Opelclub Fórum
Únik chladiacej zmesi - Corsa C - Z12XE a Z13DT
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 2:03 pm    Predmet: Únik chladiacej zmesi - Corsa C - Z12XE a Z13DT Odpovedať s citátom

Dlhodobejším pozorovaním som zistil, že sa pomaly, ale isto stráca chladiaca zmes z nádržky. Prvý raz, čo som spozoroval, tak po 500 km chýbalo asi centimeter v nádržke (na doliatie to bolo tak možno deci-deci a pol). Viečko od oleja bolo zvnútra čisté. Asi po ďalších 1000km chýbalo tak 2-3 cm v nádržke (na doliatie to bolo tak možno 3 deci). Viečko od oleja bolo naďalej čisté. Prešlo sa ďalších 1000 km, a nádržka bola zrazu prázdna, dolial som teda po rysku (na doliatie to je asi 4 deci). Viečko od oleja vyzeralo takto, pre lepší popis, vyzeralo ako od horčice, a nie oleja Sad

Po skúšobnej jazde 20km, voda v nádržke nechýbala, no viečko od oleja vyzeralo opäť spenené, presne takto:


V nádržke pre chladiacu zmes necítiť spaliny, nie je v nej ani olej. Tak isto ani na mierke od oleja nie je vidno nejaké stopy vody, alebo prílišnej riedkosti oleja, prípadne podozrivého sfarbenia.
Žiadna hadica nie je na pohľad poškodená, nič nie je v motorovom priestore "oprskané" od chladiacej zmesi ...

Otázka: Je to tesnením pod hlavou? Skúsiť takýto prípravok?

Ak by to malo "zalepiť" trhlinu na tesnení pod hlavou, "opraví" to tento zázrak, či to opravuje len deravé chladiče a hadice? Skúsiť to naliať, a odpozorovať, alebo je to v mojom prípade zbytočné a ani to neliať do chladiacej nádržky?]
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::


Naposledy upravil bukelo dňa Ne Jan 09, 2011 11:04 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 2:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ten maglajz sa vraj niekedy robi v zime, ja som ho mal 2 roky po sebe na mierke a vodu som nestracal

povedal by som, ze je ista mala sanca, ze najdes netesny hadicovy spoj, kade sa to straca.
na jednom aute som to mal, a stopy po stracani (take zltobiele krystaly neboli nijako velke). kvapalina mierne stekala po bloku za tepla
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 2:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

učebnicový príklad netesnosti na motore
tvoj motor začína spaľovať okrem benzínu aj chladiacu zmes

keďže sa nikam viditeľne nestráca, no zároveň z nádržky mizne ( a celkom rýchlo ) tak je to jasné


iurai popisuje odlišný prípad, keďže jemu sa voda nestrácala a tebe hej

ten bars leak by som zatiaľ neskúšal dávať, keďže by sa ti to s vodou mohlo dostať do motora
ak by si si bol istý, že ti netesní len nejaká hadica, prípadne chladič tak hej - ale ak si nie si istý či by sa to mohlo dostať aj inde, radšej neskúšaj
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sisil
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 10.04.2009
Príspevky: 23
Bydlisko: Zlate Moravce

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 3:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred tiznom som mal ten isti problem.Mechanik vymenil tesnivo pod vodnov pumpov na boku motora. Tesnivo bolo velke 30x40cm.bolo zjavne poskodene motor 1.0 973cm rv 2002 .SILVESTER
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 4:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som sa znova pozriet na corsu... dostala dalsich 20 km testovacej jazdy .. vychladla, vody v nadrzke chladiacej zmesi je stale rovnako, viecko od oleja je podstatne cistejsie ako bolo po prvych 20 km... teda je tu pravdepodobnost, ako pisal iurai, ze je to vplyvom pocasia, vyzrazanej vodnej pary v motorovom priestore ... aj to tomu nasvedcuje, auto jazdilo 2 tyzdne len po meste, par km jazdy 2x za den.

