Opelclub Fórum
Malý odhad za škodu - čo s tým

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 7:35 pm    Predmet: Malý odhad za škodu - čo s tým Odpovedať s citátom

Zdravím páni a poprípade aj dámy. Chcem sa opýtať. Mal som nehodu, no nie ja ale jeden týpek do mňa nacúval a pretlačil mi celkom pekne zadné spolujazcové dvere. Samozrejme že už mi chytil aj blatník ale čo sa budem rozčulovať, veď všetko bude v poho.poisťovňa to zaplatí. A tu nastáva problém. Po vyše týždni čo sa moc nečudujem lebo sú sviatky som sa konečne dopátral k odhadcovi. Týpek prišiel, pofotil, zastrúhal zo seba machra a odišiel že sa na druhý deň vyjadrí k cene. Jasne že až ja som mu musel volať lebo ochota z jeho strany že na bode mrazu. Tak sa mi vyjadril no že to urobil rozpočtom a že mu to vyšlo 212€. Sa mi to zdá akosi pekne málo. Potrebujem poradiť, počul som o možnom odvolaní tak že ako by som sa mal zariadiť čo všetko mi na to treba a aká je vlastne šanca z toho nejako vyjsť. Plus by som poprosil pánov a samozrejme aj dámy ktorý sa vyznajú o určenie predbežnej ceny za opravu, ale podľa mojho odhadu je to čo mi dávajú oni ku..a málo. Jednoznačne si za tým pôjdem len chcem poradiť ako postupovať čo všetko si zaobstarať a pod.

A ešte jedna vec. Ten škrabanec cez celé dvere v hornej časti som tam už mal (to bol tiež nejaký dobrák - jasne že som si vizitku za oknom nenašiel). Odhadca povedal že to bude asi problém že mi asi neuznajú lakovanie dverí a podobne omáčky. Keď tak tak budiš. Ja ho tam chcem mať ako som mal ale dvere chcem také ako predtým. Ja chcem dať urobiť iba túto nehodu.

Dik za každú radu. Inač Alianz je ta slávna firma.




_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984


Naposledy upravil galo333 dňa Ut Dec 28, 2010 7:39 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 7:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne na 11 rocnej astre len suchli naraznik a dostal som 160€ Wink
Zalezi aj od toho, kolko ma tvoje auto rokov a km...podla toho sa rata amortizacia..
Toto co ti oni ponukaju je tak mozno na lakovanie....a trocha gytu...
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 7:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma 5 rokov a 136 000 km
_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kiko24252
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.04.2009
Príspevky: 189
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 10:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

a ty si mu vravel o tom hornom škrabanci, že to už tam bolo?
_________________
Opel Astra G kombi 1.4 16V 66kw r.2003
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej lebo som bol dopredu upozornovany viacerymi ludmi že pri obhliatke druheho auta by sa to urcite zistilo lebo on nemal take poškodenie aby mi spôsobil ešte aj to. Možno blbosť ale už to nevratim.musim pocitat s tym že to už vie.
_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 10:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hned ako prisiel frajer na obhliadku si mu mal dat 50 ečiek do vacku nech napise dvere na vymenu tym padom aj na lakovanie
Wink dvere sa daju pekne opravit a este ti mohla 100večka ostat vo vačku
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: Ut Dec 28, 2010 10:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj s tým som chcel na neho ist ale nebola šanca.proste nie a nie. Asi už v ten den zarobil dost.
_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kiko24252
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 04.04.2009
Príspevky: 189
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 9:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

je to dosť málo...keď napadol prvý sneh tak jeden cik.š neubrzdil a tak mi vrazil do auta (do zadu)...ešteže som sledoval späťaky a stihol som uvolniť ručnu brzdu dať do jednotky a odpichnuť sa vpred...to mi zmiernilo naraz, inak by bola škoda väčšia. škoda bola - prasknutý zadný náraznik a mierne preliačiny na zadnom kufri. odhadca tvrdil že mam dať do servisu a priniesť bločky a niečo mi preplatia, tak som ho sprdol, že prečo pre chybu druhého by som mal ja doplácať. vravel som mu aby to dal rozpočtom a vyšlo cca 840e a z toho odpočítali amortizáciu, takže som dostal 735e, (už som aj našiel zadny kufor a naraznik za cca 250e), takže mi ostane dosť aj na výmenu bŕzd (komplet) a ešte mi aj zostane.
ešte som aj vinníkovi odpustil, že sme to neriešili cez policiu, pretože by zaplatil pokutu min. 60e, čo sa už asi nikdy nestane...keď ja môžem dávať pozor, môžu si ho dať aj ostatný.

