Opelclub Fórum
110 km/h na D1 (BA-TT)
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI....
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 12:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Este pred par rokmi ked som isiel po dialnici tak som si zobre rozmyslel a zvazil, ci sa vyradit do rychleho pruhu pretoze hlavne na D2 smer Brno z BA 200km/h bola bezna rychlost pre ludi s autami vyssej triedy. Tak podla mna je to ocakavatelne aj dnes, a urcite je to aj viditelne v spatnom zrkadle.
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mysiaq
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 06.06.2009
Príspevky: 3700
Bydlisko: Bardejov

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 12:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nj hlavne ked je povolena 110 tak tam kazdy caka auto ktore ide 230 ... trochu na hlavu postave, hlavne ked ta 110 plati jeden den, coz kazdy ocakava ze sa to bude dodrziavat aspon prvy tyzden dva...
_________________
nemam auto, nemam motorku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 12:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Off, vráť sa na zem a začni trochu rozmýšľať. Keď pozriem do späťáku, nečumím doň minútu, aby som zistil, ako rýchlo sa približuje bodka. Jednoducho zaregistrujem, že niečo za mnou ide, ale rozhodne nepredpokladám a z krátkeho pohľadu sa to odhadnúť ani nedá, že sa blíži rýchlosťou o 100km/h vyššou, ako idem ja. Zvlášť, keď sám idem maximálnou povolenou.
Nevravím, že nikdy som si nestrihol na diaľnici 200-ku, ale rozhodne nie na plnej a nezvyknem prenášať zodpovednosť na ostatných, ktorí idú v rámci predpisov. Ak sa v takej situácii niečo stane, rozhodne je celá vina na mne, v tvojom prípade na tebe. A už vôbec by som takéto nezmysly neskúšal ta tom úžasnom upgrade diaľnice medzi TT a BA.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 1:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

mysiaq: nevravim o tom odkedy tam je 110km/h speed limit, ale globalne.

Macil: Pokial sa nemylim Teba nema co zaujimat, ako rychlo ide niekto iny v inom aute aj ked ide rychlejsie ako Ty co ides max. povolenou rychlostou, nemas obmedzit ani ohrozit toho vodica pri preradovani z pruhu do pruhu. A to je asi dost chyba ked nekontrolujes rychlost prichadzajuceho vozidla v spatnom zrkadle, kedze si pisal, ze ide o 100km/h rychlejsie ako Ty, automaticky vyplyva, ze netraba sa pozerat minutu do spatneho zrkadla, ked sa pozries na dve sekundy za ktore by aj moja slepa babka zistila, ze ide asi dost rychlo to musis zistit.

A aj ked mozno jazdim kratsie ako Ty a mam menej najazdene, odporucam predvidat.
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 1:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Predvidat ano, ale neohrozovat svojou jazdou ostatnych ucastinikov premavky....
Ked uz chcem letet, obcas aj ja idem viac ako je povolene...tak len vtedy, ked su prazdne cesty...a to myslim fakt prazdne... Rolling Eyes
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 1:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tak nechodim bezne, len som si potreboval nieco skusit a ked uz mame super trojprudovu dialnicu mi to prislo ako dobre miesto. To ze slovaci nevedia jazdit na trojprudovej dialnici je smutne, ked som isiel cez nemecko tak v najrychlejsom lavom pruhu som ani nesiel, kamos tam isiel 280kmh na MB S 65 AMG bez obmedzovaca a vyblikal ho chlapik na Lexuse a na mieste chlapika v Lexuse by som bol tiez nasraty, ze co sa tam sere ked nejde dostatocne rychlo. Nie ze by som to chcel porovnavat lebo to je neporovnatelne, ale tu sa kazdy tlaci do najrychlejsieho pruhu, to ze bola maximalna v tom case 130 neznamena, ze ked ide 130 ma ist automaticky v najrychlejsiom pruhu.
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 2:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

OFF, ale mne je jasne, ako sa ma jazdit na dialnici.....Ja osobne sa vzdy tlacim do praveho pruhu..pokial je ovsem prazndy..a ked je v nom nejaka prekazka, prebbehnem a vratim sa spet do praveho.....Nejazdim jak žaluď v strednom..... Rolling Eyes
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 2:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ved to je dobre, len keby takych bolo aj viac, aj ked na D1 sa da povedat, ze niektori vedia ako sa ma jazdit, ale z tej vozovky co je v odstavnom pruhu im nieje moc do spevu. Tak su v strede a ked ide nieco v strede pomalsie vetci idu do rychleho. Ale stale si stojim za svojim, ze mas kontrolovat rychlost prichadzajuceho vozidla v spetnom ked ides do rychlejsieho pruhu.
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roberto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.07.2009
Príspevky: 2654
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 2:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

