Opelclub Fórum
Novinka! HOD žiarovky - diskusia
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Gitarista001
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.12.2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Ne Jan 16, 2011 10:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
No, takže všetci, čo majú na HOD ťažké srdce mi môžu odpustiť a dať rozhrešenie. Zajtra si idem kúpiť iné, tie som dal na diaľkače....

A čo sa týka čiapočky-nečiapočky, navrhu žiarovky je akýsi čudlík. taký výčnelok skla, ktorý by mal "zabezpečiť" žiadny zbytočný rozptyl dopredu. myslím, že cez to svetlo moc nebude chodiť dopredu, ak ovšem pri takýchto žiarovkách platia zákony optiky

Podla mna zakon optiky urcite plati ale nemyslim si ze by tato ziarovka mala oslnovat. Vsak vlakno ziarovky svieti bokom a nie v smere svojej osi. A aj ked tak minimalne. Navyse niektore auta maju ciapocku zabudovanu vo svetle. Napr Golfy. Ja mam svetla typ angel eyes od depa a tam je tlmene-sosovka a spominana ciapocka je zabudovana v dialkovej parabole. No kedze bizzy nemal HOD na sklade dohodli sme sa na HID. Takze cez den to isti denne AHD svietenie a v noci HID Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Ne Jan 16, 2011 10:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Gitarista001 Napísal:
f_fabregas4 Napísal:
No, takže všetci, čo majú na HOD ťažké srdce mi môžu odpustiť a dať rozhrešenie. Zajtra si idem kúpiť iné, tie som dal na diaľkače....

A čo sa týka čiapočky-nečiapočky, navrhu žiarovky je akýsi čudlík. taký výčnelok skla, ktorý by mal "zabezpečiť" žiadny zbytočný rozptyl dopredu. myslím, že cez to svetlo moc nebude chodiť dopredu, ak ovšem pri takýchto žiarovkách platia zákony optiky

Podla mna zakon optiky urcite plati ale nemyslim si ze by tato ziarovka mala oslnovat. Vsak vlakno ziarovky svieti bokom a nie v smere svojej osi. A aj ked tak minimalne. Navyse niektore auta maju ciapocku zabudovanu vo svetle. Napr Golfy. Ja mam svetla typ angel eyes od depa a tam je tlmene-sosovka a spominana ciapocka je zabudovana v dialkovej parabole. No kedze bizzy nemal HOD na sklade dohodli sme sa na HID. Takze cez den to isti denne AHD svietenie a v noci HID Very Happy

Sa s tym nebabres a ja som cely pokakany, uz len z predstavy, ze mam hid v izbe a mam ich dat na auto. Very Happy
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 12:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

f_fabregas4 Napísal:
Ako povedal Bizzy, mal by tam byť plyn. Podľa tejto tabuľky http://www.hidxenonkits.co.uk/images/color-temp-hid.jpg to vyzerá skôr na 6000k ako na 4300k. no nevylučujem, že je to niečo medzi.

Ach jaj. A vieš akú úlohu má plyn (inertný) v žiarovke? V žiadnom prípade neurčuje farbu svetla. Učili sme sa to na základnej škole. Wink A xenón je drahý inertný plyn.
Ešte k tomu pipíku na vrchole žiarovky. Je to zbytok po vyfukovaní baňky a je zo skla a keďže platia zákony optiky, veľmi dobre vedie svetlo.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 11:23 am    Predmet: Odpovedať s citátom

@ Gitarista001: ja viem. napr. Hčková astra má na stretavačkách H7 a je tam ten čudlík, čo si ty spomínal. je to urobené už v základe. a na ocove prekvapenie a presvedčenie že je na Hčku aj na diaľkačoch H7, som ho vyviedol z omylu a zistili sme, že je tam H1 a na hmlovkách H3. no, tak snáď budeš so svojou voľbou spokojný a nebudeš mať opletačky so zákonom

@ Lubec: všetko bolo v poriadku, až kým som sa nezačal zaujímať o to a začal som mať strach. no, keď som bol spraviť fotky a zistiť, či osvetľuje, tak som sa ukľudnil. ale oco sa začal strachovať, tak sme sa poobzerali po osramoch/philipsoch a HOD som preložil do diaľkových a jemu ostali pôvodné H7 ako rezerva Smile Cool

