Opelclub Fórum
Vstrekovanie vodíka, váš názor
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Aug 27, 2010 5:20 pm    Predmet: Vstrekovanie vodíka, váš názor Odpovedať s citátom

Zaujíma ma váš názor:
http://www.hhoplusgas.com

Tu sú ešte nejaké info od technika, ktorý niektoré systémy testoval:
http://water-4-gas-systems.bravehost.com/
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fifčok
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 26.07.2009
Príspevky: 656
Bydlisko: Hlohovec - Bratislava

PríspevokZaslal: Pi Aug 27, 2010 6:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

no v skutku znie to zaujimavo, ale nastava tu otazka, ci by to preslo pripadnou technickou kontrolou Rolling Eyes

osobne by som to vyskusal asi jedine ak by som to mal moznost vidiet a vyskusat u niekoho namontovane a v prevadzke inak neviem ci by som sa na to dal... Wink

inak taketo nieco tu uz bolo .. nejaky panko z ciech to mal na vectre namontovane asi rok dva dozadu mozno aj viac... hmm aj v telke to bolo ...a aj na youtube to je
_________________
Vectra B Z18XE 92 kW r.v. 2001
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 29, 2010 1:49 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pozri aj temy:
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=6903&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16451&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=vodik%2A
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Aug 29, 2010 10:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozmýšľal som, že generátor vodíka vyrobím a vyskúšam to, aby som overil, či to má nejaký efekt.

Podľa youtube sú potrebné hliníkové alebo nerezové platne, vhodne pospájať, sóda bikarbóna ako katalyzátor + destilka.

Ak má niekto nápad, ako to čo najefektívnejšie zložiť, sem s tým.
(Otázka pre chemikov, aké množstvo vodíka sa uvoľňuje z 12V akumulátora pri prebíjaní? Je to možné využiť?)
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 29, 2010 10:34 am    Predmet: Odpovedať s citátom

jeden tam pisal, ze fungovalo malo skusanych rieseni. asi to az take jednoduche nebude

a ci nebude treba upravit RJ motora ?
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MajklNajt
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 18.07.2009
Príspevky: 377
Bydlisko: BB

PríspevokZaslal: Ne Aug 29, 2010 12:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Energia potrebna na vyrobu vodika z vody je vacsia, ako energia obsiahnuta vo vyrobenom vodiku.
Cize z energie ktoru vlozis do vodikoveho generatoru, sa ti vrati uz len cast energie a to znamena strata, nie ziadna uspora.
_________________
Opel Vectra 2.0 DTi
r.v. 2000 edition, sedan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ne Aug 29, 2010 2:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

MajklNajt Napísal:
Energia potrebna na vyrobu vodika z vody je vacsia, ako energia obsiahnuta vo vyrobenom vodiku.
Cize z energie ktoru vlozis do vodikoveho generatoru, sa ti vrati uz len cast energie a to znamena strata, nie ziadna uspora.


asi si to necital.

tu nejde o energiu na vyrobu vodika, ale o ucinnost spalovania.
tato je u benzinoveho motora zla, obzvlast pri nizsom zatazeni motora.
pretoze chudobna zmes uz nehori dobre
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Brembo.SV
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 06.03.2010
Príspevky: 279
Bydlisko: Matuskovo

PríspevokZaslal: Po Nov 08, 2010 10:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

kamarat to ma na ziguliku,znizila sa mu spotreba o 1l/100km. Pracuje uz nad vykonnejsim vyvijacom vodika,problemom su velke naroky na prud,dost dlho uz experimentuje. Na zvysenie ucinnosti je potrebne pridat frekvencny menic,tak sa zmensi potrebny prud.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut Nov 30, 2010 2:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

my sme spravili 2x 120A vyvijace. ale co dalej...potrebujem KOH na znizenie odporu vody, a dat ich do serie tak aby slo 120A a nie 30A, s teplotou vody prud rastie
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
buci_vectra
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.04.2009
Príspevky: 7280
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Ut Dec 07, 2010 9:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Viem o jednej plnej vodikovej nadrzi, je z ulice pristupna, len ako natankovat Question
_________________
Vectra B 1.8 16v sedan
Tigra X14XE
Zoznam dielov EPC online
MECHANICAL SYNFONICA BY FORMAT67.NET
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po Dec 20, 2010 6:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Z hladiska bezpecnosti sme chceli vodik vyrabat z vody a cez co najkratsiu cestu dostat hned do sania. Uschovavanie cisteho vodika je bezpecne, akurat treba na to vysokotlakovu nadobu. a kde ho zohnat taky cisty?
uchovavanie v podstate idealnej zmesy co sme vyrabali je velmi nebezpecne.
vyroba samotneho vodika je energeticky viac narocna ako vyroba zmesy, pretoze anoda sa musi viac oddelit, tak aby sa vodik separoval osobitne bez kyslika, potom sa vysokotlakovym kompresorom moze natlacat do nadrze.
Ale aj tak by som sa to bal robit doma, vodik ma vraj medzu vybusnosti 5%, co znamena ze ak vyrabame vodik a mame tam netesnosti dostane sa tam trosku kyslika, moze to byt nebezpecne.
Co to KOH? mate niekto? zaplatim, chcem len male mnoztvo na pokus
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman61
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 23.01.2009
Príspevky: 305
Bydlisko: Presov

