Opelclub Fórum
Kolisanie otacok vo volnobehu ....

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kamilko1987
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 31
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 10:28 am    Predmet: Kolisanie otacok vo volnobehu .... Odpovedať s citátom

Prosim vas poradte mi niekto mam problem s Opel astra GTC r.v. 2005 1,7 tdci motor 74 kv , problem je v tom ze za jazdy napriklad v 100 -ke a vyhodim rychlost a ide na volnobeh tak kolisu otacky ze cim to moze byt v opli uz spravili aj upgrade jednotky aj alternator menili a nic nepomohli prosim o radu diky moc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 11:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Len jeden dodatok. U modernych aut je vyhadzovanie rychlosti za jazdy prezitok, nieje na to ziadny rozumny dovod podla mna.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilko1987
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 31
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 12:43 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no to je dobre ale to nesuvisi s mojim problem si myslim zase nie ?...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 1:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako velmi tie otacky kolisu?
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilko1987
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 31
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 2:14 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no napriklad idem co ja viem pokial auto je v pohybe ze nestoji tak tie otacky kolisu napriklad ze mas to mat nejko okolo tej jednoky byva to tak standartne 4 minimetre pod jednotkou a ked robi hento tak sa to dvihne tak dva milimetre nad jednotku a zase dolu a zase hore a zase dolu ... Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 2:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milimetre mi nic nehovoria. Odsleduj ako moc to kolise. Napis ake su otacky po starte a ustaleni - proste volnobezne otacky a potom ako moc za jazdy kolisu tie volnobezne otacky. Tak budeme mudrejsi. Ja si konkretne myslim, ze s tym nic nemas, odsleduj toto co som ti napisal a uvidime Wink
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilko1987
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 31
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 3:06 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

hm preco si mylsis ze s tym nic nemas?Sad(ä no v opli ked uz hento vsetko spravili mi povedali ze podla nich si to pocitac kako taky sam riadi lebo ze ked zabrzdim a motor je v behu tak su otacky normalne a ze je normalne ked sa raz za cas hentake nieco stava ze motor is to sam riadi tak neviem ... ale vzdy s avravi ze ked kolisu otacky ist treba do servisu Sad(
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kamilko1987
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 31
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 4:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ak chces hod mi sem mail tvoj a ja to skusim notocit na mbil a poslal by som ti to ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Št Sep 16, 2010 6:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Komo Napísal:
Len jeden dodatok. U modernych aut je vyhadzovanie rychlosti za jazdy prezitok, nieje na to ziadny rozumny dovod podla mna.

nerobim casto ze by som vyhadzoval rychlost ale ked to urobim tak nic som si nevsimol ze by otacky kolisali. podla mna je to normalne ze vyhodis rychlost a nic by sa nemalo stat alebo sa mylim?? Question
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Pi Sep 17, 2010 3:11 am    Predmet: Re: Kolisanie otacok vo volnobehu .... Odpovedať s citátom

kamilko1987 Napísal:


Prosim vas poradte mi niekto mam problem s Opel astra GTC r.v. 2005 1,7 tdci motor 74 kv , problem je v tom ze za jazdy napriklad v 100 -ke a vyhodim rychlost a ide na volnobeh tak kolisu otacky ze cim to moze byt v opli uz spravili aj upgrade jednotky aj alternator menili a nic nepomohli prosim o radu diky moc...


a ked ides na 1-ke ci 2-ke so slabuckym plynom ci bez plynu (jazda v pomalej kolone), velmi to trha autom ???
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Komo
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 19.03.2007
Príspevky: 2924
Bydlisko: Komjatna [RK]

PríspevokZaslal: Pi Sep 17, 2010 8:41 am    Predmet: Odpovedať s citátom

lubo22 Napísal:
Komo Napísal:
Len jeden dodatok. U modernych aut je vyhadzovanie rychlosti za jazdy prezitok, nieje na to ziadny rozumny dovod podla mna.