oFF,to co pises nema zmysel uz len z toho dovodu ze porovnavas nemecke dialnice so slovenskymi,tato nasa trojprudova dialnica stoji za deravy gros,bez krajnice,zvodidiel,je to zrejme najnebezpecnejsi usek dalnice na slovensku,takze ist tam 230 za plnej premavky je nezodpovedne. Mas pravdu ze ludia maju predvidat a pustit ta ak ty ides 200,ale to len preto aby sami nedosli k urazu,nehnevaj sa ale takych ako ty ze doletia za mnou ako raketa,lepia sa mi na rit a este vyblikavaju mam v prdeli,idem si svoje a uhnem sa az ked ja dokoncim svoj predbehovaci manever,ked uz ludia riskuju ze idu vyse 200,tak jedno obehnutie zprava uz nezavazi ak ta zastavia policajti.
Ja tiez nedodrzujem predpisy,na dialnici si dovolim aj 150km/h za plnej premavky, ale ist 230 a rozculovat sa ze niekto kto ide max. povolenou 130tkou ti neuhne Rolling Eyes
_________________
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Omega B MV6 X30XE 155kW (1998)-ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001)-ex
Vectra C GTS Z18XE 90kW(2004)-ex

www.teoracing.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 2:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak urcite sa tam ani pchat nebudem, ked vidim ze sa tam daco ruti.....Tiez to neznasam, ked sa mi tam z nicoho nic napcha daka HaTaPka a nevie potom predbehnut dakoho ani v 110km/h
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 2:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež nejazdím 130 po diaľnici, ale stále som v strehu kedy sa mi do pruhu natlačí niekto kto potrebuje predbehnúť niekoho kto ide v strednom pruhu len preto lebo v pravom sa mu jazdiť nechce, ak dá smerovku v predstihu kedy som ešte ďaleko tak si dobrzdím, počkám kým si svojim tempom 130 popredbieha a idem ďalej, nie je o čom, ale ak mi medzi TT a ZA (alebo aj niekde inde) skríži cestu ********* poľský kamión, ktorý sa ani nevie pozrieť do zrkadla keď chce predbiehať tam kde je to zakázané a 100 metrov predo mnou začne predbiehať iného poliaka s kamiónom tak potom sori ale to potom zvyknem pribrzdiť aj ja jemu...
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 2:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tak nejazdim ako som uz neraz spominal, len som nieco skusal a ked vidim, ze za mnou sa niekto ponahla a je to napriklad na dvojprudovej dialnici a som v lavom pruhu idem 140km/h a ku mne sa blizi niekto rychlejsie a este ked blika mi je jasne, ze sa niekam ponahla tak ja kludne pridam na 180km/h aby som sa zaradil ja neviem pred 5 aut ktore predbieham.

to Roberto: presne takych ako Ty su u nas plne cesty (ja idem maximalnou povolenou tak kam sa ten za mnou tlaci.) To je velka skoda, trochu ohladuplnosti by to chcelo. Ja idem rychlo ked sa ponahlam inak idem stale na tempomate. A ked sa ponahlam a nikomu bliknem tak blikam s dufanim, ze je to uvedomely clovek ktory mi uhne lebo sa ponahlam.

Je ine ked sa niekto na beznej ceste lepi na rit alebo ked je husta premavka, ze predbehnutim teba nic neziska, takych mam aj ja v prdeli a ked su moc blizko tak si este aj ostriekam okna. Vacsinou to pomoze a vzdiali sa, aspon na dobu kym si umyje vlastne okna, o to vacsia sranda je ked nema vodu v ostrekovaci Smile Ale to je nieco ine ako na dialnici.
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roberto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.07.2009
Príspevky: 2654
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:15 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

keby bolo presne takych ako ja plne cesty,tak sa nachadzas v automobilovom raji,tu nejde o samochvalu,to ci som dobry vodic musia povedat iny,ale v zivote som nemal nehodu,ani skrabanec,nikoho som nikdy neobmedzil ani neohrozil,pokial si o to vyslovene nepytal...viem pochopit ak sa niekto ponahla,ale na schumacherov v posranych tdi-ckach mam svoj nazor a povacsine sa ziadny z nich neponahla,len si musia trocha upokojit svoje ego,aj vcera,na dialnici ma blavacka octavia tdi predbehla hadam v 180tke,ale dosli podotykam mierne zakruty za RK smerom do ZA a siel 80,brzdil mna a aj kopec inych aut,a to len preto lebo je to nedonoseny blbecek ktory si dokazuje nieco na rovinkach....rocne najazdim 40T km a ver mi ze tym par vynimkam ktore na to maju dovod,alebo minimalne auto sa v pokoji vyhnem,ale tymto povacsine blavackym egoistom na firemnych autach sa neuhnem kym ako som pisal nedokoncim svoje,aj keby ma mal zrolovat Evil or Very Mad
_________________
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Omega B MV6 X30XE 155kW (1998)-ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001)-ex
Vectra C GTS Z18XE 90kW(2004)-ex

www.teoracing.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Roberto Napísal:
... blavacka octavia tdi predbehla hadam v 180tke,ale dosli podotykam mierne zakruty za RK smerom do ZA a siel 80,brzdil mna a aj kopec inych aut,a to len preto lebo je to nedonoseny blbecek ktory si dokazuje nieco na rovinkach.......ale tymto povacsine blavackym egoistom na firemnych autach sa neuhnem kym ako som pisal nedokoncim svoje,aj keby ma mal zrolovat Evil or Very Mad


presne ako píšeš Robo, takých som už stretol kopec...
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Miro Kohut
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 28.02.2008
Príspevky: 4063
Bydlisko: Trencianske Teplice