moja rada ... dať si to preplatiť rozpočtom (náhradné diely určite zoženiete aj lacnejšie) a stať si za tým, že to chcete mať tak ako to bolo a hotovo. je blbosť aby človek doplacal za chybu druheho.
_________________
Opel Astra G kombi 1.4 16V 66kw r.2003
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 10:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ved tak to aj planujem urobiť. Počkam kým mi príde ogiciálne vyjadrenie domov a dam odvolanie. Len neviem čo všetko mi k tomu bude treba. Že na základe čoho sa odvolávam?
_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 10:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Si zavolaj iného obhliadača ... lebo ja som v Allianzi ešte problém nemal ...

Prípadne to daj spraviť do servisu, oni pošlu faktúru poisťovni Smile ale tam sa musíš popýtať ako sa postupuje Wink
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 10:58 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked budes mat oficialny odhad, tak sa odvolaj a podaj staznost aj na odhadcu, ze bol neprijemny a neustretovy....
O tom skrabanci skoda, ale uz to nevratis...
Podla vysky odhadu, to alianz vidi iba na "vytiahnutie" zatlaceneho plechu bez lakovacky, mozno len zo zalestenim skrabancov...
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 11:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja ho kašlem. Nech je aký je. Každý sme nejaký. Všetko sa nám raz vráti. Ja chcem len dostať dostatok kešu aby som si to mohol dať opraviť a aby sa mi vrátili aj náklady na všeky vybavovačky ako telefon, behačky za tým a pod. A to nehovorím o bolestnom.
_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 11:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak s tým nerátaj. Nebuď zas naivný.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 11:04 am    Predmet: Odpovedať s citátom

O staznosti na toho typka som pisal preto, aby znovu neposlali jeho...
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
galo333
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.07.2009
Príspevky: 65
Bydlisko: Orava

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 11:24 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha jasne už chápem. Tak to je dobrý ťah, to určite použijem. Dik za radu. Som to pochopil ze teraz sťažnosti konkrétne už iba na jeho osobu mimo riešenia poistky. Ale už som to správne pochopil.
_________________
Astrička H 1.7 CDTI 2005 Z17DTL
Vectra 1.8 benzín 1998 - (našich)
Škoda 120 1984
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
roman61
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.01.2009
Príspevky: 305
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: St Dec 29, 2010 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne jeden debil nacuval do auta ... Stal som na krizovatke a znicoho nic zacal cuvat a rana .... rozbil mi predny naraznik vystuz svetlo. spisali sme papiere volal som policiu a ty povedali ze ked nieje vysia skoda ako 4000 e tak staci spisanie papiear 2x podpis a vybavene . to som urobil a na obhliadke mi technik povedal ze je to fingovane ... to iste mi prislo aj z poistovne .... su to kurvy a poriadne
_________________
NEW GALLETTO, MPPS, GALLETTO 1250,LAUNCH DIAGUN ORIGO , VAGCOM origo, VAS,RENAULT CLIP,LEXIA, IMPA, XPROG,MAGICDASH XCAN,CANCOMMANDER,CARPROG,VAGPROG 2009, V PONUKE CESTINY A SLOVENCINY DO AUTOMOBILOV BMW IDRIVE, MK4, AUDI MMI, PEUGEOT CITROEN, VOLVO, CHIPTUNING, CHROMOVANIE , VTN TECHNOLOGIA a ine....

www.rktech.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Št Dec 30, 2010 12:09 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Pežot Napísal:
Prípadne to daj spraviť do servisu, oni pošlu faktúru poisťovni Smile ale tam sa musíš popýtať ako sa postupuje Wink


zla rada. co sa moze stat ? v servise mu to opravia za 400, poistovna zaplati 300 a 100 bude doplacat

ked nesuhlasi s vypoctom skody, tak nech napise poistovni.
dobre je zobrat na pomoc cloveka, co sa zaobera odhadom skod. nemusi to byt rovno znalec.
poistovna je nerovny protivnik a svoju poziciu casto zneuziva. preto treba klast odpor "na urovni" su aj firmy, co riesia poistovne ...