nerobim casto ze by som vyhadzoval rychlost ale ked to urobim tak nic som si nevsimol ze by otacky kolisali. podla mna je to normalne ze vyhodis rychlost a nic by sa nemalo stat alebo sa mylim?? Question


preto som sa pytal, ako velmi mu to kolise. Mne to na benzine napriklad tiez kolise, ale ja to prikladam veciam ako klima, posilnovac brzd, riadenia a tak dalej. Ale u mna sa to neda nazvat kolisanie. Proste je to rozmedzie 1000 - 1100 otacok. Ked zastanem tak klesnu na nejakych 850-900.
_________________
VeCe Z18XE
VeA C20NE - ex
- Diagnostika -
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.04.2009
Príspevky: 4321
Bydlisko: trstena

PríspevokZaslal: Pi Sep 17, 2010 10:12 am    Predmet: Odpovedať s citátom

aha nevsimol som si ze mi to nejak kolise ja ked vyhodim rychlost v 100ke tak dosty rychlo mi to klesne na 1000 ot a potom pomalsie plynule na 850 alebo tak nejak mam volnobeh a v klude sa drzi. mozno aj podskoci ale nepostrehol som to
kamaratovy to na benzinovej fabii tiez kolisalo co bolo aj citit ked som jazdil ako spolujazdec. ale ci uz nieco s motorom mal alebo nie to neviem
_________________
Vectra C cierna
Vectra C modra ex
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kamilko1987
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 02.07.2010
Príspevky: 31
Bydlisko: Trencin

PríspevokZaslal: Ne Sep 19, 2010 1:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no mne to nekolise v tedy ked pridavam alebo tak iba ked je vyhodena rychlost a v tedy to koli tak ze klesa dolu na asi priblizne 900 a zrazu sa supne na 1100 a zase dolu a zase horu a ked zastavim alebo automaticky ked zacnem brzdit tak to prestane a klesne pri zastaveni az na 850 a je kludni ani hore ani nic si drzi ale robi to len v tedy ked je volnobeh no ... asi tak no zajtra zase idem do oplu tak som zvedaf co povedia povedali ze by to malo byt normalne lebo ze pc si to ovlada sama le ze sa na to pozre este nejaky ich neviem kto tak uvidime Smile) tak snad pomoze no ... no a cim tomoze byt neviem teda no ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pecco
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 13.12.2009
Príspevky: 41
Bydlisko: B.Bystrica

PríspevokZaslal: Št Sep 23, 2010 7:32 am    Predmet: Odpovedať s citátom

chalani ja mam tiez podobny problem resp..som mal zmizlo to same od seba ale teraz som v pomikove...no moj PROBLÉM otačky mi spadli na volnobehu z 800 na 400 a mozno aj niečo viac ale astrička nezdochla a v tedy sa mi rozsvietila aj diagnostika potom som musel stopnut motor naštartovat a všetko bolo ok na nejaky čas.....ale rozmyšlal som nemože to byt v benzine lebo mi to začalo robit ked som tankoval tesco a ked som prešiel zas na carreru 95 omv alebo pover na schel tak to prestalo...aj ked tesco ma presviečalo ze maju ten toho isteho dodavatela ako SHELL tak neviem....dik
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jojo22
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.02.2011
Príspevky: 33
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št Nov 29, 2012 2:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kamilko1987 Napísal:
no mne to nekolise v tedy ked pridavam alebo tak iba ked je vyhodena rychlost a v tedy to koli tak ze klesa dolu na asi priblizne 900 a zrazu sa supne na 1100 a zase dolu a zase horu a ked zastavim alebo automaticky ked zacnem brzdit tak to prestane a klesne pri zastaveni az na 850 a je kludni ani hore ani nic si drzi ale robi to len v tedy ked je volnobeh no ... asi tak no zajtra zase idem do oplu tak som zvedaf co povedia povedali ze by to malo byt normalne lebo ze pc si to ovlada sama le ze sa na to pozre este nejaky ich neviem kto tak uvidime Smile) tak snad pomoze no ... no a cim tomoze byt neviem teda no ...


A co ti povedali? Vyriesil si problem? Lebo ja mam momentalne tento isty problem... dokonca raz mi uz pri preradovani z 1 do 2 prevodoveho stupna zdochol motor.
_________________
Astra H, 1,9 CDTi, 88kw,16v,2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jojo22
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 08.02.2011
Príspevky: 33
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi Dec 07, 2012 4:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapik mi vyčistil snimače na "reile" a zatial ide auto ako ma, tak dufam, ze to vydrzi.
_________________
Astra H, 1,9 CDTi, 88kw,16v,2005
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - MOTOR/PREVODOVKA Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group