Opelclub Fórum
Moja story s roztečou na disku novej Astry
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Milan_PN
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.05.2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 11:43 am    Predmet: Moja story s roztečou na disku novej Astry Odpovedať s citátom

Zdravím Vás!

Chcem sa s Vami podeliť o neuveriteľnú story... Minulý mesiac som si kúpil novú Astru 1.6i Ecotec automat vo výbave Cosmo. Kedže si chcem zaobstarať zimné gumy s diskami, začal som sa zaujímať o vhodné disky. V technickom rozteč nie je, preto som zavolal dealerovi Oplu, aby mi poradil. O chvíľku zavolal späť, že to zmeral na predajni (na rovnakom aute) a rozteč je 5x100. Nezdalo sa mi to, tak som overoval. Na nete som našiel staršie elektróny original Opel za dobrú cenu s roztečou 5x110. Zavolal som predávajúcemu a ten tvrdil, že to mám rovnaké. Potvrdili mu to kamaráti zo servisu Opel. A kedže si overujem informácie, do tretice som zavolal na kontaktný telefón na stránke www.e-pneumatiky.cz kde majú perfektný rozpis všetkých Oplov a vhodných diskov. Lenže bez novej Astry... Chlapík na telefóne chvíľku zaváhal a po pár sekundách zahlásil: máte tam 5x105. Urobil som ešte jeden pokus pre úplnú istotu - išiel som do pneuservisu. Po trištvrte hodine kedy laborovali zo zhodeným diskom som išiel domov s verdiktom - máte tam niečo medzi 5x100 a 5x112... Napadla ma už len jediná vec. Nakreslil som v PC rozteče presne 1:1, vystrihol z tvrdého papiera a priložil na disk. Bola to piplačka, ale mám už úplnú istotu. Moje disky majú rozteč 5x105.
A poučenie? Overujte si informácie, hoci to na prvé počutie znie dôveryhodne. Však to kto by to mal vedieť presnejšie, ako predajca značky? Žiaľ, nevedia. Keby som im uveril, mal by som doma kúpené elektróny s roztečou 5x100 alebo 5x110, ktoré môžem použiť akurát ako dekoráciu do záhrady na skalku.
A ešte jeden poznatok. Ak chcete na svoju novú Astru kúpiť 17 palcové oceľové disky, zabudnite na to. Nie sú, resp. sú jedine ako náhradný diel od Opla, tzv. štruktúrované. Stoja však 130 eur s puklicou... Že za to kúpite krásny elektrón? Presne tak.

Takže tak. Vytešujem sa z nového autíčka, ale zároveň zúrim nad zvádzajúcimi informáciami od odborníkov a dierou v sortimente diskov, kam sa presne Astra zaradila...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 12:55 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

pekne, pekne

aspon vidno ako ti ludia davaju pozor na skoleniach...

inac k tej rozteci, to nie je normalne ze sa to zmenilo na tak nestandardny rozmer

ale vidim to ako snahu automobilky predavat co najdlhsie svoje elektrony kym taku roztec nezacne ponukat aj konkurencia

tiez som bol prekvapeny z toho, ked som sa dozvedel ze insignia zmenila roztec na 5 x 120, co pouzivaju bavoraky
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
troodon
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 15.11.2008
Príspevky: 659
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 6:21 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

zmeny / nezmeny za tym su brutalne lobby a peniaze.. ked uz sme taky strasne ISO a euro tak sa mali aspon v europe dohodnut na jednotnej rozteci trotli - bral by som 5x110 Very Happy ale zniesol by som aj tych 5x120 do buducna ako rezervu a male auta ani nevyrabat ked sa im na disky nevojdu take roztece.. proste standardizuju sa hluposti a zakazuje sa logicky mysliet ale aby sa nieco osozne spravilo - proste tazke peniaze su v tom. Na spotrebitelovu skodu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 9:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V Nemecku sú bežné (D&W) skrutky, ktoré prispôsobia disk autu +- pár mm.
Potom je možné dať 5*110 na 5*105 apod.
Ináč, 17" disk na Astru? Neblázni.
Načo?
To aká vysoká pneu tam bude? 5 cm bočnica?
Veď s tým na žiaden obrubník nevyjdeš, každá jama na ceste bude riziková.
Iné je, keď mám na Omege pneu 235/45/17, kde je bočnica vysoká 10,6 cm.
Nechápem celkom tento trend znižovania pneu.
A nemá to nič s rýchlosťou.
Všimnite si výšku pneu Formuly 1.
Alebo auta WRC.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 9:51 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

troodon Napísal:
zmeny / nezmeny za tym su brutalne lobby a peniaze.. ked uz sme taky strasne ISO a euro tak sa mali aspon v europe dohodnut na jednotnej rozteci trotli - bral by som 5x110 Very Happy ale zniesol by som aj tych 5x120 do buducna ako rezervu a male auta ani nevyrabat ked sa im na disky nevojdu take roztece.. proste standardizuju sa hluposti a zakazuje sa logicky mysliet ale aby sa nieco osozne spravilo - proste tazke peniaze su v tom. Na spotrebitelovu skodu.


mozno ano.

