Opelclub Fórum
klepot motora
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TomXXG
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 110
Bydlisko: Nová Baňa

PríspevokZaslal: Št Dec 09, 2010 5:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zajtra s tym idem do servisu a uvidime co to bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misso101
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 511
Bydlisko: Rimavská Sobota

PríspevokZaslal: Pi Dec 10, 2010 5:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ked sme spomínali tie hydroštely, je to nastavovane tlakom oleja nie? a nepapa ti motor olej?? lebo daromo aj 10x vymeníš olej ked ti bude žrať olej a tlak ti bude klesať, tak hydroštely ti budú stále klepkať, a ke nie hydroštely tak si daj skontrolovať tu vačku ako som spomenul, je to len môj nazor, ale skus...
_________________
Astra G 2,0 16V Turbo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrdalklika
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 269
Bydlisko: Kočovce

PríspevokZaslal: Ne Dec 12, 2010 5:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Piest moze trcat a buchat do hlavy, aj mne stvrty piest chody nejaku tu desatinu nad hranu bloka. ale skor bi som skontroloval nacasovanie rozvodov ci ti nepreskocili o zub. Ja ked som ich zle nacasoval tak to tiez slusne klepalo.
_________________
Opel Astra Caravan G 1,7td 2000
X 1,7 DTL 50KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ne Dec 12, 2010 8:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mrdalklika: to mi chces povedat ze si chodil na zle nacasovanych rozvodoch????????? Shocked
prosim ta a ako si zistil ze ti ten stvrty piest chodi o nejaku desatinu vyssie????

misso101: no hydrosltelom staci len malicko a sa znicia mozu byt hlucnejsie aj nizsou hladinou oleja hustotou oleja(zimne obdobie), a nevyhoda je ich taka ze neodidu hned ale postupne sa kazia(klepocu) az rupnu nadobro
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mrdalklika
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.04.2008
Príspevky: 269
Bydlisko: Kočovce

PríspevokZaslal: Ne Dec 12, 2010 10:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chodil som na zle načasovaných rozvodoch asi 60 kilometrov potom už vahadlo na tretom nasávacom valci povedalo dosť a domov som prišiel len na tri valce, vačka dostala zabrať, miestami ryhy hlboké asi 1 mm. Vymenil som vahadlo ešte raz som rozvody zle načasoval ale fatálne tak strelili všetky štyri vahadla. Nebol to priamo klepot ale hlasne cinganie kov na kov. Piest mi trčí nad blok motora zistil som to tak že som menil tesnenie pod hlavou, prvý piest bol za rovno bloku a štvrtý o nejakú tu desatinku vytŕča a je aj dosť oklepaný od ventilov. Ale čudujme sa svete chodí to, Japonci sú ako stolári, centimeter žiadna miera. Potom mi ešte prdol alternátorový remeň a tak nešťastne sa mi zamotal pod rozvodový že mi preskočili zuby a zasa štyri vahadla fuč. Po ticho mojich peripetiách si robím rozvody pred barakom, na hevery ,a na počkanie.
_________________
Opel Astra Caravan G 1,7td 2000
X 1,7 DTL 50KW
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Signum
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 02.05.2007
Príspevky: 4787
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: Ne Dec 12, 2010 10:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mrdalklika Napísal:
Chodil som na zle načasovaných rozvodoch asi 60 kilometrov potom už vahadlo na tretom nasávacom valci povedalo dosť a domov som prišiel len na tri valce, vačka dostala zabrať, miestami ryhy hlboké asi 1 mm. Vymenil som vahadlo ešte raz som rozvody zle načasoval ale fatálne tak strelili všetky štyri vahadla. Nebol to priamo klepot ale hlasne cinganie kov na kov. Piest mi trčí nad blok motora zistil som to tak že som menil tesnenie pod hlavou, prvý piest bol za rovno bloku a štvrtý o nejakú tu desatinku vytŕča a je aj dosť oklepaný od ventilov. Ale čudujme sa svete chodí to, Japonci sú ako stolári, centimeter žiadna miera. Potom mi ešte prdol alternátorový remeň a tak nešťastne sa mi zamotal pod rozvodový že mi preskočili zuby a zasa štyri vahadla fuč. Po ticho mojich peripetiách si robím rozvody pred barakom, na hevery ,a na počkanie.

zvyčajne sa aj stáva,že sa ohnú vačky je to iba minimum ale motor klepe ako bláznivý Crying or Very sad
_________________
mám OPEL
*** Diagnostika vozidiel Opel***
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
misso101
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.02.2009
Príspevky: 511
Bydlisko: Rimavská Sobota