@ Macil: ale, ak horí niečo nejakou teplotou resp. má to nejakú svetelnú teplotu http://sk.wikipedia.org/wiki/Farebná_teplota , tak to oko vníma ako nejakú farbu. a mne je jedno ako to funguje, že či ten plyn tam je vobec na dačo alebo nie, na to sú firmy, ktoré sa tým zaoberajú. pre mňa je podstatné, aby to robilo to, čo má a žeby som bol s produktom spokojný+aby bola zachovaná bezpečnosť.... a čo s týka toho čudlíka, tak ako môže viesť svetlo? veď to má úplne iný lom svetla. je to vlastne jedno. to by som sa musel spýtať profíka na fyziku, že či platia zákony optiky aj pri autožiarovkách. základ je, že to nesvieti do očí, čiže nie je tam zbytočný rozptyl a neosvecuje. ale žeby ste mali kľud na srci Razz Cool
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 12:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Už som to raz písal, keď si niekto vezme do hlavy, že niečo chce, tak si to odôvodní, aj keby to mal byť nezmysel. Tak je to so všetkými výstrelkami, HOD, HID, HUD, PUK, ŠUP, HOP NA KOZU či aké všeliaké označenie ešte to má. A akékoľvek logické argumenty, prečo nie, bude apriori odmietať. Ale po čase bublina opadne, prijme sa zákon, ktorý to práve kvoli takým špekulantom zadefinuje presne, zanadávame si, že sme na hlúposť niektorých doplatili všetci a pekne krásne sa vrátime k osvedčenej a legálnej klasike.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Gitarista001
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.12.2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 3:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

macil Napísal:
Už som to raz písal, keď si niekto vezme do hlavy, že niečo chce, tak si to odôvodní, aj keby to mal byť nezmysel. Tak je to so všetkými výstrelkami, HOD, HID, HUD, PUK, ŠUP, HOP NA KOZU či aké všeliaké označenie ešte to má. A akékoľvek logické argumenty, prečo nie, bude apriori odmietať. Ale po čase bublina opadne, prijme sa zákon, ktorý to práve kvoli takým špekulantom zadefinuje presne, zanadávame si, že sme na hlúposť niektorých doplatili všetci a pekne krásne sa vrátime k osvedčenej a legálnej klasike.

Vsetky tie vystrelky su ako ohen. Dobry sluha ale zly pan. Ak sa vsetko pouzije tak ze to pomoze vodicovi a ak to negativne neovplyvnuje protiiducich je to len na dobru vec.

Toto som napisal ako odpoved k clanku o xenonoch
budem citovat sam seba Smile

To je vsetko pekne co sa pise v tomto clanku. Zabuda sa vsak na tych co maju auta so xenonovymi svetlami vyrobenych rokom 2004. Totiz o tohto roku by mal platit zakon ktory svojim sposobom nuti automobilky montovat so xenonmi aj automaticke nastavenie sklonu. Osobne poznam nejedno auto co ma xenony od vyroby ale nema automaticke nastavenie sklonu. Skoda ze firma testek ktora sa angazuje do statnych veci zabudla na tieto banalne veci. Mohli to urobit ako s Led svetlami na denne svietenie. Podla najnovsej vyhlasky nesmu svietit zadne svetla osvetlenie SPZ a predne obrysovky. To uz testek nezabudol poznamenat ze vyrobcovia uz vyrobili auta s led dennym svietenim ktorym svietia aj zadne svetla, teda su schvalene na pouzzivanie na pozemnych komunikaciach ale podla starej vyhlasky. Dalej ma hneva ze ked niekto na automobilovych forach spomenie HID prestavbove sady, vsetci zacnu odpisovat ake je to nelegalne a aka je za to pokuta.
Ano nech sa paci ak si to niekto namontuje do skodoviek 120, favoritov a fabii, tak s pokutou suhlasim. ALe ak si to namontujem do sosoviek samozrejme max farba 5000k a po skuske v premavke zvazim ze to neoslepuje tak nevidim dovod. Ja som si kupil tuningove svetla so sosovkou a jazdil som normalne so ziarovkami znacky Osram Night Braker ale ani to nezabranilo aby som pri ceste z Ruzomberka nenatrafil na jamu ktorych mimichodom v tomto rocnom obdobi pozehnane. Vysledok ? Defekt, ohnuty disk, posunuta naprava samozrejme zla geometria. Privolany policajt spisal udalost. Dalsi vysledok ? Mal som predvidat stav vozovky a prisposobit tomu rychlost. Takze konecny vysledok bol v sume 937 eur za opravu auta + este musim kupit nove pneumatiky kedze na povodnych sa mi zodrala vnutorna strana pri ceste do ciela. Takze takto sa mame my chodoba. Sme bombardovani od velkych sefov z EU ktory ani netusia co je to HID sada, ale vedia presne povedat kolko moze clovek stravit za mrezami ked nechtiac zrazi neosvetleneho chodca. Takze je naozaj neohladupnost namontovat HID do sosovky a spravne nastavit svetla ? Alebo je legalnost len pojem ktory patri veciam ktore boli namontovane z vyroby, pricom aj ta audina ktora ma xenony z vyroby oslepuje len preto ze vodicovi sa nechce doliat vodu do ostrekovacov ? A je nelegalnost len pojem ktory sluzi vyzmykaniu chudaka z tej almuznej co za cely mesiac tvrdej prace zarobi ? Len jedno je iste ze chudakovi aj z prazdneho hrnca vykypi."

