Opelclub Fórum
Astra G - elektricky ventil kurenia rapka

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peters30
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.01.2011
Príspevky: 173
Bydlisko: Krupina

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 1:28 pm    Predmet: Astra G - elektricky ventil kurenia rapka Odpovedať s citátom

Zdravim. Za vymenikom tepla je taka mala suciastka, idu toho dva drotiky, zacala rapkat. Rapka to iba pri zapnutom kureni, ked dam studeny tak to vypnem. Co s tym, da sa to opravit? Je tam zly pristup neviem sa k tomu dostat. Vdaka za rady.

::: iurai : uprava nazvu :::
_________________
Škoda Octavia Combi 1.9 TDI ASV
Opel Astra Caravan G 1.8 16v X18XE1 ex
BMW 318i E-30 ex
Škoda 120LS ex
Škoda 100L ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 1:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrejme motorček, ktorý otáča klapkou zmiešavania vzduchu.
Kúri Ti auto?
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peters30
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.01.2011
Príspevky: 173
Bydlisko: Krupina

PríspevokZaslal: Ne Feb 06, 2011 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano kuri, tam je motorcek? Da sa to opravit?
_________________
Škoda Octavia Combi 1.9 TDI ASV
Opel Astra Caravan G 1.8 16v X18XE1 ex
BMW 318i E-30 ex
Škoda 120LS ex
Škoda 100L ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
svagio
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 31.08.2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 10:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

to co rapka, je urcite motorcek na ventile kurenia. Pointa ventilu kurenia je ta, ze ked das studeny vzduch, tak sa ventil zavrie a voda neprechadza cez radiator. / "kvazi maly okruh"/Teda ma sa asi setrit radiator a v lete menej zohrievat interier.

Ked otocis na ta teply vzduch, motorcek sa snazi otvorit prietok vody cez radiator. To pravdepodobne znamena, ze je pridrety ventil a motorcek to jednoducho nevladze otvorit. Lahni si k tym kablikom od spolujadzcovej strany a jednoducho kontektor vytiahni von, je tam taka mala zapadka. Nic zlozite. Ventil ti ostane v tej polohe ako je, a pokial auto v zime kuri, dalej by som to neriesil. Ja mam podobny problem, tiez mam ten ventil pridrety a vytiahol som ten konektor von. akurat u mna je asi ventil pridrety viac, lebo ked mam volnobezne otacky, tak auto neche kurit.Asi malo preteka voda cez vetil do radiatora. Ked pridam plyn, tym padom sa kruti aj vodna pumpa rychlejsie a zrejme voda potom uz cez ten ventil ako tak preteka a potom kuri pekne. Ale pri minus dvadsat by sa zislo aby to fungovalo stopercentne Smile. na fore som pisal aj ako rozobrat kurenie... a ked sa dotoho pustis, tak ked vymontujes radiator, da sa ten ventil spravit. Mne takto tiekol radiator, opravil som to, a po roku sa pridrel ten ventil. No za tu namahu znova to rozoberat to nestoji, kaslem na to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peters30
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.01.2011
Príspevky: 173
Bydlisko: Krupina

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 11:00 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nekuri to uz vobec, takze pozriem tvoj navod na opravu lebo v mudrej knihe nic nieje, vraj sa uz neda kupit s motorcekom ale iba mechanicke ovladanie
ok uz som nasiel, este zohnat gumicky...
_________________
Škoda Octavia Combi 1.9 TDI ASV
Opel Astra Caravan G 1.8 16v X18XE1 ex
BMW 318i E-30 ex
Škoda 120LS ex
Škoda 100L ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peters30
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.01.2011
Príspevky: 173
Bydlisko: Krupina

PríspevokZaslal: Ut Feb 08, 2011 4:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vdaka za navod, super mi pomohol, aj opravene uz mam, motorcek bol ok len bol vysunuty plastovy zavit tak to nezaberalo, potrebujem este gumicky vie mi niekto poradit kde? najlepsie e-shop, lebo tu nieje opel v okruhu 70 km
_________________
Škoda Octavia Combi 1.9 TDI ASV
Opel Astra Caravan G 1.8 16v X18XE1 ex
BMW 318i E-30 ex
Škoda 120LS ex
Škoda 100L ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OPEL ASTRA G 2000
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.02.2011
Príspevky: 3
Bydlisko: MALACKY

PríspevokZaslal: Ne Feb 27, 2011 6:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Peters30 Napísal:
vdaka za navod, super mi pomohol, aj opravene uz mam, motorcek bol ok len bol vysunuty plastovy zavit tak to nezaberalo, potrebujem este gumicky vie mi niekto poradit kde? najlepsie e-shop, lebo tu nieje opel v okruhu 70 km



Zdravím.Dočítal som sa o tvojom probléme a mám taký istý,že ked pretočím regulátor na kúrenie,tak mi tam začne niečo rapkať,a skončí to ak to prepnem na studený vzduch,a popritom mi to vôbec nekúri,len fúka studený vzduch.
Chcel by som ťa poprosiť o nejaké rady:
-ako sa k tomu vlastne dostanem,a kde to je?aby som vlastne zistil čo tomu je?
-a poprípade nejakú radu čo je to konkrétne za súčiastku?

Vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Feb 28, 2011 8:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zjavne nieco s tym ventilom kurenia, zaseknuty v polohe ked voda nejde cez radiator kurenia
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
OPEL ASTRA G 2000
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.02.2011
Príspevky: 3
Bydlisko: MALACKY

PríspevokZaslal: Ut Mar 01, 2011 5:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

iurai Napísal:
zjavne nieco s tym ventilom kurenia, zaseknuty v polohe ked voda nejde cez radiator kurenia


Chcel by som to opraviť či vymeniť,tak mi prosím ťa porad kde ventil kúrenia nájdem?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: St Mar 02, 2011 3:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

v podstate to svagio napisal.
je to na privodnych hadiciach kurenia od motora, ovsem v kabine
ak nemas chut na vacsie rozoberanie skus to len prehodit na polohu ze kuri a odpojit konektor. doriesis zaciatkom leta
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
svagio
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 31.08.2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Pi Mar 11, 2011 5:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

toto je navod na vymenu "o" ruzkov, ale v podstate navod ako sa dostat k motorceku a vymontovat ho ...


navod na demontaz som nasiel neskor aj na nete...

http://www.astra-g.cz/view.php?nazevclanku= navod-na-vymenu-o-krouzku-topeni&cisloclanku=2009010003



je to novy prispevok... a je celkom dobry.... keby ze niecomu nerozumies, tak napis a vysvetlim blizsie.
odporucam skor ako zacnes rozoberat vnutrajsok auta... teda stredovy panel, aby si sa pustil do odsrubovania dvoch srub z motorovej casti... Treba zdbihnut cim vysie auto zdvihakom... staci z jednej strany ( podloz aj nejake drevo ako zabezpecenie keby zdvihak zlyhal).Potom daj dole kryt motora ak mas - tu cast co sa dava dole pri vymene oleja/taky obdlzik cca 30x40 cm. Potom potorebujes odkrutit dva torxy sruby(.... medzi nimi je akoby gumovy vyvod na skondenzovanu vodu... ) hladaj to az za motorom .. .... Tie dve sruby smeruju do kabiny a drzia spodny kryt radiatora. U mna tam bolo velmi malo miesta... 1.7 dtl , pomohol mi pruzinovy ohybny srubovak na vymenitelne nadstavce. kupil som v baumaxe. normalnym srubovakom som sa tam nedostal. Po odmontovani tych dvoch srub sa pusti do stredoveho panelu medzi sedackami--- cca 7 srub, treba stiahnut manzety riadiacej paky a brzdy,vybrat popolnik-- aj tam su totiz ukryte srubky. ked vyberies stredovy panel... uvidis odspodu palubnej dosky taky plastovy kryt pripnuty plieskovymi sponami... daj ich vsetky dole... a pomaly vyber ten kryt a uz vidis radiator. vyvody z radiatora su smerom k motorovej casti... a z bokov su nasunute zavlacky( sponky) .. tie vytiahni s tenkymi kombinackami. potom vytiahni radiator smerom k sebe. AK je medzi radiatorom a trubkami taka cierna vecicka- ventil , tak musis este od strany spolujadzca odpojit kablik. A samozrejme, vypust pred vybratim radiatora cchladiacu kvapalinu aby nevytiekla na koberec do auta ( nejake to deci aj tak vytecie-ja som si tam dal igelit a zachytil to). KU chladiacej kvapaline: na chladici zo strany spolujadzca je taky cerveny ventil... ten ked otvoris.. tak kvapalina ide von.. pekne treba zachytit Ked vyberies radiator... vymen vsetky tesnenia ( u mna 4 kusy... a to medzi ventilom a radiatorom a medzi ventilom a privodnymi trubkami) -vysli ma na 48 centov -))

Pri montazi spet... je najhorsie nasunut zavlacky nasppet.. treba vyvinut kus sily a je tam zly pristup...( nasunul som s kombinackami) ale ked to spravne nasunies.. tak to doslova zacvakne a radiator akoby "pritiahne"k tym trubkam. potom cele poskladat tak ako si rozobral.
ahoj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
OPEL ASTRA G 2000
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 24.02.2011
Príspevky: 3
Bydlisko: MALACKY

PríspevokZaslal: Pi Mar 11, 2011 10:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Super návod,vdaka,určite pomôže.

edited by admin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pikis
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 26.09.2010
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Po Apr 04, 2011 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

svagio Napísal:
to co rapka, je urcite motorcek na ventile kurenia. Pointa ventilu kurenia je ta, ze ked das studeny vzduch, tak sa ventil zavrie a voda neprechadza cez radiator. / "kvazi maly okruh"/Teda ma sa asi setrit radiator a v lete menej zohrievat interier.

