Opelclub Fórum
Astra F, prihlasenie a dopisanie kolies, zmena motora

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 9:46 am    Predmet: Astra F, prihlasenie a dopisanie kolies, zmena motora Odpovedať s citátom

Ahojte, chcel by som jednu radu.

Mam doma na dvore astru F caravan s rakuskym TP a kupnopredajnou zmluvou (SK). Je v nej motor C16NZ a zapisane 13 a 14ky kolesa.

Chcel by som ju prihlasit a doplnit do TP 15ky kolesa a papierovo vymenit motor C16NZ za C16SE (fyzicky je pripraveny na vymenu aj s kabelazou, RJ, ...).

Ma s tym niekto skusenosti ako by to islo cim jednoduchsie aby som nemusel obiehat tie iste urady viac krat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 10:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Iný typ motora legálne nezapíšeš. Na zápis kolies potrebuješ okrem TUV aj schválenie MDPaT pre použitie konkrétneho typu disku s konkrétnymi rozmermi pneumatík na konkrétnom type auta a tiež doklad o montáži pneu a disku na auto. Zoznam dokladov potrebných ku konkrétnej žiadosti sú uvedené na príslušnej žiadosti.
Žiadosti nájdeš na stránkach jednotlivých Obvodných úradoch dopravy.
http://www.zoznam.sk/katalog/Institucie-urady/Urady/Urady-pre-cestnu-dopravu-pozemne-komunikacie/
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 11:07 am    Predmet: Odpovedať s citátom

macil dakujem Smile

takze hlava, vnutornosti, vstrekovanie, ... sa bude prehadzovat do bloku z C16NZ kedze C16NZ a C16SE maju rovnake bloky, skratka GO motora

kolesa budem obiehat

kde vsade ma Astra F kontrolne body na karoserii ktore kontroluju na KO?
Najprv ist na KO a potom ju troska poopravovat, pomenit, ... ci je to v podstate jedno v akom poradi?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 11:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, čo všetko sa kontroluje na KO, ale VIN je na štítku prinitovanom na prednej priečke (okujiaroch) nad chladičom a pod koberčekom pri pravej strane spolujazdcovej sedačky. Je tam narezaný koberec. Pokiaľ ide o motor, dôležité je, aby zostalo na ňom vyrazené pôvoné označenie, ktoré je v dokladoch.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
winnim
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 20.06.2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Liptovský Hrádok

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 11:36 am    Predmet: Odpovedať s citátom

O tychto dvoch miestach na karoserii viem. Uvidime co a ako to budu robit na KO.

Cisla na motore ostanu uplne rovnake. Vymeni sa vsetko co ma co i len najmensi suvis a hlavou motora.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Okt 04, 2010 11:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak nie je v povodnych rakuskych papieroch uvedeny typ ani cislo motora, potom by si mal sancu. vadit by im mohol ovsem vykon motora
skus sa opytat na KO, ze ci auto prejde so silnejsim motorom.

podla mna sa to cele neoplati robit. tolko peknych A-F beha po slovensku za dobru cenu
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group