PríspevokZaslal: Št Dec 23, 2010 6:52 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Vodik je fasa vec ale ... ale ako napriklad som debatil s jednym panom a ten mi to ponukol ci to nebudem ponukat dalej ... jednalo sa o usporu cca 30-40% paliva tj. benzinu alebo nafty ... lenze nastava taky mensi zadrhel a to ten ze vodik reauguje v motoroch a stava sa zneho para respektive voda . Co na to motor ? na to mi dany pan povedal ze je to nepatrne mnozstvo a ze to neublizi motoru no nevie neviem MOTOR A VODA V SPALOVANI .... zatial som nerozhodny v celej veci Smile inak mam tu jedneho zrocha 19 litrov benzinu pri kludnej jazde 4,3 motor Smile tak som spekuloval ... ale zas robit pokus omyl to sa mi moc nechce Smile
_________________
NEW GALLETTO, MPPS, GALLETTO 1250,LAUNCH DIAGUN ORIGO , VAGCOM origo, VAS,RENAULT CLIP,LEXIA, IMPA, XPROG,MAGICDASH XCAN,CANCOMMANDER,CARPROG,VAGPROG 2009, V PONUKE CESTINY A SLOVENCINY DO AUTOMOBILOV BMW IDRIVE, MK4, AUDI MMI, PEUGEOT CITROEN, VOLVO, CHIPTUNING, CHROMOVANIE , VTN TECHNOLOGIA a ine....

www.rktech.sk
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št Dec 23, 2010 9:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V Lozorne je jedna Omega, vrak, so systémom pridávania vodíka do sania.
Aj som na ten vyvíjač kukal, či ho nevezmem, ale potom som si povedal, že kašlať na to, veď benzín je lacný a ja mám iba 3 V6ky
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
leilak1
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.09.2009
Príspevky: 214
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Št Feb 03, 2011 12:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo tu nemáme autá na voľnú energiu alebo na vodu už dávno.....???
Tento pán nepovedal mňe nič nové ja sa tomu venujem už 15 rokov ale niekomu to môže dať obraz o situácii na tejto zemi. Takže pre mňa je HHO normálna vec...ide o to ako dostať čo najväčšiu úsporu lebo tomu zabraňuje viacero faktorov ...a zatiaľ to tu nik seriozne nerieši...a sú tu pritom odborníci z povolania čo by sa mali v tom vyznať...
Ak sa niekto tým vážne zaoberá tak vie o aké problémy ide...a kto ich vyriešil s naftou dosiahne aj 50% teda polovičnú spotrebu
Najnovšia novika je čipová hydro Efie, ktorá sa napojí cez OBD-2 konektor a tá komunikuje s riadiacou jednotkou, upravý signály s jednotlivých čidiel automaticky a tým vytvára najlepšie predpoklady na značnú úsporu paliva...lebo zaráta prichádzajúci vodík do sania a tým zoptimalizuje pridávanie paliva ( zníži ho)...upravuje hodnoty lambda sondy, upravuje pomer vzduchu k pridanému palivu a vzduchu...atď...niečo podobné ako čip tuning...toto nazývajú ako hydro tuning...lebo Efie znižuje výrazne spotrebu paliva ale zároveň zvyšuje výkon vozidla.... samozrejme musí byť pritom použitý kvalitný a odskúšaný HHO vyvíjač s vyššou účinnosťou s dostatočnou produkcou plynu za minútu pre daný motor. Vynikajüce generátory sú s titanovými elektródami, ktoré majú vyššiu efektivitu a produkujú omnoho aktívnejší brownov plyn. Ale tintan je vzácny kov a je drahý.



http://vimeo.com/7606560
_________________
Salem sa zobudil a fotky už sú - fajn Smile
Astra 1,7cdti 130PS Opcom diagnostika, aktivácia palubného pc,
Mám momentálne HHO komplet na predaj.
http://www.leilak1.salem.sk/fotka.php?cislo=1&album=A1254673239


Naposledy upravil leilak1 dňa Pi Jún 29, 2012 8:32 pm, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
red baron
Anonymný





