Opelclub Fórum
kryt svetiel

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brumm
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.09.2010
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 4:03 pm    Predmet: kryt svetiel Odpovedať s citátom

Na krytoch svetiel navrchu sa mi to plexy zmatnelo a na povrchu zožltlo. Chel som to chemicky očistit a aj jemným šmirglom, ale je to ešte horšie. Ja som asi pred týždnom auto napastoval a asi mi trochu ušlo a napastoval som aj tie kryty. Da sa to nejako odstrániť, alebo vyleštiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 9:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

da a velmi jednoducho...

na zaciatok to budes musiet presmirglovat jemnym smirglom - idealne 1500-vka alebo 2000-ka
poriadne to za mokra smirgluj, aby si odstranil z povrchu ryhy a pripravil ho na lestenie

na vylestenie si kup pastu, Xerapol - je to mala tuba ktora stoji asi 6 - 8 eur a s tou to pekne prelestis

musis to naniest na prebruseny, oplachnuty a osuseny svetlomet a pekne s handrickou rozotierat a neboj sa toho a pritlac, ale nie ze daco potentujes - a potom uz len s druhou handrou tvrdo a dlho lestit a lestit a lestit

zaberie to aj taku hodinku ak sa s tym pohras - nezabudni si okolie svetiel zabezpecit proti osuchaniu a poskriabaniu
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brumm
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.09.2010
Príspevky: 51

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 6:57 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem moc, skusim to
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Okt 05, 2010 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nemas zac a pre istotu si odfot svetla pred aj po, budes pekne vidiet rozdiel...

a ked sa ti bude zdat, ze po prvom lesteni to nie je take ako by si ocakaval - tak kludne to zopakuj ale UZ LEN XERAPOLOM lesti, v ziadnom pripade nie smirglom - tym iba prv raz
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Po Apr 23, 2012 7:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak troska prebudim tuto temu. lestil som si svetla tym xerapolom a je to fakt pohodicka. na ukazku nejake foto

takto vyzeralo svetlo pred lestenim



takto vyzeralo po prebruseni smirglami



a takto to vyzeralo po vylesteni


dalo by sa to este viac vycistit, je to stale troska "spinave" v hornej casti, ale to zrejme kvoli tomu, ze som to smirgloval rucne, strojom by to slo rychlejsie a lepsie. len pri tom treba davat pozor aby sa nespalil plast.
svetla som najprv prebrusil vodnym smirglom (samozrejme treba neustale vlhcit - ja som si frkal rozprasovacom) 800, potom 1200, 1500 a nakoniec 2000. potom umyl, vysusil a napastoval xerapolom. rucne som to rozotieral az kym mi nezmizla pasta. potom som to prelestil rotacnou lestickou.
ja som s vysledkom spokojny
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zuzko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.02.2010
Príspevky: 177
Bydlisko: malacky

PríspevokZaslal: So Apr 28, 2012 11:07 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no neviem velka zmena to nebola ja mam na to svoj patent s ktorym podnikam robim svetla ako na beziacom pase a vysledok ako nove pred
po
Pred
po
pred
po

Uploaded with ImageShack.us

to co si povedal je hlupost dvomi smirglami tak silno zazrate svetla nespravis aby boli ako nove mozno sam sebe sa ti to trocha podarilo no vysledny efekt nemohol byt silny pokial to nezapulirujes mam na to svoje praktiky a zakaznici su povacsinou nadmieru spokojny.
_________________
> PODPIS <
0907 849 756
Lestim pulirujem skrabance, renovujem zasednute svetla, tepujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
otravaga
Bronzový užívateľ...
Bronzový užívateľ...


Založený: 04.12.2011
Príspevky: 95
Bydlisko: šaľa

PríspevokZaslal: Ne Apr 29, 2012 8:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tak tvoj vysledok sa s mojim neda urcite porovnat. ja by som to inemu asi ani nerobil nakolko neviem co by z toho vzniklo. a sebe aj keby som si to pokazil tak co uz. ale na domace podmienky mi moj vysledok staci.
_________________
opel vectra combi 1,9 cdti
predaj led pásov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zuzko
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 17.02.2010
Príspevky: 177
Bydlisko: malacky

PríspevokZaslal: Št Máj 03, 2012 6:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa nebojim uz som ich spravil tolko ze az.Zo zaciatku som mal obavy ale ked som videl vysledok tak uz som si povedal ze kazde svetlo dokazem vypulirovat a dokonca aj stit na helme som skusal a slo to skratka stymi pastami co mam mozem robit hoc co
_________________
> PODPIS <
0907 849 756
Lestim pulirujem skrabance, renovujem zasednute svetla, tepujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opelcar
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 14.09.2012
Príspevky: 4
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Sep 14, 2012 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prechádzam tu všetky témy a vidím, že sa tu tento problém rieši často. Stálo by za to integrovať témy týkajúce sa jednej problematiky do jedného. Takto rady týkajúce sa jedného problému nepomôžu všetkým, ktorí ich potrebujú.
Sám som tu hľadal riešenie, ako svetlomety lacno renovovať, nakoniec som sa rozhodol pre jednu sadu na renováciu svetiel, tak po vyskúšaní aj tu napíšem výsledok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Pi Sep 14, 2012 6:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Hurá, objavil si Ameriku. Mám na mysli integrovanie tém. Hovorí sa to jednoducho no evidentne si správcom fóra s veľkým traficom ešte nebol. Skôr, než začneš kritizovať, skús sa tu najprv porozhliadnuť. Zaberie ti to len pár dní. Wink

Pravidlá si môžeš prečítať v príslušnej sekcii. Tie sú tu len raz, bez duplicít.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - INTERIÉR/EXTERIÉR Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group