Opelclub Fórum
Hmlove svetla

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rastislav
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 30.01.2010
Príspevky: 41
Bydlisko: Michalovce

PríspevokZaslal: Ut Jan 18, 2011 6:34 pm    Predmet: Hmlove svetla Odpovedať s citátom

Mam astru h, da sa do hmloviek dat ine ziarovky ako tie povodne?Chcel by som take co svietia na bielo ako xenony,poradte pani...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Ut Jan 18, 2011 6:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hmlovky mas s konektorom H3 ... napriklad Osram H3 Nightbreaker, pripadne podobne od Philipsu. Prebehni tuningove obchody a ucite nieco najdes.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Midzi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 159
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Jan 18, 2011 9:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak das biele tak ti budu v hmle tie svetla uplne na prd
_________________
Astra H, 1,9 cdti, 88kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: St Jan 19, 2011 6:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ak das biele tak ti budu v hmle tie svetla uplne na prd

a si si tým absolutne istý ?

koľko cm od cesty sú postavené hmlovky ?

a kedy si videl hmlu aby bola až po sámu zem ?

vidíš ... v tom medzipriestore svietia hmlovky .... a ešte jedna vec ....

hmlovka nema snop svetla do dlžky ale do šírky .....
Návrat hore
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Jan 19, 2011 10:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevravim, ze nesuhlasim, ale mam skusenost, ze zlte hmlovky svietia v hmle lepsie.
Je to vidno aj na poulicnom osvetleni, zlte lampy v hmle svietie lepsie ako biele.
Ale je to moj subjektivny nazor Wink
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: St Jan 19, 2011 11:40 am    Predmet: Odpovedať s citátom

musím ťa hned demantovať .... nemaš pravdu . čo myslíš prečo sa dnes nevyrábaju žlté hmlovky ? ( neviem či sa pamätáš , ale voľakedy , pred asi cca 25 - 30 rokmy sa dali kúpiť aj normálne žlté žiarovky do predných svetiel ( nie H4 ...) . mal som ich ,( a možno ich ešte aj mám ) v dobrej starej š-105 ... a môžem povedať že boli na ... censored !!!

ked by , ako tvrdiš , žlté svetlo bolo dobré do hmly tak by sa vyrábali aj dnes ... a ešte jedna vec ... nechcel by som ťa stretnúť s tými žltými
zapnutými .... ver mi že by to vôbec nebolo príjemné pre oči .... ( vlastná skúsenosť ... )
Návrat hore
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Jan 19, 2011 1:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pisal som, ze je to moj subjektivny nazor.Mna zlta ani cervena neoslepu tak ako biela.. Ano pamatam zlte lampy, mal som dokonca halogen ziarovky ktore mali zlte sklo.
Pravdu povediac nezamyslal som sa, preco sa uz zlta nepouziva...
Ale pri farbe poulicneho osvetlenia si stojim, tam je to evidentne Wink ale je pravda, ze ani mne nieje prijemna ta farba
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Št Jan 20, 2011 12:01 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Je všeobecne známe, že žlté svetlo je pri zhoršenej viditeľnosti, v dôsledku počasia, pre ľudské oko výhodnejšie.
Všimnite si tretí odsek.

Akej farby majú byť žiarovky?

Dušan: "Chcel by som sa spýtať, či môžem na osobnom aute použiť do predných svetlometov žiarovky inej ako bielej farby. Napríklad také, ktoré sa skladajú z 3 farieb: bieleho, žltého a modrého."

Podľa vyhlášky, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách smie mať vozidlo len také svetlá, ktoré má predpísané. A aj farba vyžarovaného svetla musí byť taká, ako je definovaná.

Pre predné svetlomety je určené biele svetlo. Predné hmlové svetlo môže svietiť aj žlto. Takže, v svetlometoch by mali byť také zdroje svetla, ktoré splnia tieto požiadavky. Modré žiarovky však túto povinnosť nespĺňajú. To je čiastočne odpoveď aj na otázku Ľuboša.

Ľuboš: "Vo svojom automobile Škoda Octavia by som si chcel vymeniť klasické žiarovky za modré. Zo skúseností kamarátov viem, že sa viditeľnosť v noci výrazne zlepšuje. Problémom však je, či je takýto zásah do vozidla povolený. Kamaráti takéto veci neriešia, ale mňa to zaujíma. Aby som sa vyhol zbytočným problémom s policajtami. Moja otázka teda znie - do akej miery a či vôbec je povolené zasahovať do osvetlenia automobilu.

Do osvetlenia automobilu by ste mali zasahovať len do tej miery, do akej to povoľuje výrobca vozidla. A samozrejme právne predpisy platné na Slovensku.

--------------

Celý článok je tu - http://natankuj.sme.sk/c/5318853/ake-svetla-smiete-mat-na-aute-kedy-smu-svietit-a-akou-farbou.html
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Jan 20, 2011 3:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

on nechce svietit v hmle, ale vecer pred nejakym publikom
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Midzi
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 11.04.2010
Príspevky: 159
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Jan 20, 2011 10:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano viem ako svietia klasicke ziarovky a ako svietia hmlovky. A preto mu radim aby tam nedaval biele ziarovky. Teda viac biele ako doteraz. Zlte ziarovky sa prestali pouzivat, resp ich zakazali koli ich oslepovaniu. Ale to nebolo sposobene zlozenim svetla ale konstrukciou svetlometu.
Dnes su svetlomety kvalitnejsie a svetelny luc lepsie usmernia. Spektrum zlteho svetla je za znizenej viditelnosti lepsie, lebo viac vykresluje detaily. To mas to iste ako ked za sera si das zlte okuliare. Uvidis omnoho viac detailov.
Ako priklad si zober bielu stenu na ktoru zasvietis biele a zlte svetlo. Skus hadat kedy na tej stene uvidis viac chyb?
_________________
Astra H, 1,9 cdti, 88kW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AReYco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.08.2011
Príspevky: 1142
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št Nov 22, 2012 2:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bez pochyby je žlté svetlo pre viditeľnosť lepšia. Najlepšie vraj "prechádza" hmlou červená, ale to nejdeme rozoberať, však? Kto by si už len dával červené hmlovky či stretávačky.

Modré žiarovky sú cool keď je sucho, ale akonáhle padne troška vody na vozovku, tak aj so starými klasickými vidíte viac.
_________________
Opel Vectra B 2.0i 16V 100kw 1996 - Zobraziť fotogalériu
Ex: Opel Corsa B (1996) 1.2 33kW - Zobraziť fotogalériu
Nezabudnite kuknúť aj moje stránky: AndySynak.com a endy.sk

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
pavel.b1
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 06.09.2009
Príspevky: 9
Bydlisko: PE

PríspevokZaslal: Pi Nov 23, 2012 11:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som biele žiarovky v hmlovkách a šli hneď von, teraz mam žlte 2500K a v hmle je to o mnoho lepšie ako s bielymi. A neoslepujú protiidúceho šoféra, aj z vlastnej skúsenosti. Hmlovky používam len za hmly, za dažďa málo vtedy to trochu vadí lebo sa to odráža od vozovky
_________________
OPEL ZAFIRA 2006, Z19DT
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group