ALE ked chudacik Opel skrachuje a ine europske fabriky tiez, hadam bude spotrebitel jasat nad vyhodnou kupou cinskych aut
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dušan992
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 22.03.2008
Príspevky: 653
Bydlisko: Bratislava ale srdcom vychodňar

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 10:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

len taky maly dotaz.ked si mal dole koleso, na disku z vnútra nebolo nič napísane???????s diskom bez tychto udajov som sa nestretol-výrobca,rozteč,et,... Shocked
_________________
OPEL ASTRA G 1,4 16v x14xe & OPEL Combo B 1,7 Dti Y17DT - http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=16923
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 10:40 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

tu tema

astra h 2010 - alu.disky - nova roztec 5x105 a 5x115 mm

http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php?t=17420&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=roztec
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
macil
Forum Admin, Opelclub Member
Forum Admin, Opelclub Member


Založený: 25.02.2006
Príspevky: 29027
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 11:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kajo, ale tu sa jedná o novú Astru J. Tá má kolesá veľké ako tvoja Omča. Napríklad jeden z ponúkaných rozmerov je 225/50 R17.
_________________
Opel Astra F-CC, X18XE Spritmonitor.de
Xing Tao Fu Shi 兴涛服饰 a diagnostika - 診斷
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po Aug 02, 2010 11:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, áno macil, videl som ju v showroome.
Trend je jasný, veľké kolesá na malých autách.
Je to taká móda.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Milan_PN
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.05.2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 6:59 am    Predmet: Moja letná sada Odpovedať s citátom

Presne tak, 17 palcové disky sú štandardom pri novej Astre J. Ja som si dokonca priplatil a je obutá na gumách Bridgestone Potenza 225/45 R18 s elektrónmi pod kódom PZW a vôbec neľutujem. Jednak to vyzerá famózne a za druhé, to auto chodí ako po koľajniciach. Neuveriteľne drží stopu v každej zákrute. Keby som nemal nabehaných len 800 km, vyskúšal by som kedy zareaguje ESP. Ale to až neskôr...
Zimnú sadu chcem na 17 diskoch jednak z ekonomických dôvodov a jednak preto, že je v tejto veľkosti podstatne väčší výber zimných pneumatík. Ale aj diskov. Včera som našiel napríklad robustné elektróny Borbet za necelých 90 eur za kus. Skvelá cena, idem tam volať.

Vyrazená rozteč na vnútornej strane disku? Počul som o tom. Ale pri tej operácií som sedel v aute, nevidel som zhodený disk. Spoliehal som sa na odbornosť pracovníkov pneuservisu. Je to jeden z najväčších a pomerne obľúbený v Piešťanoch - Matadorka (ak teda môžem menovať). No zažil som aj ich druhý kiks. Nadiktovali mi internetovú adresu, kde si môžem nájsť disk podľa výrobného kódu. Stránka však neexistuje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 8:51 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ono za posledne roky sa kolesa brutalne zvacsuju...

to uz nechapem ani ja, standard na astru R17???
a moznost R18????

a na insigniu standard R18 a za priplatok R19???
to je chore...

a ze potom ti treba tristo silentblokov na podvozok aby to ako tak tlmilo a riadenie bude gumene


inac co sa zimy tyka, odporucal by som R16, pretoze na zimu je to vyborna volba...

a to cez leto jazdim tiez na R18, 225/45 - Potenzy
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_PN
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.05.2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 10:14 am    Predmet: R16 Odpovedať s citátom

Dík za radu. Aj ja už som prišiel na fakt, že asi zvolím 16 palcové na zimu. Podstatne lepší výber pneumatík a už som našiel aj plechový disk s potrebnou roztečou.
Skús poradiť ešte raz. Neviem si zvoliť značku zimnej gumy. Favoritom je DUNLOP Wintersport, adeptom MICHELIN Alpine Pilot, možno BRIDGESTONE Blizak. Na čom jazdíš Ty a čo by si mi odporúčal? Milan
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dulo
Moderátor - Zlatý užívateľ...
Moderátor - Zlatý užívateľ...