Tolko ku xenonom.

Dalej by som chcel poznamenat ze odporcov je vela aj na temu lediek v parkovackach. Mna by zaujimala odpoved tychto ludi na otazku kde kupit dobru ziarovku do parkovaciek. Totiz ziarovky typu T10 a T5 co som doteraz kupil ci uz na benzinke, v znackovom obchode alebo cez internet behom hodiny scerneli. Ale zato mali homologizaciu, sice nikde nebola vyznacena ale fizli po takychto pre mna nelegalnych produktoch nejdu.

Tolko k teme.

PS. Behom tych par minut co som pisal tento clanok preslo popred moj dom 5 aut a jeden traktor. Jedno auto typu fabia mala namontovane xenony farbu neviem presne mozno 6000k mozno 8000k. Tu istu farbu mal aj traktor. Preto pochybujem o tom straseni po forach, kedze spominanu fabiu stretavam uz rok a doteraz majitela nikto nezdrbal. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 3:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo si chcel tým povedať? Načo si si kupoval tuningové svetlá so šošovkami? Aby si lepšie videl? Pochybujem. Sám píšeš, že si videl slabo, lebo ani s NB nesvietili dobre. Alebo na to, aby si si do nich mohol namontovať HID a riešiť problémy so zákonom? Sú aj aj taký, ktorým ten adrenalín chýba a keby sa aj prestavbové sady povolili, nájdu si iné vylepšenia na svojich tátošoch, ktorými budú provokovať. Na auto si môžeš namontovať čokoľvek, ibaže na cestu s čímkoľvek nemôžeš a podľa toho by sa mal každý aj správať.

K parkovačkám. V zákone je predpísaná farba svetla, nie zdroj. Takže de facto môžeš použiť aj LED. Avšak homologované.
Ak ti klasické T10 do hodiny sčerneli, chybu hľadaj v elektroinštalácii svojho auta. Ja som ich v tom svojom, za 5 rokov menil len raz.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Gitarista001
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 17.12.2010
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 3:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Parkovacky som nemil prvy krat po osmich rokoch. Pri vymene bola stale cira. Takze ak by som mal chybu hodit na zlu elektroinstalaciu asi by som to mal riesit prehodenim celej 6V elektriky z motorky nie ?
K tym svetlam. Chcel som svetla so sosovkou no po H4 lomenych svetlach som mal kratko novy typ s cirou optikou a az potom som si namontoval angel eyes. Takze mam z coho porovnavat a ta origos cira optika nesvietila o nic lepsie ako Angel eyes.
Ano pisal som videl som slabo ale to bolo tym ze bola mokra cesta.
Keby boli cesty aspon take ako v Rakusku. Nech sa clovek aspon neboji ze vlezie do nejakej jamy. Ak by som mal naozaj prisposobit rychlost jazdy povahe a stavu vozovky tak to mozem rovno odstavit auto na krajnici a ist peso. Tu na slovensku maju vodici iba povinnosti, za to spravcovia ciest sa nam iba smeju do oci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 5:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keby si mal originaly by si videl dobre... ak ides v obci 50 neverim ze neuvidis jamu, mozno ak ti zavadzia auto pred tebou ktore do nej tiez vbehne ale inak asi nie... ak chces xenony, preco si nekupis original? ak je HID HOD HUD sranda zakazana v celej EU asi vedia preco, len tak pre nic za nic to nezakazuju, aha ako skoro sa schvalili LED svietenie, asi to je dobre, to co dobre nie je neschvalia... to ze teraz ty uvidis kazdu jamu budes cavo ale to ze koli tebe neuvidi oprotiiduci ti je jedno, no jo slovac sebecka je... ja ja ja a nikomu inemu, tak ako to je v politike tak je to vsade... az sa tesim ked pojdem do roboty ako poberiem technicaky, uz mam par adeptov Smile
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 5:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