Dalsie zistenie: Patram po uniku chladiacej zmesi, po hadichach, po spojoch, a tu zrazu vypust na chladici je nejaky podozrivo mokry, sosak bol cely od vody,aj ked som do neho chcel strcit prst, tak na prste ostala kvapka, tak isto aj skrutka, aj cele plastove teliesko co ho drzi na chladici bolo zamocene (najprv, ze od pocasia, cesty mokre, ale na okolo vypustu od vzdialenosti 10 cm vsetko suche)... ked som to chytil mokre miesto, tak na prstoch som zacitil ako stopy chladiacej zmesi.. po utreti medzi prstami sa mi zacali zaliepat. Mozno som pravdepodobne az tak nasilu nedotiahol vypustny srob, ked som vypustal chladiacu zmes pred casom, kvoli vymene termostatu a sem tam nejaka kvapka obcas vylezie. Mohlo by to byt aj tym? Potrebujem auto poriadne zdvihnut, a popozerat to tam. ale nejaky zaschnuty nanos od vysusenej chladiacej zmesi som tam nespozoroval.. zrejme to stale mokva, a nestihne sa usadit. V chladici a na vypustnej skrutke je az taky velky tlak, ze to musi clovek utiahnut ako bujak? Je tam nejake tesnenie? Ak ano,ake a nema sa to preventivne menit, pri vypustani chladiaceho systemu?
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 4:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem či to môže byť príčina - uvidíš časom keď to budeš sledovať

osobne ale neverím že by to mohlo byť ono - žeby cez to vytieklo toľko chladiacej zmesi... Rolling Eyes Rolling Eyes

a za ďalšie, keď si to zle uzavrel, tak žeby sa ti strácala voda až teraz? doteraz bolo všetko okej?
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pravdepodobne ano.. i ked pamatam sa, raz som dolial aj pred vymenou termostatu ... to mala corsa u mna nalietane tak cca 500km, vtedy som tam nalial asi deci-dva nemrznucej. Do vymeny termostatu bolo ale vsetko v poriadku.. to presiel cely mesiac a Corsa jazdila o sto sest(takmer 1000km), pred vymenou bolo po rysku, a to bez dolievania.

Musim odsledovat ten vypust... zajtra tam skusim nieco napchat, co pohlti vodu, a zalepim, aby nemokvalo od vonku (od cesty). Ak bude vnutri mokre, pricina je jasna... a bude potrebne este viac dotiahnut vypust, a ak nie, patrame dalej.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 5:41 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Na Astre a Omege je ten výpust plastový a tesnený nie tým, že sa to nasilu dotiahne, ale 2 O-krúžkami.
Aj toto môže byť príčinou Tvojich problémov.
Inak BarsLeaks utesní aj vlasové trhliny v hlave motora, podľa výrobcu.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kubo
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 10.03.2008
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 7:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no podla toho co som vydel na tom oleji tak by som sa skorej bal o tesnenie pod hlavou alebo prasknutu hlavu motora. mne to robilo presne toto iste nakoniec som mal nastastie iba prasknute tesnenie pod hlavou, a kamarat mal ten isty problem a tomu pretiekla voda do vvalca a nemohol ani nastartovat, musel vymenit celu hlavu valca
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 7:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kubo Napísal:
no podla toho co som vydel na tom oleji tak by som sa skorej bal o tesnenie pod hlavou alebo prasknutu hlavu motora. mne to robilo presne toto iste nakoniec som mal nastastie iba prasknute tesnenie pod hlavou, a kamarat mal ten isty problem a tomu pretiekla voda do vvalca a nemohol ani nastartovat, musel vymenit celu hlavu valca

Netreba robyt paniku, niektore druhy olejov na seba radi viazu vodu a potom to takto vizera, osobne to tam mam tiez sice nie az v takom mnozstve. Ale vodu nestracam urcite.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 7:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pre info mam Castrol 5W30 plna syntetika.
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som na mysli presne tvoju znacku oleja.
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 7:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Buky, veď to olíž a hneď budeš vedieť, čo to je. Neboj, ak to nebudeš chlastať, nič sa ti nestane.
Maximálne ti ochrnú uši. Wink

edit: mám na mysli kvapalinu na výpusti. Viečko nelíž.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 7:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, mas pravdu.. malo by to mat nasladlu chut ... zajtra si z toho "cucnem" a hned budem vediet... neviem, co ma to dnes nenapadlo, ked som to mal na prstoch.