Ked otocis na ta teply vzduch, motorcek sa snazi otvorit prietok vody cez radiator. To pravdepodobne znamena, ze je pridrety ventil a motorcek to jednoducho nevladze otvorit. Lahni si k tym kablikom od spolujadzcovej strany a jednoducho kontektor vytiahni von, je tam taka mala zapadka. Nic zlozite. Ventil ti ostane v tej polohe ako je, a pokial auto v zime kuri, dalej by som to neriesil. Ja mam podobny problem, tiez mam ten ventil pridrety a vytiahol som ten konektor von. akurat u mna je asi ventil pridrety viac, lebo ked mam volnobezne otacky, tak auto neche kurit.Asi malo preteka voda cez vetil do radiatora. Ked pridam plyn, tym padom sa kruti aj vodna pumpa rychlejsie a zrejme voda potom uz cez ten ventil ako tak preteka a potom kuri pekne. Ale pri minus dvadsat by sa zislo aby to fungovalo stopercentne Smile. na fore som pisal aj ako rozobrat kurenie... a ked sa dotoho pustis, tak ked vymontujes radiator, da sa ten ventil spravit. Mne takto tiekol radiator, opravil som to, a po roku sa pridrel ten ventil. No za tu namahu znova to rozoberat to nestoji, kaslem na to.


svagio porad prosim. mam podobny problem, z nicoho nic mi zacalo nieco rapkat dolu pri nohach spolujazdca. neviem ci je to to o com tu pisete. mne to robi akonahle otocim klucom do polohy ked sa rozsvietia kontrolky. je jedno ci mam kurenie na teplom ci studenom vzduchu. nahmatam to rukou z miesta spolujazdca vzadu medzi nohami a stredovym panelom. je to nejaky motorcek, strasne zly pristup je tam. idu tam 2 kabliky (cerveno-biely a hnedo biely). ako sa to da spravit ? mozem to smelo odpojit ? vdaka
_________________
opel Astra G, 2.0 16 V
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
johny13761
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 14.05.2009
Príspevky: 307
Bydlisko: Lucenec

PríspevokZaslal: Po Apr 04, 2011 7:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

aj mne to robilo kludne to odpoj mne to zacalo robit asi tri tyzdne dozadu odpojil som a je ticho podla mna to urcite bude motorcek vnutornej cirkulacie popozeraj tu na fore je o tom pisane...
_________________
Opel Astra g 1.6 16v caravan +LPG
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
svagio
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 31.08.2008
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št Apr 07, 2011 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem co presne myslis vzadu medzi nohami a stredovym panelom... Ale myslim, ze rozpravame o tom istom... ide o motorcek, ktory je medzi radiatorom a privodnymi trubkami z motorovej casti. Je to v podstate v strede auta, za stredovym panelom, tesne nad tunelom asi tak do desat cm nad nim v podstate pri stene, za ktorou je uz motor. Ano idu tam dva kabliky, pristup k nim je mozny iba zo spolujazdcovej strany.kludne ich vytiahni. Zasekol sa ti ten ventil v nejakej polohe a motorcek toci donekonecna v snahe otocit ventilom. Ak sa ti pridrel motorcek v otvorenej polohe, mas vyhrate. Smile To znamena, ze voda preteka nonostop radiatorom v plnom prude. Ak ostal viac a viac privrety, problemy nastanu v zime. Jednoducho bude auto slabsie kurit. Potom by som to riesil rozobratim.

Este k prispevku vyssie... motorcek klapky vnutornej cirkulacie vzduchu je za skrinkou pred spolujazdcom a pristup je tam mozny len ak sa vymontuju torx sruby, vytiahne skrinka a tak vidno klapku vnutornej cirkulacie. Tento motorcek nezvykne vydavat nejake zvuky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Peters30
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.01.2011
Príspevky: 173
Bydlisko: Krupina

PríspevokZaslal: Ne Apr 24, 2011 1:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to vymontoval a bez vacsich problemov opravil, chyba je ze na tycke motorceka je nasunuty plastovy zavit a ten sa posunul, staci ho nasunut naspat a zalepit a je to opravene.
_________________
Škoda Octavia Combi 1.9 TDI ASV
Opel Astra Caravan G 1.8 16v X18XE1 ex
BMW 318i E-30 ex
Škoda 120LS ex
Škoda 100L ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Melinda84
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 19.02.2012
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne Feb 19, 2012 12:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte! Viete my prosim pomoct s riadiacou pákou? Ja som ju celu stiahla dole...strosku som bola nervozna
Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ne Feb 19, 2012 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Si mimo témy, navyše duplikuješ. Shame on you
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group