Založený: 20.06.2007
Príspevky: 18298
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 10:25 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslednú zimu som mal Brigdestony Blizaky, túto dám dve Micheliny Alpiny.
Myslím, že všetky z vymenovaných sú výborné
_________________
Omega B Sport X30XE 155 kW (1998) A/T + Omega B MV6 X30XE 155 kW(1997) LPG RAT STYLE
Omega B Sport X25XE 125 kW (1998) - ex
Omega B Sport Y26SE 132 kW (2001) - ex
Corsa C GSi Z18XE 92 kW (2001) - ex

Der Opel Omega - Technik, die Begeistert
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 10:26 am    Predmet: Odpovedať s citátom

nooo, ja mam zimne Dunlopy - wintersport 3D
su fakt vynikajuce na snehu aj na vode
stabilita, trakcia je vyborna

brzdenie sa mi zda, zeby mohlo byt lepsie ale mozno keby som skusil nejake matadory tak by sa mi zdalo ze dunlopy brzdia vynikajuco oproti nim, alebo inym znackam

predtym som pouzival Goodyear Ultra Grip 7, tie boli o cosi slabsie vo vsetkom v porovnani s dunlopkami, a hlavne v brzdeni za mokra a na snehu

tie moje este v pohode preziju jednu sezonu, takze este zimaky neriesim, no a s michelinkami skusenosti nemam

viem este ze continentalky su vyborne, nejake ContiSport Contact ci ako sa im nadava...
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Milan_PN
Pravidelný užívateľ...
Pravidelný užívateľ...


Založený: 06.05.2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Piešťany

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 11:21 am    Predmet: Zhoda Odpovedať s citátom

Sme sa teda zhodli. Ja dosť dávam na pocit. A Dunlopky robia na mna velmi dobrý dojem svojím dezénom aj publikovanými testami. Mal som možnosť kúpiť ich s 8mm dezénom (dokonca RUN FLAT), ale 17 za 200 eur. No nezohnal som vhodný disk.
Je možnosť kúpiť aj 16 s rovnakým dezénom za cca 130 eur. Momentálne dumám nad diskom. Zo všetkého čo som videl, sa mi páčia Borbety CC a TC svojou robustnosťou a samozrejme aj cenou - 83 eur za kus. No mám ich kúpiť, alebo zase šetriť a osadiť plecháče za 54 eur za kus? No puklica to nezachráni a ja mám rád, keď moje autíčko dobre vyzerá... A ten čierny plech nie je bohviečo. Ťažký život a rozhodovanie. No znie mi v ušiach aj výrok Igora Daniša, redaktora Zákruty: ,,Kolesá robia auto!" Takže asi neušetrím...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
azmodan
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 29.08.2007
Príspevky: 2872

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 11:52 am    Predmet: Odpovedať s citátom

auto robi motor a nie kolesa Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iurai
Strieborný užívateľ....
Strieborný užívateľ....


Založený: 14.06.2007
Príspevky: 17354
Bydlisko: Brati ZLA va

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 12:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

poprosim zostat pri rozteci
_________________
UPOZORNENIE: sukromne spravy mi nepiste. kontakt cez E-mail: jurajlanyi(zavinac)gmail.com
cas sa minul ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kajo
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 09.05.2008
Príspevky: 9412
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 2:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Milan_PN, myslíš, ze 15" alebo 16" disky s roztečou 5 x 105 by si nedostal? Myslím na zimu.
http://www.nejlevnejsipneu.cz/sk/alu-kola.php?znacka=&prumer=16&pocetder=5&vyrobce=Opel&typyaut=Astra-J
17ky v zime, to nemyslíš vážne.
Alebo si sviatočný vodič a teda nevieš, čo zimné boje obnášajú alebo Ťa baví stále nechať opravovať disky alebo budeš v zime jazdiť 30 tam, kde iní pôjdu 70.
Iné vysvetlenie si neviem predstaviť Smile
Ale myslím to v dobrom, ber to ako skúsenosti človeka, ktorý momentálne jazdí min. 40t km ročne v každom počasí na rôznych autách od 105 po 211 koní.
_________________
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
24petusko
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 11.12.2009
Príspevky: 6975
Bydlisko: Košice okolie

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 2:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som isty cas skusal jazdit na 17-kach v zime a nebolo to celkom ono...

aj ked to nebola taka katastrofa ako si to predniesol ty, kajo

ale predsa len su na vectry na zimu vhodnejsie 16-tky

a tiez mam zimne 16-tky na elektronoch a nie je s nimi absolutne ziaden problem lebo su to originaly, s ktorymi som ich kupil a na leto som si zadovazil 18-tky

ale to som uz totalne Off Topic
_________________
VeCe: '06, Z18XER, Black beauty OPC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kesi
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...
Opelclub Member - Zlatý užívateľ...


Založený: 23.09.2008
Príspevky: 4865
Bydlisko: EHMK :-)

PríspevokZaslal: Ut Aug 03, 2010 8:39 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozor na veľkosť diskov. Radšej pred kúpou vyskúšať Exclamation Mne napr. menšie ako 16" nevojdú Very Happy Very Happy
_________________
Astra F 1,4 Caravan
Astra H GTC 1,9 (110 kw)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra Opelclub Fórum -> ASTRA - VŠEOBECNE Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre



Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group