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ze vas to bavi si nieco dokazovat furt Rolling Eyes .....ja kazdeho pustim a pomyslim si svoje Wink jazdim 20 rokov a mam najazdene 1.800000 km ale asi mi to bude prd platne ked dobehnem Roberta A ZOZADU SA DORUTI off Very Happy Very Happy
_________________
bratranec ma omegu.....tak pridem na šniclu do Likavky ked bude
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
oFF
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 08.01.2008
Príspevky: 203
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom s Tebou suhlasim, aj s tym, ze na rovinke vie ist kazdy rychlo, casto sa mi stava ze niekoho prebehnem v meste a na dialnici ma predbehne naspat v 180tke. Ale tazko rozoznas, ci je to blavak na TDIcku co potrebuje frajerit, alebo ci to je clovek ktory naozaj potrebuje rychlo niekam ist. Napr jednemu znamemu vykradali zlatnictvo v MA a povedal si ze na motorke tam bude rychlejsie, no bohuzial prisiel len po prvu krizovatku v BA. Ale zase ja keby som sa niekam naozaj tak ponahlal, ze by slo o zivot tak by som to dal tomu co ma blokuje pocitit razantne ze som neni frajer s firemnym TDI ktory si zvysuje ego.
_________________
Opel Astra G Coupe Bertone Edition, 2.0 T, 16V, Z20LET

Opel Astra G Coupe Bertone Edition 1.8, 16v, 116PS Moja EX.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro Kohut, si zabeu. Laughing Laughing
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roberto
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.07.2009
Príspevky: 2654
Bydlisko: Bratislava/Spišská Nová Ves

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro Kohut Napísal:
ze vas to bavi si nieco dokazovat furt Rolling Eyes .....ja kazdeho pustim a pomyslim si svoje Wink jazdim 20 rokov a mam najazdene 1.800000 km ale asi mi to bude prd platne ked dobehnem Roberta A ZOZADU SA DORUTI off Very Happy Very Happy

neostava mi nic ine len sklopit usi,ospravedlnit sa za Off Topic a uznat ze miro ma pravdu Very Happy natahujeme sa tu kvoli hlupostiam,ale za svojim si stojim !
_________________
BMW 325ci M-paket 141kW (1995)
Omega B MV6 X30XE 155kW (1998)-ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001)-ex
Vectra C GTS Z18XE 90kW(2004)-ex

www.teoracing.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brano_co
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.10.2008
Príspevky: 947

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 3:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Miro Kohut Napísal:
ze vas to bavi si nieco dokazovat furt Rolling Eyes .....ja kazdeho pustim a pomyslim si svoje Wink jazdim 20 rokov a mam najazdene 1.800000 km ale asi mi to bude prd platne ked dobehnem Roberta A ZOZADU SA DORUTI off Very Happy Very Happy


Laughing Laughing

Keď som ešte chodil do školy, v autobuse mal autobusár toto alebo niečo na tento spôsob nalepené na okne:
Lepšie docestovať 5 minút po piatej ako 5 minút pred piatou ležať v márnici.
Exclamation
_________________
Renault Megane R.S. 250 CUP
VW Golf Mk. 6 1.4 Very Happy
Opel Corsa OPC - St.3 - Gone, But Not Forgotten
Citroen Saxo VTS - Gone, But Not Forgotten
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: St Nov 03, 2010 5:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Off, uber z ega a prečítaj si ešte raz čo som napísal, lebo tvoja reakcia bola mimo. O ohľaduplnosti by si mal pri takom správaní uvažovať v prvom rade ty. Ak chceš letieť 230, leť, ale neohrozuj iných. Si z veľkého mesta, tak predpokladám, že vieš, ako sa v takýchto situáciách jazdí. Treba mať oči všade a všetko je v poriadku, pokiaľ všetci prispôsobia svoje správanie davu. Ak sa však nájde jeden, ktorý si myslí, že má v gatiach veľa miesta, nastane chaos. A presne toto isté sa stane aj na diaľnici. Osobne sa do späťákov pozerám veľmi často a aj s predvídaním som na tom obstojne. Predvídam totiž, že na cestách je kopec ignorantov. Aj dnes som predvídal, keď som pozeral na jedného na VeCe, ako cúva z parkoviska, že mi nacúva do auta a nacúval. Ibaže som nemohol nič robiť, len sa pozerať, pretože som nebol v aute, ale som práve k nemu šiel po chodníku. Tiež mal silné ego, kým nezistil, že pred ním stojí majiteľ auta do ktorého nacúval.
Keď ťa niekedy sfúkne z cesty kamión, ktorý síce zbadáš v spätnom zrkadle, ale nepredpokladáš, že o pár sekúnd sa budeš váľať skrvavený v priekope, pretože šiel namiesto sedemdesiat možno 110, zistíš o čom to je. Toto ti samozrejme neprajem, ale skúsenosti robia svoje.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> POLÍCIA, ZÁKON A MOTORISTI.... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group