PríspevokZaslal: Po Dec 13, 2010 8:56 am    Predmet: Odpovedať s citátom

dikard Napísal:
mrdalklika: to mi chces povedat ze si chodil na zle nacasovanych rozvodoch????????? Shocked
prosim ta a ako si zistil ze ti ten stvrty piest chodi o nejaku desatinu vyssie????

misso101: no hydrosltelom staci len malicko a sa znicia mozu byt hlucnejsie aj nizsou hladinou oleja hustotou oleja(zimne obdobie), a nevyhoda je ich taka ze neodidu hned ale postupne sa kazia(klepocu) az rupnu nadobro


však ved som napísal že či mu to náhodou nepapa olej, a že ked mu papa olej môže meniť aj do nekonečna a budu klepať ked klesne tlak oleja
_________________
Astra G 2,0 16V Turbo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Dec 13, 2010 10:31 am    Predmet: Odpovedať s citátom

misso101: ved ja som nepovedal ze namas pravdu len som ta ti utvrdil co si povedal Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomXXG
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 110
Bydlisko: Nová Baňa

PríspevokZaslal: So Dec 18, 2010 10:55 am    Predmet: Odpovedať s citátom

boli to rozvody vymenil som aj vodne cerpadlo gifurz na ventiloch a rozvodovz remen
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lukasopel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.05.2009
Príspevky: 317
Bydlisko: levoča

PríspevokZaslal: Pi Jan 07, 2011 10:20 am    Predmet: Odpovedať s citátom

caute chalani. inak všetko dobré v novom roku... nech vam opliky jazdia a neklepocu... Laughing

ja mam tiez problem s klepanim v motore. (astra G 1.6 16V X16XEL po novom roku preskocil 200000km Crying or Very sad)
takze klepe mi to uz dlhu dobu, niekedy to je potichu, takze ked mam zapnute radio tak to nepocut, tuto zimu sa to trochu zhorsilo a klepotka to hlasnejsie. mal som podozrenie na hydrostely (neviem ci aj ja ich mam) ale by som povedal ze frekvencia klepania sa bude zvysovat so zvysujucimi sa otackami pri hydrosteloch nie??

a u mna je to pravidelne (bud klepe, alebo nie). tiez som uvazoval ze to budu vstrekovace LPG, ale klepka to aj na benzine.
klepka to aj pri studenom aj pri teplom motore. prestane to ked uvolnim plynovy pedal (ked prestane vstrekovat palivo) preto som zacal mat podozrenie ze to bude palivove cerpadlo- ale neviem ci ja ho nemam v nadrzi??
tak neviem... chystam sa do servisu ale az o tri tyzdne (este mam zopar skvelych skusok Rolling Eyes)
ak by niekoho napadlo nieco, co by to tak mohlo byt, tak budem vdacny za kazdy napad..

a este som si vsimol, ked boli take krute mrazy preed vianocami, ze ked som ho nastartoval, tak z lavej strany okolo kolesa isiel chvilocku taky kovovy az zvonivy zvuk, ale to len tak pol minutky... potom sa to ukludnilo, ale v tych mrazoch by sa asi ani mne nechcelo Twisted Evil - toto ma netrapi, len toto pravidelne klepkanie pocas jazdy to ma irituje...

vdaka za napady Idea
_________________
Astra G-CC 1.6 16V X16XE (L- po novom Smile) SPORTIVE + LPG ELPIGAS http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR0323STT1iQR0323S30033R.ms=iP

Alfa Romeo 145 boxer LPG podtlak - *EX http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR011P1230iQR011P2Q1QS00.ms=iP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TomXXG
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 15.09.2010
Príspevky: 110
Bydlisko: Nová Baňa

PríspevokZaslal: Št Jan 13, 2011 7:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

vymenil som rozvody a ten klepot spôsobovalo vodne cerpadlo ktore bolo totalne vymlatene
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lukasopel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.05.2009
Príspevky: 317
Bydlisko: levoča

PríspevokZaslal: Ne Jan 16, 2011 10:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

u mna by to nemalo byt voden cerpadlo, lebo som ho menil min. rok.. Confused
_________________
Astra G-CC 1.6 16V X16XE (L- po novom Smile) SPORTIVE + LPG ELPIGAS http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR0323STT1iQR0323S30033R.ms=iP

Alfa Romeo 145 boxer LPG podtlak - *EX http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR011P1230iQR011P2Q1QS00.ms=iP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ne Jan 16, 2011 10:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lukasopel: nechcem ta plasit ale moze to byt pripchaty olejovy kanalik alebo hydrostel(moze uz vynechavat) skus preplach motora a potom uvidis aky bordel tam mas a ci to pomoze Wink
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Jan 17, 2011 5:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

TomXXG Napísal:
vymenil som rozvody a ten klepot spôsobovalo vodne cerpadlo ktore bolo totalne vymlatene


gratulacia, ze to "neprdlo"
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
lukasopel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.05.2009
Príspevky: 317
Bydlisko: levoča