PríspevokZaslal: Št Feb 03, 2011 2:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pozrite si na srbskom opel klub fore ... chlapík to už robí ....
Návrat hore
langdon2
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 16.01.2008
Príspevky: 14262
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Št Feb 03, 2011 2:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

MILO:...a ja to este preco nemam v astre...ze by mi jazdil za 4 litre? Very Happy
_________________
Opel Astra G 1,4 16V
palubne pc. a tempomaty do Oplov
diagnostika, rychlo servis
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
leilak1
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 27.09.2009
Príspevky: 214
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: So Feb 12, 2011 8:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

red baron Napísal:
pozrite si na srbskom opel klub fore ... chlapík to už robí ....

ono to už desaťtisíce chlapíkov po celom svete robí ...a skúša...to len u nás sú prispatý...
_________________
Salem sa zobudil a fotky už sú - fajn Smile
Astra 1,7cdti 130PS Opcom diagnostika, aktivácia palubného pc,
Mám momentálne HHO komplet na predaj.
http://www.leilak1.salem.sk/fotka.php?cislo=1&album=A1254673239
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 12:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

co sa tika tej vody:
voda nevadi, ved predsa pri spaleni benzinu a vzduchu, vznikne tiez voda, asi 20-30%, ostatok CO2, a ak sa zle spali tak CO, a podla kvality benzinu tam mozu byt necistoty, pri vysokej teplote motora sa moze spalovat aj dusik s kyslikom co sa pocita ako emisia NOx. u naftakov je NOx podstatne viac.
Ja jazdim zatial na LPG, mam zvody po omege benzinaku su cele cierne zasazdene, po LPG su krasne ciste (zrejme aj ventily a piesty budu krasne ciste) !!!, pri spalovani LPG je uz asi 40% vody vo vyfuku, pri spalovani na CNG je uz 60-70% vody vo vyfuku.

vacsina patentov jazdenia na vodu allebo usetrenia paliva su odkupene ropnymi shakeovmi. Preto je to ich biznis, ked sa minie nafta asi 40 rokov tak ostane este benzin, ten je vraj na zasobe na 150rokov, ak by bol odber paliva rovnaky ako teraz, ked shakeovia nebudu mat uz co predavat zacnu realizovat svoje patenty, pripadne mozu uz na nakupenych pozemkoch vystavat tie fotovoltaicke panely a vyrabat energiu a tak si udrzat stale prvenstvo najbohatsich ludi.

nic proti nim nemam pokial nerobia problemy. AK si niekto z vas spravi 4x az 8x vyvijace 10*20cm a 40 platni od seba 0.5mm v zapojeni +-+-+-+-+-, da tieto vyvijacie do serie. A hlavne prida hydroxyd draselny (motoru neskodlivy) dokaze vyrabat tak zmes do motora vydrzou umerna mnozstvu KOH vo vode.

pokus v aute nerobim cakam na teplo, mrazy mozu znicit vyvijace a moje zdravie(v zime sa mi nic nechce okolo auta). ale priadnie uz i maleho mnoztva KOH malo velky pozitivum na ucinnost elektorlyzy.

vraj sa moze pridavat aj hydroxyd sodny ale neskusal som.

KOH je overeny to je to biele co vypeni na tych videach na youtube a kade najdete tie videa

Zacinavam stale viac a viac verit ze to funguje cakam uz na teplo ani nie ze tyzden +10 stupnov a dalsi tyzden -5...
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 10:46 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Budem s napätím čakať na výsledky.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
mirrco
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 12.06.2007
Príspevky: 629
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne Feb 13, 2011 4:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemate niekto nerezove plechy hrubka okolo 0.5mm?pouzte, nejake lacnejsie, posrihany odpad, kupim
este by som spravil vyvijace.
TEORIA:
elektrolyza je umerna len od prudu - preto treba pracovat s najnizzsim napatim - priklad 0.001V 1000A = elektolyza pre motor v tatazi, spotreba energie 1W (a vsak nerealene lebo elektorlyza pod 1.7V vo vode s vodovodu prestava fungovat, sol toto napatie znizi a KOH tak tiez), takze realne napr 2-"3V a 50A" by sadlo dosihanut, pouzili by sme 4x vyvijace v serii teda 3v*4..a elektorlyza by spotrebovala 12V a 50A, ale akoby 200A elektrolyza kedze mame 4ry v serii. mozme si spravit aj jednoduchy menic PWM na regulaciu, neskor mozme zosymbiozovat regulaciu s ECU

Mate niekto uz nejaky vyvijac?, ja mam dva v serii a dalsie dva podobne kamaratove pozicane
_________________
Opel Ascona C 1.8i (C)18NE 74KW šaragľa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> TUNING a STYLING - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalší
Strana 1 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group