavat Confused
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Feb 16, 2011 9:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

prosim vysvetlit, ako mozu platnicky hrkat
najlepsie s foto, a ze v ktorom smere je vola

nove platnicky boli inej konstrukcie ako menene, mechanik to tam s kludom namontoval ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St Feb 16, 2011 11:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No vysvetlim, pri pomalsej jazde (pri tej rychlejsej asi tiez ale uz to nie je tak pocut) je vnutri ale aj zvonku pocut jemny hrkavy zvuk akoby kov o kov, ked je auto na zdvihaku pri udere kladivom zo spodu kolesa, ide od kolesa tiez zvuk "kov na kov", inak je to pocut najma pri prejazde nerovnosti avsak len vtedy ak nebrzdim, ak co i len trochu pribrzdim tak platnicka pritlacena na kotuc nezahrkoce...

Osobne sa v tom nevyznam takze neviem ci ti viem presne povedat, ale zda sa mi ked mi to ukazovali, ze platnicka sa hybe v strmeni zo strany na stranu, jednoducho neni zafixovana a o strmen udiera.

No a to ako to robili tak to neviem, pri tom som nebol, ale hovorim, mal som tam ATE najprv z tych bola jedna nejaka vadna a hrkotala, vymenili mi ich teda za Deplhi ktore boli OK, teraz po roku som menil znova, dali mi tam Bendix (alebo tak nejak) a v strmeni sa hybu obe... Confused
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne Feb 20, 2011 11:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

tak v utorok som bol v servise, objednali mi ATE, po vybaleni sme zistili ze je to uplne to iste ako tie Bendix a ze tiez maju len jedno perko, takze mi ich ani nemenili lebo by hrkali tiez. Tak teda servisaka napadlo ze tie co tam mam mi trochu vyklepe kladivom nech sa ta platnicka trochu roztiahne a nech tam tolko nehrka. Podarilo sa, lava uz nehrka ale prava hrka stale, takze od buduceho tyzdna to mozem riesit znova. Uz neviem co mam robit, rozmyslam ze si objednam original opel z autotrendu sak to uz neni normalne... co myslite? Smile
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 20, 2011 12:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že už ti tu niekto radil medenú vazelínu.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Specimen
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 14.02.2010
Príspevky: 61
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne Feb 20, 2011 12:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem no okrem toho ze to nemam kde urobit, tak tomu moc neverim a aj ked to pomoze myslim ze len docasne, jednoducho to chce take riesenie aby tam platnicka bola fixovana, ja necham preco jedna dodavana to perko v tej sade ma a ta druha nie, servisak mi povedal ze dalo by sa to riesit este mozno tak ze kupim si dve sady a z tych dvoch sad zobereme platnicku s perkom tzn. ze z dvoch sad spravime jednu...

ale ani si neviete predstavit ako vo mne stupa odpor voci tomu autu, v den ked som riesil tie platnicky mi zacalo buchanie od praveho predneho kolesa, co je zaujimave lebo 3 mesiace dozadu som menil tycky stabilizatora, alebo vcera si idem a z nicoho nic sa rozsvieti kontrolka hladiny oleja, co sa mi este nikdy nestalo, po skontrolovani cez tu "tycku" to ale vyzeralo ze to je ok... boze zbav ma toho auta... Sad
_________________
Vectra C 1,8 Caravan "Taxi Edition"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Feb 20, 2011 1:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja to hrkanie stale nechapem
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - PODVOZOK/BRZDY Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group