PríspevokZaslal: Ne Jan 23, 2011 4:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dikard Napísal:
lukasopel: nechcem ta plasit ale moze to byt pripchaty olejovy kanalik alebo hydrostel(moze uz vynechavat) skus preplach motora a potom uvidis aky bordel tam mas a ci to pomoze Wink


hej mad hydrostelom som sa zayslal aj ja, ale tam by sa asi frekvencia klepotania menila s otackami nie? a tot proste klepe v jednom rytme. a bud klepe alebo nie...

a ten preplach?? je to zlozita vec? ako sa to robi? zvladnem to doma sam? podobne ako ked menim olej? ci treba aj olejovu vanu dat dole?
vdaka
_________________
Astra G-CC 1.6 16V X16XE (L- po novom Smile) SPORTIVE + LPG ELPIGAS http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR0323STT1iQR0323S30033R.ms=iP

Alfa Romeo 145 boxer LPG podtlak - *EX http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR011P1230iQR011P2Q1QS00.ms=iP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ne Jan 23, 2011 5:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lukasopel:uplne jednoduche zalezi aky preplachovaci prostredok pouzijes ja som pouzil ten PRO TEC a uplna spokojnost iba som to nalial do veka nastartoval motor a nechl bezat cca 20min ked chces mozes menej +- 5min pravdaze pred vymenou oleja alebo aj mimo ale ten olej uz nepouzijes liat iba pri teplom motore a potom to len v rychlosti vypustis, vymenis olejovy filter nalejes novy olej a uz si pekne klepkas s takmer cistymi kanalikmi a hydrostelmi mne ten motor hodne stichol a aj chod motora za tepla je vyborny takze len odporucam ja len banujem ze som o tomto nevedel skor Crying or Very sad

kebyze nahodou si uplne dokladny tak po vypusteni oleja mozes dat olejovu vanu dole(mozes ju vyluxovat) no nemusis nech sa dari Wink
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lukasopel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.05.2009
Príspevky: 317
Bydlisko: levoča

PríspevokZaslal: Ne Jan 23, 2011 8:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

dik... uz mam termin vymeny oleja, takze ho asi aj preplachnem... a tu nadrz? je to zlozite? dat dole? ci sa dava len viko ako na prevodvke? nemam to v ociach teraz...

dik
_________________
Astra G-CC 1.6 16V X16XE (L- po novom Smile) SPORTIVE + LPG ELPIGAS http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR0323STT1iQR0323S30033R.ms=iP

Alfa Romeo 145 boxer LPG podtlak - *EX http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR011P1230iQR011P2Q1QS00.ms=iP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Ne Jan 23, 2011 8:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

lukasopel: neviem aku nadrz myslis ale ak myslis olejovu vanu tak si najprv kup nove tesnenie a potom to spravis nasledovne vsetko az po vypustenie oleja, ked ho vypustis tak nasledne ako dotecie das naspat srob na vypustenie a potom odtiahnes sroby ktore uchytaju olejovu vanu neviem presne kolko ich je... este nezabudni s predu je cidlo teploty oleja odpojit ho vopred ako das dole vanu a potom ju vycistis najlepsie asi technickym benzinom a nasledna montaz:

vycistit dosadacie plochy olej. vane a nasadenie tesnenia dotahovanie na niekolko krat nie na doraz ale postupne potom uz iba naliat novy olej a nech to bezi

ps. velmi by sa hodila montazna jama alebo este lepsie plosny zdvihak v sevise
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
lukasopel
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.05.2009
Príspevky: 317
Bydlisko: levoča

PríspevokZaslal: Po Jan 24, 2011 10:42 am    Predmet: Odpovedať s citátom

diky... tak sa dam na to. este musim pozriet aky moment na dotiahnutie tych srub? ci len tak odoka?
_________________
Astra G-CC 1.6 16V X16XE (L- po novom Smile) SPORTIVE + LPG ELPIGAS http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR0323STT1iQR0323S30033R.ms=iP

Alfa Romeo 145 boxer LPG podtlak - *EX http://www.audilukas.salem.sk/fotka.php?sif=HQR011P1230iQR011P2Q1QS00.ms=iP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dikard
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 03.08.2010
Príspevky: 6943
Bydlisko: Okres Nove Zamky

PríspevokZaslal: Po Jan 24, 2011 4:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

v knizke ako na to by to malo byt ale ja to robim odoka ale neodporucam uz sa mi podarilo par srobov odtrhnut trebars na prevodovke od traktora Very Happy Laughing
_________________
Opel Astra G Caravan 2.0 DI 16V 60KW intercooler, ročník 2000,X20DTL,prevodv. F23, 225 000km
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 3 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group