Opelclub Fórum
prestavba na xenony vectra c

 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: St Aug 22, 2007 1:53 am    Predmet: prestavba na xenony vectra c Odpovedať s citátom

robil to uz niekto? chcel by som si optiku prerobit na bixenon
boli vectry c s bixenonmi? ak hej nevie niekto o lampach na predaj?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Sep 09, 2007 7:57 pm    Predmet: Re: prestavba na xenony vectra c Odpovedať s citátom

conos Napísal:
robil to uz niekto? chcel by som si optiku prerobit na bixenon
boli vectry c s bixenonmi? ak hej nevie niekto o lampach na predaj?


ak som to spravne pochopil, tak bola vectra c najprv s jednoduchym xenonom, a potom s bi-xenonom so zakrutovym svetlom

myslim si, ze to bude dost draha a komplikovana prestavba
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej1711
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.08.2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2007 3:35 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokial máš vo svetlách H4 tak sa dať bi-xenon a stojí to 18500 SKK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2007 3:58 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

andrej1711 Napísal:
Pokial máš vo svetlách H4 tak sa dať bi-xenon a stojí to 18500 SKK


sa dat ?

ak bude mat potom nehodu a druha strana povie 'bol som oslneny', tu xenon H4 mu tam najdu, tak bude rad, ak mu daju vinu a nebudu skodu protistrane platit z vlastneho vrecka

inak H4 sa uz pouziva iba na najjednoduchsich autach
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej1711
Nový užívateľ...
Nový užívateľ...


Založený: 18.08.2007
Príspevky: 15
Bydlisko: Topoľčany

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2007 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedná vec je že chem mať xenony a druhá čo to dalej obnáša, vela veci je zakázanych a používaju sa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Sep 11, 2007 4:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

andrej1711 Napísal:
Jedná vec je že chem mať xenony a druhá čo to dalej obnáša, vela veci je zakázanych a používaju sa.


nuz ide o dosledky
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2007 3:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

mam vectru c y roku 2005, xenony tam nemam, v prednej optike mam H1 a H7 žiarivky, stačilo by mi tam dať xenony na miesto stretavacich svetiel, najlepšie by však bolo bixenon
hladal som cele lampy napr. in.pro alebo hella, ale nenasiel som bixenony, jedine asi od opla origo, no cena asi bude viac ako tych 18500, viem zohnat prestavbu na xenon - stretavacie za 6000 len neviem ako to tam dam, preto sa pytam ci to uz robil niekto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
rado.c
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.02.2007
Príspevky: 1282
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2007 4:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

conos Napísal:
mam vectru c y roku 2005, xenony tam nemam, v prednej optike mam H1 a H7 žiarivky, stačilo by mi tam dať xenony na miesto stretavacich svetiel, najlepšie by však bolo bixenon
hladal som cele lampy napr. in.pro alebo hella, ale nenasiel som bixenony, jedine asi od opla origo, no cena asi bude viac ako tych 18500, viem zohnat prestavbu na xenon - stretavacie za 6000 len neviem ako to tam dam, preto sa pytam ci to uz robil niekto


bi-xenon sa dava miesto jednej ziarovky a to H4. iny pripad je, ked su originalne svetla napr. s jednou čočkou a za nou je xenon s elektrickym tienitkom.
teraz som nepochopil (mozno iba ja) ze ci chces halogenove ziarovky vymenit za xenonove, alebo chces svoje povodne originalne svetla s halogenkami (h1+h7) vymenit za originalne s xenonami (ide teda o elektroinstalaciu (trafo atd) vybojky a optiku svetla - teda cele svetlo ako celok)
...k tej prestavbovej sade... predpokladajme, ze budes menit H7 (pises, ze mas H1 a H7, takze stretavacie su s najvacsou pravdepodobnostou H7), musis pozriet ake je uchytenie ziarovky do svetla zozadu. pokial je to tak, ze sa ziarovka zasunie odzadu do otvoru v svetle a iba sa upevni (zaisti) pomocou spon, je HID sada s vysokou pravdepodobnostou pouzitelna bez zasahov.
napr. na Zafire sa H7 vopcha do objimky a to cele sa vlozi do svetla odzadu a potoci sa (tym sa zaisti objimka v svetle). kedze som si tiez vymyslel ze si tam dam xenonove vybojky, zohnal som si objimky druhe... sikovne ruky mojho kamarata nasledne vyfrezovali do objimky miesto pre vybojku a kable z nej, vlozil som vybojku do objimky zalial plastom, cele to vlozil do svetla miesto povodnej ziarovky, napojil a svieti...
_________________
Opel VECTRA B, 1.6i 16V - bejvávalo
-------------------------------------------
Opel ZAFIRA, 2.0DTI, 11/2002
-------------------------------------------
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
taki22
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 21.01.2007
Príspevky: 288
Bydlisko: Košice-okolie

PríspevokZaslal: So Sep 22, 2007 6:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rado.c Napísal:

....napr. na Zafire sa H7 vopcha do objimky a to cele sa vlozi do svetla odzadu a potoci sa (tym sa zaisti objimka v svetle). kedze som si tiez vymyslel ze si tam dam xenonove vybojky, zohnal som si objimky druhe... sikovne ruky mojho kamarata nasledne vyfrezovali do objimky miesto pre vybojku a kable z nej, vlozil som vybojku do objimky zalial plastom, cele to vlozil do svetla miesto povodnej ziarovky, napojil a svieti...


...sikovne Thumb Up
_________________
Opel Vectra B caravan 2.0 DTL 16V

4 kola, volant, kufor...normalka Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Sep 24, 2007 4:16 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

conos Napísal:
mam vectru c y roku 2005, xenony tam nemam, v prednej optike mam H1 a H7 žiarivky, stačilo by mi tam dať xenony na miesto stretavacich svetiel, najlepšie by však bolo bixenon
hladal som cele lampy napr. in.pro alebo hella, ale nenasiel som bixenony, jedine asi od opla origo, no cena asi bude viac ako tych 18500, viem zohnat prestavbu na xenon - stretavacie za 6000 len neviem ako to tam dam, preto sa pytam ci to uz robil niekto


ked chces dovjity xenon, tak si daj jednu sadnu na stretavacky (asi h7) u Teba a druhu na dialkove (asi H1). potom bude problem so svetelnou hukackou, to by slo mozno cez hmlovky.

Ina moznost - daj xenon sadu len na stretavacky, dialkove nechaj na halogenoch (aj kvoli svetelnej huckacke).
domontuj pridavne dialkove - xenony alebo prerobene na xenony
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
conos
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 22.07.2007
Príspevky: 249
Bydlisko: Komárno

PríspevokZaslal: Po Sep 24, 2007 10:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

diky pekne
rado.c - no najradšej by som si nainštaloval cele originalne lampy ale to som kvoli cene zamietol, takže si chcem urobiť sam prestavbu - čiže vymeniť halogeny za xenonové výbojky
diky pekne, budem meniť len stretavacie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> VECTRA - ELEKTRO Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group