Stale ale nie je vylucene ze je to derave hore (hlava), aj dole (vypust).
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 9:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

moznosti su aspon 2, a mozu vsetky nastat naraz.

co som ja spominal unik po bloku cez zle tesniaci kryt, tak to som dolieval 1 az 2 litre na 1000 km. za tepla to pomaly kvapkalo, mozno kvapka za minutu. za studena nie. nejaky utesnovac to na par mesiacov aj zastavil
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 9:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Buky to čo si našiel na viečku veka ventilov nieje nič nezvyčajné a netreba robiť paniku nieje to ani tesnením pod hlavou valcov ani samotnou hlavou.
Čo sa týka úniku chladiacej kvapaliny tak by som sa zameral na oblasť okolo vodného čerpadla,alebo chladiča Wink
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bukelo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 24.01.2008
Príspevky: 17800
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 10:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusim popozerat este aj to cerpadlo vodne, alias vodnu pumpu... vdaka Signum za nazor... kus si ma upokojil.. snad mas pravdu, a je to len v takej nejakej "prkotine".
_________________

Spritmonitor.de
::: Čoskoro opäť amatérske diagnostikovanie pomocou OP-COM :::
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 10:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

predpokladám, že zakaždým keď si to víčko pozeral že si ten magľajs stále zotrel
a znova sa urobil, zakaždým?

či len raz, dva krát? alebo ako vlastne?

pretože celkom nedávno toto robil kolega, a po cca mesiaci dolievania destilky ( už mu to liezlo na nervy ) mi to povedal a bol som sa pozrieť na jeho víčko

mal ho presne takto zababrané
vravel som mu, nech zháňa novú hlavu - mechanik bol opatrnejší a aj ho ukľudňoval, ale ja som tušil že to nepomôže - nakoniec nová hlava, keďže stará bola prasknutá a raz už bola brúsená
vymenila sa a má pokoj
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 10:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bukelo, tak ako píše Signum, nerob paniku, to čo si našiel na olejovom viečku je vporiadku, aj ja to tam mám, motor ked chladne, tak nasaje do seba vzdušnú vlhkosť, ktora sa potom pri behu motora zmieša z olejovými parami a vznikne takýto sajrajt, ktorý sa vyzráža na studenom mieste...
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 10:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

24petusko Napísal:
predpokladám, že zakaždým keď si to víčko pozeral že si ten magľajs stále zotrel
a znova sa urobil, zakaždým?

či len raz, dva krát? alebo ako vlastne?

pretože celkom nedávno toto robil kolega, a po cca mesiaci dolievania destilky ( už mu to liezlo na nervy ) mi to povedal a bol som sa pozrieť na jeho víčko

mal ho presne takto zababrané
vravel som mu, nech zháňa novú hlavu - mechanik bol opatrnejší a aj ho ukľudňoval, ale ja som tušil že to nepomôže - nakoniec nová hlava, keďže stará bola prasknutá a raz už bola brúsená
vymenila sa a má pokoj

A zasa PANIKA?
denne Mi prejde cez ruky niekolko Oplíkov a keď by som dal dole viečko na každom benzínovom motore hlavne X10XE,X12XE,Z10XE,Z10XEP............ tak by musela byť prasknutá hlava na 9 z 10tich motoroch Rolling Eyes
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> CORSA, COMBO, MERIVA, AGILA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group