z bardejova to máš ďaleko Razz aj tak som ich posunul na diaľkače. teraz riešim dilemu, že čo miesto nich
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 5:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy nemam nic proti tuningu, ale na cestu to nepatri, nemam nic proti xenonom, ale len ak je to spravene na urovni a nie doma v garazi a svieti to kade tade, original je vzdy najlepsi, vyrobca vie preco to tam dava a preco nedava ine, vie aky ma byt sklon aby to neoslnovalo a podobne... EU vie preco neschvalila HID HOD a im podobne cinske somariny, proste nie su bezpecne na cesty... ak chces prerabat auto tak prerabaj tak aby to bolo homologizovane na cesty, ak na to nemas jazdi s tym cim mas alebo na bicykli, alebo peso... Wink
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 6:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

az sa tesim ked pojdem do roboty ako poberiem technicaky, uz mam par adeptov Smile
Spanking
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
f_fabregas4
Site Admin, Opelclub Member
Site Admin, Opelclub Member


Založený: 04.09.2010
Príspevky: 2973
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 6:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubec, tak ich nenahadzuj Very Happy lebo nikdy nevieš, kde bude mysiaq číhať a si v řiťke Laughing ale snáď by ti to neurobil, keď uvidí Opel Cool
_________________
Real identity: Robo Twisted Evil
Astra J, A14NET+LPG, r.v. 2012
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubec
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.08.2010
Príspevky: 5170
Bydlisko: Bardejov SK

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 6:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebojim sa ho Yellow_Colorz_PDT_31 Dam mu zle hodnotenie a bude mat po premiach Laughing
_________________
VeBe X25XE - Phoenix
VeBe X25XE Sport - rozobrata na organy
VeBe X16XEL Caravan - ex
,,Opel wir leben autos...Aber nur ein bisschen"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bizzy
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 1306
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 8:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dnes slo za mnou na dialnici nejake auto asi pol minuty, malo xenony, no neskutocne ma to oslepovalo zozadu, spomalil som, obehlo ma, bol to peugeor s origo xenon svetlami, preco ma teda oslepovalo jak dive??? ked isiel za mnou bratranec s corsou D a HOD ziarovkami, svietil normalne...

inac Very Happy gitarista sa nastval a objednal HID aj HOD Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 8:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ako vies ze mal original? co ked mal len tu vasu slavnu sosovku a v nej HIDku? vyzerat ako original to moze ale ci to je original nevies...
_________________
nemam auto, nemam motorku...


Naposledy upravil mysiaq dňa Po Jan 17, 2011 9:08 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 9:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja mam novu skodu superb a origo xenony a tiez mam pocit ze svietim vysoko Rolling Eyes a v servise na prehliadke to bolo ok
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pežot
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.08.2010
Príspevky: 2594
Bydlisko: Monte Carlova Ves (BA)

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 9:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro ale u škodoviek je bežné, že v servise nevedia nastaviť svetlá ... resp. taká informácia sa šíri Smile
_________________
BMW 745i V8 4/03 - predaj
Opel Corsa 1,2 16V 12/99
Volvo V40 1,8i 5/02
2x Lada Samara 1,1 a 1,5 - ex
Tatra 613 3,5 V8 - ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 18, 2011 11:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Gitarista001 Napísal:

Ja som si kupil tuningove svetla so sosovkou a jazdil som normalne so
ziarovkami znacky Osram Night Braker ale ani to nezabranilo aby som pri ceste z
Ruzomberka nenatrafil na jamu ktorych mimichodom v tomto rocnom obdobi
pozehnane. Vysledok ? Defekt, ohnuty disk, posunuta naprava samozrejme zla
geometria. Privolany policajt spisal udalost. Dalsi vysledok ? Mal som predvidat
stav vozovky a prisposobit tomu rychlost. Takze konecny vysledok bol v sume 937
eur za opravu auta


to mi je luto. za taketo veci nesie zodpovednost spravca cesty. ak vysledkom bol takyto policajny zapis s tvojim podpisom, ktorym na seba beries vinu, tak tazsie budes ziadat peniaze od spravcu cesty

vinu totiz maju dvaja

1. spravca za brutalnu jamu

2. ty za to, ze ides prirychlo na to ako vidis. vidis len auto pred sebou a zhruba smerovanie cesty. ak by niekomu padol z nakladaka na cestu rozvadzac alebo kotol, mohli ste uz byt po smrti

vazim si, ze si napisal taky dlhy prispevok. komentar napisem do inej temy
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Jan 18, 2011 12:11 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

moj komentar k HID-om citaj tu:
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?p=563770#563770
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 7 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group