nahrada straty casu, usleho zisku - ziaden problem. len to treba vyhrat pred sudom ... !
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
misiak
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.04.2009
Príspevky: 181
Bydlisko: Dolny Kubin

PríspevokZaslal: Ut Jan 04, 2011 12:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím, ja som podobné riešil v lete. vrazil do mna svajciar, pre istotu nemal ani papiere o poistky ani od auta. policia ho pokutovala a mne ostal v rukách papier, kde som si aspoň odpisal jeho udaje z vodicaku a obcianskeho. nastasie bol korektny a mailom mi doposlal ostatné info. riesil som to cez kooperatívu (zástupca jeho poistovne v SR). Tiež som nechcel nič iné, než dať auto do pôvodného stavu. Pokiaľ by som to riešil cez autorizovaný servis, v tomto prípade automaticky dopácam lebo z faktúry uhradí poisťovňa len časť a zvyšok ide na teba. Rozpočet je ok, hlavne pri starších autách.
Išiel som cez rozpočet. Najprv som to riešil s mojou poisťovňou, axou, bol som u obhliadača a ten bol očividne už prepracovaný tak to vybavil asi 3-ma fotkami a hotovo, že mi príde z poisťovne list. Potom som naštastie šiel ešte do Kooperatívy a tam bol obhliadca úplne iný. Všetko pofotil dôkladne, pri zatvorených dverách, pri otvorených dverách, z milión uhlov atď. síce povedal, že nemám čakať že mi tam napíše aj takú škodu čo nemám, no už len keď som porovnal ten prístup oproti prvému obliadačovi tak som mal dobrý pocit. nakoniec poisťovňa poslala cca 1500€ a do tohto som sa vpohodke zmestil, ešte asi 100€ ostalo.
Každopádne by som odporučil navštíviť druhého obhliadača.

PS: tiež som mal na prednom blatníku škrabanec, ktorý tam bol už pred nehodou a povedal som to obhliadačovi, no keďže aj z nehody vznikol škrabanec (kapánek väčší Smile) tak povedal že s tým nebude problém.
Hlavne ich neustále otravuj, volaj do poisťovne a zisťuj čo sa deje. Kamoš robil v poisťovni a povedal že papiere ležali na stole kým sa ľudia neozývali alebo už zavadzali a tak sa spracovali. Ja som ich otravoval a aj napriek tomu že to bolo riešené cez kooperatívu a zahraničnú poisťovňu, trvalo to cca 2 -3 týždne.
_________________
Opel Astra G Caravan 2.2 DTi (Y22DTR)
Spritmonitor.de
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rasto
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 05.12.2006
Príspevky: 1134
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut Jan 04, 2011 1:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja mám dobrú skúsenosť s Kooperatívou. Obhliadač v pohode, korektný prístup, len dodnes neviem prečo si fotil aj interiér vozidla keď som mal poškriabaný len zadný nárazník. Dával som to robiť cez faktúru a peniaze prišli v stanovenom termíne.
Pri oprave rozpočtom treba dávať pozor na to, že ak sa zistí po rozobratí auta ďalšie poškodenie, tak to už poisťovňa neuhradí.
Inak ak nedosiahneš navýšenie ceny, tak odstrojené dvere na H-čko sa predávajú za cca 100 EUR, a ak ich zoženieš aj v rovnakej farbe, tak Ti možno aj niečo zostane.
Ten obhliadač asi zvolil opravu dielov, nie ich výmenu a ak nemáš metalízu, tak aj na lakovaní prerábaš, pretože sa diely nemusia lakovať celé ako pri metle.
_________________
Programovanie riadiacich jednotiek vozidiel Opel, originálnym diagnostickým testerom GM MDI.
Lustrácia Security a Radio kódov z VIN čísla vozidiel Opel.
Opel Astra J Sport, 1.6, 85 kW, A16XER + LPG, r.v. 2010; Ex Opel Astra G, Z14XE + LPG, Ex Opel Astra G, X16XEL
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group